MHL

Kapitan Sztupino – Patriot Budapest

8:3

vége (1:0, 2:2, 5:1)

07.02.2013, 16:00 • Jégpalota, Stupino • Info a státusz megváltozásairól (A. Á.)

Fölényesen nyerte a mérkőzést a Kapitan Stupino, bár nem volt ekkora a különbség a két csapat között. A vitatható, színészkedésért kiosztott kiállítás után a vendégek teljesen szétestek fejben, míg a hazaiak koncentráltak maradtak és kiütötték a Patriotot. A mérkőzés végére világossá vált, hogy a budapestiek csak bunyóban tudnának elégtételt venni, de az ökölharcban is alul maradtak. Ráadásul a beszedett büntetések és a verekedésekben szerzett sebek most nem jöttek jól, hiszen így is nehezen tudott összeszedni egy csapatnyi egészséges játékost a Patriot edzője. Holnap jön a visszavágó, tartsanak akkor is velünk! (18:20:10)

60:00

59:14

Holesa és Shulenin verekszik össze fejenként 25 percért, itt is az oroszok nyernek.

59:06

Kapitan gólt szerzett! SAZONOV teszi teljessé a kiütést, Mironov és Komarov adta a gólpasszokat.

57:59

A Patriot a játék késleltetéséért is kap két percet.

57:59

Nagy volt a zavar a pályán, de a bírók végül Bozikot is kiküldik öt percre sportszerűtlenségért.

57:59

Belov kegyetlenül megverte Bittnert, aki egy ideig állta az ütéseket, de aztán kidőlt. Kettő plusz huszonöt percet kapott érte. Bittner szintén kapott 25 percet.

57:59

A Kapitan gólt szerzett! ANDRIANOV újra betalál, ezúttal Savchak adta az asszisztot. A játék képe alapján nem volt benne ekkora különbség a meccsben, de a Kapitan kíméletlenül kihasználja a vendégek hibáit.

56:37

A Kapitan gólt szerzett! Eldőlt a meccs! Miután kitámadott Patriot, lefordultak az oroszok, és bár Ilasenko két próbálkozást is fogott, végül kapitulálnia kellett. A gólt végül YUDOV lőtte Komarov és Subbotin asszisztjából.

52:15

A Kapitan gólt szerzett! Újra két gólos a különbség: SCHCERBAK talált be Lukyanov átadásából!

50:18

A Patriot gólt szerzett! Emberelőnyben azonnal meg is van a szépítés: Pipek, majd Hardi tálalt HOLESA elé, aki nem hibázott. A góllal a Kapitan kiegészült.

50:04

Egy oroszt kiszórnak, esély a Patriot előtt!

45:34

A Kapitan gólt szerzett! A finoman szólva is vitatható emberelőnyt ugyan kihúzza a Patriot, de 2 másodperccel később SAZONOV betalált! Asszisztencia nem volt.

43:32

Bittnert leütötték, majd kiállították színészkedésért. Érdekes döntés...

43:31

Gólnak örült a Patriot, de megint nem volt bent.

43:31

Óriási vendégnyomás után kiegészült a Kapitan.

41:31

Bottal akasztásért Roman ült ki két percre, előnyben a Patriot.

40:20

Kiegészült a Patriot.

40:01

Elkezdődött a harmadik harmad.
A vendégek helyzetkihasználása jelentősen feljavult a második harmadra, de a Kapitan még éppen időben megfogta a meccset és két Patriot gól után visszavette a vezetést. Az utolsó harmadot 20 másodperces emberhátrányban kezdi a vendég csapat, de így is rendkívül kiélezett és izgalmas végjátékra számíthatunk!

8:3

Gólok és gólpasszok: 1. Ivan Isaev (Andrianov, Tomilin), 24. Andrianov Anton (Tomilin), 35. Tomilin Artem (Sazonov, Isaev), 46. Sazonov Danil, 53. Schcerbak Nikita (Lukyanov), 57. Yudov Egor (Komarov, Subbotin), 58. Andrianov Anton (Savchak), 60. Sazonov Danil (Mironov, Komarov) - 25. Pipek Tomas (Tranicek), 33. Bozik Miroslav (Kalinac, Berlov), 51. Holesa Matus (Hardi, Pipek)

Kapitan Sztupino: Yakuboysky (Dotsenko) - Sazonov, Mironov, Savchak, Lotenkov, Shulenin, Li, Belov - Isaev, Andrianov, Tomilin, Komarov, Jepimakhin, Kuchkin, Lukjanov, Vorobiov, Schcerbak, Yudov, Ivanov, Pirogov, Subbotin

Patriot Budapest: Ilasenko (Boraros) - Travnicek, Bittner, Holesa, Kubica, Bajanik, Potehin - Bozik, Kalinac, Berlov, Nemes, Pipek, Piacka, Hardi, Priganc, Gelfanov

Játékvezetők: Nikolaj Ostovsky, Alyapkin Dimitri, Dimitri Klochkov