0:0

vége (0:0)

23.08.2014, 15:30 • RheinEnergieStadion, Köln • Tamás Gobodics

90+2

Mérkőzés vége. Gyenge meccset láthattunk, a második félidő különösen alacsony színvonalúra sikerült. A döntetlen igazságos, egyik csapat sem akart többet, nem akarásnak pedig nyögés lett a vége. Nem volt ötlet egyik oldalon sem, az adódó lehetőségeket nem tudták kihasználni.

53%-ban a Hamburg birtokolta a labdát, 19-10 volt a lövések aránya szintén a javukra és egy árnyalattal közelebb is álltak a győzelemhez, de ez most kevésnek bizonyult. (17:19:38)

90+2

Egy másodpercet sem hosszabbít a játékvezető, vége!

90+1

Mindössze két perc a ráadás.

90

Matuszczyk tartott rá ellenfele lábára, de megúszta a lapot.

90

Van der Vaart szöglete után most két hazai játékos a földön. Letelik a rendes játékidő, de a Hamburg még nem cserélt!

88

Halfar maradt lesen.

87

Aslan kapáslövésébe vetődik bele egy védő, szöglet.

86

Vogt teker be jobbról, de Adler stabilan fogja.

85

Mindkét fél a biztonságra törekszik, senki nem vállal kockázatot – nem tesznek meg mindent a győzelemért.

82

Van der Vaart szöglete kijön, de szabadrúgás kifelé amúgy is.

81

Matuszczyk bonyolódott bele a cselekbe, pedig már a tizenhatos területén járt.

80

A holland is megkapja a lapot.

80

Risse kap egy sárga lapot, Van der Vaarttal feleznek rajta.

80

Risse sokat futott, de elfáradt, a hajrára Olkowski a helyén.

78

Djourou óriásit ütközik Hectorral, de nincs tizenegyes.

77

Risse vált le és lőhetett éles szögből, de nem volt esélye elrúgni Adler mellett.

75

Már csak negyedóra van hátra a rendes játékidőből, nem láttunk gólt.

74

A színvonal semmit sem emelkedik, vagdalkozó a játék, egyik fél sem tud igazán dominálni, senkiben nincs igazi ötlet.

73

Djourou fejeli ki Halfar labdáját.

72

Egyértelmű sárga lap, Djourou húzza vissza Ujah-t a mezénél fogva.

71

Két hamburgi is a földön, mindkettő az arcát fogja.

70

Halfar száll bele Badelj lábába, szabadrúgás.

68

Jobbról-balról záporoznak most befelé a Hamburg labdái, de mindet kivágják a hazaiak.

67

Rissét állítják meg ketten, ő most átment a bal oldalra, Vogt játszik a jobb oldalon.

66

A szöglet utáni fejes fölé száll, de amúgy is szabadrúgás kifelé.

65

Vogt még friss, van ereje cselezgetni, szögletet harcol ki.

65

Risse beadása elakad egy védőbe, de Halfar a tizenhatoson belülről lőhetett – bőven a jobb felső mellé.

64

Diekmeier kemény szabálytalansága, jöhet a Köln.

63

A szabadrúgás elakad a sorfalban, az ismétlés pedig könnyű préda Adler számára.

62

Osako lemegy, bejön Vogt, ez a találkozó első cseréje.

62

Húsz méterről jöhet szabadrúgással a Köln.

61

Lasogga lőhetett végül, de méterrel a kapu mellett gurult el a labda.

60

Szépen járatták a labdát a vendégek, de jól zárt a Köln, nem jutottak lövéshez.

59

Maroh mellett nincs flancolás, kibombázta a közönség közé a labdát.

58

Úgy látszik, a Hamburg cserélni fog, Slomka magyaráz a játékosainak.

57

Van der Vaart szabadrúgását fejelik vissza, Ilicevic tizennégy méterről lőhetett volna, de nem tudta átvenni, oda a helyzet.

55

Megvan a meccs első lapja, Lehmann akasztotta meg a vendégek gyors kontráját.

54

Újabb ordító Köln-helyzet! Risse szerzett labdát és indult meg, középre adásába belecsúsztak, majd lekészítette Osakónak, aki nem találta el a rövid sarkot.

52

Van der Vaart szabadrúgása kipattan, Ilicevic méterrel föléveri kapásból.

52

Kemény fault, a Hamburg jöhet a Köln térfelének közepéről.

51

Kell ennél nagyobb helyet? Halfar fejelhetett üresen, lendületből kapura, de pont Adler kezei közé ment a labda. Óriási lehetőség maradt ki.

50

Halfart szerelik nagyon keményen a vendégek.

49

Ilicevic megint! Óriási labdát kapott, egy az egyben mehetett a kapusra, de nem lőtt, megpróbálta lepasszolni – ebbe beleléptek, Horn kezében között ki a játékszer.

48

Ilivevic robbant be egy beadásra, de tíz méterről leadott fejesével pont eltalálta Hornt.

48

A Köln is agresszívebben támad le.

47

Hector volt szabálytalan, két kézzel lökte ellenfelét.

46

A második félidő első percében rögtön harapósabbnak tűnnek a vendégek.

46

Gyenge első félidőt láthattunk, mindkét csapat pontatlanul futballozott, túl sok helyzetet sem alakítottak ki. A vendégek akarata érvényesül jobban, de a Köln is bármikor képes lehet gólt szerezni, Halfar és Ujah veszélyforrás. A Hamburgnál Van der Vaart nagyon aktív, de Lasogga sok hasznosat nem tett még.

45

Befejeződött az 1. félidő. Jobb a Hamburg, 55%-ban náluk van a labda, 11-4 a lövések aránya, több helyzetet alakítanak ki – gól egyelőre nincs. Tizenöt perc múlva jövünk!

45

Van der Vaart fejel vissza középre egy beadást, Lasogga viszont borzasztóan találja el, óriási helyzet maradt ki.

44

Egy jobb oldali erős beadásnál kell észnél lenni a hazai védőknek, Wimmer kivágja.

43

Érződik a feszültség a csapatokon, egyre több dolga van a játékvezetőnek.

41

Ujoh és Westermann csapnak össze keményen, felhördül a közönség.

40

Megkezdődik a félidő utolsó öt perce, ráfér a frissítő mindkét csapatra.

40

Kifejelik a védők, második esélyből pedig jó tíz méterrel mellé vágta a csatár.

38

A hazai térfél közepéről rúghat a Hamburg.

37

Nagyon rossz megoldás Hectortól, céltalanul kivágta az oldalvonalon kívülre, pedig nem volt rajta nyomás.

36

Labdázgat a Köln, Hornig kerül vissza a játékszer.

35

Van der Vaart válaszába is beleléptek, majd Ujah került ismét veszélyes helyzetbe, de ebből is csak bedobás született.

34

Halfar alakított ki lehetőséget, de Ujah nem tudta kihasználni.

32

Lelassult a játék, egyik fél sem akar most rohanni.

30

Eltelt fél óra a meccsből, kisebb Hamburg-fölény, többet van náluk a labda és 8-3 a lövések aránya a javukra.

29

Horn újra a lábán, jöhet a Hamburg.

28

Horn ütközik nagyon keményet egy öklözésnél, lent is marad.

26

Badelj kapott ajándékba egy lefejelt labdát, de húsz méterről borzalmasan találta el, a huszadik sorban között ki a játékszer.

26

55%-ban a Hamburg birtokolja a labdát és egy fokkal kreatívabban is játszanak.

25

Badelj felpassza túl erős, nem lehet átvenni a büntetőterületen belül.

24

Westermann füleli le a kiugratást a saját tizenhatosánál.

23

Van der Vaart szabadrúgását mellre vette Horn, veszélyes helyzet volt.

22

Nagy küzdelem zajlik a félpályánál, egyik fél sem tud elrohanni.

21

Szépen zár a Köln most, nem sikerül beadni jobbról a vendégeknek.

20

Van der Vaart most elhagyja a labdát.

19

Badelj lövését blokkolták a tizenhatoson belül.

17

Nagy lövést! A szögletet középre fejelték ki a védők, érkezett kapásból Halfar, tizenhatról egyből ellőtte ballal, de a felső léc felett zúzott el a labda.

17

Matuszczyk maradt üresen bő húsz méterre a kaputól, jobbal el is lőtte, Adlernek kellett mentenie a felső sarok elől. Szöglet.

16

Risse próbált válaszolni jobbal, de blokkolták a lövését.

15

Van der Vaart főszereplő, huszonöt méterről tüzelt ballal, de nem találta el a bal alsó sarkot.

15

Amíg Van der Vaart reklamált, elvitték előle a labdát, jöhet a Köln.

14

Most a Hamburg irányít, az első percek kisebb hazai fölénye után.

13

Hector tizenegyes-gyanús esete után hördül fel a közönség.

12

Risse maradt lesen.

10

Megint Horn munkában, de leér a jobb alsóba, bár kicsit kijön róla. Ez már komoly helyzet volt!

9

Van der Vaart veszélyeztet, előbb az ő beadását szedte le Horn Lasogga elől, majd egy kipattanót lőtt kapura – Horn szögletre tolta.

8

Nincs könnyű labda, folyamatos a küzdelem a középpályán, sok az apró fault.

7

A holland a kapu elé ívelte a labdát, de nem sikerült kapura fejelni.

7

Van de Vaart harcol ki szabadrúgást a hazai térfél közepén.

6

Egy percen belül kétszer is veszélyeztet a Köln, a jobb oldali beadásnak alá szaladt Adler, de a csatárok is, nincs esély ismételni.

5

Lehmann labdája akad el egy védőben a tizenhatos előtt.

4

Ujah szökteti magát, de összerúgják a bokáját, szabadrúgás.

3

Djourout nem lehet átjátszani, lefejeli a felívelést a csatár elől.

2

Próbál építkezni a Hamburg, de Van der Vaartot megelőzik.

1

A Köln kezdte a játékot, az első percben a saját térfelükön passzolgatnak.

1

A csapatok érkeznek a pályára, rövidesen kezdeti veszi a mérkőzés.
Megkezdődik a Bundesliga 2014/2015-ös kiírása, ezen a találkozón a Köln a Hamburgot fogadja. A hazaiak legutóbb a Német Kupában arattak 4-0-s diadalt, előtte váltakozó eredménnyel vívták a felkészülési mérkőzéseket – ha ők rúgtak gólt, az ellenfél nem, de ha az ellenfél betalált, ők nem.

A Hamburg a Német Kupában hosszabbításban győzte le a Cottbust, a felkészülésük pedig nekik sem volt makulátlan, az egyetlen komoly ellenféltől, a Laziótól kikaptak. A vendégek rengeteg igazolást hajtottak végre a nyáron, érkezett többet között Stieber Zoltán is a Fürth együttesétől.

Az összecsapás esélyese a Köln, az ő győzelmük átlagosan nagyjából kétszeres pénzt hoz, a Hamburg sikere több, mint háromszoros hasznot jelentene a fogadók számára.

15:30-kor kezdés, várjuk Önöket!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..