Szlovákia – Magyarország

5:3

vége (2:3, 2:0, 1:0)

22.08.2014, 09:10 • Jégpalota, Káposztásmegyer • Juhász Attila

Csupán az első harmad 13.percében tudott gólt lőni a magyar csapat, igaz akkor hármat is!
A szlovák fiatalok így végül – mivel jobban ki tudták használni a kínálkozó lehetőségeiket – kétgólos győzelmet arattak.
Ám azt ne feledjük, hogy ez a torna a minél jobb vb felkészülést szolgálja, vagyis az eredmény most másodlagos!
Ma még mindkét együttesre vár egy mérkőzés, 17.10-kor a szlovákok a lengyelekkel, este 20.10-kor pedig a mieink az osztrákokkal játszanak. Addig még lesz 12.10-kor – tehát szűk egy óra mőlva egy osztrák-lengyel meccs is!
Maradjanak tehát velünk továbbra is! (11:23:35)

60:00

59:54

Még egy szlovák tilos felszabadítás a végére!

59:30

Nem gondolkozunk kapuslehozatalban, ez a meccs már a szlovákoké!

58:51

Szalóki távoli lövését fogta könnyedén Vican.

58:01

Vican védett egyet, majd egy kis csetepaté következett a szlovákok kapujánál!

58:00

Kettő perc a végéig, kétgólos a szlovák előny!

57:09

Sági elől tenyerelt rá a korongra Vican!

57:00

Kiegészültek a mieink is!

56:59

Kiss Zsombor közelről nem tudta Vican alatt a kapuba csúsztatni a korongot!

55:33

Kiegészültek a szlovákok, most Ők vannak fórban!

55:21

Hrehorcák emelt közelről a magyar kapu fölé!

55:00

Kövernek ütött oda Sági Martin, oda a fórunk,mert ez is 2 percet ért!

53:33

Megint van egy emberelőnyünk, Iglovsky ült ki a büntetőpadra!

53:20

Kiss Zsombor próbált egyedül megoldani egy helyzetet, de az utolsó csele már nem sikerült.

52:03

Szlovákia gólt szerzett!
Gólszerző DUZEK. Jakub Köver távoli korongjába szúrt bele ADAM DUZEK, ez pedig becsapta Gadácsit, 5-3 a szlovákoknak, kihasználták az emberelőnyt!

51:35

Duzek lövése után fogta mellre a korongot Gadácsi!

51:02

Sikerült kiütnie a korongot védőharmadából a magyar csapatnak!

50:11

Nagy Zoltán gáncsolt, Ő is kapott 2 percet! Most Szlovákia van emberelőnyben.

49:38

Sok magyar lehetőség volt ebben a 2 percben, de gól sajnos nem született, kiegészült a szlovák válogatott!

49:14

Nagy Zoltán óriási helyzetben az oldalhálót találta el!

48:52

Sági közeli kísérletét is hatástalanította Vican!

48:33

Stipsicz lövése után a korong egy szlovák botról vágódott a hátsó védőhálóba!

48:00

Gyurgyev középre tartó lövését védte szépen a szlovákok kapusa!

47:38

Kupec gáncsért kapott 2 percet, magyar emberelőny!

47:21

Milos Román nehéz szögből leadott lövését nagy vetődéssel hárította a mi kapusunk!

47:02

Egy szlovák ellenakció végén Ilko lövését kellett mentenie Gadácsinak!

46:00

Beszorítjuk a szlovákokat, de gólt egyelőre nem tudunk szerezni!

45:35

Most Sisolák maradt lent a jégen, ápolni kell Őt!

45:15

Szűcs istván egészen közeli lövését fogta meg Vican!

44:40

Szita Donát esett nagyot a szlovák védőharmadban, de ez nem ért 2 percet!

44:01

Kelemen Milos lövését szépen védte Gadácsi!

43:34

Kiss Zsombor megpattanó korongját fogta meg Vican!

43:02

Laczkó próbélt meg egy szólót, de nem tudta átverekedni magát a szlovák védelmen.

41:48

Sági Martin közeli lövése kerülte el a szlovák kaput.

41:17

Most beszorulnak a szlovákok, tilosra is ütötték a korongot.

41:08

Vican kellett védenie egyet.

40:40

Szabó Bence lövése ment el a szlovákok kapuja mellett.

40:02

A mieinké az első buli ebben a harmadban.

40:01

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a harmadik harmad! Maradjanak velünk!

Nem mondhatjuk, hogy rosszkor jön a mieink számára a szünet, hiszen ez a harmad két szlovák gólt hozott, az utolsó perceket pedig végig emberhátrányban töltötte a magyar csapat. Egy gól tehát a szlovákok előnye, de most talán a szünetben sikerül rendezni a sorokat és az utolsó harmadra úgy kell kijönni, hogy mielőbb egyenlíteni tudjanak a srácok!
Tartsanak velünk a harmadik játékrészben is!

40:00

39:46

Végre kiegészült a magyar csapat, kihúztuk az 5 perces emberhátrányt!

38:47

Egy megpattanó korongot tudott végül Garát kiütni a harmadunkból!

37:07

Durva játékért kiosztottak egy páros kiállítást végül a bírók, de marad az 5 a 4 elleni szlovák emberelőny!

37:07

Továbbra is tart a "kupaktanács"!

37:07

Hrehorcák úgy kotorta a mieink kapujába a korongot, hogy az már Gadácsi alatt volt, így a gól nem érvényes, de még tanácskoznak a bírók!

36:30

Korencik emelt közelről a magyar kapu fölé!

36:00

Korencik feldöntötte a magyar kaput, kikerül végre a korong a védőharmadunkból!

35:19

Ruzicka bombáját védte szépen a mamutjával Gadácsi!

34:46

A kétgólos Jakub Köver maradt a jégen, kemény csata ez! Szabad Kevin 5+véglegest kapott ezért a megmozdulásáért! Ez nagy lehetőség a szlovákoknak, mivel ez a fór nem telik le gól esetén sem!

34:37

Török átadása nem volt jó, de a szlovákok kétségbeesetten kiütötték a korongot a harmadukból, újabb tilos!

34:06

Tilos felszabadítás most a mieink részéről.

33:56

Kelemen Milos ziccerben léphetett ki, de Gadácsi János a magyar kapus szerencsére jól zárta a szöget.

33:00

Tilost ütöttek a szlovákok!

32:29

Kimaradt az emberelőnyünk, kiegészültek a szlovákok.

32:22

Stipsicz lövését spárgázta ki a szlovákok kapusa!

31:35

Egyelőre nem tudunk igazából felállni emberelőnyben!

30:58

Kiss Zsombor lövése középre tartott, Vican biztosan védett!

30:29

Emberelőnyben lesznek a mieink, Nagy Zoltánt akasztotta Verbicky, ez bizony 2 percet ért!

29:48

Sisolák középre tartó lövését védte Gadácsi!

29:33

Sisolák korcsolyázott be lesre, így odalett a szlovák lehetőség!

29:01

Kiss Zsombor középre tett korongja sajnos nem volt pontos!

28:35

Most bent tartjuk egy kicsit a korongot a szlovák védőharmadban.

28:20

Milos Románt a szlovákoktól kell ápolni egy kemény összecsapást követően, de szabálytalanság nem történt!

27:20

Eddig csak az első harmad 13.percében tudtak betalálni a mieink ezen a meccsen, igaz akkor háromszor is. A meccs többi része eddig a szlovákoké.

25:28

Vican feküdt rá a korongra, mielőtt még a mieink valamelyike a kapuba kotorhatta volna a játékszert!

24:56

Gólszerző KÖVER. Assziszt: Hrehorcák. A szlovákok ellenakciója végén Patrik Hrehorcák most passzadó volt és korongját JAKUB KÖVER lőtte Gadácsi kapujába! 4-3 most a szlovákok javára.

24:18

Szűcs István két jó csel után lőtte a korongot Vican kapuja mellé.

23:20

Kiss Zsombor bombája egy szlovák botról vágódott fel.

22:27

Szabad Kevin két védő gyűrűjében emelt a szlovák kapu fölé.

22:05

Nagy Zoltán korongja suhant el a szlovák kapu mellett.

20:40

Közben ki is egészült a szlovák csapat.

20:24

Gólszerző HREHORCÁK. Emberhátrányban PATRIK HREHORCÁK szerzett korongot és gyakorlatilag begyalogolt vele a magyar kapuba! Ez hidegzuhany a mieink számára! 3-3

20:01

Jönnek a csapatok a jégre, azonnal folytatódik a meccs! Egygóllal vezet a magyar csapat és egyelőre a szlovákok rossz cseréje miatti emberelőnyünk még tart!

Vezetést szerzett a szlovák U17-es csapat, de aztán a 14.perc valóságos rémálommá vált számukra, ekkor a mieink háromszor is betaláltak, így két góllal elhúztunk! Ezután a szlovákok szépíteni tudta, de egyelőre nálunk az előny és emberfórban leszünk a második harmadban még 40 másodpercig!
Tartsanak velünk a szünet után is!

20:00

19:33

Garát bombája zúgott el a szlovák kapu mellett!

18:40

Elcserélték magukat a szlovákok, emberelőnyben a mieink 2 percig!

18:38

Stipsicz nagy lövése csattant a kapu mögötti palánkrészen!

17:48

Tilosra ütötték a korongot most a szlovák fiatalok!

16:34

Gólszerző KÖVER. JAKUB KÖVER kapott egy korongot, egyedül vitte be a magyar harmadba, kicsalta Gadácsit is és a léc alá emelt! 3-2 még a mieink javára!

16:09

Lesre korcsolyáztak a mieink.

15:28

Roman Karaffa közeli lövését tudta védeni Gadácsi János!

12:53

Magyarország gólt szerzett!!
Gólszerző BARANYAI. Assziszt: Garát és Gyurgyev. Ellenállhatatlanul rohamoz a magyar csapat! Gyurgyevtől Garát Zsomborhoz került a korong és az Ő átadását BARANYAI BALÁZS bombázta a szlovák kapuba! 41 másodperc alatt 3 magyar gól, 3-1 Magyarország javára!

12:21

Gólszerző TÖRÖK. Kilenc másodper alatt fordítottunk! Nagy Zoltán korongját TÖRÖK VIKTOR vágta a szlovák a kapuba. 2-1 most már ide!

12:12

Gólszerző KISS P.. KISS PATRIK egyenlített közelről pofozta Ő is a korongot a kapuba! 1-1

11:17

Milos Kelemen közeli lövését hárította Gadácsi János!

10:41

Gyurgyev lövése akadt el egy szlovák botban.

9:40

Kicsit álmosan játszanak a mieink, megint felvonulás volt a kapunk előtt, szerencsére újabb gól nélkül.

9:08

Gólszerző ROMÁN. Assziszt: Ziak. Ziak lőtte rá a korongot, az kijött Gadácsiról, majd MILOS ROMÁN valahogy a magyar kapus alatt átpasszírozta azt a gólvonalon! Kihasználták a szlovákok az emberelőnyt; 1-0!

8:33

Ziak ütöjét szedték fel a mieink, mielőtt még lőhetett volna.

7:40

Tóth Gergőt állították ki 2 percre, emberhátrányban leszünk, gáncsolásért.

7:09

Újra tilost ütött a magyar csapat.

6:33

Valáseket tudtuk szerelni a mi kapunk előterében.

5:41

A lendületes Török Viktort állította meg nehezen a szlovák védelem.

3:58

Most a mieink ütötték tilosra a korongot.

3:11

Szita lövése ment el a szlovák kapu mellett.

2:53

Szlovák tilos felszabadítás!

1:44

Stefánik lövése kerülte el a magyar kaput.

0:55

Kiss Zsombor korcsolyázott be jól a támadóharmadba, de nem jutott lövéshez.

00:01

Már megtörtént a bemelegítés a Káposztásmegyeri jégpalotában, az ORV torna második napjának reggeli mérkőzésén!
Jelen pillanatban a jégkászítés zajlik, egy kis reggeli, technikai probléma miatt a sorösszetételek közzététele pár percet csúszni fog, addig szíves türelmüket és megértésüket kérjük!

Hihetetlen tény, de igaz; a magyar U18-as fiú jégkorong válogatottunk kevesebb mint 11 órával a lengyelek elleni mérkőzést (3-1, a végén üres kapus góllal) követően már ismét jégen lesz az Olimpiai Reménységek Versenyén! Pénteken reggel a szlovák 17 éven aluli csapattal találkozik a mi, ez évben 17. illetve 16. életévüket betöltő játékosokból álló válogatottunk. A szlovákok a 18 évesek korosztályában a legfelső világbajnoki osztály tagjai, ez a csapat pedig annak a korosztálynak a közvetlen hátországát képezi.
Északi szomszédaink csütörtökön egy számukra nagyon rosszul sikerült második harmadnak köszönhetően szenvedtek 5-3-as vereséget Ausztria U18-asaitól, a mieink ellen tehát nyilván szeretnének javítani és versenyben maradni a torna döntőjébe jutásért. Az ORV-n ugyanis a körmérkőzések után szombaton a helyosztókra kerül sor, az első a másodikkal döntőt vív, a másik két válogatott pedig a harmadik helyért küzdhet.
De ne szaladjunk ennyire előre, egyelőre a kevés pihenő után nagyon kora délelőtt jégre lépő magyar csapatnak a szlovák fiatalokat kellene legyőznie, hogy fél lábbal már a torna döntőjében érezhessék magukat!
Egy biztos; a reggeli meccsen Gadácsi János őrzi majd a magyar kaput, mert Glen Williamson mester mindhárom kapusának lehetőséget ad majd a csoportmeccsek során.
Tartsanak velünk tehát már péntek reggel is!
Jó szórakozást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:10 - kor kezdődik..

5:3

Gólok és gólpasszok: 10. Román (Ziak), 17. Köver, 21. Hrehorcák, 25. Köver (Hrehorcák), 53. Duzek (Köver) – 13. Kiss P., 13. Török (Nagy Z.), 13. Baranyai (Garát, Gyurgyev)

Szlovákia: Vican (Ovecka) – Iglovsky, Manák, Hrehorcák, Roman, Eliás – Duzek, Gregor, Ilko, Karaffa, Kelemen – Korencik, Stefánik, Köver (A), Krivosík (A), Valásek – Kupec, Ziak, Verbicky, Ruzicka (C), Sisolák. Szövetségi edző: Tomás Kochan

Magyarország: Gadácsi (Dobos) – Bukor, Stipsicz, Sági, Gáspár, Kiss Zs. – Garát, Szabó B., Szabad, Kiss P., Nagy Z. – Baranyai, Antal, Szűcs I., Gyurgyev, Szita – Tóth G., Laczkó, Szalóki, Török V. Szövetségi edző: Glen Williamson

Játékvezetők: Varjú Árpád – Soltész Áron, Pálkövi Botond