Crystal Palace – West Ham United

1:3

vége (0:2)

23.08.2014, 16:00 • Selhurst Park, London • Szeitz Gergő

A West Ham United megérdemelten hozta el a három pontot a Selhurst Parkból. A WHU két gólos előnyt harcolt ki az első félidőben, amit a meccs végéig meg is tartott. Igaz, jól kezdte a második játékrészt a Palace, de az egyenlítés helyett az újabb két gólos különbség jött létre, ezt követően pedig beletörődtek a hazaiak a vereségbe.

Köszönjük figyelmüket,

Crystal Palace – West Ham United 1:3 (0:2) (17:57:20)

90+4

90+4

Williams kísérletezik kapásból, elzúg a kapu mellett a próbálkozás.

90+3

A Palace sarokrúgást követően visszakerül a vendégekhez a labda.

Adrián

90+3

Murray elé kerül a labda a jobb oldalon, a lövőcsel is remek, ám Adrián a helyén a rövidnél!

90+2

Hátul labdázgat a Palace, ebből már nem lesz nagyon semmi.

88

Történések nélkül az utolsó tíz perc, mindkét fél beletörődött az eredménybe.

87

Vaz Te pihen meg a gyepen örömittasan, nagyon közel van már a munka befejezése.

84

Murray nem tud kiharcolni szögletet, helyette WHU kirúgás jöhet.

83

O'Keefe helyére Murray áll be hazai oldalon.

82

Zárate le, Poyet be.

80

Williams teszi ki Bolasienak, az erőteljes kísérlet lepattan egy védőről. Szöglet.

78

Kouyate csúsztatja meg a röviden, de mellé megy a labda.

78

Veszélyes szabadrúgás érkezhet a vendégektől a bal szélen.

77

WHU sarokrúgás.

Sakho

77

Downing a jobb szélről adja be, Sakho fejesét kiszedi a bal alsóból Speroni.

75

O'Brien késett egy ütemet, sárga lap a "jutalma".

72

Sakhora rúgják rá a védők a labdát, hazai kirúgás.

70

A fiatal Williams jön be Bannan helyére.

67

Veszélytelen a sarokrúgás, már Adrián a labda mögött a kirúgásnál.

66

Palace szöglet a mérkőzés 66. percében.

64

Hiába nyomta meg nagyon a második félidő elejét a Palace, a West Ham ismét két gólos előnyt harcolt ki, innen pedig már nehéz lesz kettő találatot begyötörnie a hazaiaknak.

Carlton COLE - 1:3

62

A West Ham gólt szerzett!

Újra két gól a West Ham előnye!
Egy messzi szabadrúgást követően CARLTON COLE elé pattan a labda, aki nyolc 8 méterről lövi ki a kapu közepét! 1-3!

60

Leült az utóbbi percekben a meccs, érdemleges esemény nem történt, esett az iram.

58

Campbell gyönyörűen mutat be egy lövőcselt, ám elcsúszik a lövés pillanatában.

55

Nem adta át teljesen az irányítást ellenfelének a WHU, újra támadásban a halvány kék mezesek.

53

Bolasie-t rántják le a bal oldalon, befelé érkezhet szabadrúgás.

52

Újabb Palace sarokrúgás következhet.

52

Ez már egy másik mérkőzés: Adrián nem éri el az alapvonalon a labdát, így Bannan szögletet végezhet el.

51

Támadásban a Palace: Bolasie keresztlabdája Bannan-t keresi, ám a lövés kijön a blokkról.

50

Jól kezdi a félidőt a Palace, a feljátszott labdákra lehet építeni hazai oldalon.

Marouane CHAMAKH - 1:2

48

A Crystal Palace gólt szerzett!

Nem váltja gólra a helyzetét a WHU és itt is a válasz:
Jedinak teszi le CHAMAKH-nak, a csatár pedig húszról kilövi a jobb alsót! 1-2!

Tomkins

47

Downing szögletét lekési Speroni, Tomkins a hosszún üresen fejelhet, ám a fejes a kapufát találja telibe! Óriási előnynövelő lehetőség volt a WHU előtt!

46

O'Brien erős lapos beadását Delaney vágja ki szögletre.

46

Campbell felé jön rögtön az indítás, de elhalásszák előle a labdát a vendégek.

46

A Crystal Palace kezdte a második játékrészt.

46

Az első félidőben egy rendkívül harapós West Hamet láthattunk, a Palace sokszor csak nyomozta a labdát.
Előbb a nagyon aktív Zárate szerezte meg a vezetést csapatának, majd Downing befelé húzva növelte a kalapácsosok előnyét, ezzel a félidőben 0:2 az állás.

45+4

45+3

Reid rúg oda Kouyatenak, lent marad a vendégek játékosa.

45+2

Előbb Bolasie, majd Delaney próbálkozik, az első a blokkba megy, a második pedig az oldalhálóba.

45+1

Három perc a hosszabbítás.

45

Bolasienak rúg oda Tomkins, veszélyes szabadrúgás érkezhet huszonöt méterre a vendég kaputól.

44

Cresswell a bal szélről ível Cole irányába, a hórihorgas csatár nem ér oda a fejesre.

43

Nincs ötlet a Palace játékában, továbbra is a West Ham van támadásban többnyire.

Vaz Te

41

Rossz helyen adják el a Palace védők, Vaz Te lecsap a labdára, erőteljes próbálkozását Speroni hárítja.

40

A szabadrúgást kihozzák a vendégek, ám Vaz Te lent marad.

40

Reid kapja az első sárgát a mérkőzésen, belépett ellenfele elé.

Stuart DOWNING - 0:2

37

Újabb nagyszerűen kijátszott akció és remekbe szabott gól a vendégektől, Kouyaté tolja ki STUART DOWNING-nak, a szélső középpályás befelé húz, majd a kapu jobb oldalhálójába talál belülről. 0-2!

35

Továbbra is támadásban a West Ham, az előrehúzódó O'Brien egy méterrel lő a bal alsó mellé.

Mauro ZÁRATE - 0:1

33

A WHU újabb szöglete ezúttal kis szöglet, ezt követően a lepattanóból MAURO ZÁRATE fantasztikusan találja el a labdát, és lövi ki védhetetlenül a bal alsót kicsit balról, huszonháromról. 0-1!

32

Speroni könnyen lehúzza ezt is.

31

Noble elől fejelik ki a védők, Downing már a sarokban várja a szöglet elvégzésének pillanatát.

31

Csordogál a labda a középpályán, az aktivitási láz továbbra sem határozza meg a mérkőzés menetét.

29

Zárate igen aktív, lövését kényelmes védéssel fogadta a hazai hálóőr, Speroni.

28

Bolasie magas indítása Campbell-t keresi, egy ütemmel kési le Adrián elől a csatár.

27

Vaz Te és Zárate kényszerítőzik, előbbi lövés közben megbotlik, így kirúgással jöhet a Palace.

25

Vaz Te ollózza vissza a hosszúról, Cole hátra ugrós fejese Speroni kezébe került.

25

Downing cselezget a jobbon, a beadást O'Keefe tessékeli ki. Szöglet.

23

Cole viszonylag üresen kapja Downingtól a bal oldalon, a visszafejelt játékszert követő kísérlet elhalt a blokkban.

22

Ledley sérült meg a bemelegítésnél, kényszerű csere miatt O'Keefe kezdett helyette, aki most megsérült, de két perc elteltével folytatni tudta.

20

Bolasie-t rúgják fel csúnyán, Clattenburg előnyszabályt ítél, Campbell a tizenhatos szélénél rosszul veszi át, a bíró pedig már nem fújja vissza.

20

Cole előzi meg védőjét egy jobb oldali beívelést követően, a fejjel megjátszott labda a bal alsót kerüli el.

19

Elindulnak melegíteni a vendég cserék, többek között Enner Valencia és Diamé is a padon kapott helyet a mai mérkőzésen.

18

Úgy nézett ki egy pillanatig, hogy Bolasie meg tud lódulni a bal szélen, ám végül elhalt az akció.

17

Zárate ismét jól húz befelé, de odaérnek rá a Palace bekkjei.

16

A kapusok jól járnak el a szögleteknél, Speroni kimozdulása sikerrel zajlott.

16

Bannan csúszik be a beadásra, West Ham United szöglet.

15

Cole a jobb szélre kitolódva próbál területet csinálni, de csak szabálytalanul tudta elérni a célját a csatár.

14

Bolasie teszi be, Chamakh remekül ismeri fel a helyzetet és adja tovább mellel Jedinaknak, de a blokk közbeszól a kapáslövésnél.

13

Az iram eddig közepes, néha felgyorsítanak a játékosok, de többnyire keresik a rést a védő harmadban illetve a középpálya hátsó felén.

12

Adrián nagyszerűen mozdul ki a beívelésre, övé is.

11

A WHU sarokrúgást lehúzza Speroni, most van nála először a labda, így jól magához is öleli azt.

11

Cole mellel továbbít Vaz Te felé, a védők remekül blokkolnak.

10

Campbell felé jól jön a játékszer, de nem tudja üres területre terelni azt.

9

Bolasie esernyőcsele beválik, de a megtolt labda hosszú, ezt követően pedig szabálytalankodik a hazai támadó középpályás.

8

Sok a labdavesztés a középpályán, de egyik csapat sem tud megindulni veszélyesen.

6

Campbell ugrik fel a beadásra, ám kissé erőtlen fejesét Adrián könnyen fogja.

5

Az első Palace támadás, és az első nagy helyzet!
Kelly gyötri be a labdát a tizenhatoson belülre a jobb szélen, bent Chamakh várja azt, a kapu torkából végül kifejelik előle.
Szöglet.

4

A visszafejelt labda után az előrehúzódó O'Brien kezén pattan a játékszer, pontrúgás kifelé.

3

Zárate vált ütemet középen, remekül tör be a támadó harmadba, végül Hangeland állítja meg szabálytalanul. Szabadrúgás huszonötről.

2

A Palace a szokásos piros-kék szerelésében.

2

Az első percekben a WHU labdázgat, ám komoly támadást nem tudnak építeni a halvány kék mezben pályára lépő vendégek.

1

A West Ham United kezdte a mérkőzést, telt ház és óriási moraj fogadta a játékosokat.

1

A játékosok már melegítenek, hamarosan kezdődhet a mérkőzés.

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Delaney, Ward, Hangeland – Bannan, O'Keefe, Jedinak, Bolasie – Campbell – Chamakh
Cserék: Williams, Murray, Hennessey, Gayle, McCarthy, Mariappa, Guédioura

West Ham United: Adrián – Reid, Tomkins, Cresswell, O'Brien – Zárate, Kouyaté – Downing, Vaz Te, Noble – Cole
Cserék: Sakho, Morrison, Poyet, Jaaskelainen, Valencia, Demel, Diamé

Játékvezetők: Mark Clattenburg – S Beck, J Collin.
A Premier League második fordulójában a Crystal Palace a West Ham United együttesével méri össze az erejét a Selhurst Parkban, Londonban.

Mindkét gárda vereséggel kezdte a szezon, a hazaiak az Arsenal vendégeként szaladtak bele egy szűk 2:1-es vereségbe. A Palace vezetett is a védő, Hangeland góljával, ám az ágyúsok a félidő előtt egyenlítettek, majd a 91. percben Ramsey találatával megfordították az eredményt. A Crystal jó, élvezhető focit játszott ami majdnem elég volt egy pontszerzésre az Emirates-ben.

A kalapácsosok hazai pályán egészen elképesztő módon botlottak, a Tottenham a 93. percben rúgta be a győztes gólt úgy, hogy Noble a 30. percben kihagyott egy büntetőt, és sokáig emberelőnyben is volt a West Ham.

Van mit javítani tehát a feleknek, az biztos, hogy a vendégszurkolóknak nem kell sokat utazniuk, 1 órára van egymástól Londonban a két stadion. A jó hangulat garantált.