Div. I/A Világbajnokság

Japán2 – Szlovénia

2:1

vége (0:0, 0:1, 2:0)

20.04.2014, 09:00 • Goyang Ice Rink • Info a státusz megváltozásairól (Kármán Zoltán)

Végül Japán megfordította az utolsó harmadban az összecsapást, pedig még itt is az európai csapat lőtt többet kapura, tizenkétszer, a hét japán próbálkozásból azonban kettő is gól lett.
Japán – Szlovénia: 2-1!
---- (10:58:03)

60:00

59:51

Tomaz Razingar áll ki két percre fogás miatt. Japán emberelőny. Közben Hocevar visszaáll a szlovénok kapujába.

58:58

Lehozzák a kapust a szlovénok, Hocevar helyett egy mezőnyjátékos a jégen.

58:00

A záró percek következnek, egy gólos japán vezetésnél.

53:13

Japán gólt szerzett!
Kihasználta Japán az emberelőnyét és már vezet! AKIMOTO DENIS lőtte a második távol-keleti gólt és nehéz helyzetbe hozza Szlovéniát!
Gólpassz: Takahashi Seiji, Nishiwaki Masahito.

51:25

Ales Music feltartás miatt kap két perces büntetést. Japán emberelőny.

45:41

Újabb Szlovén esély, Aaron Keller áll ki két percre a Japán csapatból gáncsolás miatt.

44:47

DAISUKE OBARA szerzi Japán egyenlítő gólját!
Gólpassz: Takahashi Seiji.

43:00

Ebben a harmadban eddig három japán és négy szlovén lövés.

40:01

A játékrész utolsó előtti percében Szlovénia végül érvényesíteni tudta a dominanciát és a tizedik lövésük beakadt, összességében 15-nél tartanak, a japánok nyolcnál.
Ha marad a kevés próbálkozásuk, akkor Szlovénia besöpri majd a három pontot a rendes játékidőben.
Egyelőre tehát Japán – Szlovénia: 0-1!
A szünet után folytatjuk!
----

40:00

38:51

Szlovénia gólt szerzett!
ZIGA PAVLIN megszerzi a vezetést Szlovéniának egyenlő létszámnál! 0-1!!
Gólpassz: Jan Mursak.

38:00

Hamarosan befejeződik a második harmad is, nem tudott a hálóba találni egyik csapat sem, de ebben a húsz percben Japán egyszer kísérletezett, Szlovénia kilencszer.

34:26

Vége a sormintának, újra japán kiállítás. Sasaki Kazumasa bottal akasztás miatt száll ki két percre.

30:30

Ebben a játékrészben egyértelmű a szlovén fölény. Egy japán lövés eddig és hét szlovén!

26:43

Ez nem tartott sokáig, Masahito Nishiwaki bottal ütés miatt két percig a büntetőpadon. Négy a négy ellen most.

2:1

Gólok és gólpasszok: 45. Obara (Takahashi), 54. Akimoto (Takahashi, Nishiwaki) – 39. Pavlin (Mursak)

Japán2: Fukufuji (Narisawa) – Keller, Hashimoto, Kawai, Tanaka, Kuji – Akimoto, Yamashita Takafumi, Nishiwaki, Obara, Takahashi – Sasaki, Yanadori, Saito, Ueno, Yamashita Takuro – Sakata, Osawa, Sato, Mitamura, Takagi

Szlovénia: Hocevar (Gracnar) – Robar, Gregorc, Mursak, Music, Urbas – Podlipnik, Pavlin, Rodman Davic, Pance, Rodman Marcel – Tavzelj, Stebih, Ankerst, Golicic, Razingar – Tosic, Leber, Kuralt, Koren, Verlic

Játékvezetők: Alexei Anisimov (RUS), Jari Leppaalho (FIN) – Markku Buese (FIN), Judson Ritter (USA)