05.08.2014, 20:00 • Bloomfield Stadium, Tel Aviv-Yafo • Tóth Gábor

Lövések: 18:12
Ebből kaput találó: 6:8
Lesek: 4:2
Szabálytalanság: 8:2 (21:57:42)

A párharc győztese a Maribor, a hazai 1:0-ás győzelem után, egy győzelemmel felérő döntetlent értek el Tel Avivban, vezettek, majd a Maccabi fordított, de rá egy percre a második szlovén találat pontot tett a történet végére. Támadott még a Maccabi, de ötlettelenül, nem is sok meggyőződéssel, egy-két helyzetük volt még, de a szlovénok is lőhettek volna még gólt a végén.

90+5

90+4

Bohart szerelik a jobb szélen, hazai dobás jön.

90+3

Mikha nem tud átvenni egy labdát a 16-os előterében, szerelik.

90+2

Sollelich egy jó csel után még egyet bevállal, feleslegesen, így is lőhet 20 méterről, de gyenge a próbálkozás.

90+2

Előreívelt labda csúszik meg egy védő fején, Handanovic gyűjti be.

90

4 perc a hosszabbítás.

90

Radit állítják meg lesen.

90

Mekkora helyzet maradt ki! Bohar lőhet szabadon 14 méterről, jobbról, de nem talál kaput!

89

Spungin buktatja Sollelichet a hazai térfél közepén.

88

Ibraimi kicsiben oldaná meg a szögletet Sallalich közreműködésével, kirúgás a vége.

87

Ibraimi harcol ki szögletet a jobb oldalon.

87

Sallalich lőhet a 16-oson belül, kevéssel téveszti el a bal sarkot.

86

Prica lép ki nagy helyzetben középen, lesen állítják meg.

85

Vrsic helyett Sallalich a pályán.

83

Ben Basat lő balról, 10 méterről, lábbal véd Handanovic!

82

Radi elsőre nem találja el a labdát nagy helyzetben, majd középre ad, a kapuson felperdül a labda, de az egyik szlovén védőben elakad a kapu torkában!

81

Igiebor elé kerül egy labda, nagy helyzetből, az ötös sarkáról lő fölé, de lesről...

80

Zahavi íveli balról a szögletet, kijön a védőkről, a 16-os sarkáról ismételhet, ez is elakad a védőkben.

80

Rajcevic ment szögletre egy bal oldali beadást.

79

Talpon a játékos, folytatódik a mérkőzés.

78

Mikhát kell közben ápolni a pályán egy kemény belépő után.

77

Zahavi jobb oldali beadását húzza le gond nélkül Handanovic.

77

Mendy harcol meg egy labdáért a hazai térfélen, de szabálytalankodik Einbinderrel.

75

Jó negyed órája maradt a Maccabinak, hogy két gólt szerezzen, nem lesz könnyű dolguk, kicsit ötlettelennek tűnnek a jól védekező szlovénokkal szemben.

74

Igiebor lő 20 méterről magasan fölé.

73

Dervisevicet Mertelj váltja.

72

Zahavi 18 méteres lövése kerüli el a kaput.

71

Ben Haim helyén Einbinder a pályán.

70

Yeini buktatja Ibraimit a felezővonalánál.

69

Ben Haim beadását ujjheggyel tolja ki a kapu elől Handanovic, Prica elé pattan a labda, aki 14 méterről rálőhetné, de nemes egyszerűséggel "eltöri".

68

Ben Haim gondol egyet, 28 méterről lő, de jócskán a bal felső mellé/fölé.

67

Tavares helyén Mendy a vendégeknél.

66

Ben Basat 15 méterről lő centikkel a jobb alsó mellé.

65

Filipovic 14 méteres lövését fogja Juan Pablo.

64

A pálya közepén passzolgatnak a hazaiak, nem jutnak a kapu közelébe.

63

Ben Harush helyén Igiebor a pályán.

62

Zahavi kerül a védők mögé, jobbról ad középre laposan, elmegy a kapu előtt, de egyben a támadók előtt is a labdája!

60

Stojanovic buktatja Ben Haimot a jobb szélen, szabadrúgás.

59

Zahavi tekeri be a sarokrúgást, veszélytelen ez is.

58

Szögletet harcol ki a Maccabbi a jobb oldalon.

55

Még megünnepelni sem volt ideje a Maccabinak a második gólt, kiegyenlítettek a szlovénok, ismét két gól kell a hazaiaktól a továbbjutáshoz.

Agim IBRAIMI - 2 : 2

54

A Maribor gólt szerzett!
Stojanovic ível be balról, AGIM IBRAIMI az ötös sarkánál ugrik fel a védője mellett, és egy ívelt fejessel beveszi Juan Pablo kapuját! 2:2

Eden BEN BASAT - 2 : 1

53

A Maccabi gólt szerzett!
Zahavi kap remek labdát a védők mögött, a lövése kijön a kapusról,de EDEN BEN BASAT elé kerül a labda, aki 8 méterről lő a kapu jobb sarkába! 2:1

52

Mikha teker kapura ballal 22 méterről, Handanovic fogja könnyedén a labdát.

51

Prica vesz át egy labdát az ötös sarkánál, elesik a védők között, nincs 11-es.

50

Tavares kerülhetne helyzeteb, de rosszul veszi át a labdát, visszateszi lövésre, Vrsic 18 méteres bombája elkerüli kevéssel a jobb alsót!

48

Ben Harush ível fel Pricának a balösszekötő helyére, lesen állítják meg a támadót.

47

Bohart szereli Ben Harush a jobb szélen, izraeli kirúgás jön.

46

Rögtön Prica elől tisztáznak belső védők egy felívelt labdánál.

46

46

Carlos Garcia nem jön ki a második félidőre, támadó a helyén, Prica személyében.
A Maccabi támadott többet az első félidőben, veszélyes helyzetük is nekik volt inkább, de a kicsit semmiből érkező találat a Maribortól komoly előnybe juttatta a vendégeket.

5 perc elteltével azonban egyenlített egy formás támadás végén a hazai gárda, életben maradtak tehát a reményeik, két gólt kellene szerezniük, és nem kapni egyet sem, akkor ők jutnak tovább.

Izgalmas második félidő várható!

45+1

45+1

Zahavi esik el a 16-os vonalánál, miután középre teszi a labdát, nincs sípszó.

45

1 perc a ráadás.

45

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Yeini (Maccabi Tel Aviv F.C.), Filipovic lábára csúszott rá csúnyán a kezdőkörben.

44

Vrsic ívelhet be szögletet jobbról, veszélytelen.

43

Ez a gól jókor jött, még a szünet előtt visszaadja a Maccabi reményeit a továbbjutásra.

Tal BEN HAIM - 1 : 1

41

Mikha emel a védők mögé jó labdát középen, a kilépő TAL BEN HAIM veszi át a 16-os vonalánál, és a kimozduló kapus mellett a jobb sarkába helyez! 1:1

39

A Maccabit láthatóan sokkolta a bekapott gól, nem képesek befejezett támadásra ezekben a percekben, igazán lövéshez sem jutnak.

37

Így már két gólos a Maribor előnye, már három gólt kellene szereznie a hazaiaknak a továbbjutáshoz.

Agim Ibraimi - 0 : 1

36

Balról, jó helyzetből lő Bohar, Juan Pabló bravúrral véd, de AGIM IBRAIMI begyűjti a labdát, átveszi, majd egy cselt is bemutat, utána lő 8 méterről a jobb sarokba! 0:1

34

Zahavi lő kissé jobbról 25 méterről, Handanovic fogja a középre tartó labdát.

33

Ismét a középpályán adogat türelmesen a Maccabi, nem jutnak a kapuig.

32

Bohar jobb oldali beadását blokkolja oldalra Yeini, a bedobás után elveszíti a Maribor a labdát.

30

Zahavi beadás-szerű lövését fogja Handanovic.

28

Zahavi újabb szöglete jön, Ben Harush céloz pontatlanul utána a 16-oson kívülről.

26

A pálya közepén gyötrik egymást a csapatok, helyzetek nélkül jelenleg.

25

Újabb szöglet után Tibi fejesét védi Handanovic a jobb sarok előtt.

24

Szögletet harcol ki a hazai csapat, Zahavi íveli középre, kijön a védőkről.

23

Dervisevic vezeti fel a labdát középen, 22 méterről lő laposan, Juan Pablo fogja könnyedén.

21

A pálya közepén birtokolja a Maccabi a labdát, kapuig nem jutnak.

20

Ben Haim jó támadás végén kapná a labdát középen, lemarad róla kevéssel.

15

Tavares lépne ki a balösszekötő helyén, lesen állítják meg.

14

Vrsic adhat be szögletet jobbról, veszélytelen.

10

Juan Pablo kezéből csúszik ki egy beadás, Tibi segíti ki, felszabadít a szlovén támadók elől.

2

Rögtön helyzettel kezd a Maribor, Tavares közeli fejesét védi bravúrral Juan Pablo.

1

A Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában járunk.

A Maccabi Tel Aviv azt a Maribort fogadja a párharc visszavágóján, amely az első meccsen 1:0-ra tudott győzni, a 94 percben elért góllal.

Mindkét csapat a második körben csatlakozott a mezőnyhöz, a Maribor a Zrinjskit búcsúztatta egy 0:0-sás döntetlennel, és egy 2:0-ás hazai győzelemmel, vagyis eddig még nem kapott gólt a sorozatban.

A Maccabia Santa Colomát verte ki kettős győzelemmel, vagyis komoly erőpróba elé éppen egymást állítják, az esélyek a Maribor 1:0-ás győzelmét követően kiegyenlítettnek tűnnek, izgalmas találkozóra számíthatunk.

Az izraeli bajnokság még kezdődött még el, barátságos meccsekkel hangolt a Maccabi a nemzetközi kupaküzdelmekre, három meccsből kettőt megnyert.

A szlovén pontvadászatból már lejátszottak két fordulót, a Maribor két hazai meccset játszott, mindkettő egygólos győzelmet arattak, vagyis jó formában vannak, lássuk mire mennek idegenben!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

2:2

vége (1:1)

Gólok: 41. Ben Haim, 53. Ben Basat – 36. Ibraimi, 54. Ibraimi

Lapok:   45. Yeini (MTA)

Maccabi Tel Aviv F.C.: Juan Pablo – Spungin, Tibi, Carlos Garcia (46' Prica), Yeini – Ben Haim (71 Einbinder), Ben Harush (63' Igiebor), Radi, Mikha – Ben Basat, Zahavi. Cserék: Levi, Ziv, Lugassi, Einbinder, Igiebor, Prica, Margolis.

NK Maribor: J. Handanovic – Stojanovic, Suler, Rajcevic, Viler – Bohar, Z. Filipovic, Dervisevic (73' Mertelj), Vrsic (85' Sallalich)– Tavares (67' Mendy), Ibraimi. Cserék: Cotman, Arghus, Salalic, Mertelj, Zahovic, Mendy, Fajic

Játékvezetők: Martin Strömbergsson – Daniel Gustavsson, Peter Magnusson – Johan Hamlin (svédek)

Első meccs: Maribor - Maccabi Tel Aviv F.C. 1:0