FTC Rail Cargo Hungaria – Siófok KC

31:30

vége (18:14)

23.08.2014, 10:00 • Elek Gyula Aréna • Pap Csaba (@pap_csaba)

Izgalmas mérkőzéssel vette kezdetét a második Elek Gyula Nemzetközi Kupa. A Fradi első félidőben szerzett négy gólos előnyét teljesen eladta a félidő közepére, de a végén a fővárosi zöld-fehérek voltak jobb formában és Szucsánszki egy perccel a vége előtt megszerezte a győzelmet a hazaiaknak. A Siófoknál két volt Fradi játékos Szekerczés és Such is jól játszott ma, rajtuk kívül még Erdősi és a büntetők jó részét lövő Orbán kiemelendő.
A Fradinál a második félidőben kritikus helyzetben Pena vállalta magára a fő szerepet és szerzett nem egy gólt, mikor nem ment annyira a csapatnak. Az első félidőben pedig Lukács volt nagyon eredményes szélről.
Hamarosan kezdődik a szerb és a román bajok összecsapása! (11:34:09)

60

Mérkőzés vége. (31:30)

60

Kapu fölé lőtte, így egy nagyon izgalmas mérkőzésen 1 góllal nyert a Fradi. (31:30) (31:30)

60

Wörz áll oda. (31:30) (31:30)

60

Időn túli szabaddobás a Siófoknak. (31:30) (31:30)

60

Szekerczést fogja meg Tomori. (31:30) (31:30)

60

30 másodperc van hátra. (31:30) (31:30)

59

Passzívnál lőtt gólt átlövésből SZUCSÁNSZKI ZITA. (31:30) (31:30)

59

Még 1:53 van hátra a mérkőzésből. (30:30) (30:30)

59

Időt kért Elek Gábor! (30:30) (30:30)

59

A Fradi kapujában Szikora Melinda. (30:30) (30:30)

58

Szucsánszki és Soós lövését is fogta Pastrovics. (30:30) (30:30)

58

ORBÁN átlövésből eredményes. (30:30) (30:30)

57

Tomori elhajlásból lőtte ki a hosszú kapufát. (30:29) (30:29)

57

ORBÁN lőtte be a büntetőt magabiztosan. (30:29) (30:29)

57

Lukács kapott két percet Erdősi elleni szabálytalanság miatt. (30:28) (30:28)

56

Kikérte utolsó idejét a Siófok! (30:28) (30:28)

56

SZARKA is bement szélről és lőtt gólt Pastrovicsnak. (30:28) (30:28)

56

Megint Such maradt üresen és talált be szélről. (29:28) (29:28)

55

TOMORI átlövésével megint kettő közte. (29:27) (29:27)

55

SUCH maradt üresen megint a szélen és szépen felhúzta a labdát Tomasevics feje fölé. (28:27) (28:27)

54

Lukács szélről a kapufát találta el. (28:26) (28:26)

54

SZEKERCZÉS büntetőjébe belekapott Tomasevics, de védeni nem tudta. (28:26) (28:26)

54

Wörz harcolt ki egy büntetőt. (28:25) (28:25)

53

Erdősinek volt magas a passz a szélre. (28:25) (28:25)

52

PENA tört be megint és lőtt gólt. (28:25) (28:25)

52

Pena passzát veszik el, de a siófoki indítás pontatlan volt. (27:25) (27:25)

51

Piedadenak rossz a bejátszás. (27:25) (27:25)

51

PENA tört egy passz után és talált be a kapuba. (27:25) (27:25)

50

PENA szerezte meg a vezetést a Fradinak. (26:25) (26:25)

49

Tomori egy csellel elküldött mindenkit, de végül oda tudtak ütni neki. (25:25) (25:25)

49

Pena passza volt pontatlan, majd Tomasevics mutat be bravúrt Such ziccerénél. (25:25) (25:25)

48

47:20-nál időt kért a Siófok! (25:25) (25:25)

48

Pena lőtte telibe a felső kapufát, onnan pedig a tetőszerkezetet érte a labda. (25:25) (25:25)

47

SUCH szélről gyorsan egyenlített. (25:25) (25:25)

47

PENA látott rést a falon, bement rajta és gólt szerzett. (25:24) (25:24)

46

Szekerczés rövid sarokba tartó labdáját spárgázta ki szépen Tomasevics. (24:24) (24:24)

46

Pena passza után SZUCSÁNSZKI átlövése volt pontos. (24:24) (24:24)

46

Such üresen ment be szélről, de a rövid kapufát találta el. (23:24) (23:24)

45

Két hosszú indítás, de egyik sem volt pontos. (23:24) (23:24)

45

Erdősi indolt el egyedül, de rossz labdavezetés miatt elvesztette a labdát. (23:24) (23:24)

44

SUCH lőtt szélről gólt. (23:24) (23:24)

43

Szamoránsky ejtését fogja Pastrovics. (23:23) (23:23)

43

TOMORI válaszolt gyorsan, majd a másik oldalon Tomasevics védett. (23:23) (23:23)

43

SZEKERCZÉS tört be és megszerezte a vezetést a Siófoknak. (22:23) (22:23)

42

Faluvégi ment be szélről, de előtte a kapu előtt keresztbe a labdát. (22:22) (22:22)

41

Gyorsan időt is kért Elek Gábor! (22:22) (22:22)

41

Össze vissza pattogott a labda, majd ERDŐSI ment be szélről és egyenlítette ki az eredményt. (22:22) (22:22)

41

Piedade testcsele nem jött be, így megfogták a falban. (22:21) (22:21)

40

SUCH ment be szélről és talált a kapuba, így már csak egy gól a Fradi előnye. (22:21) (22:21)

40

Tomori átlövése most a kapufán csattant. (22:20) (22:20)

40

Fauszt pattintott egy ziccert kapu mellé. (22:20) (22:20)

39

PIEDADE marad üresen és lőtte ki szépen a hosszú sarkot. (22:20) (22:20)

39

TOMORI átlövésével nő a Fradi előnye. (22:19) (22:19)

38

Pena lövésébe blokkolnak bele szépen, majd a másik oldalon Erdősi ziccerét fogja Tomasevics. (21:19) (21:19)

38

Erdősi szerzett megint labdát, de most pontatlan volt a passza. (21:19) (21:19)

37

WÖRZ a kezek alatt lőtte ki a hosszú sarkot. (21:19) (21:19)

36

STEINBACH lövése pattant meg a blokkon, így átverte Pastrovicsot és gól lett. (21:18) (21:18)

36

Passzívnál ERDŐSI lopott labdát, végig vitte és nem is hibázott. (20:18) (20:18)

35

Rossz a passz Erdősinek, így támad a Fradi. (20:17) (20:17)

34

Szucsánszkit szórják ki két percre. (20:17) (20:17)

34

Megint nem állnak össze a védelmek, NINA WÖRZ lőtt gólt. (20:17) (20:17)

33

TOMORI lőtt gólt átlövésből. (20:16) (20:16)

33

Újra SZEKERCZÉS volt eredményes siófoki oldalon. (19:16) (19:16)

33

PENA lőtt gólt Pastrovics lábai között. (19:15) (19:15)

32

SZEKERCZÉS ment be a falba és szerzett gólt. (18:15) (18:15)

32

Szucsánszki átlövését tolja ki karral Pastrovics. (18:14) (18:14)

31

A Siófoknál visszajött a kapuba Pastrovics. (18:14) (18:14)

31

A Siófok kezdte a második félidőt. (18:14) (18:14)

31

Elkezdődött a második félidő. (18:14)
Érkeznek vissza a csapatok, hamarosan kezdődik a második félidő.
Egy kiegyenlített első félidő után, ahol a védekezés mindkét oldalon nehezen indult be, de a félidő végére már nem születtek olyan gyorsan a gólok mint a közepéig. A Fradi egy megnyugtató előnyt harcolt ki, de nem szabad nekik ráülni az eredményre, mert abból könnyen baj lehet.

30

Befejeződött az 1. félidő. (18:14)

30

Steinbach átlövése kerülte el a kaput. (18:14) (18:14)

30

Lukács ment be szélről, közben lökték, de néma maradt a síp. (18:14) (18:14)

29

Szalai ziccerét fogta Tomasevics. (18:14) (18:14)

28

Soós fejezett be feleslegesen egy támadást gyorsan, Kumpel könnyen tudott védeni. (18:14) (18:14)

28

Steinbachnál láttak belemenést. (18:14) (18:14)

28

SZALAI lőtt ütemtelenül a rövid sarokba. (18:14) (18:14)

26

PENA büntetőjébe kapott bele Kumpel, de csak beljebb tudta segíteni a labdát. (18:13) (18:13)

26

Tomasevics védett szépen egy átlövést. (17:13) (17:13)

26

LUKÁCS használta ki az eladott siófoki labda után lévő ziccert. (17:13) (17:13)

25

Szucsánszkit támasztják meg lövés közben, így marad a zöld-fehéreknél a labda. (16:13) (16:13)

24

SOÓS lőtte át a szépen a falat és a labda a rövid sarokban pihent meg. (16:13) (16:13)

23

SZARKA ment be szélről és lőtt gólt. (15:13) (15:13)

23

Szalai vitte földre Soóst, ezért sárga lapot kapott. (14:13) (14:13)

22

A büntetőt most SZEKRCZÉS lőtte be. (14:13) (14:13)

22

Deáki ellen belül védekezés, így megint büntető. (14:12) (14:12)

21

Pena és Szucsánszki nem értette meg egymást, így eladták a labdát. (14:12) (14:12)

21

ORBÁN lőtte be megint a büntetőt. (14:12) (14:12)

20

Wörz cselezte be magát, majd lőtt amit Tomasevics védett, de visszafújtak egy büntetőt. (14:11) (14:11)

20

SOÓS is meglövi mai első gólját, így megint 3 gól a különbség. (14:11) (14:11)

19

Szekerczés passza után az üres területre bemozgó ORBÁN ejti át Tomasevicset. (13:11) (13:11)

18

Szekerczés lövését fogja Tomasevics, de marad a labda a Siófoknál. (13:10) (13:10)

18

PENA lőtt egy gyors támadás végén gólt. (13:10) (13:10)

17

Orbán lövését blokkolják és az elvetődő Tomasevics még bravúrral vissza tudott nyúlni a labdáért. (12:10) (12:10)

16

Szarka ment be szélről, de csak a hosszú kapufát találta el. (12:10) (12:10)

16

15:20-nál Elek Gábor próbálja megállítani ezt a rohanást, egy időkéréssel. (12:10) (12:10)

16

Újabb gyors gól, 2 perc alatt ez már hatodik, egyik csapat sem mutat extrát eddig védekezésben. (12:10) (12:10)

16

LUKÁCS ment be szélről és lőtt megint gyors gólt. (12:9) (12:9)

15

ERDŐSI volt eredményes szélről. (11:9) (11:9)

15

Kapust cserélt a Siófok, Kumpel érkezett a kapuba. (11:8) (11:8)

15

SZARKA válaszolt megint másodpercek alatt. (11:8) (11:8)

14

Potyognak a gólok, eddig a védelem nem nagyon dominál egyik oldalon sem. Most éppen WÖRZ volt eredményes. (10:8) (10:8)

14

SZARKA válaszolt nagyon gyorsan. (10:7) (10:7)

14

Cifra sem tudta megállítani WÖRZ-öt aki, így a kapuba talált és a Fradi beállósa kapott lapot. (9:7) (9:7)

13

SZUCSÁNSZKI átlövésből fejezett be gyorsan és pontosan egy támadást. (9:6) (9:6)

12

Pena szabálytalanul sem tudta megállítani PIEDADE-t, aki a kapuba talált és a Fradi légiósa még lapot is kapott. (8:6) (8:6)

12

Pena tört be, de Pastovics védett. (8:5) (8:5)

11

Such ment be üresen szélről, de a kapufát találta el. (8:5) (8:5)

11

10:33-nál Vladimir Golovin kért időt! Megpróbálja állítani a Fradi rohanását. (8:5) (8:5)

11

SZUCSÁNSZKI mozoghatott üresen és ezt kihasználva be is talált átlövésből. (8:5) (8:5)

10

Orbán próbálkozását blokkolják, majd az indítást LUKÁCS lőtte be. (7:5) (7:5)

10

TOMORI átlövésével, megint a Fradinál az előny. (6:5) (6:5)

9

ORBÁN ezt a büntetőt is belőtte. (5:5) (5:5)

9

Such harcolt ki egy büntetőt a falban. (5:4) (5:4)

9

LUKÁCSra játszottak ki szépen egy akciót és ő most szélről nem is hibázott. (5:4) (5:4)

8

Piedade taglózta le Szucsánszkit, így mehet is ki két percre. (4:4) (4:4)

8

Vérten maradt üresen és szélről bement, de a ziccert kapufára lőtte. (4:4) (4:4)

8

Lukács ment be szélről, de Pastrovics védett. (4:4) (4:4)

7

Szekerczés emelkedett a magasba és lőtt kapufát, majd utána még Tomasevics is védett. (4:4) (4:4)

7

Piedadet állítja meg szépen megint a fal. (4:4) (4:4)

6

Büntetőt is kapott a Siófok és azt ORBÁN lőtte a kapuba. (4:4) (4:4)

6

Tomori kapott sárga lapot. (4:3) (4:3)

5

SZEKERCZÉS talált be volt csapatának. (4:3) (4:3)

4

SZAMORÁNSKYT találják meg szépen a falban és ő onnan nem is hibázott. (4:2) (4:2)

4

Erdősi ment be megint szélről, de most nem találta el a kaput. (3:2) (3:2)

4

Egy zúgó siófoki kapufa, de marad a labda a Balaton partiaknál. (3:2) (3:2)

3

Piedadet fogja meg a fal szépen. (3:2) (3:2)

2

TOMORI átlövésből volt eredményes, eddig minden támadásból gól született. (3:2) (3:2)

2

ERDŐSI maradt üresen a szélen és lőtt a kapuba. (2:2) (2:2)

1

Gyors gól beállóból, SZAMORÁNSKY lőtte be a ziccert. (2:1) (2:1)

1

Tomasevics védése után a labda PIEDADE-hoz került aki könnyen lőtt a kapuba. (1:1) (1:1)

1

LUKÁCS ment be szélről és lőtte az első gólt a mérkőzésen. (1:0) (1:0)

1

A Fradi kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

A Siófok kapujában Pastrovics Melinda kezd, még a Fradinál Katarina Tomasevics.
A csapatokat jelenleg bemutatják a pályán.
A csapatok lassan befejezik a bemelegítést. A Fradi fehérben még a Siófok feketében lép ma délelőtt pályára.

FTC Rail Cargo Hungaria: Ferenczi, Szikora, Tomasevics – Cifra, Szarka, Vérten, Tóth M., Szucsánszki, Mészáros, Steinbach, Soós, Lukács, Tomori, Pena, Faluvégi, Szamoránsky.

Siófok KC-Galerius Fürdő: Kumpel, Pastrovics – Such, Schneider, Buzsáki, Fauszt, Wörz, Szabadfi, Szalai, Orbán, Polics, Deáki, Németh, Erdősi, Piedade, Termány, Szekerczés.

Játékvezetők: Bán Tamás, Szloska Krisztián.
Ma veszi kezdetét az Elek Gyula Kupa, amit idén második alkalommal rendeznek meg. A résztvevő csapatok a Siófok a szerb bajnok Kragujevac, a román bajnok Nagybánya valamint a Ferencváros és a Siófok.
A nyitómeccset a két magyar csapat játssza egymással, ebben a felkészülési időszakban nem először. Siófokon a Fradi nyert, még az Elek Gyula arénában a Siófok nyert, de ott a Fradi a válogatott torna miatt nem a legjobbjaival állt ki.
A Fradinak ez a torna kiváló felkészülés a szeptember eleji BL selejtezőre, amit meg kell nyernie a főváros zöld-fehér alakulatnak, hogy a főtáblára bejusson a csapat. A Siófoknak is fontos a mérkőzés, hiszen a keretük jelentősen átalakult, így össze kell szoknia a csapatnak, hogy idén még szebb eredményeket érjenek el, mint tavaly.