Tennis Arena Cup - Plzen (salak)

Melinda Czink – Richel Hogenkamp

1:2 7:5, 6:7 (4), 3:6

01.08.2014, 15:27 • Centre Court, Plzen • Kármán Zoltán

129 percen át gyűrték egymást a lányok, Czink az első szettben is hullámzó volt, 5:2-es vezetésről nem tudta befejezni a játszmát, ám 5:5 után megint brékelt és akkor már nem hibázta el, 7:5-tel övé lett az első szett.

A második felvonás a holland lánynak kedvezett a játszma derekán, 5:3-ról nem tudta azonban befejezni a szettet, a rövidítésben viszont hiába vezetett Czink 4:2-re, végül 7:4-re állva hagyta Melindát Hogenkamp és kiharcolta a döntő játszmát.

A harmadik játszmában már végig gondja volt Melindának az adogatásával, míg a holland lány általában könnyedén hozta a sajátját. A szett végén aztán egy bréklabdát értékesíteni tudott Hogenkamp, az előnyt pedig nem is engedte ki a kezéből, 6:3-ra hozta a döntő játszmát, ezzel megnyerte a meccset.

Sok tekintetben furcsa meccs volt, többek között 25 kettős hiba történt a mérkőzésen, ebből kilencet Melinda, tizenhatot (!) pedig Hogenkamp ütött. E mellé társult még 6, illetve 5 ász is. A végén az is döntő lehetett, hogy a holland lány 9 évvel fiatalabb Melindánál és talán jobban bírta energiával a végjátékot.

Czink Melinda – Richel Hogenkamp: 1-2!
7:5, 6:7 (4), 3:6.
---- (17:40:41)

Richel Hogenkamp három szettes nagy csatában legyőzi Czink Melindát, ezzel a plzeni tenisztorna elődöntőjébe jut, Melinda kiesett!

Mérkőzés vége

3:6

Szett győztese Hogenkamp.

15-40

Hogenkamp két játszma- és mérkőzéslabdához jut!

15-40

Labdamenet győztese Hogenkamp.

15-30

Labdamenet győztese Czink.

0-30

Két labdára a győzelemtől Richel Hogenkamp.

0-30

0-15

3:5

Czink sajnos elvesztette adogatását, várható volt a korábbi sok-sok hárított bréklabda után. 5:3-ra meglépett Hogenkamp és a meccsért adogathat!