Lombard Pápa FC – ETO FC Győr

0:0

vége (0:0)

23.08.2014, 20:30 • Perutz Stadion, Pápa • Kármán Zoltán

A körülményekhez képest egészen tűrhető meccset láthattunk, a csapatok aktívak voltak, a Győr az átlagosnál jobban, de gólt egyik együttes sem tudott szerezni.

Az első félidő is teljese irreális körülmények között zajlott, óriási felhőszakadás zúdult az egyébként is teljesen felázott pályára, az ívelgetés lett a játék lényege, mert laposan passzolni lehetetlen volt és labdát vezetni, cselezni is.

A második játékrészben már csak simán esett az eső, de akkora tócsák voltak, hogy a labda néha megcsusszanva felgyorsult, néha meg-megállt a mélyebb vízben, ahogy a játékosok is folyamatosan métereket csúsztak.

Így is lehetett volna gólt szerezni, többet is, de a nagy helyzeteknél Szűcs Lajos mindig bravúrral hárított és 1-2x Kamenár védései is kellettek a túloldalon. A legnagyobb ziccer Rudolf előtt adódott, de ő is elpuskázta.

Gól nélküli döntetlen, mindkét csapatnak 1-1 pontot jelent, alighanem a pápaiak lehetnek elégedettebbek ezzel, mivel a Győr ellen ez nem rossz eredmény, és a tabellán is tartja előkelő helyezését a Lombard Pápa.

Pápa – Győr: 0-0!
---- (22:28:28)

90+3

90+3

Bogunovic bombázza ki a tizenhatos előteréből.

90+3

Slukát teríti le Lipták hátulról egy jókora rúgással. Pápai szabadrúgás az utolsó percben.

90+2

Dudás ívelte előre, Kamber pedig középre adná jobbról, de Csizmadiának sikerült kifejelnie.

90+2

Tóth Gábort lökik fel, szabadrúgás a hazaiaknak. Most már hatalmas esélye van a 0-0-nak.

90+1

Már a hosszabbításban járunk, három perc a ráadás.

90+1

Zulevs hagyja el a pályát, Böröczky Bálint a helyén. Ez az utolsó csere ma.

90

Rudolf pontatlan ismét. De ő legalább vállalkozik.

90

Benkő cselezte be magát a tizenhatoson belülre, egy győri védő vágja ki az oldalvonalon kívülre a labdát.

89

Pápai szabadrúgás a felezőnél.

88

Rudolf átadása pontatlan, majd Tóth egy lökés után 4-5 métert csúszik a vízen.

88

Győri támadás a bal oldalon, Kamber beadása a kapu mögött landol.

87

Pátkai helyett Mervó a pályán. Ez Mervó Bence életének első NB 1-es mérkőzése.

87

Rudolf kapott hatalmas labdát, ordító helyzetben a hosszú alsót célozta meg a bal oldalról, 6 méterről, Szűcs azonban érezte a sarkot és ki sem pattant róla a lövés!

86

A rövidről kifejelik a védők a szabadrúgást.

86

Bal oldali szabadrúgás közben a Pápa javára, újra kiszabadultak a hazaiak.

85

Pápai szabadrúgás saját térfélről, Benkő és Popin játszanak össze, Benkő betör a tizenhatoson belülre, majd Dudás remekül szereli.

84

Hazai csere, Frizoni megy le, görcsöt kapott, Bogunovic pedig érkezik. A védelmet erősíti a Pápa.

84

Bal oldali bedobás a Győrnek, Kamber kezéből kicsusszan kicsit, belül pedig Lipták lök.

83

Az utóbbi percekben inkább a Győr aktívabb megint. Sluka lőne távolról, de borzalmasan lecsúszik a labda a lábáról, messze fölé és mellé.

82

Popin csúsztatja kifelé, de a túloldalon egymást zavarja két győri játékos, így kirúgás a Pápa javára.

82

Szögletet harcol ki az ETO a jobb oldalon, minden sarokrúgás veszélyes, főleg ebben az időben.

81

Rudolf a tizenhatos bal sarkától próbálta Kamber felé ívelni, ez most pontatlan lett, kirúgás.

80

Újabb jó próbálkozás, Rudolf Gergely tolt egyet a labdát, majd kb 25 méterről rátűzte középről, alig kerülte el a bal alsót a lövés!

80

Már a győriek lendülnek támadásba, eső valamelyest szelídült, bár el nem állt.

80

A túloldalon megkapta a labdát Sluka a sarokrúgás után, aki balról, éles szögből 10 méterről a kapu mellé lőtt, ez nem volt kis helyzet.

79

Jobb oldali szöglet a Pápa javára.

78

Popin elől mentenek az utolsó pillanatban már a túloldalon, Lang volt résen.

78

Rudolf szólózott középen, 20 méterre a kaputól még tolt egyet rajta a lövés előtt, Csizmadia pedig határozottan belépett és szerelte.

77

Szűk negyed óra van hátra, gól még nincs, helyzetek helyenként adódnak.

76

Pátkai előreívelése után Csizmadia takarított hátul, a Pápa támadhat már.

75

Sluka előreíveli a kapu felé 40 méterről, Kamenár kezébe.

74

A sárga mezesek jutnak szabadrúgáshoz, Slukát lökték fel.

74

Aki ezen a talajon cselezni próbál, vagy hosszasan labdát vezetni, az mind ráfázik.

73

Vajon lesz-e még egy ekkora lehetősége ma bármelyik csapatnak a gólra?

73

Pátkai indította csodálatosan Trajkovicot, aki a bal oldalon tisztán lőhetett futtából kb 10 méterről, de legalább fél méterrel a rövid sarok mellé lőtte a ziccert!

72

Sikertelen indítási kísérlet után Kamenár hozhatja játékba a labdát.

71

Andric helyett Trajkovic folytatja a Győrben az utolsó 20 percre.

70

Jagodics ívelte előre, Popin fejelte le, de a kapu túloldalán Kamenár kaparintotta meg

69

Rudolf próbált cselezni a felázott talajon, ráfizetett, azonnali labdavesztés a vége.

69

Cserélni készül a Pápa, Benkő Krisztián érkezik. Florean megy le.

68

A szögletet Tóth fejeli ki oldalra.

67

Szöglethez jut a Győr közben a túloldalon.

67

Csilus passza hosszú Popin felé, Kamenár 18 méterre kifutva a kapujából a mezőnybe vágja a labdát.

66

Egyértelműen kiszabadult a Pápa a szorításból, most nagyjából egyformán birtokolják a felek az utóbbi néhány percben.

65

Kontrázott a Pápa, a bal oldalon Frizoni tüzelt volna 22 méterről, Lipták azonban beletette a lábát, így bedobásra pattant.

64

Andric felé jött az indítás, de megcsúszott a labda a vízen, így elérhetetlen lett.

63

Az utóbbi percekben a Pápa támadgat, de nagy helyzet nem alakult ki a győri kapu előtt.

62

Kamber követ el szabálytalanságot, lökés. Kifelé szabadrúgás a Pápa javára a saját tizenhatosa környékén.

61

Egy óra elteltével Pápa – Győr továbbra is 0-0 ezen a félig-meddig vízilabda mérkőzésen.

60

Sluka két csel után kissé jobbról, 20 méterről kapura lőtt, Kamenár véd!

60

Popint nem engedte fejelni egy győri védő, a Pápa támadhat.

59

Wolfe helyett Leandro a pályán a vendégeknél, az első csere!

59

A szöglet veszélytelen.

58

Szűcs óriási bravúrja! A jobb oldalon megszökött Andric, éles szögből 6 méterről kapura tűzte, a pápai kapus kiváló védéssel hárított!

57

Továbbra sem változtatnak a csapatok összeállításán az edzők, a kezdő 11 van fent mindkét részről.

56

Egyelőre ebben a félidőben többnyire védekezni kényszerű a Pápa, a Győr kialakította a stabil mezőnyfölényt.

55

Pátkai szerzett labdát, majd balról középre lőtte, Priskin jó helyzetben 9 méterről fölé bombázza!

54

Dudás jobb oldali beadását Kamber a rövid oldalon 8 méterről fölé csúsztatja.

53

Most az eddigi percekben alig-alig tud kijönni a saját térfeléről a Pápa, a Győr dominálja a középpályát.

52

Rudolf veszít labdát a tizenhatos előterében, Nagy Tamás megcsúszott, Völgyi rátűzi, a jobb kapufa mellé trafál.

51

Völgyi beadása érkezett balról, az ötösnél megcsusszant a labda, de a pápaiak szerencséjére nem érkezett vendégjátékos.

51

Popin kapott indítást a bal oldalon, de pár centivel addigra már lesre futott.

50

A szünetben mindkét csapat lecserélte a mezét, de ez már 5 perc után alig látszik.

49

Sluka szabálytalan a felezőnél, a fehér mezesek jöhetnek előre.

49

Andric megy el a bal oldalon, majd ahogy szökteti magát, a labda egy tócsán megállva be is csapja az ETO játékosát, tisztázni tudnak a védők.

48

Nagy harc a labdáért a felezőnél, a Győr szerzi meg.

47

A körülmények tovább romlottak abban a tekintetben, hogy a Pápa tizenhatosán belül állóvizek alakultak ki, az eső pedig továbbra is erősen esik.

46

Nem történt csere a szünetben.

46

Igazából egy percet sem hosszabbított a játékvezető, csak néhány másodpercet. Megkegyelmezett a csapatoknak. Teljesen irreális talajon és körülmények között zajlik a meccs, kevés a távoli lövés, pedig ekkora esőben a kapusok dolga sokkal nehezebb, egyelőre ezt a fegyvert nem alkalmazzák elég gyakran.

Egy félidő után Pápa – Győr: 0-0 igazi ziccer nélkül, egyedül a Győr előtt adódott egy komolyabb helyzet.
A szünet után folytatjuk!
----

45+1

45

Völgyi nagyon csúnyán rácsúszott Zulevs lábára hátulról, sárga lap, ez bizony pirosasnak tűnt elsőre. A felezőnél egy semmitmondó szituációnál történt.

44

Szűcs kicsit alászaladt, de végül oldalra paskolja.

44

Újabb győri sarokrúgás, megint balról. Dudás a labda mögött.

43

A felező környékén adogat az ETO.

42

Frizoni adja be balról, de mély, Kamenár könnyű zsákmánya lesz a labda.

41

Pátkai buktatja Csilust, a hazaiak jöhetnek előre a felezőtől.

40

Zulevs húzza vissza Wolfe-t, valamivel többet támad a félidő második felében a Győri ETO.

39

Kamber indítaná Dudást a bal oldalon, de lesre futott időközben.

39

A hetedik győri szöglet következik, most balról.

38

Popin egészen a kispadig csúszik tovább egy szerelésnél.

37

A túloldalon is egy kis kézilabda, Kamber viszont labdát veszít a kontránál, majd felvágja Csilust.

36

Ugyan hiába lő a kapuba a Győr, Rudolf a Szűcs által kiöklözött labdát kézzel is segítve vette át, így lőtt a bal alsóba.

35

Popin indítása pontatlan, pedig a jobb oldalon volt üres ember.

34

Rudolf próbálta belöbbölni középről a tizenhatoson belülre, Tóth Gábor résen volt.

33

Sluka kapott sárga lapot egy sérülésveszélyes becsúszás miatt.

33

Csilus ment már a túloldalon egy indításnál.

32

Kamenárnál köt ki a labda, amit eredetileg Csizmadiának szántak, de csak megcsúsztatni tudta.

32

Fél óra elteltével Pápa-Győr 0-0.

31

Wolfe jobbról húzott befelé, majd 17 méterről rátűzte ballal, kevéssel fölé és mellé!

30

Már felhőszakadássá erősödött a hatalmas eső.

30

Völgyi bedobása a túloldalon, Wolfe tartja meg elől.

29

Frizoni lábáról megy ki oldalra, győri bedobás a vendégek térfeléről.

28

Sluka suhintja rá balról, éles szögből, Kamenár vetődve, könnyen hárítja.

27

Bedobáshoz jut a Pápa, közben megint ráerősített az eső.

26

Szűcs kiüti a beívelést, de közben szabadrúgás kifelé, Tóth Gábor kapott egyet Liptáktól a tizenhatoson belül.

26

Dudás adta volna be, de egy védő lábáról megint szögletre pattan.

25

Megint Popin, megint szögletre fejeli.

25

Popin fejeli ki a szögletet középről, ismételhet az ETO jobbról.

24

Pátkai passzolta jobbra Priskinnek, aki kicsit kisodródva kapura bombázta 8 méterről, Szűcs bravúrral üti szögletre!

23

Labdát veszít a saját térfelén a Pápa, de Dudás 25 méteres lövése jócskán elkerüli a kaput, kirúgás.

22

Jól helyezkedett Kamber, így fedezte a labdát és Sluka nem fért már hozzá, kirúgás a vendégeknek.

21

Vannak már helyzetek, valamelyest élénkült a mérkőzés.

20

Völgyi bal lábbal rátűzi a szöglet után 19 méterről, középről, Szűcs jó érzékkel védi a vizes pályán megcsúszó labdát.

20

Nem tudtak felszabadítani a hazaiak, Priskin a jobb oldalról rásuhintja 12 méterről, szögletre pattant.

19

18

Sluka bombázott kapura 20 méterről, Kamenár kicsit hozzáért vélhetően, így fölé szállt pár centivel!

17

A felezőnél szabadrúgás a Pápa javára, Jagodics végzi el.

16

Andric kapott sárgát egy igencsak csúnya becsúszásért.

15

Nagyon sok a durva szabálytalanság.

14

Lipták jól fedezi a labdát, kirúgás lesz az ETO javára.

14

Valamivel többet van a labda a Lombardnál továbbra is.

13

Popin csúsztatott meg egy előreívelést, de vendégjátékoshoz került.

12

Nagy Tamás lökött, a győriek jöhetnek előre.

11

Kamenár szerzi meg egy pontatlan előreívelés után a labdát, már Pátkainál.

10

A pontosság egyelőre nem jellemző a mérkőzésen, de az erős esőzés is oka ennek.

9

Wolfe kap sárga lapot már az elején.

9

Frizoni fejese lepattan, megszerzi a Győri ETO.

8

Völgyi indítása nagyon erős Rudolf felé, kirúgással jöhet Szűcs Lajos.

7

Tóth rúgja ki a labdát, támad a Győr.

6

Popin fejét keresték a bal oldalon a kapufánál, meg is találták, de nem tudta már jól irányítani, mellé fejelt a hazai támadó.

6

Zulevs harcol ki szabadrúgást, a Lombard támadhat ismét.

5

Kemény becsúszás, Pátkai kapott egyet.

5

Wolfe passza felgyorsult a vizes füvön, így ki is ment.

4

A középpályán adogat most Dudás és Lipták.

3

Szöglet lett végül belőle, Sluka szögletét Csilus nem tudta rálőni, de marad a hazaiaknál.

3

Frizoni lövése lepattan Wolfról, bedobás a Pápának.

2

Már most látni, hogy jó alaposan felázott a talaj, a labda mozgása természetellenes időnként. Máris labdát szerez a Pápa.

1

A fehér mezes Győr kezdte az összecsapást.

1

Fehér mezben fog pályára lépni a Győri ETO FC, sárgában a Pápa.
Még erősebb csapadék érkezett, nagyon erős az esőzés, reméljük a mérkőzés megrendezését nem fenyegeti veszély.
Sajnos jó ideje esik az eső Pápán, ez rányomhatja majd bélyegét a mérkőzésre.

Lombard Pápa FC: Szűcs – Tóth G., Jagodics, Nagy T., Frizoni – Zulevs, Csilus, Florean, Csizmadia, Sluka – Popin
Vezetőedző: Mátyus János
Cserék: Markek – Waltner, Coroian, Benkő, Király B., Bogunovic, Böröczky

Győri ETO FC: Kamenár – Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi – Dudás, Kamber, Pátkai – Andrics, Priskin, Rudolf
Vezetőedző: Horváth Ferenc
Cserék: Pogacsics – Koltai, Dinjar, Trajkovic, Leandro, Windecker, Mervó

Játékvezetők: Erdős József – Farkas Balázs, Kóbor Péter.
A labdarúgó NB1 ötödik fordulójához érkeztünk ezen a hétvégén. A tabella jelenlegi 6. helyezettje, a Pápa együttese fogadja a 11. pozícióban tanyázó Győr csapatát.

Mondhatjuk, hogy a Lombard Pápa jól kezdte a bajnokságot, két győzelem, egy döntetlen és egy vereség a mérleg az első négy mérkőzés után, ám a Győr abszolút gyengén startolt, egyetlen győzelem mellett három vereséget tudnak felmutatni Horváth Ferencék.

A játékosállomány tekintetében az ETO áll jobban és nyilván a rettentően gyenge rajt után mindent megtesznek majd a győzelemért. A hazai pálya előnye azonban a Pápa mellett szól, így biztosan érdekes és izgalmas találkozóra van kilátásunk.

Az összecsapás szombaton este 20:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!