Div. I/A Világbajnokság

Japán2 – Dél-Korea

4:2

vége (3:0, 1:0, 0:2)

24.04.2014, 12:30 • Goyang Ice Rink • Info a státusz megváltozásairól (Tinta Sándor)

DOXXbet.com: 1.45 4.8 4.9

Megérdemelt győzelmet arattak a japánok. Tulajdonképpen egy percig sem forgott veszélyben a győzelmük, annak ellenére, hogy a koreaiak jól hajráztak, az utolsó harmadban két gólt is ütöttek, Azonban ez mind kevés volt ahhoz, hogy megszorongassák az esélyesebb japánokat.

Köszönöm a figyelmüket! (14:32:02)

60:00

59:30

Valószínűleg itt már semmi lényeges változás nem várható.

59:00

Megkezdődik az utolsó perc a harmadik játékrészben, nagyon úgy néz ki, hogy már csak egy perc van hátra találkozóból.

58:59

Lee D. K. (KOR) a játék késleltetése miatt kap két perces büntetés.

58:00

Két perc van hátra az utolsó harmadból, egyelőre nem hozzák le kapusukat a koreaiak.

57:48

Cho löketét védi a japánok portása. Fukufuji ma megbízhatóan teljesít, biztos pontja csapata védelmének.

57:48

Kiegészülnek a koreaiak.

56:25

A japánok ellenfelük megingására várnak, keresik a rést a védelmükön.

55:48

Swift (KOR) gáncsolás miatt kénytelen két percet pihenni.

55:00

Nem tudja átlépni a kétgólos hátrány lélektani küszöbét a koreaiak együttes, még öt percük van, hogy valamit kitaláljanak.

54:04

Teljes létszámban a koreaiak, kiegészültek.

53:25

Jól védekeznek emberhátrányban a dél-koreaiak.

52:30

A japánok csak annyit adnak ki magukból, amennyi feltétlenül szükséges.

52:04

Swift (KOR) bottal lökés miatt kiáll két percre.

52:04

Kavarodás alakult ki a japánok háza táján, Kim W. és Swift kerültek nagy helyzetbe, de a korongot nem tudták "bepasszírozni" Fukufuji kapujába!

51:07

Immáron teljes létszámban a koreaiak, kiegészültek.

51:05

Tanaka korcsolyázott lesre, oda a japánok akciója.

50:30

Egyelőre jól tartják magukat emberhátrányban a koreaiak.

49:07

Park W. (KOR) akadályozás miatt kiáll két percre.

48:50

Egy szép egyéni akció végén Swift szerette volna bevenni a japán kaput, de Fukufuji útját állta a koreai játékosnak.

48:27

Most nem cifrázzák a japánok, ha kell, a lehető legegyszerűbb módon szabadítanak fel.

47:25

A semleges harmadban harcolnak a felek, mezőnyjátékot követhetünk szemmel.

47:12

Hosszú idő után a japánok is helyzetbe kerültek. Akimoto próbálkozását hárította Park kapus.

46:20

Taktikusan játszanak a japánok, a korongot maguknál tartják, sehová sem sietnek.

44:55

Kim W. tüzelt a japán kapu mellé, Fukufuji kapusnak nem kellett közbeavatkoznia.

44:25

Visszajöttek a mérkőzésbe a koreaiak, újra nyílt a találkozó, bár még mindig két góllal vezetnek a japánok.

43:26

Dél-Korea gólt szerzett!

Újabb emberelőnyös találat a dél-koreaiak oldalán! LEE DON KU vállalt el egy lövést a kék vonalról, utólag kiderült, jól döntött, mert a korong már Fukufuji kapujában táncol.

Gólpassz: Brock Radunske a Kim Kisung

43:09

Mitamura (JPN) bottal akasztás miatt lekorcsolyázik két percre.

42:30

Újra feléledtek a koreaiak, feldobta őket a szépítő találat.

41:15

Emberelőnyben szépítenek a koreaiak! MICHAEL OWEN SWIFT a hátsó palánktól tört be a kapu elé, majd juttatta a korongot Fukufuji háta mögé.

Gólpassz: Kim Kisung

40:54

A koreaiak kiegészültek, tehát most ők kerültek emberelőnybe.

40:25

Négy a négy ellen játszanak jelen pillanatban a felek.

40:01

Annak ellenére, hogy a második játékrész a koreaiaké volt, nem sikerült szépíteniük és közelebb kerülniük ellenfelükhöz. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, így Japán el is döntötte a mérkőzést. Innét már Dél-Korea nem fog felállni.

Maradjanak velünk!

40:00

39:46

Takahashi (JPN) bottal ütés miatt kénytelen két percet ülni a padon.

39:25

Japán gólt szerzett!

Eldöntik a találkozót a japánok! AARON KELLER a kék vonalról tüzel emberelőnyben, a korong pedig utat talál Park kapujába.

Gólpassz: Takuma Kawai és Go Tanaka

39:00

A második harmad utolsó percében járunk. Nagyon nehéz helyzetben a dél-koreaiak, kettős emberhátrányban vannak.

38:54

Kim S. (KOR) gáncsolás miatt kénytelen két percre kiállni.

38:40

Lee Y. J. (KOR) bottal akasztás miatt kiáll két percre.

38:40

Hatalmas kavarodás alakult ki a koreaiak kapuja előtt, de a japánok nem tudták a korongot ellenfelük kapujába "gyömöszölni"!

37:54

A japánok már teljes létszámban vannak, kiegészültek.

37:35

Akimoto nevéhez főződik egy túlütés, így a bírók megszakítják a játékot.

36:45

Jól látja el védekező feladatát a japán gárda, ellenfelüket nem hagyják kibontakozni még emberelőnyben sem.

35:54

Sato (JPN) bottal akasztás miatt lekorcsolyázik két percre.

35:00

Amennyiben a koreaiak nem szépítenek ebben a játékrészben, könnyen lehet, hogy elmegy a hajó, végzetes lehet számukra.

34:13

A koreaiak sok lehetőséget puskáznak el, ez még később "sokba" kerülhet.

33:29

Nagy helyzetet hagynak ki a dél-koreaiak! Kim W. J. kap nagyszerű passzt ellenfele kapuja előtt, de fölé tüzel!

32:53

Egy gyors koreai ellentámadás végén Kim K. tüzel kapura, de célt téveszt. Igaz, nem sokkal szállt el a korong Fukufuji kapuja mellett.

31:30

Hosszú idő után veszélyeztették ellenfelük kapuját a japánok. Yanadori próbálkozása után a korongot Park nyeli le.

30:54

Kim D. tüzelt jó pozícióból, Fukufuji kapunak meggyűlt a baja a koronggal, de végül hárítani tudott!

30:00

Nagy valószínűséggel most járunk a mérkőzés felénél. Kevés a gólhelyzet, veszélyes szituáció.

29:25

Kuji korcsolyázott lesre, így oda a japánok támadása.

28:45

Fokozza tempót a dél-koreai együttes.

27:30

A japánok most a védekezésre fektetik a hangsúlyt, eddig gond nélkül tartják háromgólos előnyüket.

26:30

A második harmad elején jobbak voltak a japánok, most már kiegyenlített küzdelmet követhetünk szemmel.

25:30

A koreaiak gyakran eljutnak ellenfelük kapujáig, de ott nem elég határozottak.

24:30

Próbálkoznak a dél-koreaiak, de helyzetig nem tudják magukat verekedni.

23:55

Ezúttal Park W. teszi próbára a japán portást, de most is hárít Fukufuji kapus.

23:20

Cho szánta rá magát egy löketre, de Fukufuji kapus magabiztosan hárítja a próbálkozást.

22:30

Aktívabban kezdték a japánok a második játékrészt, a dél-koreaiak védekezni kényszerülnek.

21:50

Kim J. adta el a korongot, így jöhetnek a japánok, oda a támadás lehetősége.

21:30

Egyelőre "ismerkednek" a felek, nem estek egymásnak.

20:48

A japánok tartják a korongot, mindkét fél sort cserél.

20:01

Magabiztos előnnyel térhettek pihenőre a japánok. Sokkal jobban, veszélyesebben játszottak ellenfelüknél az első játékrészben. A koreaiaknak nagy gondjaik vannak a támadásépítéssel, de a védekezés sem működik ma tökéletesen náluk. A játék minden elemében javulniuk kell, ha szorosabbá szeretnék tenni a találkozót.

20:00

19:56

Túlütés a dél-koreaiak oldalán. Már semmi lényeges változás nem várható ebben a játékrészben.

19:00

Az utolsó percen belül vagyunk. A koreaiaknak nem ártana szépíteniük, mert nem leányálom 0:3-as eredménnyel pihenőre térni.

18:48

Kiegészült a japán gárda, immár teljes létszámban vannak.

18:10

Jól tartja magukat emberhátrányban a japánok.

17:50

A kék vonalról tüzeltek a dél-koreaiak, de kapu mellé céloztak, oda a lehetőség.

16:48

Kawai (JPN) korcsolyázik le két percre, palánkra lökés miatt.

16:00

A középső harmadban zajlik most a játék.

15:30

A felkelő nap országa ellenfele hibájára vár, nem kockáztatnak.

14:22

Nem mennek a fejjel a falnak a japánok, nincs hová sietniük.

13:55

Nehéz helyzetben a dél-koreaiak, egy Japán ellen nem könnyű 0:3-ről visszajönni. Persze nem lehetetlen, de a két csapat között eleve minőségi különbség tátong.

12:30

A japánok éretten, taktikusan játszanak, nem hagyják kibontakozni ellenfelüket.

11:40

Kim S. korcsolyázott lesre, így a bírók megszakítják a játékot.

11:08

Immár háromgólos a japánok előnye! Gyors ellentámadásba lendülnek. A jobb oldalon Yamashita korcsolyázik, aki a bal oldalra továbbítja a korongot, ahol HIROKI UENO érkezik jól és kapuba juttatja a játékszert.

Gólpassz: Takuro Yamashita a Takeshi Saito

10:30

Ezidáig inkább küzdelmes, mintsem látványos a találkozó.

09:30

A semleges harmadban küzdenek a felek, mezőnyjátékot követhetünk szemmel.

09:05

A japánok most már sehová sem rohannak, kényelmesnek mondható kétgólos előny birtokában vannak.

07:45

Fokozzák a tempót a koreaiak, szépíteni szeretnének. Azonban a japánok védelme egyelőre állja a sarat.

06:35

H.J. Kim teszi próbára Fukufuji kapust, a japán portás lenyeli a korongot.

06:00

Fokozza tempó a dél-koreai együttes, de egyelőre gólhelyzetig nem jutnak el.

05:20

A japánok sort cserélnek majd, így a saját kapujuk mögött tartják korongot, nem rohannak előre.

04:55

Park W. próbálkozott egy lökettel, de kapu mellé tüzelt.

03:09

Immáron kétgólos előnyben a japánok! SEIJI TAKAHASHI a bal oldalról veszi be egy jól eltalált lövéssel Park kapuját.

Gólpassz: Takafumi Yamashita

02:25

Továbbra is a japánok játszanak veszélyesebben, Dél-Korea védekezni kényszerül.

01:14

Villámgyorsan vezetést szerez a felkelő nap országa! Egy gyors japán ellentámadást fejez be góllal HIROKI UENO, aki egy szép egyéni alakítás után fonákkal veszi be Park kapuját.

Gólpassz: Shinya Yanadori

00:45

Aktívabban kezdtek a dél-koreaiak Fukufuji kapusnak akadt dolga.

00:01

Japán: Fukufuji (Narisawa) – Akimoto, Takafumi Yamashita, Obara, Nishiwaki – Sasaki, Saito, Yanadori, Ueno, Takuro Yamashita – Keller, Hashimoto, Kawai, Tanaka, Kuji – Sakata, Osawa, Sato, Mitamura, Takagi

Dél-Korea: Park (Son) – D. K. Lee, Kim. S., Kim K., Radunske – Kim W., Kim W. J., Cho, Swift, Kim D. – Park W., Chang, Shin, Kim Y., Lee Y. – Ahn, Kim. H. J., Lee Y. J., Kim H.

Játékvezetők: Brill, Hribik – Kaderli, Pesek
Kedves Szurkolók!

A Dél-Koreában rendezett divízó 1/A világbajnokságon a negyedik fordulót rendezik ma. Japán csapata Dél-Korea gárdájával csap össze. Tehát a csoporton belül ázsiai rangadót rendeznek. Dávid és Góliát harcának is aposztrofálhatnánk a mérkőzést, hiszen az utolsó helyezett a második helyén tanyázó együttest látja vendégül. Nagy tétje van a mérkőzésnek, nem babra megy a játék. Míg a hazaiak a bent maradást tűzték ki célul, addig a japánok a feljutásért küzdenek. A dél-koreaiaknak tulajdonképpen ez az utolsó lehetőségük, ha ma nem nyernek, akkor búcsút inthetnek a divízió 1/A-nak. Dél-Korea eddigi szereplése: vereség Magyarország ellen 4:7 ellen (2:3), fiaskó Szlovéniával szemben (0:4), majd vereség Ausztria ellen is (4:6). Így a házigazda jelenleg sereghajtó nulla megszerzett ponttal. A japánoknak is égető szükségük van a győzelemre, hiszen nagy versenyt futnak Ausztriával és Szlovéniával a feljutásért. A "japók" eddig hat pontot gyűjtöttek, ezzel jelenleg a második helyen tanyáznak a csoportban. Eddigi mérkőzéseik: győzelem Szlovéniával szemben (2:1), vereség Ausztria ellen (1:4), majd győzelem Ukrajna ellen (3:2). A mérkőzés toronymagas esélyese a japán válogatott, azonban nem becsülhetik le a koreaiakat, már csak azért sem, mert ők hazai pályán játszanak majd. Hatalmas csata, harc várható ezen a találkozón! Győzzön a jobbik fél!

Jó szurkolást, jó szórakozást kívánok!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik.

4:2

Gólok és gólpasszok: 2. Ueno (Yanadori), 4. Takahashi (Yamashita), 12. Ueno (Yamashita, Saito), 40. Keller (Kawai, Tanaka) – 42. Swift (Kim K.), 44. Lee D. K. (Radunske, Kim K.)

Japán2: Fukufuji (Narisawa) – Akimoto, Takafumi Yamashita, Obara, Nishiwaki – Sasaki, Saito, Yanadori, Ueno, Takuro Yamashita – Keller, Hashimoto, Kawai, Tanaka, Kuji – Sakata, Osawa, Sato, Mitamura, Takagi