Lille OSC – FC Lorient

2:0

vége (0:0)

23.08.2014, 20:00 • Grand Stade Lille Métropole, Lille • Kolarics László

A második félidei teljesítménye alapján megérdemelten nyert a Lille. A Lorient az első félidőben kicsit jobb volt a hazaiaknál, de nem sikerült betalálniuk. A Lorient ezzel elszenvedte az első vereségét, a Lille pedig már hét pontos a bajnokságban. (21:49:32)

90+2

90+2

Rodelin felé az indítás, de nem tudja átvenni, elmegy a labda a tizenhatosnon keresztbe.

90+1

Hátul adogatnak a hazaik, várják a lefújást.

90

Két perc lesz a hosszabbítás.

89

Msot már csak pár perc és örülhet a Lille.

88

Coutadeurnak meggyűlt a baja a gyepszőnyeggel, nagyot belerúgott a labdával együtt, a játékszer pedig kiment, kirúgás a hazaiaknak.

87

Enyeama túl hosszan rúgja ki a labdát, rögtön fordulhat vele Kone. Szöglet a vendégeknek, Beria rúgta ki a labdát Kone elől.

86

Origi küzd a labdáért a bal szélen, a vége bedobás a vendégeknek, nem sikerült neki.

85

Delaplace jobb oldali szögletét Lecomte húzza le a levegőből.

84

Szöglet a hazaiaknak, Guerreiro tisztázott Roux elől.

83

Roux jól kényszerítőzött Rodelinnal a tizenhatos előtt, de végül hosszan vette át a labdát és Ecuele Manga tisztázott előle.

82

Mavuba jobbról emelte középre a labdát, de kifejelték a labdát Roux elől a vendégek.

81

Delaplace 25 méteres lövését bravúrral védte Lecomte!

80

Csere a Lille OSC-nél/nál: lemegy Lopes, bejön Rodelin.

79

A második félidőre alaposan helyrerázta magát a Lille, végig jobbak a Lorientnél.

78

Enyeama vágja előre a labdát, amit Lopes jobbra ad Mavubának. A szélső beadását fogja Lecomte.

77

Origi és Gueye kényelmesen adogatnak, előrefelé nem akarnak passzolni a kezdőkörből.

76

Enyeamáig kerül haza a labda, továbbra is passzolgatnak a hazaiak.

75

Hátul adogatnak a hazaiak, most már had teljen az idő.

74

Coutadeur 25 méteres lövése megint jócskán mellé ment.

73

Lassan azt mondhatjuk a mérkőzés eldőlt, innen nem áll fel a Lorient.

72

A Lille gólt szerzett!
SIMON KJAER szabadrúgása megpattant a sorfalon és a balra vetődő Lecomte-t becsapvva a labda a jobb alsó sarokba vágódott!

71

A második csere a Lille OSC-nél: lemegy Mendes, bejön Origi.

70

Lopest rántotta le Sunu, szabadrúgás 23 méterről a hazaiaknak.

69

Kihasználta tehát mindegyik cseréjét a Lorient, valahogy ki szeretnének egyenlíteni.

68

A harmadik csere a FC Lorient-nál: lemegy Abdullah, bejön Mostefa.

67

Coutadeur is lövésre vállalkozik de 18 méterről kicsivel a kapu mellé lő.

66

Roux 20 méteres lövését vetődve fogja Lecomte.

65

Ayew a bal oldalon igyekszik, de Beria könnyű szerrel elviszi előle a labdát.

63

Lopest lökte el Kone, szabadrúgás a hazaiaknak a félpályától.

62

A labdabirtoklás most már 60:40 % a hazaiaknak, ebben is sokkal jobbak.

61

A második csere a FC Lorient-nál: lemegy Pele, bejön Lavigne.

60

A hazaiaknak nagy megnyugvás a gól, most már magabiztosabban játszanak.

59

Mendes is megindul a középpályán, de erre már figyelnek a vendégek, Kone állatja meg.

58

Delaplace a gólnál jól indult a középpáylán, végre valaki váratlant húzott, máris meglett az eredménye!

57

Jonathan DELAPLACE kiváló 20 méteres lövése utat talál a jobb alsó sarokba!

55

A második játékrészben sokkal jobban játszik a Lille, szinte csak náluk van a labda.

54

Lopes ívelte a kapu elé a labdát, de kifejelte onnan Kone.

53

Gassama szabálytalansága után szabadrúgás a hazaiaknak a bal oldalról.

52

Delaplace 22 méteres lövését fogta vetődve Lecomte.

51

Lecomte húzza le a levegőből Beria jobb oldali beadását.

50

Delaplace a jobb szélről, de a beadása túl laposan jön be, kivágja a tizenhatosról Ecuele Manga

49

Coutadeur adta ba balról a labdát, de Beria kifejelte a kapauja elől.

48

Rozehnal buktatta Gssamát, szabadrúgás a vendégeknek a hazai tizenhatos bal szélétől.

47

Lopes lövése ártalmatlan volt 24 méterről, fogta Lecomte.

46

Ayewet próbálják indítani, de Kjaer elfejelte a tizenhatosnál előle a labdát.

46

Az FC Lorient indította útjára a labdát a második félidőben.

46

Gyenge és unalmas lett az első félidő, nem sokszor forogtak veszélyben a kapuk. A legnagyobb helyzet Jeannoté volt, de ő fölé lőtte a ziccert. A Lorient ha rá tud kapcsolni , meg is nyerheti ezt a meccset, a Lille nem ma mutatja a legjobb formáját.

45+2

45+1

Ayew indul a bal szélen, de a labda elkerüli, bedobás a hazaiaknak .

45

Két perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

44

Megint a hazaiak adogatnak, a vendégek minden játékosa a térfelén.

43

Sununak lesz hosszú Abdallah labdája, bedobás a hazaiknak a bal szélen.

42

Elég tanácstalannak tűnik a Lille, a támadásokból hiányzik az ötlet.

41

Corchia 24 méteres lövése nagyon mellé megy.

40

Jeannot volt lesen, a hazaiak jöhetnek szabadrúgással.

39

Enyeama kidobásából indul Lopes, de a tizenhatosnál hosszan szökteti magát, Kone tisztázni tud előle.

38

Coutadeur emeli a tizenhatoson belülre a labdát, de fogja Enyeama.

37

Jennotot talpalja le Kjaer, szabadrúgás a vendégeknek 30 méterről.

36

Sunu a jobb szélen, de Beria szépen fedezi a hosszan megtolt labdát előle, a hazaiak jöhetnek.

35

Rouxnak lövik be a labdát, de kicsit hosszú lesz, Gassama elrúgja előle.

34

A hazaiak adogatnak hátul, nem akarnak támadni.

33

Mavuba a labdával , jól indul a középpályán, de útját állja Kone.

32

A kapura lövésekben 3:1 a vendégeknek, ők legalább próbálkoztak.

31

Várható volt , hogy a hazaiak nem hajtanak majd túlságosan, de a tény nagyon ijesztő.

30

Roux 25 méteres lövése jócskán a kapu mellé kanyarodott.

29

Mavubának lett hosszú egy keresztlabda a jobb szélen, bedobás a vendégeknek.

28

Abdullah kap sárga lapot Lopes buktatásáért.

26

Mendes jobb oldali beadását fogta Lecomte.

25

A labdabirtoklás eddig 52:48 % a hazaiaknak, de komoly helyzete még nem volt a Lille-nek.

24

Pele bal oldali beadása túl hosszú lett, a hazaiaké a labda.

23

Beria lyukat rúgott a tizenhatos bal szélénél, így a labda kicsorgott az alapvonalon túlra, kirúgás a vendégeknek.

22

Corchia lökte el Sunut, szabadrúgás a vendégeknek a félpálya jobb oldalán.

21

A hazaiak eléggé tartalékolnak az erejükből, a szemük előtt a BL meccs lebeg.

20

Mindkét oldalon volt így egy-egy változtatás a sérülések miatt.

19

Az első csere a Lille OSC-nál: sérülés miatt megy le Basa, bejön Rozehnal.

18

Delaplace ismét a jobb szélen, de most elveszti a labdát, Pele állította meg.

17

Többet is kihozhatott volna a csatár ebből a helyzetből, túl sok ilyenje nem lesz!

16

Rögtön Jeannot felé egy labda, de 20 méterről a kapu fölé bikázza a labdát.

15

Az első csere a FC Lorient-nál: lemegy Diallo, bejön Jeannot.

14

Diallo nem tudja folytatni, komoly a sérülése!

13

Delaplace felé az indítás, de nem éri utol a jobb szélen a labdát.

12

Coutadeur 22 méteres lövése csúnyán a kapu fölé megy.

11

Diallo bokája fáj, ápolást kér a csatár.

10

Delapalce remekül kapja a labdát Rouxtól, de jobbról, 16 méterről indított lövését lábbal védi Lecomta.

8

Mendes indulna a bal szélen de végül hosszan tolja meg a labdát, elrúgja előle Gassama.

7

Végra a hazaiaknál a labda, most ők adogatnak a középpályán. Delaplace felé hosszú lesz az indítás, bedobás a vendégeknek.

6

A vendégek adogatnak hátul, tartják a labdát, nem rugdossák előre.

5

Lendületesen kezd a Lorient, nem véletlen az első két meccsen a jó szereplésük.

4

Coutadeur ívelte fel a labdát, de Diallo tíz méterről a kapu fölé csúsztatta.

3

Abdullahot húzta vissza Mavuba, szabadrúgás a vendégeknek 30 méterről.

2

Corchia lépett rá a labdára a félpályánál, Diallo elvitte a labdát, de Kjaer jól keresztezett és elrúgta a labdát.

1

Egy indításnál Koné szépen fedezte a labdát Lopes elől, kirúgással jöhetnek a vendégek.

1

A Lille OSC kezdte a mérkőzést.

1

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Kjaer, Basa, Béria – Gueye, Delaplace, Mavuba – Mendes, Roux, Lopes
Cserék: Elana, Soumaoro, D.Sidibé, Rozehnal, Souaré, Rodelin, Origi

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Koné, Ecuele Manga, Guerreiro – Coutadeur, Abdullah, Sunu, Pelé – Diallo, Ayew
Cserék: Chaigneau, Wachter, Le Goff, Mesloub, Mostefa, Jeannot, Lavigne.
A Ligue 1 már a harmadik fordulójához érkezett augusztus végére. A mai egyik mérkőzés a Lille és a Lorient összecsapása.
A Lille a bajnokságban egy győzelemmel és egy döntetlennel kezdett, de ez mellett mg a Bajnokok ligájában is helyt kell állnia. A bajnokságban a Mezt ellen gól nélküli döntetlent játszottak, majd idegenben 1:0-ra nyerni tudtak a Caen otthonában. A BL-ban itthon kikaptak a Portótól 1:0-ra, így a mai meccsen tartalékolniuk kell a visszavágóra, ha szeretnének továbbjutni.
A Lorient szintén egy győzelemmel és egy döntetlennel kezdett, amiben a meglepetés a Monaco elleni idegenbeli győzelmük volt. Viszont hazai pályán csak 0:0ra futotta az erejükből a Nice ellen.
Érdekesnek ígérkezik tehát az összecsapás, a Lorientnek sok keresnivalója van ma tehát a BL-re figyelő Lille otthonában.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..