4:3

vége (1:2, 2:1, 1:0)

22.08.2014, 17:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Juhász Attila

Végül megnyerte a meccset a fiatalabb szlovák csapat, így hat pontja van!
A lengyelek már biztosan a 3. helyért játszanak az, hogy kivel, az esti magyar-osztrák meccsen dől el!
Tartsanak velünk akkor is! (19:19:08)

60:00

59:53

Még egy bulira van idő a szlovák harmadban, lenn a lengyel kapus, 6 az 5 ellen a lengyelek!
Tilos most a lengyelek részéről, ebből így nem lesz kapuslehozatal!

59:06

Lengyel időkérés, megbeszélik, mit lehet még csinálni egygólos hátrányban!

59:05

Tilost ütöttek a szlovákok!

58:45

Musiol lövését a bárddal védte a szlovákok kapusa!

58:01

Belül az utolsó kettő percen!

57:41

Buli a szlovák harmadban, kevés van már hátra, vajon kitalálnak -e valamit a lengyelek? Egy kapuslehozatal is benne lehet ebben a meccsben.

57:18

Szoltysz elől mentett szépen Vican a szlovák kapu előtt!

56:52

Manák kínálta meg egy távoli koronggal Lewartowskit, de a lengyel kapus a helyén volt.

56:08

Rajski belőtt korongja senkinek sem lett jó a szlovák kapu előtt!

55:01

Roman lépett ki, de szólója végén a lengyel kapu fölé emelt.

53:45

Sisolák lépett ki, de nem tudta átcsúsztatni a korongot a lengyel kapus mamutja alatt!

53:19

Hrehorcák lövése Lewartowski fejvédőjét találta el.

52:23

A másik oldalon Rajski lövését Vican hárította!

52:12

Kelemen lövését blokkolták a lengyel hátvédek.

51:42

Vican Choraziczewski elől kaparintotta meg a korongot.

50:57

Megint a lengyelek ütöttek tilost, jobban játszik és támad a szlovák együttes!

50:11

Krivosik maga sem értette, hogy ez a közeli lövése hogy nem ment be a lengyel kapuba.

49:59

Hrehorcák lövése után vágódott fel a korong!

48:44

Jarosz jó cselsorozat után nem jutott lövéshez a szlovák kapu előtt!

47:23

Krivosik közeli lövését nagy reflexszel védte a lengyel kapus.

47:04

Most próbál újítani, támadni a lengyel válogatott.

45:50

Vican védett egyet, majd ebből lett a szlovák kapunál egy kis dulakodás!

45:03

Szlovákia gólt szerzett!
Gólszerző ELIAS. Assziszt: Karaffa. Karaffa Román lőtt rá egy korongot, amely kijött a kapusról és PETER ELIAS közelről bevágta! 4-3

43:18

Kupec bombáját védte szépen Lewartowski.

42:47

Iglovsky lövését védte a botossal a lengyel kapus.

41:38

Újabb szlovák helyzet, most nagy fölényben vannak a kék mezesek pedig nincs is emberelőny!

41:31

Most Krivosik elől mentett a lengyel kapus.

40:46

Korencik lövését védte a lepkéssel Lewartowski.

40:11

Román egy visszatett korongot lőtt a lengyel kapu mellé.

Vican véd most már a szlovákoknál Ovecka helyett!

40:01

A második harmadban nagyot küzdöttek a lengyelek, jók voltak az emberhátrányos védekezésben és eggyel több gólt lőttek mint a szlovákok! Így egyelőre eldöntetlen az állás!
Maradjanak velünk a harmadik játékrészre is!

40:00

39:33

Hrehorcák közeli lövését hárította Lewartowski!

39:01

Egy percen belül vagyunk a második harmadban, egyelőre döntetlenre áll a csata!

37:02

Musiol bombázott a szlovák kapu jobb oldala mellé!

35:40

Lengyelország gólt szerzett!
Gólszerző GOZDZIEWICZ. Assziszt: Nowak. Felálltak a lengyelek emberelőnyben és Nowak pontos passzából PAWEL GOZDZIEWICZ felemelte a korongot a felső sarokba! 3-3

35:15

Megint egy kis keménykedés, Korencik ül le 2 percre egy kicsit lehiggadni! Lengyel emberelőny!

34:52

Köver bombája vágódott le egy lengyel botról.

34:33

Gorzicki nagy helyzetben a szlovékok kapuja fölé lőtt!

34:02

Karaffa elől mentett a korongra vetődéssel Lewartowski.

33:05

Gólszerző KRIVOSIK. Assziszt: Ruzicka. 5 az 5 elleni szituációban Ruzicka átadását FILIP KRIVOSIK lőtte a kapuba! 3-2 a szlovákok javára!

32:59

Lewartowski védett egyet.

32:12

Megint kihúztak a lengyelek egy emberhátrányt, kiegészültek!

31:37

Kelemen Milos nem tudta becsapni a rövid saroknál a szöget kó záró lengyel kapust!

31:14

Manák középre tartó lövését szépen védte Lewartowski!

30:12

Ebből előbb-utóbb bajuk lesz a lengyeleknek! Ezúttal Musiol kapott egy 2 perces büntetést!

29:59

Ezt is kihúzták a lengyelek, kiegészültek.

29:26

Ruzicka lövése is elkerülte a lengyel kaput.

28:50

Hrehorcák bombája elzúgott a lengyel kapu mellett!

28:30

Egyelőre kiütik a korongot a lengyelek a harmadukból!

27:59

Újabb lengyel emberhátrány, Jarosz kapta a büntetést mert odaütött ellenfelének!

27:38

Kiegészült a lengyel válogatott!

27:23

Skrodziuk emberhátrányban is ki tudott ugrani, de balról az oldalhálóba ütötte a korongot.

26:01

Ruzicka nagy lövését kellett védenie a lengyel kapusnak.

25:38

Gorzicki volt túlzottan kemény, 2 percig szlovák emberelőny jön!

25:30

Mindkét csapat teljes létszámban a jégen!

24:57

Krivosik emberhátrányban is megcélozta a lengyel kaput, Lewartowskinak bizony védenie kellett a lövést!

23:34

A lengyelek kiegészültek, így most már Ők vannak emberelőnyben!

23:30

Újabb kiállítás, most a szlovák Gregor megy ki 2 percre, hamarosan emberelőnyben lesznek a lengyelek.

23:03

Gregor bombája zúgott el a lengyel kapu mellett!

22:37

Lewartowskinak megint Stefánik elől kellett mentenie!

22:18

Stefánik lövését most hárította a lengyel kapus.

21:34

Skokan bottal aksztott a palánk mögött, ki is megy 2 percre a kettes számú lengyel. Emberelőnyben a szlovákok!

20:12

Gólszerző HREHORCÁK. Assziszt: Roman. Megint egy villámgyors akció,most a szlovákok részéről, Roman passzát PATRIK HREHORCÁK a kapus mamutjai között lőtte a lengyel kapuba! 2-2

20:01

Jönnek vissza a jégre a csapatok,rögtön folytatódik a mérkőzés!

Gyors gólváltást követően az idősebb játékosokból álló lengyelek kaptak hamarabb lábra és egy gyors emberelőnykihasználásnak köszönhetően egyelőre jobban állnak, minden nyílt tehát még a helyosztókért folyó küzdelemben!
Tartsanak velünk a szünet után is!

20:00

19:46

Köver lövését kellett még mentenie a lengyel kapusnak.

19:01

Egy percen belül vagyunk az első harmadban!

18:44

Valásek lövése kerülte el a lengyel kaput.

18:00

Skrodziuk lövése után pattant fel a korong a hátsó védőhálóba!

16:44

Páros kiállítás, Verbicky és Zyviolek dulakodásért. 4 a 4 elleni a játék.

15:57

Ruzicka lövése kerülte el a lengyel kaput.

14:31

Gólszerző CHORAZICZEWSKI. Assziszt: Michalowski. Ez gyorsan ment a lengyeleknek! Michalowski átadásából KORDIAN CHORAZICZEWSKI használta ki az emberelőnyt egy közeli lövéssel. 2-1 a lengyelek javára!

14:19

Ziakot állították ki a bírók, emberelőnyben a lengyelek.

14:03

Köver lövését spárgázta ki a lengyelek kapusa nagyon szépen!

12:37

Valásek nagy lövése ment el a lengyel kapu mellett.

11:03

Skrodziuk lövését védte Ovecka a másik oldalon.

10:51

Ruzicka beemelt korongja nem okozott gondot a lengyel kapusnak.

10:00

A harmad felénél beszorulnak a szlovákok a harmadukba.

9:09

Megint a szlovákok kapusa volt munkában.

8:59

Dvzy elől Ovecka tenyerelt rá a korongra!

8:28

Duzek lőtt, Lewartowski magabiztosan hárított!

6:40

Krezolek most jobbról az oldalhálót találta el.

6:02

Krezolek csúsztatott korongja ment el a szlovák kapu mellett.

5:24

Gregor távoli bombáját is védte a lengyel kapus!

4:39

Ruzicka korcsolyázta körbe a lengyel kaput, lövését azonban Lewartowski hárította!

3:31

Gólszerző KÖVER. A szlovák gólzsák, JAKUB KÖVER szlalomozott a lengyel védők között,majd kilőtte a jobb alsó sarkot! 1-1

2:57

Podlipni lövését fogta mellre Ovecka!

2:45

Védekezésre kényszerül a fiatalabb szlovák csapat, tilost is ütöttek.

1:26

Gólszerző JEZIORSKI. Assziszt: Gorzicki. Gorzicki adta a korongot BARTKOMEJ JEZIORSKI-nak, aki gyors lengyel vezető gólt szerzett Ovecka mellett, közelről lőtte a kapuba a pakkot! 1-0 a lengyelek javára!

1:01

Jeziorski lövését mamuttal hárította Ovecka.

0:04

Rögtön egy távoli szlovák korong, az új kapus Lewartowski nyúlt bele botjával.

00:01

Szlovákia: Ovecka(Vican) – Iglovsky, Manák, Hrehorcák, Roman, Eliás – Duzek, Gregor, Ilko, Karaffa, Kelemen – Korencik, Stefánik, Köver, Krivosík, Valásek – Kupec, Ziak, Verbicky, Ruzicka, Sisolák. Szövetségi edző: Tomás Kochan

Lengyelország: Lewartowski(Studzinski) – Skokan, Goscinski, Skrodziuk, Rajski, Musiol – Michalowski, Choraziczewski, Jarosz, Gorzicki, Jeziorski – Krok, Gozdziewicz, Podlipni, Nowak, Dvzy – Zyviolek, Zieliinski, Szoltysz, Krezolek. Szövetségi edző: Jaroslaw Morawiecki.

Játékvezetők: Juhász Gábor (Berger Ákos, Berkesi Balázs).

Jönnek a csapatok, kék mezben a szlovákok, fehérben a lengyelek!

Hamarosan kezdődik az Olimpiai Reménységek Versenye nemzetközi ifjúsági jégkorongtorna csoportkörének utolsó fordulója, a szlovák és a lengyel fiatalok összecsapásával.
A csarnok környékén lehetett találkozni a melegíteni induló játékosokkal, mi tagadás; igencsak gyermekeknek látszanak, de a jégen ez nem látszik rajtuk, keményen odateszik magukat már ebben a korban is!
Egyelőre a jégen meklegít a szlovák U17-es és a lengyel U18-as válogatott!
A pillanatnyilag pont nélkül álló lengyeleknek egy esetleges győzelem – körbeverés esetén – akár még döntőt is érhet, míg a szlovákoknak biztosan még egy győzelem sem jelenti ezt!
Érdekes meccsekre van tehát kilátás, hamarosan a sorösszetételeket is olvashatják.
Tartsanak velünk!

A szlovák U17-es és a lengyel U18-as együttes mérkőzése lesz az ORV torna pénteki napjának harmadik mérkőzése!
A lengyelek a mieinktől és az osztrákoktól is kikaptak, így egyelőre nincs pontjuk, de körbeveréssel még bejuthatnak a döntőbe!
A szlovákok sem lazíthatnak, ha döntözni akarnak szombaton, érdekes meccs vár tehát ránk a két szomszéd ország csapatai között!
Várjuk Önöket sok szeretettel!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:10 - kor kezdődik..

4:3

Gólok és gólpasszok: 4. Köver, 21. Hrehorcák (Roman), 34. Krivosik (Ruzicka), 46. Elias (Karaffa) – 2. Jeziorski (Gorzicki), 15. Choraziczewski (Michalowski), 36. Gozdziewicz (Nowak)

Szlovákia: Ovecka (Vican 40.01-től) – Iglovsky, Manák, Hrehorcák, Roman, Eliás – Duzek, Gregor, Ilko, Karaffa, Kelemen – Korencik, Stefánik, Köver, Krivosík, Valásek – Kupec, Ziak, Verbicky, Ruzicka, Sisolák. Szövetségi edző: Tomás Kochan

Játékvezetők: Juhász Gábor (Berger Ákos, Berkesi Balázs)