Ausztria – Szlovákia

5:3

vége (0:1, 4:1, 1:1)

21.08.2014, 17:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Juhász Attila

Ebben a harmadban 1-1 gól esett igazságos eloszlásban, így a második játékrész remeklésének köszönhetően az osztrák U18-as csapat győzelmével kezdődött az Olimpiai Reménységek Versenye. Az azért – főleg a második 20 percben – látszott, hogy Szlovákia fiatalabb garnitórával érkezett Budapestre.
Csak átmenetileg búcsúzunk a Jégpalotából, hiszen alig egy óra múlva a mieink is bemutatkoznak a tornán, Lengyelország ellen!
Tartsanak velünk akkor is! (19:12:44)

60:00

59:20

Levitték a kapust a szlovákok, 6 az 5 ellen próbálnak támadni!

59:01

Egy percen belül vagyunk, az osztrákoknál a korong.

58:00

Kettő perc még a végéig.

57:33

Megint Hrehorcák, most egy remek szóló végén lőtt kapura, de az osztrák kapus szépen védett!

56:52

Hrehorcák bombája zúgott el az osztrák kapu felett!

56:06

Tilosra ütötték a korongot a szlovákok.

55:00

Kicsit már tartja a korongot és a számára kedvező eredményt az osztrák együttes.

53:00

Vajon ettől a góltól végleg megrogyott az egy évvel fiatalabb hokisokból álló szlovák válogatott?

51:58

Ausztria gólt szerzett!
Gólszerző P. SZTATECSNY. Assziszt: Wachter. Gyors osztrák válaszgól! Daniel Wachter korongját PAUL SZTATECSNY vágta a léc alá! 5-3

50:35

Szlovákia gólt szerzett!
Gólszerző ROMÁN. Assziszt: Hrehorcák.Kihasználták az emberelőnyt a szlovákok, Patrik Hrehorcák korongja kijött Simairról és a kipattanót MILOS ROMÁN közelről bepofozta! 4-3

49:47

Wilhelmer kapott egy 2 perces büntetést, szépítési lehetőség a szlovák fiatalok előtt!

49:13

Ezóttal az osztrákok ütöttek tilost.

49:08

Hrehorcák lövése egy osztrák védő testében akadt el.

48:30

Szlovák tilos felszabadítás.

48:14

Wachter lövését a bárdjával hárította a szlovák kapus.

47:59

A túloldalon Ovecka tenyerelt rá a korongra.

47:43

Ruzicka közeli emelését védte biztosan Simair az osztrák kapus.

5:3

Gólok és gólpasszok: 29. Zwerger (Habernig, Maxa), 30. Wappis (Wilhelmer), 34. Jennes, 35. Habernig (Maxa), 52. Sztatecsny (Wachter) – 17. Sisolák (Stefánik, Ziak), 33. Sisolák (Duzek), 51. Román (Hrehorcák)

Ausztria: Simair (Wieser) – Kragl, Wachter, Haas, P. Sztatecsny, Jennes – Wolf, Maxa, E. Sztatecsny, Zwerger, Habernig – Koudelka, Wilhelmer, Wappis, Waldner, Nissner – Rauter, Ranftl, Kernberger, Ostermann, Wohlfahrth. Szövetségi edző: Dieter Werfring

Szlovákia: Ovecka (Vican) – Iglovsky, Manák, Hrehorcak, Roman, Elias – Duzek, Gregor, Ilko, Karaffa, Kelemen – Korencik, Stefánik,Köver, Krivosik, Valasek – Kupec, Ziak, Verbicky, Ruzicka, Sisolak. Szövetségi edző: Tomás Kochan

Játékvezetők: Varjú Árpád (Berkesi Balázs, Tímár Balázs)