vége (0:0)

30.07.2014, 18:00 • Tsirion Athlítiko Kentro, Limassol • Tamás Gobodics

Közel húsz alkalommal lőtt kapura a Zenit és a kapufát el is tudta találni – ennél többre nem futotta ma tőlük. (19:57:29)

90+7

A játék képe alapján kissé meglepő módon nyertek a ciprusiak, jobban játszott a Zenit, de nem tudta kihasználni a lehetőségeit. Az AEL egyszer rúgott (fejelt) kapura, azt nem tudták elrontani.

90+7

Veszélyes, de kicsúsztatják a védők, új szögletre nincs idő, nyert a Limassol!

90+7

Időn túli keménykedés, de ezért sincs büntető, van viszont szöglet.

90+6

Tizenegyesgyanús eset a Limassol kapuja előtt, de nincs könnyű síp. Megkezdődik elméletileg az utolsó perc.

90+5

Jó egy percig elfeszengtek egy szabadrúgáson, amit aztán gond nélkül kifejeltek Caduék.

90+4

Természetesen újabb beteg hazai játékos, aki gyógyításra vár a pályán.

90+3

Eladott labda, nem siet már az AEL.

90+2

Carlitos vetődik be és rúgja el Hulk elől.

90+1

Hat perc a ráadás!

90

Smolnikov lépett ki a védők közül, de Fergouche neki is az útjába állt – képtelenek gólt lőni az oroszok.

89

Garay szerezhetett volna gólt, de Fergouche óriásit védett.

88

Zenit-szöglet jöhet, minden esélyt meg kell már ragadniuk.

87

Most Hulk veszélyeztet, de ő sem talál kaput.

87

Újabb hazai a földön, nem nagyon akar felkelni.

86

A kapu torkából vágja ki Sielis!

85

Rondón előtt adódott lehetőség, de nem sikerült eltalálnia a kaput.

84

A jobb oldali beadás elszáll Lodigin kapuja felett.

83

Folytatódik a játék, az ápolásnak vége.

82

Ápolás miatt áll a játék, az egyik hazai játékoshoz siettek be az orvosok.

80

Eleftheriou nem sokat vacakolt, azonnal begyűjtött egy lapot.

79

Nagyon küzd a Zenit, de már csak bő tíz percük van és nincs náluk a labda.

76

Danielzinho nagyon gyenge volt ma, Eleftheriou a találkozó utolsó cseréje.

75

Megint Hulk, most blokkolják a lövését.

74

Hulk hibázik megint, nem találta el a kaput.

73

Anyukov sokat kapott, Smolnikov a helyén.

72

Hulk robban be a bal oldalról, de a beadása pontatlan.

71

Criscito fájlalja a lábát, lent marad a földön.

70

Dannynek is ennyi volt, Shatov a pályán.

69

Adrian sokat harcolt és elfáradt, Tagbajumi a friss ember.

68

Óriási fordulat, a hatalmas Zenit-nyomás után kaptak egy gólt a semmiből, majd meg is fogyatkoztak.

67

Witsel csapott oda könyökkel, jogos a piros lap!

66

Balhé a köbön egy könyöklés után!

65

Ez volt az első kaput eltaláló Limassol-lövés.

64

AEL-GÓL A SEMMIBŐL! A szöglet után a kifejelt labdát a frissen beállt Bebe rúgta vissza, GIKIEWICZ pedig teljesen üresen fejelhetett az előtte tátongó kapuba. Vezetnek a ciprusiak!

63

Egy jobb oldalról érkező veszélyes, lapos beadást bikáz ki szögletre Garay.

62

Rondón villan azonnal, de az ő lövését is blokkolják.

62

Edmar lövésébe állnak bele a vendégvédők.

62

Mendes elfáradt és lapja is van, Bebe váltja.

61

A rengeteget hibázó Kerzsakov lejön, Rondón a helyén.

60

Újabb negyedóra telik el és bár óriási fölényben játszanak az oroszok, gólt még nem tudtak szerezni.

59

Giekewicz két kézzel rántja vissza az emberét, de nincs lap.

58

Másodpercekre sem tudja megtartani a labdát az AEL, újra Witsel durrantott mellé egy szép támadás után.

57

Befuthatatlan labdát kap Anyukov a jobb szélen.

56

Egykapuzik a Zenit, a közönség fütyül, most Witsel lőtt mellé jó húsz méterről.

55

Óriási lyukak maradnak a hazai védelemben, most Hulk lőhetett tisztán, de éles szögből nem találta el a hosszú sarkot.

54

Lodigin repül ki vagy harminc méterre, hogy elrúgja a labdát.

53

Kerzsakov méterekkel fölé verte ezt is...

52

Egy gyönyörű Kerzsakov-sarkazás után Guidiliye akasztotta meg Criscito lábát, a tizenhatos bal sarkáról jöhet a Zenit!

51

Egy jobb oldalról érkező beadást fejelnek ki a ciprusi védők.

50

Anyukov rúgja fel Danielzinhót. Nagy párharcot vívnak.

49

Óriási hiba, Witsel gyönyörű labdája után a tizenhatoson belül Danny lőhetett, de nagyon erőtlenül találta el.

49

Mendes labdája akad el a vendég védőkben a tizenhatos előtt.

48

Anyukov a pálya szélén fekszik.

48

Tiszta helyzetbe került a Szentpétervár, de az utolsó passz egy árnyalatnyival hosszabbra sikerült a kelleténél. Szöglet.

47

Hulk lövésébe ugrik bele Sielis.

46

Zenit-passzolgatással kezdődik a második félidő.

46

7-1 a lövések aránya a vendégek javára, de ebből összesen egy találta csak el a kaput. A labdarbirtoklást megnyomta a Zenit a végére, 58-42 a javukra.

45+3

Befejeződött az 1. félidő. Vegyes érzéseink lehetnek a találkozóval kapcsolatban, a korai Zenit-fölényt meg tudta törni a Limassol, de összességében inkább az oroszoké volt ez a játékrész. Betalálniuk mindenesetre nem sikerült, van tizenöt percük, hogy ezt átgondolják.

45+3

Kreatív támadás végén hosszú az utolsó passz, Fergouche kezében a labda.

45+2

Totyogás van, a felek a félidőre várnak.

45+1

Most Lodigin vetődik ki egy labdára, három perc a ráadás.

45

Megint fejjel kell mentenie Cadunak.

45

Egy jobb oldalról érkező beadást fejelnek ki a cirpusi védők. Megint kisebb fölényben az orosz csapat.

44

Ez már a negyedik lap volt a meccsen és még az első félidőnek sincs vége.

43

Faizulin kap utólag sárgát egy csúnya becsúszásért.

42

A beadás után nem sikerül menteni ,de Hulk lövését blokkolni igen, szöglet.

42

Nikolaou birkózta le Kerzsakovot a szögletzászlónál.

41

Hulk lőtte el a szabadrúgást ballal, de csúnyán mellé-fölé bombázta méterekkel.

40

Megint Witsel a földön, egy szép csele után Adrián húzta ki alóla a lábát.

39

Danielzinho térdmagasságban csúszott rá Witselre, jogos a sárga lap.

37

Most végigmentek az oroszok a bal szélen, de a középre lőtt labdát Sielis kivágta, szöglet.

36

Átfordult a labdabirtoklás, már a hazaiak vannak fölényben e téren.

35

Az AEL megint balról lőtte be a labdát, de Gikiewicz centikkel ugyan, de lemaradt róla.

35

Letámadnak a ciprusiak, most már percek óta nem támadott érdemben a Zenit.

34

Limassol-szöglettel folytatódik a találkozó.

33

Hátul passzolgatnak most a hazaiak, a szurkolók énekelnek.

32

Fergouche talpon!

32

Már három perce áll a játék az ápolás miatt.

31

Fergouchi még mindig a füvön, ott próbálják meggyógyítani, de egyelőre nagyon rossz állapotban van.

30

A kapus lent is marad, ápolni kell.

29

Fergouche és Cadu nem értik meg egymást, egy bal oldali beadás után ütköznek a levegőben.

28

Elpasszolják magukat a hazaiak, újabb ígéretes kontralehetőség adódott a bal oldalon.

27

A fokozatosan növekvő Zenit-nyomás ellenére nem húzódik be az AEL, támadnak, ahogy eddig.

24

Ajtó-ablak ziccer! Sakk-mattra kijátszott akció végén Danny lőhetett nyolc méterről, kapásból, de a jobb kapufát rúgta telibe. Ennél nagyobb helyzetet nem lehet kialakítani...

23

Zenit-letámadás, de egyelőre megoldja a Limasszol.

22

Criscito hátulról rúgta fel csúnyán Adriánt, sárga lap a jutalma.

21

Egy nagy Cadu-mentés utáni kontrát faulttal akaszt meg a Zenit.

20

Hulk passzát csípi el Sielis.

19

Kisebb csetepaté, miután egy ciprusi játékos lent maradt.

17

Most Hulk került helyzetbe, a bal szélről húzott befelé, megcsinálta a cselt a tizenhatoson belül, a jobbal leadott lövésére viszont nagy bravúrral leért Fergouche.

16

AEL-szöglet. Eddig elsősorban a bal szélen próbálnak eredményt elérni.

15

Orosz kontra végén Kerzsakov megint nagyon gyengén találja el a labdát, méterekkel fölévágja.

14

Ismét nagy lehetőség! A bal oldalról gyönyörűen jött középre a labda, Witsel megcsinált egy cselt, de a lövését blokkolták a tizenhatoson belül, így az üres kapu mellé pattogott.

13

Gikiewiczket gyalulják bele a gyepbe, most limasszoli szabadrúgás jöhet.

12

Egy kombinatív, lendületes támadás végén kénytelen menteni a ciprus védősor.

11

Cadu akadályozott meg berepülve egy kontrát, jogos a sárga lap.

10

Anyukov szerel becsúszva, szépen járatta a labdát az AEL.

9

Most Lodigin munkában, de simán fogja a magas ívű beadást.

8

Ciprusi szabadrúgás következhet a félpályáról.

7

Fergouche húzza le a bal oldali beadást.

7

Orosz szöglettel folytatódik a találkozó.

6

A Zenit tartja a labdát, keresik a réseket.

5

Óriási helyzet! Egy jobbról induló támadás szépen folyt át a balszárnyra, Kerzsakov üresen kapta a labdát a tizenhatoson belül, de borzasztóan találat el és bőven a rövid sarok mellé vágta.

5

Szép orosz egyérintőzés után mentenek szögletre a hazaiak a tizenhatoson belülről.

4

Az első komoly ciprusi kontralehetőség leshelyzet miatt érvénytelen.

3

Az AEL védelme jól zár a tizenhatos előterében.

2

A Limassol játékosai gyakorlatilag még nem értek labdához.

1

Rögtön egy faulttal kezdődik a találkozó, Sardinero rúgta fel Criscitót.

1

A találkozó egyértelmű esélyese a Zenit, a leggyakrabban tippelt végeredmény a 3-0-ás orosz győzelem. A hazaiak portugál támadója, Monteiro kiemelkedő gólérzékenysége viszont felülírhatja ezeket az elképzeléseket, a luzitán játékos tavaly 18 találattal lett házi gólkirály a bajnokságban.

A Zenit tavaly a legjobb tizenhat közé is eljutott, akkor a Borussia Dortmund állta útjukat, idén is magabiztosan menetelnek a selejtezőkben, jóval nagyobb játékerőt képviselnek a ciprusi csapatnál, akik a 2012/2013-as szezonban szerepeltek a Bajnokok Ligájában.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.