TSG 1899 Hoffenheim – FC Augsburg

2:0

vége (2:0)

23.08.2014, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Kármán Zoltán

Megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a Hoffenheim, különösen az első félidei sokkal jobb teljesítménye és két lőtt gólja miatt. A második játékrész már mérsékeltebb iramot hozott sajnos, kevés helyzettel.

Összességében kapura jóval veszélyesebb volt a Hoffenheim, Baumannak csak néhányszor kellett védenie. Ma egyszerűen semmi nem sikerült az Augsburgnak, a végén pedig már kedvüket is vesztették két gólos hátrányban.

Hoffenheim – Augsburg: 2-0!
---- (17:22:44)

90+3

90+3

A középpályán adogat még az Augsburg, majd egy borzalmas indítás megint.

90+3

Werner átvette mellel a labdát, tolt rajta egyet, majd 20 méterről kapura bombázott, csak pár centivel ment fölé!

90+3

Még becsületből megy előre az Augsburg, de úgy tűnik, akkor sem lőnek gólt, ha holnap reggelig tartana a meccs.

90+2

Ismét egy sikertelen hosszú indítás a jobb oldalon a vendégeknél, Baumann pedig nagyon nem sieti el a kirúgást. Lassan kijelenthetjük, hogy a Hoffenheimnek zsebben a három pont.

90+1

Három perc a ráadás.

90

Volland helyett Strobl jön az utolsó percre, taktikai csere.

90

Továbbra is esik az eső, de a körülmények ellenére egész tűrhető mérkőzést hozta össze a felek, bár az első félidőhöz képest a második már unalmas lett.

90

Elyounoussi kapott forintos labdát, jól hozta magát helyzetbe, ám gyatrán lőtt a bal oldalról 10 méterről, szögletre pattan egy védőről.

89

A hazai hálóőr folytatásra kész.

89

Természetesen addig áll a játék, mivel kapus ápolásánál ezt kell tenni.

88

Nem tudni, hogy Baumann csak színlel-e, vagy valóban megsérült, de mindenesetre azzal, hogy megy az idő, segíti csapatát a kapus.

88

Feulner indítási kísérletébe belelépnek, majd Baumann a saját társában, Rudyban esik hanyatt.

87

Schipplock szabálytalan a saját térfele közepén, Augsburg szabadrúgás, ez az egyik utolsó esélye, hogy még esélye legyen az egyenlítésre a vendégeknek.

87

Modeste gyűjti be a labdát hátul, de ismét eladja, még nem vette fel a ritmust.

86

Schipplock indult volna meg középen, de Klavan szerelte, marad is a vendégeknél.

85

Mölders veszít labdát, majd Modeste is. Két sikertelen labdaérintés az új cseréktől.

85

Az Augsburg visszavette a kezdeményezést, de a tizenhatosnál elfogy a tudomány többnyire.

84

Mölders váltja Matavzot, nincs több vendég csere.

83

Újabb csere következik.

83

Nem igazán tud veszélyeztetni az Augsburg és ahogy csordogálnak a percek, úgy nő a Hoffenheim esélye a győzelemre.

82

Werner 16 méterről tüzel, de nagyon nagyon mellé.

81

Klavan hatalmas mentése hátul, Volland iramodott meg, de a védő végül bedobásra mentett 15 méteren!

80

A szöglet veszélytelen.

80

Közben történt egy csere, Modeste érkezett, de még nem tudjuk, ki helyett – még a szöglet előtt. Közben megvan az információ végre, Szalai Ádám helyett érkezett Modeste.

80

Baumann egy megpattanó labdát bravúrral ütött ki a bal felső sarokból!

79

Most jöhet a szabad, 22 méter a távolság, de a bal oldalon van a hely.

78

Megint egy fault, Bicakcic akasztja Djurdjicot. Vendég szabadrúgás következik hamarosan, de a felezőnél a földön maradt egy hoffenheimi, őt ápolják.

78

A szabadrúgásból ívelés lesz, a védők úgy fejelik ki hogy hazai játékoshoz kerül. Letámad most az Augsburg.

77

Feulnert akasztják csúnyán, Polanski kap sárgát.

77

A középpályán adogat az Augsburg, egyelőre nincs ellenszer a Hoffenheim védelme ellen a mai napon.

76

Elyounoussi harcolt egy nagyot védőjével, mindketten húzták-vonták egymást, végül a támadó elesett, nincs tizenegyes, se szabadrúgás, pont a vendégek tizenhatosának vonalán történt. Megítélni lehetetlen, hogy jogos lett volna-e a büntető, de Elyounoussi legalább annyira szabálytalannak tűnt és ő kezdte a lökést.

75

Werner igen hevesen reklamál, szerencséjére nem kapja meg a második sárga lapot. Az ismétlés szerint igaza volt Werner a vonal előtt elérte már.

74

Werner kap labdát a bal oldalon, már csak a vonalon túl éri el.

73

Beck lép bele egy indításba, a lábáról szögletre perdül, bár Baumann akrobatikus mozdulattal próbálta megmenteni.

72

Altintop hagyja el a pályát, Djurdjic érkezett helyette. Középpályás helyett támadó.

71

Kim élesen középre lőtte, de a zöld mezes védők felszabadítottak. A Hoffenheim támad, Szalai hosszan szökteti magát.

71

Baba találja el az egyik kék mezes lábát hátulról, megússza a sárgát, de szabadrúgás a hazaiaknak.

71

Nem kímélik egymást a felek, Bicakcic kap egy jókorát oldalról a középpályán. Újabb cseréhez készül közben az Augsburg. Durdic készülődik.

70

Hitz könnyen kaparintja meg a labdát egy hosszú indítás után. Az Augsburg azonban a felezőnél megakad másodszor is.

69

Baba ment hátul jól, de marad a hoffenheimi gárdánál.

69

Frissít tehát a hazai csapat is, eddig 1-1 cserét hajtottak végre.

68

Schipplock érkezik Firmino helyett. Utóbbi két gólpasszal vétette észre magát.

68

Lesre futott a jobb oldalon Elyounoussi.

67

Baier húzta volna meg a bal oldalon, elé lépnek. Baumanné a labda, Baier feltartást reklamál, némileg jogosan, Polanski ráadásul hátulról talán lökte is.

66

Az Augsburg némileg átvette az irányítást, a középpályát uralják, de a mezőnyfölény meddő.

65

Előbb egy hoffenheimi, majd egy augsburgi fault. Kár, hogy nagy helyzetekről most nem lehet beszámolni, az iram is jó, ha fele az első félideinek.

65

Feulner passzol Parkerhez, majd a tizenhatoson belül varázsolnak, végül Süle kivágja a labdát.

64

Werner harcol Polanskival, előbbi nyer, de csak egy oldalbedobást.

63

Beívelésnél megtalálták Matavz fejét a hosszú oldalon, de 8 méterről jelentősen fölé fejelt.

62

A zöld mezesek harcolnak ki szögletet a jobb oldalon, talán ebből lehet valami.

62

Kár, hogy ennyire leült a mérkőzés, reméljük, még felpörögnek a mai napon, az első félidő irama elveszett.

61

Rudy mentett oldalra egy hosszú indításnál, bedobás az Augsburgnak.

61

Na, itt vajon mit szeretett volna kihozni a Hoffenheim, egy teljesen semleges, üres területre szállt jobbra a szabadrúgás, ahol kizárólag Hitz tartózkodott.

60

Földön Szalai, szabadrúgás a hazaiak javára középről, nagyjából 40 méterről.

59

Callsen-Bracker kapcsol le egy hosszú indítást és gurítja haza Hitznek.

59

Az Augsburg szerez labdát, de egyelőre nem találnak rést a pajzson. Egy beívelés balról, Baumann magabiztosan lehúzza a levegőből.

58

Nem lett veszélyes ez a támadás, most a Hoffenheim adogat hátul, nekik kicsit sem sürgős.

57

Firmino kényszerítőzik jól a bal oldalon, majd a jobb oldalról Beck adná be, kivágják a védők.

56

Caiuby helyett Parker folytatja az Augsburg csapatában.

55

Nagyon mély beívelés a zöld mezesektől, Baumann öleli magához könnyedén.

54

Sajnos az iram visszaesett a szünet óta, szabálytalanságból annál többet láthatunk.

53

Werner látványosan könyökölt fejelésnél, sárga lap.

53

Sok most a szabálytalanság, megint egy sárga lap lesz.

52

A sarokrúgás nem veszélyes, ám a büntetőterületen belül lent marad egy kék mezes, Bicakcic, könyökkel kapott egyet, bár rájátszás is van a dologban.

51

Rudy végezte el végül jobb lábbal, de a sorfalról szögletre pattan.

50

Igencsak veszélyes helyről szabadrúgás a Hoffenheim javára, 18 méterre a kaputól, kissé jobbról végezhetik el a pontrúgást. Volland készülődik leginkább.

49

Senkinek sem jó előreívelés a hazaiaktól, Hitznél már a labda.

48

Baier kap sárgát, ő lépett oda csúnyán Polanskinak.

47

Polanski és Baier csapott össze, mindketten a földön maradnak, ápolás.

47

Az első félidő lendületes, jó iramú játékot hozott, reméljük a másodikban sem kell csalódnunk.

46

Az Augsburg kezdte a második játékrészt, két gólos hátrányban.

46

Kiváló első félidő, többnyire Hoffenheim mezőnyfölénnyel, néhány Augsburg kontrával. Sokáig nem tudták feltörni a vendégek védelmét, de a 34. perc elhozta az áttörést, 1,5 perc leforgása alatt két hoffenheimi gól, ezzel komoly előnyhöz jutottak.

Ha nem vesz vissza túlzottan a hazai csapat, akkor ezzel a mérkőzés nagyjából el is dőlt, mert nem mutatott 45 perc alatt igazán átütő erőt az augsburgi támadósor.

Egy félidő után Hoffenheim – Augsburg: 2-0!
A szünet után folytatjuk, maradjanak velünk!
----

45+2

45+1

Kim tűzte még kapura középről 25 méterről, Hitz vetődve védett, nem is volt rossz lövés.

45+1

Egy perc a ráadás.

45

Mindkét csapat a szünetet várja már. Nézői szempontból egy kiváló első játékrészt láthattunk.

45

Feulner veszít labdát, a kékek jöhetnének, de ők is eladják.

44

Baba beadása pontatlan a bal oldalról, ebben több volt.

44

Ívelget az Augsburg az elmúlt percben, de mindháromszor kifejelik. Támadásban marad a vendég csapat.

43

Caiuby remek szólója az ellenfél tizenhatosáig, középre tett labdáját azonban csapattársa nem kezeli le jól.

42

Feulner tüzel nagyjából 25 méterről, jócskán mellé.

42

Babát döngölik földre a középkörben, zöld mezes szabadrúgás.

41

Kontrázott a Hoffenheim, Szalai passza viszont kicsit Elyounoussi mögé érkezett, aki így labdát veszít, Szalai pedig Verhaeghbe száll bele, kifelé szabadrúgás.

41

Baba is előremerészkedik a bal oldalon, Maierhez továbbít, akit cselezés közben szerelnek.

40

Egyértelműen valamivel feljebb tolta sorait az Augsburg, már nincs nagyon mit veszteniük, két gólt legalább szerezniük kell.

40

Werner tüzel a bal oldalról, 25 méterről. Gyenge lövés, mellé megy és amúgy sem volt benne sok erő.

39

Lent marad Caiuby a földön, de tudja folytatni végül. Bedobás az Augsburg javára az ellenfél térfelének közepén.

38

Hátul adogatnak most a zöld mezes védők, próbálják megbecsülni a labdát.

37

Vajon mikor tudja rendezni a sorait az Augsburg, aki 1,5 perc alatt két gólt kapott? Rá kell tenniük egy lapáttal, mert a gólig is jóval aktívabb volt a Hoffenheim.

36

Nagyon önzetlen volt az imént Firmino, aki maga is helyzetben volt már, de 100%-os ziccerbe hozta Elyounoussit, aki megduplázta az előnyt.

ELYOUNOUSSI - 2:0

35

A Hoffenheim gólt szerzett!
Lehet, hogy eldöntötte a meccset a Hoffenheim. A bal oldalon Firmino húzta meg, az akciót középen kísérő TARIK ELYOUNOUSSI elé tálalt tökéletes ütemben, aki 14 méterről az üres kapuba belsőzött!! Egyetlen perc alatt kettőt ütöttek az Augsburgon. 2-0!

SZALAI - 1:0

34

Bal oldali szöglet után kisebb kavarodás alakult ki a vendégek kapuja előtt, Kim szerezte vissza a védőktől a labdát, Firmino lövése még lepattant, de középen, 7 méterről tisztán lőhetett SZALAI ÁDÁM, aki bebombázta a kapuba a játékszert, Hitz csak érinteni tudta már. 1-0!

34

Polanski lőtt kapura középről, de levágódik szögletre.

33

Wernertől kapott egyet Volland, jó kis párharc.

32

Mindkét oldalon volt már komolyabbnak nevezhető helyzet, de egyik sem volt még ziccer.

32

Szalai átlépős csele után Firmino bombázott 17 méterről, éppenhogy csak fölé!

31

Fél óra játék után Hoffenheim – Augsburg egyelőre 0-0 egy mozgalmas összecsapáson.

30

Caiuby hozta előre a labdát a felezőig, majd középről pontatlan passz Matavz irányába. Hazai bedobás.

30

Rosszul esett Kim, aki a levegőben találkozott a vendégek játékosával. Úgy tűnik, hamarosan újra harcra kész lesz, de egyelőre az oldalvonalon túl folytatódik az ápolás.

29

Kim került a földre egy Matavzzal vívott összecsapás után, ápolás miatt áll a játék.

28

Kiválóan szűrnek eddig a Hoffenheim középpályásai, igen kevés zöld mezes akció jut el a tizenhatosukig.

27

Volland ellen ítélnek, Wernerrel csapott össze a vendégek tizenhatosánál.

27

A felezőnél is hatalmasat harcolnak a labdáért a játékosok, kimondottan élvezetes mérkőzés.

26

Továbbra is támadásban marad azonban a Hoffenheim, Rudy beadását fejelik ki.

25

Gyönyörű kontra! A bal oldalról kapott keresztlabdát Matavz, aki 17 méterről kapásból tűzte kapura, de pár centivel elsuhant a labda a jobb kapufa mellett! A meccs eddigi legszebb jelenete.

25

Kim húzta meg a bal oldalon, lapos beadását Klavan könnyedén kirúgja az oldalvonalon túlra.

24

Kifelé szabadrúgás, Verhaeghet és Caiubyt is eltakarította maga elől Firmino.

23

Firmino bal oldali beadását kifejelik a védők, de továbbra is marad a kék mezeseknél.

23

Kicsit talán lecsillapodtak a kedélyek, de szerencsére az iramra nem lehet panasz egyáltalán.

22

Indítási kísérlet Werner felé, Kim lekapcsolja a saját tizenhatosánál. Ebből komoly helyzet lehetett volna.

21

Pontatlan keresztlabda jobbra, Baba dobhatja be a labdát.

20

Rudy ívelte előre nagyon mélyen 30 méterről, Hitz öleli magához a labdát.

20

Teljesen felesleges durva szabálytalanság Callsen-Bracker részéről a saját tizenhatosa közepén, sárga lap.

20

Az utóbbi 15 percben igen ritkán jutott el a hazai tizenhatosig az Augsburg, mezőnyfölényben a Hoffenheim.

19

Nem jó helyre öklözte Hitz, ismételni tudott Süle jobbról, de abba beleléptek.

19

Rudy csinnbe kapta, de továbbítani tudta még balra Volland felé, aki elől menteni tudott Klavan.

18

A középpályán folyik a játék most helyzetek nélkül.

17

Szerencsére nem szenvedett sérülést Klavan, ebben bizony benne volt a veszélye egy komolyabb sérülésnek is.

16

Hitz öklözte oldalra a labdát, majd Volland kap sárgát, mert nagyon durván beleszállt Klavanba hátulról. Vádlira ment, örülhet, hogy csak sárgát kapott.

16

Kim beadása megpattan Caiubyn, bal oldali sarokrúgás a Hoffenheim javára.

15

Hátul adogat az Augsburg, most már a saját térfelén letámadja a Hoffenheim a vendégeket.

14

Volland kísérletezett lövéssel. Jócskán elkerüli a bal kapufát, de így is tapsot kap a közönségtől.

14

Bicakcic alá feküdtek, Matavz volt az. A kékek javára szabadrúgás.

13

A vendégek is elszórják elől, Kim dobhatja már be a saját tizenhatosa előterében.

13

Senkinek sem jó előreívelés a hazaiaktól, Hitz szedi fel.

12

Szabadrúgást harcol ki Werner a felezőnél. Kicsit felszabadul az Augsburg tizenhatosa.

11

Kivágják a zöld mezes védők, de a felezőnél már megint az 1899 kaparintja meg a lasztit.

10

Volland beadásába lépnek bele a jobb oldalon, a szögletzászló közelében jut bedobáshoz a támadó Hoffenheim.

10

Volland beadása senkinek sem jó. Az Augsburg jöhet előre. Az utóbbi 2-3 percben áttevődött a játék a vendégek térfelére.

9

Elyounoussi felé érkezett középen indítás, nem volt les, de kicsit hosszú lett, Hitz szerzi meg.

9

Csak az ismétlésből látszott, hogy Verhaegh fejjel mentett az imént, de rövid ápolás után tudja folytatni.

8

Firmino lőtt középről, 22 méterről, de a vendég védők beleléptek.

7

Egyelőre az Augsburg kicsit aktívabb, de még nagyon kevés telt el a mérkőzésből.

7

Nem volt veszélytelen a beívelés, Baumann futott ki a kapuból és öklözte ki a mezőnybe, Baier ismétlése pedig nagyon fölé száll.

6

Tovább tart a harc a labdáért, most Caiubyt lökte fel Kim, 25 méterről szabadrúgás az Augsburg javára a jobb oldalról.

6

Klavan helyezkedett jól, kifejeli a labdát, Szalai pedig magasra emeli a lábát, Augsburg szabadrúgás.

5

Nagy a küzdelem a pályán, minden labdáért megharcolnak. Baier 25 méterről közben lövésre szánja el magát, de méterekkel a jobb kapufa mellé lő.

4

Callsen-Brackert lökik fel a saját tizenhatosánál, kifelé szabadrúgás.

4

Szabadrúgás, ismét Kim főszerepben, de most ő végezheti el a felező környékén.

3

A bal oldalon tört előre Kim, de róla megy ki a labda, kirúgás a vendégeknek.

2

Gyorsan eladták a labdát a hazaiak, ám az Augsburg hosszú előreívelése sikertelen, Baumann kezében a labda.

1

A kék mezes Hoffenheim kezdte a mérkőzést.

1

Kék fehérben lép pályára a Hoffenheim együttese, zöldben pedig az Augsburg.

TSG 1899 Hoffenheim: 1 Baumann – 2 Beck, 25 Süle, 4 Bicakcic, 20 Jin-Su Kim – 31 Volland, 8 Polanski, 6 Rudy, 14 Elyounoussi – 28 Szalai, 10 Roberto Firmino
Vezetőedző: M. Gisdol
Cserék: 13 Grahl – 9 Schipplock, 12 Strobl, 17 Zuber, 19 Abraham, 27 Modeste, 29 Vestergaard

FC Augsburg: 35 Hitz – 2 Verhaegh, 18 Callsen-Bracker, 5 Klavan, 12 Baba – 10 Baier, 8 Feulner – 30 Caiuby, 7 Halil Altintop, 13 Werner – 23 Matavz
Vezetőedző: M. Weinzierl
Cserék: 1 Manninger – 4 Reinhardt, 9 Parker, 17 de Jong, 21 Kohr, 33 Mölders, 34 Durdic

Játékvezetők: T. Stieler – M. Thomsen, R. Foltyn.
Megkezdődik a német labdarúgó bajnokság, azaz a Bundesliga idei idényének első fordulója. Európa egyik legerősebb bajnoksága nagy lökést kapott a nyár első felében, ugyanis a német labdarúgó válogatott 1990 után először újra meg tudta nyerni a világbajnokságot Brazíliában, mutatva a németek erejét.

Ez a két csapat tavaly a középmezőnyben végzett, az Augsburg valamivel jobb helyen. Idén sem tartoznak a fő favoritok közé, de okozhatnak nehéz pillanatokat a nagyobb csapatoknak is.

A Hoffenheim hazai pályán nyilván győzelemmel szeretne kezdeni egy elvileg nyerhető mérkőzésen.
Az összecsapás szombaton 15:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!