Ausztria – Dél-Korea

7:4

vége (5:4, 0:0, 2:0)

23.04.2014, 12:30 • Goyang Ice Rink • Tinta Sándor

Egy sokgólos, eseménydús találkozót láthattunk. Találatokban nem volt hiány, összesen tizenegy esett. A koreaiak nagyon ráijesztettek az esélyesebb osztrákokra, már 3:0-ra is vezettek az ázsiaiak. Az európaiak azonban gyorsan összekapták magukat, így még az első játékrészben fordítani tudtak, kétszer is. A folytatásban már nem igazán forgott veszélyben a sógorok győzelme. Ennek ellenére kellemesen csalódtunk a koreai csapatban.

Köszönöm a figyelmüket! (14:42:35)

60:00

59:41

Kiegészültek a koreaiak, teljes létszámban vannak.

58:30

Már minden lényeges eldőlt, ezt a mérkőzést meg fogják nyerni az osztrákok.

57:31

Kim H. (KOR) fogta ellenfelét, jutalma két perc.

57:30

Ausztria gólt szerzett!

BRIAN LEBLER kap egy kihagyhatatlan passzt Kochtól, s az osztrák játékos nem hibázik, a korongot Park hátra mögé juttatja, ezzel eldönti a találkozót!

Gólpassz: Thomas Koch

56:38

Park W. (KOR) korcsolyázik le két percre, mivel bottal akasztott.

55:50

A sógorok teljes kontroll alatt tartják a találkozót, taktikusan játszanak.

54:30

Kiegészültek a felek, immár teljes létszámban játszanak.

53:31

Kétgólos előnyhöz jutnak a sógorok! KONSTANTIN KOMAREK egy elegáns csel után fonákkal veszi be Park kapuját!

Gólpassz: Thomas Hundertpfund

52:30

Kim H. (KOR) nyakra, fejre irányuló támadás miatt ül le két percre. Ezen kívül tíz perces személyit is kap a koreai jégkorongozó.

52:30

Geiger (AUT) bottal lökés miatt kiáll két percre.

51:50

Komarek próbálkozását hatástalanított a Park kapus, oda a lehetőség.

50:30

Szoros mérkőzést játszanak a felek, a találkozó előtt ezt kevesen hitték volna.

49:30

Utóbbi percekben aktívabbak az osztrákok, fokozzák a tempót.

48:08

Koch tüzelt kapura, Park hatástalanítja a kísérletét.

47:55

Kiegészültek az osztrákok, immár teljes létszámban vannak a jégen.

47:13

Oberkofler került nagy helyzetbe, majd fonákkal próbálta bevenni Park kapuját, de a koreai portás nagyszerű védést mutatott be!

46:30

Egyelőre az ázsiaiak nem tudnak helyzeteket kialakítani, jól védekeznek a sógorok.

45:55

Az osztrákok már négyen a jégen.

45:50

Kettős emberhátrányban védekeznek most a sógorok, nehéz perceket élnek át.

45:44

Geier (AUT) korcsolyázik le két percre, mivel akadályozta a játékot.

44:05

Micsoda koreai helyzet! Swift az üres kapu fölé tüzelt!

43:55

Mühlstein (AUT) áll ki két percre, a játék késleltetése az oka.

43:38

Fokozza tempót az ázsiai alakulat, de az osztrákok nem engedik őket kibontakozni, jól látják el védekező feladatukat.

42:23

Schiechl tüzelt a kék vonalról, de löketét blokkolja a koreaia védelem.

41:28

Három az egy ellen támadhattak a koreaiak, azonban elügyetlenkedték az akciót!

40:38

Kiegészültek az ázsiaiak, immár teljes létszámban hokiznak.

40:15

Emberelőnyben kezdi a játékrészt az osztrák együttes.

40:01

A második harmadban gólt nem láthattunk, ellenben helyzetek akadtak szép számmal. Továbbra is nyílt a találkozó, a vártnál sokkal szorosabb. Meglepően jól játszanak az ázsiaiak.

Maradjanak velünk!

40:00

39:52

Obekofler tüzelt jó pozícióból kapu mellé.

39:35

Lebler löketét blokkolja a dél-koreai védelem.

38:50

Hundertpfung képtelen volt közvetlen közelről bevenni Park kapuját!

38:38

Cho (KOR) korcsolyázik le két percre, mivel bottal ütött.

37:25

A korong az ázsiaiaknál van, veszélytelenül kombinálnak.

35:55

Egy hatalmas osztrák védelmi hiba után kellett nagyot védenie Starkbaum kapusnak!

35:43

Utóbbi percekben mezőnyjátékot láthattunk, a semleges harmadban harcoltak egymással a felek.

34:30

Felváltva támadnak a csapatok, eseménydús, szórakoztató a mérkőzés.

33:58

Schlacher verekedte be magát Park elé, de kapuját már nem tudta bevenni, oda a lehetőség.

32:46

Újra Oh próbálkozott, de ezúttal sem célzott pontosan a dél-koreai.

31:40

Micsoda koreai lehetőség! Oh egyedül korcsolyázhatott Strakbaum kapusra, de az ázsiai játékos elügyetlenkedte a lehetőséget, lövését "kényelmesen" védte az osztrák portás!

30:45

Park W. próbálkozását védte Starkbaum kapus.

29:30

Fokozza a tempót a koreai alakulat, egyre többet támadnak.

28:50

Kicsit leült a mérkőzés, úgy látszik elfáradtak a felek.

27:50

Swift lövésénél védett parádésan Starkbaum! A felső sarokból tornázza ki a korongot az osztrák kapus!

27:46

A sógorok immáron öten a jégen, kiegészültek.

26:30

Ezúttal az ázsiaiak kerültek nagy helyzetbe! Kim S. löketét védi reflexmozdulattal Starkbaum kapus!

25:46

Petrik (AUT) gáncsolás miatt kiáll két percre.

24:57

Kiegészültek a koreaiak, immár teljes létszámban hokiznak.

24:13

Nagy helyzet maradt ki az osztrákoknál! Komarek lövésébe tette bele az ütőjét Oberkofler, a korong nem sokkal szállt el Park kapuja fölött!

23:40

Egyelőre a sógorok nem tudták próbára tenni emberelőnyben a csereként beállt Park kapust.

22:57

Chang (KOR) korcsolyázik le két percre, akadályozta a játékot.

22:36

Fischer a kapu mögül próbálkozott félfordulatból, de Park kapus védte az osztrák próbálkozását.

21:45

Beverekedték magukat a támadó harmadba a sógorok, de Park kapusnak nem kellett játékba avatkoznia.

21:00

Shin életerős lökete nem sokkal zúdult el az osztrák kapu mellett.

20:27

Radunske tette próbára Starkbaum kapust, az osztrák portás magabiztosan hárított.

20:01

20:00

Kapust cseréltek a koreaiak, Son helyett Park a jégen!
Hektikus, eseménydús első játékrész van mögöttünk. Nagyon ritka, hogy egy harmadban kilenc gól szülessen, személy szerint nem is emlékszem még ilyenre, lehet rekordot döntöttek a felek? A folytatásban is akad majd bőven izgalom, ebben biztosak lehetünk..

20:00

18:57

Kim K. és Kim S. összjáték után utóbbi tüzelt, lökete után a korong nem sokkal szállt el a kapu felett.

18:30

Starkbaum kapusnak akadt védeni valója, de megoldotta a feladatát.

17:30

A csapatok nyílt hokit játszanak, nagyon szellősen védekeznek.

16:52

Villámgyorsan visszaveszi az előnyt az osztrák alakulat! THOMAS HUNDERTPFUND jár túl Son kapus eszén, aki a palánk mögül "passzírozza" be a korongot a koreai kapus háta mögé.

Gólpassz: Brian Lebler és Thomas Koch

15:05

Dél-Korea gólt szerzett!

Újra döntetlen az állás! Radunske korcsolyázott az osztrák kapusra, próbálkozását hárítja Starkbaum, azonban ott ólálkodik a senki által nem őrzött KIM KISUNG, aki ma már második gólját üti!

Gólpassz: Brock Radunske és Kim Sangwook

14:50

Altman lövésébe BRIAN LEBLER teszi bele az ütőjét, amiről a kapuba vágódik a korong, így újra vezetést szereznek a sógoroknak!

Gólpassz: Mario Altmann és Martin Schumnig

14:45

Veszélyesebbek a sógorok, a koreaiak védekezni kényszerülnek.

14:30

Kicsit összezuhantak az ázsiaiak, most a lélektani előny az osztrákoknál van.

13:12

Micsoda kezdés, te jó ég! 12 perc alatt hat gólt láttunk eddig!

12:08

Emberelőnyben egalizálnak az osztrákok! Koch vonta magára három koreai figyelmét, ezt használta ki BRIAN LEBLER, aki beveszi a tehetetlen Son kapuját.

Gólpassz: Dominique Heinrich és Thomas Koch

11:42

Chang (KOR) korcsolyázik le két percre, bottal ütött.

11:12

Újabb gólt ütnek az osztrákok! THOMAS HUNDERTPFUND egy az egyben korcsolyázhatott a koreaiak kapusára, az osztrák nem hibázik, hozza vissza a meccsbe a sógorokat.

Gólpassz: Thomas Koch és Markus Schlacher

10:30

Ezidáig jobban, aktívabban játszanak a koreaiak, meglepően jó teljesítményt nyújtanak.

09:49

Villámgyorsan szépítenek a sógorok! Ebben a gólban bizony benne volt az ázsiaiak portása! MICHAEL SCHIECHL Son kapujának bal oldalát lövi ki.

Gólpassz: Benjamin Petrik és Stefan Bacher

08:13

Micsoda meglepetés! Már hárommal mennek az ázsiaiak! A harmadik találat KIM KISUNG nevéhez főződik, aki egy jól sikerült lövéssel kilövi Starkbaum kapujának jobb felső sarkát!

Gólpassz: Kim Sangwook és Brock Radunske

07:42

Kétgólos előnyt harcolnak ki a koreaiak! MINHO CHO egyedül korcsolyázhatott az osztrák portásra, az ázsiai játékos nem hibázott, a kapuba juttatta a korongot.

Gólpassz: Kim Kisung és Michael Owen Swift

06:48

A túloldalon Shin tette próbára Starkbaum kapus, de az osztrák portás állta a sarat.

06:08

Koch kísérletét nyelte le Son kapus.

05:41

Heinrich löketét blokkolják a koreaiak.

05:27

Kiegészültek a sógorok, immár öten a jégen.

04:30

Az ázsiaiak még emberelőnyben hokizhatnak, ezúttal öt a négy ellen.

03:45

Meglepetésre vezetnek az ázsiaiak! Radunske lökete után a korong PARK WOOSANG-on változtatott irányt, ezt követően a játékszer pedig a kapuban kötött ki.

Gólpassz: Kim Kusung és Michael Owen Swift

03:30

Kettős emberelőnyben játszanak az ázsiaiak, nagy lehetőség előtt állnak.

03:27

Schiechl (AUT) is kiáll két percre, bottal akasztásért.

02:01

Benjamin (AUT) áll ki két percre, mivel akadályozta a játékot.

01:55

A koreaiak nem kezdtek megilletődötten, olykor ellentámadásba lendülnek.

01:00

Aktívabban kezdtek az osztrákok, kapujuk elé próbálják szorítani az ázsiaiakat.

00:54

A találkozó első helyzete osztrák oldalon alakult ki, Heinrich kapott egy jó passzt, de nem tudta gólra váltani.

00:01

Ausztria: Starkbaum – Altmann, Schuming, Heinrich, Schlacher, Muhlstein, Bacher, Peter, Mitterdorfer – Lebler, Koch, Hundertpfund – Komarek, Oberkofler, Iberer – N. Petrik, Schiechl, B. Petrik – Fischer, S. Geier, M. Geier

Dél-Korea: Son – Lee, Oh, Young, D. Kim, Y. Kim, H. Kim, W. Kim, Young – S. Kim, K. Kim, Radunske – W.J. Kim, Swift, Cho – Park, Shin, Y. Lee – Ahn, H.J. Kim, Y.J. Lee

Játékvezetők: Anisimov, Brill – Kanazawa, Ritter
Kedves Szurkolók!

A Dél-Koreában rendezett divízó 1/A világbajnokságon a harmadik fordulót rendezik ma. Ausztria csapata Dél-Koreával csap össze. Úgy is aposztrofálhatnánk a találkozót, hogy Dávid és Góliát harca ez, hiszen a legerősebb európai csapat a papíron leggyengébb ázsiaiakat fogadja. A sógorok nagyon jól állnak, két forduló után két győzelmet zsebeltek be. Egy nehéz ellenfél ellen (Ukrajna) arattak egy szoros győzelmet (2:3), majd a japánokat verték könnyedén 4:1-re. Az osztrákok vélhetőleg a szlovénokkal fognak versenyt futni az első két hely valamelyikéért. A dél-koreiaknak eddig sok babér nem termett, a magyarok ellen egy gólzáporos mérkőzésen szenvedtek 4:7-es vereséget, majd a szlovénok zakózták meg őket (4:0). Az ázsiaiak a bent maradásért harcolnak, de nagyon úgy néz ki, hogy ebből kiesés lesz, bár még sok van hátra. A mérkőzés toronymagas esélyese az osztrák válogatott, papíron egy könnyed, nagyarányú győzelemre számíthatunk. Az ázsiaiak ugyan hazai pályán szerepelnek, de ez vélhetőleg sovány előny lesz egy bombaerős (legalábbis ezen a szinten) Ausztria ellen. Győzzön a jobbik fél!

Jó szurkolást, jó szórakozást kívánok!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik.

7:4

Gólok és gólpasszok: 10. Schiechl (Petrik, Bacher), 12. Hundertpfund (Koch, Schlacher), 13. Lebler (Heinrich, Koch), 15. Lebler (Altmann, Schumnig), 17. Handertpfund (Lebler, Koch), 54. Komarek (Hundertpund), 58. Lebler (Koch) – 4. Park (Kim K., Swift), 8. Cho (Kim K., Swift), 9. Kim K. (Kim S., Radunske), 16. Kim K. (Radunske, Kim S.)

Dél-Korea: Son (20. Park) – Lee, Oh, Young, D. Kim, Y. Kim, H. Kim, W. Kim, Young – S. Kim, K. Kim, Radunske – W.J. Kim, Swift, Cho – Park, Shin, Y. Lee – Ahn, H.J. Kim, Y.J. Lee