Dab.Docler – Comarch Cracovia Kraków

1:0

vége (0:0, 1:0, 0:0)

23.08.2014, 20:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • urimate

Egy nem rossz iramú, azonban gólszegény mérkőzésen vagyunk túl. Nagyon hasonló teljesítményt mutatott a két csapat, de végül egy góllal a Dunaújváros bizonyult jobbnak. (22:05:52)

60:00

59:00

Hatalmas egyenlítési lehetőség marad ki Fojtik előtt.

58:00

Peterdi iramodik meg a jobb szélen, de elhagyja a korongot.

57:30

Noworyta lövése megy centikkel a vas mellé.

57:00

Beszögezi a kapu elé a Krakkó a hazai csapatot, fogy az idő, egyre sürgősebb lenne egyenlíteniük.

56:00

Tilos felszabadítás hazai részről.

55:00

Dörök távoli lövését blokkolják a vendég védők.

54:00

Tilos felszabadítás vendég oldalról.

53:30

Pavuk tartja hosszasan a korongot a lengyel kapu előterében, de végül szerelni tudják.

53:00

Mindkét csapat teljes létszámban.
Tilos felszabadítás.

52:00

Kiállítás a vendégeknél, ezzel egy időben a DAB kiegészül.

51:30

Szappanos szemfüles korongszerzése után iramodik meg a lengyel kapu felé, de nem tudja eltenni a pakkot a kapus mellett. Ziccer maradt ki.

51:00

Richter belőtt korongjába nem tud beleérni Slabon, így az elszáll a kapu előtt.

50:00

Kiállítás a hazai csapatból.

49:00

Martine lő kapura, kijön a korong a kapusról és ebben a pillanatban ki is egészülnek a lengyelek.

48:00

Nehézkesen áll fel a DAB előnyben is.

47:30

Kiállítás a vendégektől.
Kisebb kakaskodás a vendég kapu előtt, Vrana és Somogyi között.
Teljes létszámban a hazai csapat.

46:30

Egy vendég lehetőség után Kalnins tenyerel a korongra.

46:00

Jól járatják a korongot a lengyelek, de egyelőre nem sikerül komolyabb lövőhelyzethez jutniuk.
Már csak szimpla a hátrány.

45:00

Újabb hazai kiállítás, majd időkérés.

44:30

Kozlowski emel kapura egy kósza korongot, ami aztán Kalnins ölében landol.

43:30

Hazai kiállítás.

43:00

Papp adja vissza szépen a korongot a kapu mögül, de Pavuk már nagyon közel van, nem tudja eltenni a kapus mellett.

42:30

Tilos felszabadítás vendég részről.

42:00

Pozsgai távoli lövésére tenyerel Radziszewski.

41:30

Somogyi kapura löbbölt korongja jön ki a lengyel hálóőrről.

41:00

Kiegészült a hazai csapat.

40:30

Erősen kezd a Krakkó, hajtanak az egyenlítésért.

40:01

A játékrész újfent kiegyenlített játékot hozott, igazán csak a kiállítások alatt forogtak veszélyben a kapuk. A hazai csapat ennek ellenére egy azonos létszámú szituációban szerezte meg a vezetést Somogyi révén.
A Krakkónak is voltak lehetőségei, azonban Stoklasa nem tudott élni a mérkőzés lehetőségével, mikor ajándékba kapott egy korongot Kalnins kapustól.

40:00

Az utolsó percek eseménytelenül telnek, megint hátrányban fejezi be a DAB a harmadot, ezúttal Hruby kiállítása miatt.

38:30

Fojtikot gáncsolják el, kiállítás a hazai csapatból.
Kiegészül a vendég együttes.

38:00

Kalnins nagyon rosszul passzol és egyenesen Stoklasanak adja a korongot, aki maga is úgy meglepődik, hogy kihagyja a ziccert.

37:30

Szuszakolás a lengyel kapu előtt, a korong nem jut a hálóba.

37:00

Vendég kiállítás. Klys áll ki 2 percre a játékból.

36:30

Pavuk cselezi be magát a kapu elé, de a fonákkal kapura tett korongját a fogja a lengyel portás.

36:00

Fojtik próbálkozott a kapuval szemből, nem sokkal csúszott mellé a korong a lövése után.

35:30

A semleges harmadban zajlik most a játék, egyik csapat sem tud tartósan a támadó harmadban maradni.

35:00

A gól után megjött az újvárosiak játékkedve, több lövéssel is próbálkoznak, de az előnyt nem sikerül növelni.

34:00

A Dunaújváros gólt szerzett!
SOMOGYI BALÁZS szinte a semmiből talál be. Egy kipattanó korongra csap le centikkel a kapu előtt és ügyesen a felső vas alá bombáz.

33:30

Kapust cserél a DAB, Kalnins érkezik Sevela helyére.

33:00

Nagy kap jó passzt a kapu előtt, de a lövés előtt belepiszkálnak a korongba.

32:30

Papp majd Pavuk tartja ügyesen a korongot a lengyel kapu előtt, de lövésig egyikük sem jut.

32:00

Kiegészül a hazai csapat.

31:30

Slabon töri el a botját nagy igyekezetében, de a lövést sikerül Sevelának blokkolni.

31:00

Az előny ellenére a lengyelek egyelőre nem találják a DAB védekezés ellenszerét.

30:00

29:00

A vendég csapat kiegészül.

28:00

Tilos felszabadítás a DAB részéről.
Elnézést kérünk, jelenleg elment az élő kép a csarnokból, így a közvetítésünk szünetel, amíg a technikai akadály el nem hárul.
Kiegyenlített játékot hozott az első harmad. A játékrész első felét a vendégek uralták, majd a kiállításoknak köszönhetően a DAB vette át a mérkőzés irányítását. Bár mindkét csapatnak akadtak helyzetei, gól nem született, így az állás 0:0 20 perc után.

20:00

19:45

Kiállítás a hazai csapatból, Galanisz a büntetett.

19:30

Kalus jobb oldalról megeresztett lövése száll centikkel a kapu fölé.
Kisebb kakaskodás alakul ki Gröschl és Ryabenko között, nincs kiállítás.

19:00

Pavuk gyalogol be a kapu szájába, sajnos a lövése kicsit pontatlan, a lengyel kapus lábbal védeni tud.

18:30

Somogyi robban be a résbe a támadó harmadban, de a visszapassza nem talál csapattársat.

18:00

A saját harmadában passzolgat most a DAB.

17:30

Galanisz cselezi be magát a kapu elé ziccerben Radziszewskit találja telibe a korongja.

17:00

Gröschl lő kapura, csak centikkel megy el a korong a vas mellett.

16:30

Szappanos szerez korongot a semleges harmadban, de gyorsan el is veszíti, nem alakul ki helyzet.

16:00

Kiegészülnek a vendégek.

15:00

Galanisz majd Azari a kong útja, de egy rövid passz után jöhet előre a Krakkó.

14:30

Les a vendégeknél.

14:00

Witowski áll ki a vendégektől 2 percre bottal akasztásért.

13:30

Pavuk hámozza át magát az utolsó védőn, de a lövése elszáll a kapu mellett.

13:00

Peterdi – Szappanos összjáték után sajnos nincs kapura lövés.

12:30

11:30

11:00

Szépen járatja a korongot a DAB, sajnos igazán jó lövőhelyzetig nem jutottak.

10:30

Kiállítás a lengyel csapatból, 2 perces büntetést kap a játékos testre ütésért.

10:00

Pavuk támad le és szerez korongot, a középre adott pakk azonban elcsúszik Mestyán ütője alatt.

09:30

Les a Dunaújvárosnál.

09:00

Galanisz indít szép támadást de a középre adott korong már pontatlan, sikerül felszabadítani a védőknek.

08:00

Tilos felszabadítás újvárosi részről.

07:20

Papp szerez korongot a saját harmadában, de a középre adott passza pontatlan, nem találja a játékostársat.

06:30

Agresszívabb letámadásba megy át az Újváros, nehezebben is hozza ki a korongot a lengyel csapat.

06:00

Tilos felszabadítás a Dunaújvárosnál.

05:30

Kruczek ereszt meg egy bombát a jobb oldalról, Sevela mamuttal hárít.

04:30

Kiss próbál korongot szerezni az ellenfél harmadában, sikertelenül.

04:00

Továbbra is a vendégek birtokolják inkább a korongot, ők a kezdeményezőbbek. A kapu elmozdulása miatt áll néhány másodpercre a játék.

03:00

Somogyi szorítja be a lengyel támadót a sarokba, buli a magyar kapu előtt.

02:30

Újabb lengyel helyzet, Sevela jól jön ki és tenyerel a korongra.

01:30

Kozlowski próbálja meg közelről a kapuba paszírozni a korongot, de Sevela résen van.

00:30

Az első lövés a vendégeké, a palánkon csattan a pakk.

00:01

Galanisz hozza el a bedobásnál a korongot majd onnan kerül hátra a hazai kapuhoz.

00:01

Érkeznek a játékosok a jégre, már csak pár perc van a kezdésig, ne menjenek sehova!
Újra rangos nemzetközi tornával készül a Dab.Docler csapata a következő szezon kihívásaira – második alkalommal rendezi ugyanis meg az Acélbikák gárdája a tavaly nagy sikert aratott Docler Cup elnevezésű megmérettetést. Idén augusztusban egy svéd, egy lengyel és egy francia alakulattal méri majd össze az erejét a dunaújvárosi hoki klub.

Tavaly hagyományteremtő céllal első ízben rendezte meg a Dab.Docler csapata a Docler Cup névre keresztelt nemzetközi tornát augusztusban, amelyre akkor a szlovák Extraliga egyik meghatározó klubja, az SHK 37 Piestany mellett a lengyel bajnok Cracovia Kraków és a későbbi torna győztes, a német másodosztály aranyérmese, a Bietigheim Steelers érkezett ellenfélként.

A szervezés már korán megkezdődött, ennek a gyümölcse, hogy majdnem négy hónappal a torna kezdete előtt össze is állt a mezőny. Elsőként a Franciaországban ténykedő sikeredző, Luciano Basile által átvett Les Rapaces de Gap csapata mondott igent a megkeresésre. A kanadai-olasz szakember megkeresésünkre annyit mondott: a tavalyi Brianconnal elért sikert akarják megismételni idén új csapatával, így erős, versenyképes, hajtós gárdával érkeznek majd az augusztus 22-től 24-ig tartó Docler Cup 2014-re.

Már a tavalyi torna után jelezte a Cracovia Kraków csapata, hogy egy esetleges idei megmérettetésre is nagy szeretettel érkeznének – a 2014-es Lengyel Kupa győztese, akiket a Kontinentális Kupa második, hazai fordulójában nagy csatával győztünk le a továbbjutásért, tehát újra Dunaújvárosba látogat.

A tegnapi nap a Krakó kikapott 4-2 arányban a svéd ellenfelétől, még a Dunaújváros pedig 5-2-re kapott ki francia ellenfelétől, így mindkét csapat javítani szeretne. Nem ismeretlen egymásnak a két csapat, hiszen tavaly ugyanitt a Kontinentális Kupa selejtezőjében a Dunaújváros megverte lengyel ellenfelét.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..