KTE-Phoenix Mecano – Dunaújváros PASE

0:0

vége (0:0)

23.08.2014, 18:30 • Széktói Stadion, Kecskemét • Szeitz Gergő

Egy gyenge színvonalú, közepesnél rosszabb iramú mérkőzést láthatott a kilátogató 1215 néző a Széktói Stadionban. A pálya a második játékrészben kettészakadt, inkább a KTE rohamozott, de a befejezéseknél rendre pontatlanul teljesítettek a hazai játékosok, így a vége 0:0.

Köszönöm a figyelmet innen a helyszínről. (20:20:41)

90+2

90+1

Csillag előtt a labda a tizenhatoson belül, de elrontja a lövést a csereként beállt játékos.

90

Kettő perc a ráadás.

89

Lovrics remek szerelése megakadályozza a vendég akciót.

88

Böőr ugyancsak a tizenhatoson belül próbált tizenegyest kicsikarni, de a bíró nem ette meg.

87

Urbin marad egy az egyben a kapussal, eltolja Tujvel mellett, majd elesik. Műesésért sárga a jutalma.

86

Böőr Zoltán váltja Petneházit.

86

Petneházi pontrúgása elszáll a hosszún.

85

Vukaszovics rúgja el a labdát a sípszó után.

84

Bebeto esik el a tizenhatoson belül, sárga lap.

83

Bebeto harcolt ki szabadrúgást a bal szélen, de elhal az akció.

82

Jobbról jön a szabadrúgás, majd a kecskeméti szöglet.

80

Vukaszovics huszonháromról elvégzett pontrúgása laposan elzúg a bal alsó mellett.

77

A jobb szélről érkező veszélyes újvárosi szabadrúgást bedobásra fejelik ki a hazaiak.

75

Balázs le, Csillag be. Ezzel kihasználja mindegyik cserelehetőségét Bekő Balázs.

75

Bebeto volt lesen a bal szélen.

74

Vukaszovics marad lent a földön, ám nem szükséges az ápolás.

73

Muscat jön be Jakab helyére.

73

A tömegben egy ideig úgy tűnik, nagy helyzet alakulhat ki, de aztán tisztáz a KTE védelme.

72

Thiago marad nagyon üresen a kapu előterében, léc alá tartó fejesét kiüti Tujvel!

71

"Kontrázik" a Dunaújváros, a jó helyzetben érkező lövés bedobással végződik, és még nem is ért hozzá kecskeméti.

70

Bebeto indul meg jó ütemben a bal oldalról, időben érkező kísérletét Milinte a rövidnél hárítja lábbal. Szöglet.

69

Szögletet harcol ki a Kecskemét a meccs 69. percében.

68

Fogy az idő, vajon születik-e gól a mérkőzésen?

67

Balázs fölé vágja a pontrúgást.

67

Huszonháromról végezhet el veszélyes pontrúgást a KTE.

66

Zsótért váltja Da Silva.

66

Lovrics harmincról érkező próbálkozása kapu fölé száll.

65

Novák húz elő a tarsolyából egy lövőcselt, elküld két védőt, a kísérletét azonban nem tudja jól helyezni, MIlinte a helyén.

63

Bebeto veszi le (kézzel?), a játékvezető továbbengedi, a szélső ordító helyzetben rúg kapu mellé.

62

Szavics ennyit bírt, helyén Tölgyesi a hazai csapatban.

62

Orosz húzná meg a jobbon, de hosszú a kiindulás.

61

Novák szép testcsellel operál, ám sikerül kirúgniuk előle bedobásra a vendégeknek.

60

Jakab kapja a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetését.

59

Varga szépen veszi maga elé a szélen, ám Novák elszámítja magát a fejelésnél. Marad a labda a Kecskemétnél, Bebeto mehetett volna egy az egyben, de az átvétel pontatlanra sikeredett.

58

Zsótér teszi be magasan a hosszúra, Tujvel elszámítja magát, de nincs piros mezes játékos a túloldalon.

57

Kecskeméti lábról kerül az alapvonalon túlra a játékszer: Szögletet végezhet el a DPASE.

53

Aktívabb első félidői játékánál a Kecskemét: Varga kap jó ütempasszt a bal szélen, a betett átadást rosszul fejeli tovább Botka, ami így Milintéhez kerül.

51

Az előrehúzódó Varga rántja le ellenfelét, szabadrúgás kifelé.

50

Szavics kísérletezik jó huszonötről, elkerüli a labda a bal felsőt.

49

A második félidőben igen aktív Balázs kínálja meg harmincról Milintét.

47

Novák fejel a tömegben, Milinte fogja az erőtlen fejest.

46

Balázs nagyon szépen tör be a tizenhatoson belülre, a beadását szögletre vágják ki a vendég bekkek.

46

A KTE kezdte a második játékrészt.

46

Fótyikot váltja Bebeto a szünetben.

46

Az első félidőben langyos játék, sok rossz átadás, pocsék megvalósítások és egy meg nem adott gól jellemezte a mérkőzést. A KTE talán kicsit aktívabb, de komoly helyzetekig a hazaiak sem tudnak eljutni eddig.
Reméljük a második játékrész jobb játékot fog tartogatni, maradjanak velünk.

45+1

45+1

A játékvezető egy percet hosszabbít.

45

Novák kap jó ütempasszt, de a védelem jókor jó helyen.

42

Karant rúgták fejbe, áll a játék.

40

Szavics szabadrúgását követően Milinte bizonytalanodik, majd Novák az ötösön belülről bekotorja a labdát. A játékvezető először középre mutat, majd másodjára az alapvonali bíró intésére visszavonja a találatot. Marad a 0:0.

38

Veszélyes szabadrúgást végezhet el huszonötről a KTE, Szavics a labda mögött.

36

Novák próbál kilépni két védő között, de szerelik a csatárt.

35

Botka adja be hosszan, senkit nem talál a labda.

34

Lassú az iram, állnak a játékosok, rosszak a passzok, másodosztályhoz hasonlít a meccs.

33

Balázs tűzi rá messziről, jócskán elkerüli a kaput a labda.

31

Botka próbálta meg messziről, méterekkel kerüli el Milinte kapuját a játékszer.

31

Novák brusztol ki egy szögletet középen, nem tudta megelőzni a védőjét kellőképp.

30

Villám rúgta fel ok nélkül Fótyik Dominikot, szankció nélkül megússza a szélső.

28

Novák hozza fel a labdát a védő harmadból a támadó harmadba, de nincs társ akinek passzolhatna, így elakad a támadás.

27

Nem lépnek ki a kecskeméti védők Csehire, aki így el is lövi huszonötről, a labda centikkel kerüli el a bal alsót. Közel volt a vendég vezetés.

25

Egy vendég beívelést húz le Tujvel, majd rögtön indítja Novákot, akinek hosszú a labda.

24

Két kecskeméti játékos maradt lent: Szavics és Pilipovics is a földön.

23

Pilipovics a tizenhatoson belül kapja meg, ám lövés helyett a passzt választja, ami pontatlan volt.

22

Csehi adja ki a szélre Zsótérnak, a beadást kifejelik a hazai védők, aztán pedig Tujvelhez kerül a játékszer.

21

Karan nyeri meg a fejpárbajt, de nem tudta helyezni a fejesét a védő.

20

Szögletet végezhet el a Kecskemét Szavics révén.

18

Az utóbbi nyolc perc eseményei továbbra is mezőnyjátékot hoztak, egyik csapat sem tudott kibontakozni. Helyzet nem alakult ki, sok passzbéli hiba történt.

18

Az utóbbi percekben technikai problémákkal küzdöttünk, elnézésüket kérjük.

10

Inkább a mezőnyben zajlik a játék, sok játékos áll egy helyben a labdát várva.

8

Novák kap remek indítást, az erőteljes kísérlet elzúg a bal felső mellett. Ebben több volt.

8

Szavics indul meg egyedül, ám a védők tisztáznak előle.

7

A jobb szélről érkezik a vendég szabadrúgás, Varga fejeli ki.

6

Közepes iramú a mérkőzés, eddig többet nyom a KTE, de jól bontakozik ki néha az Újváros is.

5

Zsótér cselezget, majd marad üresen a kapussal szemben, a lövés jócskán mellé.

4

Balázs fut el a jobb szélen, de a beadása pontatlan volt.

3

Pilipovics kísérletezhetett Balázs visszatett passzából, de a blokk közbeszólt.

3

A szöglet veszélytelen, már a piros mezesek labdázgatnak.

2

Novák vitte el a jobb szélen, a hosszúra továbbtett labdából szögletet harcolt ki a Kecskemét.

1

A KTE tiszta lilában, a Dunaújváros piros mezben.

1

Az Újváros kezdte a mérkőzést.

1

KTE-Phoenix Mecano: Tujvel – Lovric, Karan, Varga, Fótyik, Vukaszovics, Botka, Pilipovics, Szavics, Novák, Balázs
Cserék: Németh, Gyagya, Csillag, Bebeto, Tölgyesi, Eninful, Patvaros

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Józsi, Csehi, Sárközi, Urbin, Petneházi, Zsótér, Jakab, Orosz, Szekeres
Cserék: Dániel, Farkas, Böőr, Da Silva, Pascua, Sóron, Muscat

Játékvezetők: Pintér Csaba – Huszár Balázs, Király Krisztián.
Az NB1 ötödik körének alsóházi rangadóján a Kecskeméti TE fogadja a Dunaújváros PASE gárdáját.

Mindkét csapat kieső helyen áll, a hazaiak legutóbb az utolsó pillanatban bukták el diósgyőri vendégjátékukat, de Pápán is úgy szenvedtek vereséget, hogy vezettek. Ezen kívül hazai pályán is nullázott a Bekő Balázs irányította alakulat, a Haladás és az FTC is három ponttal távozott a Széktói Stadionból.

Az újon Dunaújváros csak három meccset játszott eddig az FTC stadionavató meccse miatt. A vendégek a Honvédtól és a Videotontól is 3-0-ra kaptak ki idegenben, a hazai pályán való bemutatkozásuk pedig döntetlenre sikeredett a Pápa ellenében.

Kiegyenlített küzdelem várható tehát, Bekő Balázsék már nagyon szeretnének nyerni, amire talán jobb esélyük van egy kicsivel mint az újvárosiaknak.

Tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

0:0

vége (0:0)

Lapok:   84. Bebeto (KTE), 85. Vukaszovics (KTE) – 60. Jakab (DPASE), 87. Urbin (DPASE)

KTE-Phoenix Mecano: Tujvel – Lovric, Karan, Varga, Fótyik (Bebeto, a szünetben), Vukaszovics, Botka, Pilipovics, Szavics (Tölgyesi 62'), Novák, Balázs (Csillag 75')

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Józsi, Csehi, Sárközi, Urbin, Petneházi (Böőr 86'), Zsótér (Thiago 66'), Jakab (Muscat 73'), Orosz, Szekeres
Cserék: Dániel, Farkas, Böőr, Thiago, Pascua, Sóron, Muscat

Játékvezetők: Pintér Csaba – Huszár Balázs, Király Krisztián