Lille OSC – Grasshopper Club Zürich

1:1

vége (1:1)

05.08.2014, 20:30 • Grand Stade Lille Métropole, Lille • Teleki Péter

Az idegenbeli győzelem után hazai pályán ugyan nem tudott nyerni a Lille, de így is magabiztosan jutottak a Bajnokok Ligája rájátszásába.
A második félidő elejét nagyon megnyomta a Grasshoppers, Enyeama többször is bravúrral védett, illetve egyszer a kapufát is eltalálták a svájciak. Pavlović kiállítása a 69. percben végképp megpecsételte a vendégek sorsát, innentől kezdve leginkább csak védekeztek, újabb gól azonban már nem született.
Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (22:25:24)

90+4

90+4

Mezőnyben folyt a játék, majd a játékvezető lefújta a találkozót.

90+3

Dabbur mintegy 21 méterről lőtte el, jócskán elkerülte a hazaiak kapuját.

90+2

Corchia ívelte be jobbról a hazaiak sarokrúgását, majd rövid felszabadítás után Delaplace 18 méterről mellé lőtt.

90+1

A Lille vezetett jobb oldalon támadást, a beadás a védőről szögletre csapódott.

90

Négy perc lesz a ráadás.

90

Souaré lépett oda ellenfelének, érkezett is a sárga lap.

89

Most Kalou maradt lesen, a vendégeké a labda.

88

Origi voolt lesen, a Grasshoppers jöhet kifelé szabaddal.

87

Souaré ívelte be balról a hazaiak szabadrúgását, a tizenhatoson belül könnyedén kifejelték a védők.

86

Lang kapott sárga lapot buktatásért.

85

Kényelmesen csordogál a mérkőzés, helyzeteket a találkozónak ebben a szakaszában nem láthatunk.

84

Béria helyett Origi érkezett.

83

A Lille tartja a labdát, a vendégek emberhátrányban csak a védekezéssel vannak elfoglalva.

82

Balmont rúghatott jobbról szögletet, nem jelentett veszélyt a svájciak kapujára.

81

Corchia esett el a vendégek tizenhatosán belül, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

78

Rodelin próbálkozott meg egy lökettel, távolról nagyon fölé lőtte.

77

Dabbur szabálytalansága után a Lille jöhet szabaddal, majd kényelmesen adogatnak a franciák.

76

Mendes helyére Kalou érkezett.

75

Soliman helyére Bauer érkezett.

75

Corchia fejezte be lövéssel a Lille támadását, jócskán fölé lőtt.

75

Rossz bejátszási kísérlet a vendégektől, Enyeama kezében a labda, majd azonnal dobja is mezőnybe.

74

Vasič jött a kapujából és szedett össze egy labdát Mendes elől.

73

Jobbra a keresztlabda már nem jó, de nem sokáig tudja megtartani a labdát a Grasshoppers.

72

A Lille passzolgat kényelmesen emberelőnyben a vendége.k térfelén

70

Corchia szorult ápolásra, gyógyulása után a Lille hozhatja a labdát.

69

Pavlovićot könyöklésért azonnal leküldte a játékvezető.

68

Tarashaj jött be a lecserélt Ravet helyett.

67

Kisebb szabálytalanság után a Grasshoppers jöhet kifelé szabaddal.

66

Jó az iram a találkozón, és mindkét csapat nyílt támadószellemben futballozik.

64

Dabbur volt lesen, a hazaiak jöhetnek szabaddal.

63

Mélységi indítás a vendégektől, a labda elérhetetlen. Kirúgás kifelé a Lille javára.

62

Soliman cselezgetett a hazaiak tizenhatosán belül, talán túl sokat várt a lövéssel, majd mikor elengedte mintegy nyolc méterről, akkor Enyeama védett ismét bravúrral.

61

A hazaiak birtokolják a labdát, nekik aztán nincs hova sietni.

60

Corchia ívelhette be a Lille újabb szögletét, nem jelentett veszélyt a vendégek kapujára.

58

Delaplace most jött be, máris veszélyeztetett! 19 méterről eresztett meg egy lövést, Vasič védte a löketet.

57

Corchia kapott egyet a lábára, a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást.

56

Delaplace jött be a lecserélt Meite helyett.

55

Mendes próbálkozott meg egy lövéssel, nem jelentett különösebb problémát.

54

A Grasshoppers ívelhetett be szögletet, majd a felszabadítás után Solimanhoz került a labda aki 18 méterről a jobb kapufát találta telibe.

53

A jobbról beívelt vendég szabadrúgást, középen négy méterről Dabbur fejelte kapura, Enyeama elképesztő nagyot védett.

53

Rodelin lerántásért kapott sárga lapot.

52

Rodelin rántotta le ellenfelét, jobbról ívelhet be szabadrúgást a Grasshoppers.

50

Corchia sarokrúgása veszélytelen, a vendégek építkezhetnek.

49

Mendes borzolta ismét a vendégvédelmet, szögletre mentettek előle.

48

A hazaiak vezettek támadást, Meite fejezte be lövéssel az akciót, az égbe bombázott.

47

Soliman nyolc méterről lőtte kapura, Enyeama védett.

46

Nem sok kellett, hogy a Lille a félidő elején megszerezze a vezetést. Mendes kapott jó labdát, hat méterről azonban nem tudta a kapuba rúgni, illetve Vasič védett.

46

A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Mivel a párharc első meccsét idegenben 2:0-ra meg tudta nyerni a Lille, így igencsak kényelmes pozícióból várhatták a visszavágót. Azonban a vendégek aktívan kezdtek, igaz helyzetig nem jutottak. Balmont révén a franciák a 19. percben egy gyönyörű góllal szereztek vezetést, majd szintén egy tetszetős találatot jegyezhettünk fel a 33. percben, ekkor Abrashi lőtt a kapuba.
Maradjanak velünk a folytatásban is.

45+1

45+1

Baša kapott sárga lapot az első félidő hosszabbításában belépőért.

45

Egy perc lesz a hosszabbítás.

44

Corchia volt lesen, szabadrúgással jöhet kifelé a Grasshoppers.

43

Corchia ívelte be a hazaiak szabadrúgását a vendégek tizenhatosára, Kjær csak belecsúsztatni tudott fejjel. Kirúgása a Grasshoppers javára.

43

Sinkala kapott sárga lapot belépőért.

42

A svájciak elvégezték a szabadrúgást, de a Lille tizenhatosáig már nem jutottak el.

41

Dabburt buktatták, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

40

Beszorul most a Grasshoppers, de a felállt védelmet nem tudják átjátszani a hazaiak.

39

A hazaiak beívelt szabadrúgását a büntetőterületről kifejelték a svájciak, de támadásban maradt a Lille.

38

Balmont ellen szabálytalankodtak a vendégek, a Lille ívelhet be szabadrúgást ellenfele tizenhatosára.

37

Ravet ívelhetett be sarokrúgást jobbról, középen Pavlović már szabálytalan volt. A Lille végezhet el szabadrúgást.

35

34

Kedvet kaptak a lövéshez a vendégek. Ezúttal Ravet lőtt távolról, nem sokkal kerülte el a Lille kapuját.

33

A Grasshopper gólt szerzett!
A hazaiaak könnyelműsködtek saját térfelükön, el is veszítették a labdát. AMIR ABRASHI a megszerzett labdát cipelte néhány méteren, majd mintegy 20 méterről a bal sarokba helyezett.

32

Bedobás után a Lille passzolgatott, de Kjær már szabálytalankodott.

31

A Grasshoppers tartja a labdát, de a Lille tizenhatosára nem tudják bejátszani.

29

Béria volt szabálytalan, a vendégek jöhetnek szabadrúgással.

28

A Lille vezetett támadást, jól megjáratták a vendégek tizenhatosánál, végül Meite a tizenhatos vonaláról rúgta kapura, Vasič védett.

27

Abrashi fejezte be lövéssel a vendégek támadását, mintegy 22 méterről szúrta kapura, Enyeama védte a középre tartó löketet.

25

Abrashi kapott sárga lapot belépőért.

24

Corchia ívelte be a hazaiak szögletét, nem jelentett veszélyt a svájciak kapujára.

23

Mendes kapott jó labdát balról, szépen fordult le védőjéről, végül nyolc méterről rúgta volna kapura, az utolsó pillanatban odaért egy blokkoló láb.

22

A Lille tartja a labdát, a középpályán passzolgatnak.

21

A továbbjutás ezen a találkozón már nem kérdéses, a s Grasshoppers legfeljebb a becsületéért küzdhet, a szépítésért támadhat.

19

A Lille gólt szerzett!
Mekkora gól! FLORENT BALMONT kapott jó labdát a középpályán, majd néhány métert vezette, végül mintegy 24 méterről, jobb külsővel iszonyatosan bevágta a bal felsőbe. Vasič mozdulni se tudott rá.

18

Egy mélységi labda után Rodelin volt lesen, szabadrúgás kifelé a vendégek javára.

17

Dicséretes, hogy a hazai pályán elszenvedett kétgólos vereség ellenére se adja fel a Grasshoppers, igaz komoly helyzetük eddig nem volt.

16

Dabbur maradt lent, gyógyulása után hazai kirúgással folytatódhat a mérkőzés.

15

Bedobás után a vendégek építkezhetnek.

14

A Grasshoppers tartja a labdát, nem igazán sikerült előre jutni. Próbálják kijjebb csalogatni a Lille-t.

13

Mendes és Rodelin játszott össze a vendégek kapuja előtt, végül nem sikerült kapura tenni a labdát.

12

Dabbur cselezgetett a hazaiak tizenhatosánál, végül szerelték. A megszerzett labdából gyorsan megindult a Lille.

11

Nem sok minden történik a pályán, a Lille tartja a saját térfelén a labdát, a svájciak próbálnak letámadni.

9

Balmont beívelését könnyedén kifejelték a vendégvédők.

8

Mendes ellen szabálytalankodtak, a hazaiak ívelhetnek be szabadrúgást a Grasshoppers javára.

7

Jobbról érkezett a Lille beadása, Corchia hat méterről már nem tudta jól megfejelni, Vasič biztosan védett.

6

A franciák próbálkoztak meg egy indítással a bal oldalon, a labda hosszú volt. Kirúgással jöhetnek a vendégek.

5

Elidőztek most a vendégek a Lille tizenhatosánál. Ravet ívelhetett be szögletet, nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

4

A vendégek próbálnak letámadni, meg is zavarják a Lille együttesét. A franciák tizenhatosára bejátszott labdát az egyik védő bedobásra vágta ki.

3

A hazaiaknak igazán nincs hova sietni, kényelmesen járatják a labdát az ellenfél térfelén.

2

Ravet kapott egyet a lábára a középpályán, szabadrúgással jöhet a Grasshoppers.

1

A vendégek kezdték a mérkőzést.

1

Lille OSC: Enyeama – Béria, Kjær, Baša, Souaré – Corchia, Balmont, Gueye, Meite – Mendes, Rodelin

Cserék: Elana – Sidibé, Rozehnal, Delaplace, Origi, Kalou, Roux

Grasshopper Club Zürich: Vasič – Pavlovič, Jahič, Grichting, M. Lang – Salatic – Ravet, Abrashi, Sinkala, Soliman – Dabbur

Cserék: Dieng – Dingsdag, Gülen, Bauer, Merkel, Ngamukol, Tarashaj

Játékvezetők: Sidiropoulos – Efthimiadis, Kostaras.
Folytatódnak a Bajnokok Ligája selejtezői, a héten a harmadik forduló visszavágóira kerül sor, és többek között Lille (francia) – Grasshoppers (svájci) találkozót követhetünk figyelemmel.

Mindkét csapat a selejtező harmadik körében kapcsolódott be a sorozatba, innen egy lépcsőfok megtétele már biztos főtáblát ér, csak kérdés hogy melyik kupában. A harmadik forduló párharcainak győztesei az Európa-liga főtábláján már biztos szerepelhetnek.
A múlt héten a Zürichben megrendezett mérkőzésen a franciák 2:0 arányban tudtak nyerni, ezzel az eredménnyel már fél lábbal a Bajnokok Ligája rájátszásában vannak. A Grasshoppersnek nincs valami nagy szerencséje a francia csapatokkal, tavaly a svájciak szintén a BL harmadik selejtezőkörében búcsúztak, akkor a Lyon volt az ellenfél.
Mindenesetre most még van egy visszavágó, még lehet javítani, na meg a remény hal meg utoljára mondásban is bízhat a Grasshoppers.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:30 - kor kezdődik.