Ausztria – Szlovákia

2:5

vége (0:0, 1:3, 1:2)

23.08.2014, 10:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Juhász Attila

Amire kevesen számítottak; a többi csapathoz képest egy esztendővel fiatalabb garnitúrával érkező szlovákok nyerték az ORV tornát!
Megérdemelten, mert a három nap alatt legalább egyszer minden ellenfelüket legyőzték!
Ügyes csapatot ismerhettünk meg a szlovák U17-esek személyében!
Ausztria lett a második, a bronzéremről a 13.10-kor kezdődő magyar-lengyel meccs dönt. Várjuk Önöket akkor is! (12:11:51)

60:00

58:54

Szlovákia gólt szerzett!
Gólszerző KORENCIK. Minden eldőlt, a buli után MAREK KORENCIK irdatlan erővel bombázott a léc alá, pedig volt kapus az osztrák kapuban! 5-2 Szlovákia javára!

58:45

Most osztrák tilos, vissza kell jönnie a kapusuknak!

58:08

Üres kapura lövés a szlovákoktól, de újabb tilos lett belőle!

58:04

Szlovák tilos felszabadítás!

57:47

Levitték a kapust az osztrákok, hoyg 6 az 5 ellen támadhassanak!

57:12

Zwerger elől Vican szedte fel a korongot!

56:41

Kiegészültek az osztrákok!

56:24

Roman nagy helyzetből a már fekvő osztrák kapust találta el.

55:30

Köver lövése ment el az osztrák kapu felett.

54:41

Dulakodás után Maxa és Wachter is kiül a büntetőpadra, de csak sima a szlovák fór, mert Maxa fegyelmit is kapott, Ő már nem jöhet ma vissza a jégre!

54:02

Vican védett egyet mamutjával!

53:40

Tilos a szlovákok részéről, az osztrákok még vezetnek néhány attakot, hátha tudnak tovább szépíteni az eredményen!

53:11

Kragl löketét fogta Vican!

52:15

Ausztria gólt szerzett!
Gólszerző MAXA. Nem adták fel még az osztrákok, egy kapusról lecsorgó korongra FELIX MAXA csapott le és a kapus alatt a kapuba csúsztatott! 2-4

52:00

Érezhetően ezzel eldőlt az ORV döntője!

51:04

Gólszerző KRIVOSIK. Assziszt: Köver. Újabb gyors szlovák emberelőnykihasználás, Köver letette a korongot FILIP KRIVOSIKNAK, aki már harmadik gólját bombázta a bal felső sarokba! 4-1 a szlovákok javára!

50:24

Jennes kapott is az iménti eset után egy 2 perces kiállítást, szlovák emberelőny!

50:24

Jennes közeli lövése és egy Vican védés után egy kis dulakodás alakult ki a szlovák kapunál!

49:19

Ruzicka lövése csapódott az osztrák oldalhálóba!

48:52

Szép szlovák támadás végén Köver egészen közelről nem tudta belőni a negyedik szlovák gólt!

47:45

Paul Sztatecsny lövése is megpattant, így elkerülte az a szlovák kaput.

46:08

Les miatt bedobás az osztrák harmad előtt!

45:40

Krivosik jó lövését védte mamuttal Simair!

45:09

Kiegészült a szlovák együttes!

44:47

Habernig a szlovák kapuval szemben állva, tiszta helyzetből Vicanba vágta a korongot!

44:08

Kragl megpattanó korongja ment el a szlovák kapu mellett!

43:09

Buli lesz a szlovákok védőharmadában és közben Valásek az akit kiállították a bírók durvaságért, osztrák emberelőny!

42:55

Próbál most támadni, kezdeményezni az osztrák együttes!

41:48

41:43

Krivosik lövését kellett még védenie Simairnak.

40:51

Lesen akadt el a szlovákok támadása!

40:35

Ziak közeli korongját mentette az osztrák kapus.

40:01

Azonnal folytatódik az Olimpiai Reménységek Versenyének döntője, egyelőre két gól- és egy ember előnyben vannak a szlovákok!
Érdekesnek ígérkezik a harmadik 20 perc, tartsanak velünk továbbra is!

Három perc alatt szerzett három gólt a 17 éven aluli játékosokból álló szlovák csapat, ezután az idősebb osztrákoknak kellett futni az eredmény után, de eleddig csak a szépítés jött Nekik össze!
Ráadásul a harmadik harmadban emberelőnyben kezdhetnek a szlovákok, így egyelőre nagyon Nekik áll a döntő!
Tartsanak velünk az újabb szünet után is és kiderül, melyik válogatott nyeri az ORV tornát!

40:00

39:48

Zwerger az osztrákoktól kapott bottal ütésért 2 percet, emberelőnyben a két góllal vezető szlovák fiatalok.

39:06

Simairnak kellett mentenie az osztrák kapu előtt!

38:38

Rauter korongja levágódott a szlovák védőkről!

37:41

Waldner emelt a szlovákok kapuja fölé tiszta helyzetből!

36:54

Manák kissé kisodródva is az osztrák kapura tudott lőni, de Simair védett!

35:20

Krivosik korongja kijött Simairról, de fel tudtak szabadítani az osztrák védők!

34:51

Hrehorcák nagy és szép lövését bravúrral védte az osztrák kapus Simair.

34:07

Osztrák tilos ezúttal!

33:10

Stefánik bombaerős löketét hatástalanította Vican!

31:50

Gólszerző P. SZTATECSNY. PAUL SZTATECSNY jó cselek után szerezte az osztrák szépító gólt, Vican már nem tudott menteni! 1-3

31:11

Sisolák lövése ment el az osztrák kapu bal oldala mellett.

30:09

Megint a szlovák kapus kesztyűjében a korong.

29:52

Koudelka kétszer is próbálkozott, szinte már mindenki feküdt a szlovák kapu előtt, de Vican megint parádésan mentett!

29:23

Kucher megemelt korongját fogta a lepkésével Vican!

28:41

Vican védte szépen Maxa lövését!

28:22

Most több a játékmegszakítás mint az első harmadban, most is egy újabb tilos a szlovákok részéről!

27:46

Simair kétségbeesetten kapta fel a korongot Verbicky elől!

27:38

Ezúttal az osztrákok ütöttek tilost!

26:29

Most egy tilost ütöttek a szlovákok, de ez a harmad eddig csak róluk szól!

25:29

Kelemen Milos is szépen vitte a korongot az osztrák kapura, de az utolsó passz most nem volt pontos!

24:00

Továbbra is támadásban a fiatalabb szlovák csapat.

23:04

Időt is kértek az osztrákok, érthetően!

23:04

Gólszerző KRIVOSIK. Assziszt: Sisolák. Pillanatokon belül itt a harmadik, Sisolák parádésan tálalt FILIP KRIVOSIK elé akinek már csak a kapuba kellett passzolnia a korongot, így Ő már két-, csapata háromgólos! 0-3

22:13

Gólszerző HREHORCÁK. Assziszt: Korencik. PATRIK HREHORCÁK Korencik passzából villámgyorsan kihasználta az emberelőnyt, közelről lőtt a kapuba! 0-2

21:29

Szlovák emberelőny, Kucher kapott 2 percet!

20:54

Gólszerző KRIVOSIK. Assziszt: Ruzicka. Gyors szlovák vezető gól a harmad elején, Ruzicka passzát közelről FILIP KRIVOSIK lőtte az osztrák kapuba! 1-0 a szlovákok javára!

20:01

Nagyon kevés játékmegszakítás, gyors, folyamatos játék jellemezte az első harmadot az ORV döntőjében! Összesen egy kiállítás volt eddig, tehát sportszerű is a meccs!
A gól egyelőre még hiánycikk, meglátjuk, hogy a folytatásban melyik együttes tud majd betalálni!
Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:47

Beszorult egy kicsit a harmadába a szlovák csapat a végén, ki is ütötték a korongot tilosra!

19:00

Egy perc még az első harmadból, egyelőre nincs gól!

17:02

Krivosik bombáját fogta szépen az osztrák kapus!

16:37

Hrehorcák egyedül vihette volna a korongot az osztrák kapura, de hibázott, oda lett a lehetőség.

15:14

Wachter korongja elcsúszott a szlovák kapu mellett!

15:07

Megint a szlovák kapus volt munkában!

14:36

Ranftl elől mentett merész kivetődéssel Vican.

13:57

Simair még az osztrák gólvonal előtt csípett el egy korongot!

13:38

Maxa lövése vágódott le a szlovák korcsolyák egyikéről!

12:27

Most az osztrák védőharmadban zajlik a játék!

12:03

Iglovsky lövése után besöpörte a korongot Simair!

10:40

Rautert találta fejbe egy szlovák lövési kísérlet, de nincs baj belőle!

10:17

Megint Vican oldotta meg jól a feladatát a szlovák kapunál.

9:47

Korencik bomba a túloldalon, de Simair a helyén volt.

8:53

Maxa jó lövését szépen spárgázva mentette Vican.

8:17

Tilosra ütötték a korongot a szlovák fiatalok, most egy kissé beszorultak 5 az 5 ellen is!

7:57

Kragl korongját bárdjával mentette a szlovákok kapusa!

7:19

Wappis középre tartó korongját fogta mellre Vican, a szlovákok kapusa!

6:40

Kiegészültek a szlovákok!

6:33

Jennes közeli lövését hárította Vican.

6:12

Kitűnően bekkel most a szlovák együttes.

5:03

Vican védte szépen Kucher lövését.

4:40

Most lép életbe egy szlovák 2 perces büntetés Korencik ül ki, emberelőnyben Ausztria!

3:10

Paul Sztatecsny korongja akadt el egy szlovák botban.

1:50

Simairé a meccs első védése, egy közeli lövést fogott meg az osztrák kapus.

1:30

Egyelőre óvatosság jellemzi a csapatok játékát.

0:01

Az osztrákok hozták el a korongot az első bulinál.

00:01

Ausztria: Simair(Wieser) – Kragl, P. Sztatecsny, Wachter, Haas, Jennes – Wolfshofer, Wolf, Maxa, Zwerger, Habernig – Koudelka, Wilhelmer, Wappis, Waldner, Nissner – E.Sztatecsny, Kernberger, Kucher, Ostermann, Ranftl Szövetségi edző: Dieter Werfring

Szlovákia: Vican(Ovecka) – Iglovsky, Manák, Hrehorcák, Roman, Eliás – Duzek, Gregor, Ilko, Karaffa, Kelemen – Korencik, Stefánik, Köver, Krivosík, Valásek – Kupec, Ziak, Verbicky, Ruzicka, Sisolák. Szövetségi edző: Tomás Kochan

Játékvezetők: Haszonits Miklós.

Szokásos kék szerelésében a szlovák-, fehér felsőben az osztrák együttes!

Hamarosan kezdődik az Olimpiai Reménységek Versenye nemzetközi ifi jégkorongtorna döntője, melyet körbeveréseket követően az osztrák U18-as és a szlovák U17-es válogatott vív egymással!
Vajon kik lesznek azok a hokisok ezekből a generációkból, akikkel majd téli ötkarikás játékokon is találkozhatunk?
Nos a válaszra még néhány évet várni kell, de hogy ki nyeri ezt a tornát, az hamarosan kiderül.
Tartsanak velünk!

Bár a házigazda magyar-, valamint a szlovák- és az osztrák együttes is 6-6 ponttal zárta az Olimpiai Reménységek Versenye nemzetközi ifjúsági jégkorongtorna csoportküzdelmeit a Káposztásmegyeri Jégpalotában, a hármas körbeverést követően az összessített gólkülönbség hozta meg a sorrendet közöttük, így a döntőt szombaton délelőtt a szlovák U17-es válogatott vívja, az osztrák U18-asokkal.
Ahogy arról már korábban írtunk ebben a korosztályban Ausztria a divízió1/B-ben, míg Szlovákia a 10 csapatos, legfelső világbajnoki osztályban szerepel.
Ezen a tornán ugyebár egyszer már jégre léptek egymás ellen, a pénteki nyitónapon 5-3-ra az osztrákok nyertek, így a szlovák fiatalok – akik eddigi teljesítményükkel nagyon jó benyomást keltettek – biztosan szeretnének visszavágni azért a vereségért!
Persze ne feledjük, ennek a tornának a felkészülés a célja, hogy minden kapitány megtalálja majd azt a csapatot, amellyel majd a tavaszi vb-n minél jobban szerepelhet!
Várjuk Önöket ma is, már kora délelőtt!
Jó szórakozást az ORV döntőjéhez!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 10:10 - kor kezdődik..

2:5

Gólok és gólpasszok: 32. P. Sztatecsny, 53. Maxa (Habernig) – 21. Krivosik (Ruzicka), 23. Hrehorcák (Korencik), 24. Krivosik (Sisolák), 52. Krivosik (Köver), 59. Korencik

Játékvezetők: Haszonits Miklós