Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi Torna Club

0:2

vége (0:2)

20.04.2014, 16:30 • Bozsik Stadion, Budapest • Juhász Attila

Az első félidőben bebiztosította győzelmét a Ferencváros ezen a mérkőzésen! A második játékrészben már, úgymond a "játék küzdő jellege domborodott ki"! A Honvéd ugyan próbálkozott, de reális esélye nem volt a gólszerzésre, a kiállítás pedig végleg megpecsételte a hazaiak sorsát!
A Ferencváros pirruszi győzelmet aratott, hiszen Leonardo, Besic és Pavlovic is megsérült, kérdés, hogy melyikük tud a jövő héten ismét pályára lépni!
A Fradi sorozatban negyedszer nyert a bajnokságban, a Honvéd pedig zsinórban negyedik vereségét szenvedte el!
Az FTC tehát folytatja harcát a dobogóért, a Honvéd viszont immár a középmezőny tagjává vált!
Köszönjük a megtisztelő figyelmet és tartsanak velünk továbbra is! (18:29:54)

90+3

Nem akar már előremenni a Ferencváros! Zsebben a 3 pont a zöld fehéreknek!

90+2

A sérült Mateo Pavlovic helyére még beállt Józsi György a Fradiba!

90+1

Pavlovic feje vérzik, ez nagyon súlyos sérülés!

90+1

2 perc a ráadás!

90

Bonazzoli lekönyökölte Pavlovicot, ez is sárga lap!

89

Vécsei buktatta Jennert, ezért Ő is "besárgult"!

88

Lupoli esett nagyot a 16-os vonalán, de ez nem volt szabálytalan.

88

Marco Rossi a Honvéd vezetőedzője reklamált a bírónál!

86

Ikenne-King miután elvesztette a labdát, arcul ütötte Jovanovicot, Kassai azonnal kiállította a kispesti légióst!

85

Csukics került a földre, Vécsei rúgta meg Őt, de ezért nem járt lap.

84

Holman indult meg a jobb oldalon, de végül túlcselezte magát a csereember!

84

Játékvezetői labdaejtéssel folytatódott a mérkőzés!

83

Két labda volt egyszerre a pályán, ezért kellett megállítani a játékot.

82

Dibusz fogta Prosser 20 méteres lövését!

81

A sérült Besic helyére tehát Holman állt be.

80

Besic kapott egy rúgást a lábára, ápolni kell Őt és csere is lesz!

79

Jenner iramodott meg a bal oldalon, de végül hosszan szöktette magát.

77

Jenner szöglete után Pavlovic fejelt 6 méterről kapura, de Kemenes bravúrral védett!

77

Egy Fradi beadást Ignjatovics fejelt ki szögletre.

75

A beadást követően Jovanovic mentett Lupoli elől!

74

Bonazzoli és Mateos ütközött, keményen és férfiasan, Honvéd szabadrúgás a jobb oldalról!

73

A szabadrúgás után Jenner nem tudta bent tartani a labdát a pályán.

73

Nagy Gergő felvágta a megiramodó Somaliát, ez is sárga lap!

72

Jovanovic volt lendületes a jobb oldalon, de végül szerelték a hazaiak.

70

Besic lőtt nagyon sokkal fölé a túloldalon, 23 méterről!

69

Vécsei megpattanó, mintegy 20 méteres lövését szedte fel Dibusz!

69

Csukics kapott egy lapot reklamálásért!

68

Mancini beadása után Prosser elől szabadított fel a vendégvédelem.

67

Bonazzoli elől rúgta ki a labdát a Fradi védelme.

66

Most nem nagyon van veszély a kapuk előtt, a Fradi egyelőre tartja kétgólos előnyét!

64

Holender helyére beállt Prosser, ez volt Marco Rossi utolsó változtatása a mai meccsen.

63

Egy jobb oldali bedobást nem tudott Bonazzoli a kapu irányába fejelni!

63

Mancini belőtt labdáját kivágták a Fradisták!

62

Holendert buktatta Jovanovic a jobb oldalon, Honvéd szabadrúgás jön!

61

Diallo nem tudott jól átvenni egy átadást.

60

Éled a kispesti szurkolótábor, Ők még reménykednek, hogy csapatuk tud valamit változtatni az álláson.

59

Mancinit szerelte szabályosan a 16-oson belül Mateos.

59

Most szinte csak a Honvéd támad.

58

Jónak ígérkező Fradi támadás végén Somalia sarokkal nem tudta pontosan továbbítani a labdát.

57

Vécsei indítása volt túlságosan is hosszú Mancininek a bal oldalon!

57

Alcibiade ívelt a kapu elé, de ez a labda csemege lett Dibusznak.

56

Lupoli nagy helyzetben, mintegy 12 méterre a Fradi kapujától nem találta el a labdát!

55

Lupolit szerelte szépen Besic a Fradi 16-osa előtt.

54

Ignjatovics felvágta a bal szélen megiramodó Somaliát, villant a sárga kártya!

53

Hidi helyére beállt a Honvédba Mancini.

52

A pontrúgás után Somalia nem tudta megjátszani a labdát.

51

Csukics esett el Holender mellett a Honvéd térfelének közepén, szabadrúgás.

50

Holender kisszöglete után nem lett veszély a Fradi kapuja előtt.

50

Bonazzoli harcolt ki egy szögletet a bal oldalon a Honvéd javára.

49

Gyömbér labdájával Jovanovic nem tudott elhúzni a bal oldalon.

48

A legurított labdát Holender lőtte a jobb kapufa mellé!

47

Lupoli esett nagyot Gyömbér mellett, 27 méterről rúghat szabadot a Honvéd!

47

Kisütött a nap a Bozsik stadion felett.

46

46

Csere a szünetben a Honvédnál is; Diarra helyett Lupoli a pályán!

46

A sérült Leonardo helyén Ulysse Diallo folytatja a Fradiban.

Eddig sokkal jobb, magabiztosabb a Ferencváros és megérdemelten vezet két góllal 45 percnyi játék után!
A Honvédnak nagyon sokat kell javulnia, ha akar még keresni valamit ezen a meccsen!
Tartsanak velünk a szünet után is!

45

Besic kapott sárga lapot, mert megrúgta Holendert.

44

Jenner beadást Bonazzoli fejelte ki.

43

Újabb Fradi szöglet, most a jobb oldalról.

41

Most próbál támadásokat vezetni a Honvéd, de nem jutnak el a kapuig a kispestiek.

40

Besic hibázott a saját 16.osa előtt, de másodjára javított a bosnyák védő!

40

Gyömbér indítása most nem volt jó Busainak.

39

Jenner jobb oldali beadása után Mateos lőtt a kapuba, de ez a gól les miatt érvénytelen!

38

Jenner beadását Mateos estében már nem tudta kapura továbbítani.

37

Somalia jobb oldali beadását fejelte ki szögletre Lovric.

37

Most Mateos maradt le egy Bonazzolival történt ütközés után még a Fradi térfelén.

35

A Ferencváros gólt szerzett!
Gólszerző LEONARDO. A büntetőből LEONARDO magabiztosan lőtt a kapust becsapva a bal alsó sarokba! 0-2

34

Lovric meglökte a beadást követően Mateost, 11-es a Fradi javára és sárga lap!

33

Jenner még csak most rúgja be a szögletet!

32

Az abszolút gólhelyzetben lévő Leonardo elől mentett az utolsó pillanatban szögletre Nagy Gergő!

31

Ikenne-King rúgta meg a bal oldalon Somaliát, itt az első sárga a meccsen.

30

Fel kell kötnie a Honvédnak azt a bizonyost, ha nem akarnak zsinórban negyedszer is veszíteni a bajnokságban!

29

A Fradi gólt szerzett!
Gólszerző GYÖMBÉR. Jenner szögletéből már betalált a Ferencváros! Pavlovic csúsztatta tovább a holland játékos beadását, amit végül GYÖMBÉR GÁBOR közvetlen közelről lőtt a kapuba! 0-1

28

Leonardo sarokrúgását végül a túloldalon Ignjatovics rúgta ki, újabb szöglet!

27

Leonardo legurított labdája után Besic harcolt ki szögletet a jobb oldalon.

27

30 méterről rúghat szabadot a Fradi.

26

Leonardo begurított labdája nem lett jó Somalianak.

25

Az előrehúzódó Ikenne-King lőtt mintegy 20 méterről a Fradi kapuja mellé!

24

Leonardo forgolódott a jobb oldalon, végül Diarra vágta ki a labdát.

23

Holendert rántotta le Besicet, de ismét les miatt jár kifelé szabadrúgás!

22

Eleredt az eső, vajon ennek milyen hatása lesz a játékra!

21

Jenner nem tudta megtartani a labdát a bal szélen.

20

Eddig sokkal több a lehetősége a Fradinak, de gól még nem született!

18

Óriási helyzet maradt ki a Honvéd kapuja előtt! Busai balról adott középre, de Somalia 3 méterről sem tudta belőni a labdát a kapuba, majd a kipattanó után Besic gyakorlatilag felszabadított!

17

Végül Jenner ívelt a kapu elé, de Lovric ki tudta fejelni a labdát!

16

Leonardo rúghat szabadot, 37 méterre a kaputól!

16

Gyömbér beívelése után Somalia elől mentett Aalcibiade fejjel.

14

Somalia jobb oldali centerezése volt túl magas Busainak!

13

Bonazzoli elől kapujából kifutva, fejjel mentett Dibusz, de közben már ez is leshelyzet volt!

12

Somalia találta el egy lövéssel Kemenes lábát, de közben már les volt!

11

Vécsei rúgta meg a felezővonal tájékán Leonardot, de megúszta szóbeli feddéssel!

9

Egyelőre sokkal többet van a labda a zöldeknél, de nem találnak fogást a szervezetten védekező kispestieken!

8

Csukics esett nagyot Hidi mellett, de még a felező környékén.

7

Jenner középről, mintegy 20 méterről lőtt kapura, Kemenes magabiztos volt!

6

A pálya közepe táján egy hatalmas barna rész éktelenkedik.

5

Somalia a jobbösszekötő helyén, már a 16-oson belül nem találta el jól a labdát!

5

Somalia küzdött nagyot a jobb oldalon, majd Hollenderrel ütközött.

4

Vajon a sárga lapjai miatt hiányzó Böde Dániel hiányát mennyire érzi meg a mai meccsen a Ferencváros?

3

Jovanovic bal oldali beadása végül nem lett jó középütt Jennernek!

2

Bonazzoli került a földre egy összecsapást követően.

1

Nincsenek sokan a Bozsik stadionban ezen a Húsvét vasárnapi találkozón!

1

Mindkét csapat a szokásos szerelésében; zöld fehér csíkosban a vendég FTC, piros feketében a Honvéd!
A himnusz után kezdődik a meccs!
Elsősorban a Ferencváros számára van nagy tétje a vasárnapi délutáni, kispesti meccsnek, az OTP bank liga 25. fordulójában! Thomas Doll együttese egy esetleges győzelemmel pontszámban beérhetné a pillanatnyilag harmadik helyen álló Videotont, vagyis hatalmas sanszot szerezne magának, hogy a hátralévő fordulók során kiharcolja a nemzetközi kupaszereplés jogát!
A tavaszt remekül kezdő-, de az utóbbi hetekben bukdácsoló Honvédnak jelenleg hat ponttal van kevesebbje, mint a vasárnapi riválisnak, így bár Marco Rossi alakulata is szeretne eljutni az európai kupaporondra, ehhez most már vissza kellene találnia a győzelmi ösvényre! A kispestieknél ráadásul nem épp’ felhőtlen a kapcsolat a klubvezetés, a vezetőedző és a szurkolók között. Persze egy Fradi elleni siker erre meglehetősen jó hatással lehetne!
A zöldek viszont – ha nem is parádés futballal – hozták az utóbbi három forduló során a maximális kilenc pontot, köztük a Szusza stadionból is a hármat a derbyn!
A jelenlegi formák alapján tehát az FTC látszik esélyesebbnek, de azt már régóta tudjuk, hogy ebben a magyar bajnokságban minden- és mindennek az ellenkezője is előfordulhat!
A kiélezettnek ígérkező rangadó valamennyi momentumát nyomon követhetik szokásos online közvetítésünk segítségével!
Jó meccset és jó szórakozást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

0:2

vége (0:2)

Gólok: 29. Gyömbér, 35. Leonardo (bünt.)

Lapok:   31. Ikenne-King (HON), 34. Lovric (HON), 54. Ignjatovics (HON), 73. Nagy G. (HON), 89. Vécsei (HON), 90. Bonazzoli (HON) – 45. Besic (FTC), 69. Csukics (FTC)   86. Ikenne-King (HON)

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ikenne-King, Ignjatovics, Lovric, Alcibiade – Vécsei, Nagy G., Hidi(Mancini 53.), D. Diarra(Lupoli szünetben), Holender(Prosser 64.) – Bonazzoli . Vezetőedző: Marco Rossi
Cserék: Czuczi(kapus), Baráth, Mancini, Prosser, Zsivanovics, Lupoli, Daud

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Besic(Holman 81.), Mateos, Pavlovic(Józsi 90+2), Jovanovic – Somalia, Csukics, Gyömbér, Busai, Jenner – Leonardo(Diallo szünetben). Vezetőedző: Thomas Doll
Cserék: Jova(kapus), Laczkó, Bönig, Ionescu, Holman, Józsi, Diallo

Játékvezetők: Kassai Viktor (Erős Gábor, Tóth II. Vencel)