7. Bottas
8. Räikkönen
9. Perez
10. Kvyat (10:47:36)

Hamilton megérdemelten nyert, bár túl nehéz dolga nem volt. Rosberg a 2. helyezett, aki igazából simán feljött erre a helyre pár szép előzéssel. Alonso 3. helye előrelépés a Ferrarinak.

56/56

Verseny vége.

55

Egyedül Massának sikerült nagyon rosszul a verseny, aki a rossz kerékcserével 9 helyet esett vissza, Grosjean pedig pontszerző helyről kiesett.

54

Hamilton egész versenyen egyedül az élen, senkitől sem zavartatva.

53

Ricciardo 4 mp-re van a spanyol mögött, Alonso visszavett kicsit.

52

Jól állnak az autók fogyasztás terén, senkinek nem lesz gondja a végén az üzemanyaggal.

51

Megint sok a gyors kör a végére, de változás nem valószínű, hogy lesz.

50/56

Az első 10: Hamilton, Rosberg, Alonso, Ricciardo, Vettel, Hülkenberg, Bottas, Räikkönen, Perez, Kvyat.

49

Rosberg futja meg a leggyorsabb kört a 2. helyen, biztonságos helyen autózhat.

48

Nem túl eseménydús a futam, az élmezőny mögött sincs igazán előzés, vagy csata a helyekért.

47

Ebben a tempóban nem fogja utolérni a Ferrarit és harcolni a dobogóért.

46

Riccirado csak nagyon lassan tud közelíteni a spanyolra.

45

Sutil az eleje óta nem jött vissza, így természetesen a kiesett.

44

Alonsonak most már csak arra kell figyelnie, hogy meglegyen a dobogó, Ricciardo 5 mp-re követi.

43

Végül a DRS segítségével a hosszú egyenesben simán megelőzi Rosberg a spanyolt.

42

Lekörözték Massát mind a ketten, hamarosan támadhatja a Mercedes a Ferrarit.

41

Már csak 2 mp Alonso előnye a némettel szemben, nagyon gyors a friss gumikon Rosberg.

40/56

Az első 10: Hamilton, Alonso, Rosberg, Ricciardo, Vettel, Hülkenberg, Bottas, Räikkönen, Perez, Kvyat.

39

Alonso 5.6 mp-re növelte előnyét azzal, hogy hamarabb kiállt a boxba Rosberg előtt.

38

Rosberg és mögötte Ricciardo is egyszerre a boxban, rendben vissza tudnak menni a pályára.

37

Maldonado támadja a 15. helyen Gutierrezt, de még nem tudja megelőzni.

36

Vettel is kint volt cserélni, most mindenki a gázra lépett, repkednek a leggyorsabb körök.

35

Hamilton senkitől sem zavartatva az élen megfutja a leggyorsabb kört.

34

Alonso kijött a boxba, mielőtt Rosberg teljesen utolérte volna, az 5. helyre gurult vissza.

33

Perez futja meg közben a leggyorsabb kört a Force-India Mercedesszel.

32

Maldonadonak van jó versenye, a 13. helyen van Button előtt, pedig tegnap autója sem volt még.

31

Hülkenberg nyitja most a sort az újabb kerékcserékkel, együtt jött ki Bottassal.

30/56

Rosberg már csak 2.7 mp-re van Alonsotól, felére csökkent a hátrány.

29

Grosjean autója lelassult, bár a boxba még vissza tud gurulni, de ezzel vége.

28

Rosberg lassan tud közeledni Alonsora, aki elég jó tempót tud ma menni a Ferrarival.

27

Végül a gyorsabb Ricciardo is megelőzte Vettelt, és már kicsit el is szakadt tőle.

26

Massa a rossz kerékcsere után a 15. helyen kénytelen csatázni.

25

Alonso egyelőre biztos távolságban, 6 mp-re van a harmadik Rosbergtől.

24

Ricciardo is megérkezett Red Bullos csapattársára, próbálja szorongatni.

23

Rosberg a 3. helyen, nagy csatában megelőzte Vettelt a hosszú egyenes végén, de visszatámadt a világbajnok.

22

Vettel mögé pedig meg is érkezett Rosberg támadási közelségbe.

21

Az első 10: Hamilton, Alonso, Vettel, Rosberg, Ricciardo, Hülkenberg, Bottas, Räikkönen, Grosjean, Perez.

20

Button csak a 11. helyen van, Kvyat jött fel rá most, nem megy jól a McLarennek.

19

Alonso közben 3 mp-es előnyt autózott ki Vettellel szemben a 2. helyen, így biztonságban körözhet.

18

Úgy tűnik, hogy Rosberg egyelőre nem tudja felvenni a versenyt az első hárommal, de már közeledik Vettelékre.

17

Räikkönen már a 8. helyen, megelőzte Grosjeant és Magnussent is.

16

Ricciardo most jött ki kereket cserélni, egy helyet veszítve az 5.-re ért vissza Rosberg mögé.

15

Perez előzte meg Buttont, míg Bottas Gutierrezt a mezőnyben.

14

Rosberg is túl van a kiállásán, őt nem tudta elkapni Hülkenberg, maradt előtte.

13

Vettel csak Alonso mögé ért vissza, a spanyol beelőzte a kiállással!

12

Alonso és Hülkenberg kerékcseréje rendben lezajlik.

11

Massa jobb hátsójával gondok voltak, majd egy percet is veszített a kiállásnál. Ezzel szinte vége a versenyének.

11

Grosjean, Massa és Räikkönen is kijött a boxba cserére.

10/57

Az első 10: Hamilton, Vettel, Alonso, Ricciardo, Rosberg, Massa, Hülkenberg, Bottas, Grosjean, Räikkönen.

9

Rosberg megérkezett már Ricciardo mögé egy ideje, Massát pedig Hülkenberg követi szorosan.

8

Button kezdi meg a kerékcseréket nagyon hamar, és teszi fel a közepes keverékeket.

7

Sutil Sauberét kell betolni a boxba és a garázsba gurítani, nem tudni, hogy visszajön-e.

6

A Vettel Alonso páros kissé elszakadt a negyedik helyen autózó Ricciardótól.

5

Végül, már DRS segítségével sikerült megelőznie a brazil pilótát.

4

Rosberg már nézelődik és támadja Massát az 5. helyért, a Mercedes várható volt, hogy gyorsabb lesz.

3

Grosjean és Räikkonen is előrelépett 1-1 helyet a rajtnál.

2

Hamilton az élen már egy kis előnyre szert tudott tenni.

1

Rosberg a 6. helyre esett vissza, Alonso pedig Vettelt szorongatja a 2. helyért.

1/56

Massa és Alonso rajtol remekül, a Ferraris már a 3. helyen.

A verseny elkezdődött.
Elkezdődött a felvezetőkör.
Érdekes és izgalmas futamnak nézünk elébe, hiszen a két Mercedes közé bejött a két Red Bull. Ám száraz időben ők vissza is eshetnek akár.