Magyarország - Szerbia

7:7 (büntetők után 9:11)

esemény vége (2:1, 3:3, 1:1, 1:2)

24.08.2014, 11:10 • Szeitz Gergő

Kemény védekezés, eseteként durva játék, ám szép vízilabda és nagyszerű megmozdulások is tarkították a Világkupa döntőjét. Végig vezettünk a mérkőzés folyamán, de a szerbek mindig egalizáltak, a végén pedig nem tudtuk kihasználni az emberelőnyös szituációt.
A büntetőpárbajban nem hibázott Szerbia, koncentráltabb volt az ellenfelünk.

Köszönöm figyelmüket,

Magyarország – Szerbia 7:7 (büntetők után 9:11)

Magyarország: Bátori 1, Erdélyi 4, Decker Á. 2, Hosnyánszky 1, Madaras 1

Szerbia: Mandic 2, Obradovic 2, Ubovic 1, Subotic 3, Vasic 2, Rasovic 1

1. helyezett: Szerbia
2. helyezett: Magyarország
3. helyezett: Horvátország (12:33:46)

bünt.

VASIC góljával megnyerik a szerbek büntetőpárbajban a Világkupát. 2:4.

bünt.

ERDÉLYI ugyancsak a bal alsót lövi ki. 2:3.

bünt.

RASOVIC a bal alsóba helyez. 1:3.

bünt.

Hosnyánszky a kapufát találja el.

bünt.

SUBOTIC büntetőjével már a szerbeknél az előny. 1:2.

bünt.

Bátori lövését kifogja a szerb kapus.

bünt.

MANDIC a jobb alsóba talál. 1:1.

bünt.

MADARAS az első büntetőnket gólra váltja. 1:0.

32

Vége a rendes játékidőnek, büntetők következnek.

32

Zivojinovic megfogja a lövést, büntetőkkel dől el a Világkupa sorsa.

32

Zivojinovic nagyot véd a hosszún, most már a meccs végéig támadhatunk ha nem veszik el a bírók a labdát.

32

Centerből próbálunk a kapu felé továbbítani, véd a szerb kapus, de legalább nálunk marad.

31

Nagyon fontos lenne gólra váltani a fórunkat.

31

Időt kér Benedek, körülbelül egy perc tíz másodperc maradt hátra.

31

Randelovic a kiállított játékos, magyar emberelőny.

31

SUBOTIC sajnos betalál a hosszúba, remekül célzott a szerb. 7:7.

31

Kontrát ítélnek ellenünk...

30

Decker óriásit véd a hosszún, megnyugodhatunk.

30

Előnyben vagyunk, ám a rövidnél nem tudjuk bepiszkálni.

29

Magyar kiállítás, a szerbek nem tudnak élni vele.

28

Sajnos a kapufát találjuk el a rövidnél.

27

Emberfórban vagyunk, Markovic a kiállított játékos.

27

Mandic brutális átlövése a felső lécről jön ki!

27

El kell dobnunk a labdát mert lejárt a támadóidőnk.

26

Kérdés, hogy ki bírja ezt a nagyon kemény védekezést tovább.

26

VASIC kilövi a bal felsőt.. 7:6.

26

Gyorsan kontrát kapnak a szerbek, ráadásul előnyben támadhatnak.

26

Magyar labdabirtoklás, a védelem és Decker közös erővel dolgozott.

25

Kiállítás magyar oldalon.

25

Így kell ezt! Remekül járatjuk meg, csak keresik a labdát a szerbek, majd DECKER ÁDÁM várja a játékszert középen és helyez a jobb alsóba! 7:5.

25

Obradovic áll ki Bedőről.

25

Kiváló blokkal operálunk, remek védekezés magyar oldalon.

25

Az utolsó ráúszás a szerbeké.

24

Vége a harmadik negyednek, az állás 6:5.

24

Sajnos nem sikerül betalálni, egy gól a távolság a mi javunkra a döntő periódus előtt.

24

Obradovic úszik ki, emberelőny.

24

Az oldalhálót találja el Vasic, van még negyven másodpercünk.

23

Nem tudjuk bekotorni a kapu előterében, szerb labdabirtoklás.

23

Kiállítás: Markovic.

22

Nagyon fontos lenne az újabb két gólos távolság.

22

Megvan a labda középen, Hosnyánszky szerzi meg.

22

Ubovic a játéktéren kívül, de nem tudjuk kihasználni a fórt sajnos.

21

Kezdünk beidegesedni, ami nem feltétlen jó jel. Benedek fel is hívja rá a figyelmet az időkérés alatt, hogy csak a játékkal foglalkozzunk, a bírókat és a szerbeket zárjuk ki.

21

Egy kis dulakodás alakul ki a vízben, Benedek gyorsan időt is kér.

21

Kontrát ítélnek a javunkra a játékvezetők.

21

A szerb keresztlövés kijön a kapufáról, de továbbra is ők birtokolják a labdát.

21

Varga Dani ütésért kap büntetést.

20

Zivojinovic végül csak kidumálja a magyar kiállítást a védése után, Hárai megy ki a szerbek időkérését követően.

20

OBRADOVIC félerősen csavarja be a magyar kapuba a labdát. 6:5.

19

Angyal a kiállított játékos, nagy a harc középen.

19

Pillanatok alatt kapnak egy kontrát a szerbek.

19

Rossz az ellenfél bejátszása, a három gólos vezetésért akciózhatunk.

19

Kijön a labda a kapufáról, de a szerbeknél marad.

19

Angyal áll ki.

18

Erdélyi most fölé durrant átlövésből.

18

Parádés blokk Erdélyitől, eddig ő a meccs embere.

17

ERDÉLYI marad bent egy pillanatra üresen, ki is használjuk a védelmi hibát centerből! 6:4. Erdélyi harmadik gólját szerzi.

17

Vuksanovic óriási erővel találja el a kapufát, a kipattanó a miénk.

17

Kontra.

17

Harmadjára is elhozzuk a labdát a ráúszásnál.

gól

Gólszerzők:

Magyarország: Bátori 1, Erdélyi 2, Decker Á. 1, Hosnyánszky 1

Szerbia: Mandic 1, Obradovic 1, Ubovic 1, Subotic 1

félidő

Az első félidő váltakozó, jó iramú találkozót hozott.
Az első hat perc gól nélkül zajlott, majd Bátori találata után szépen beindultak a gólok. Az előny mindig nálunk volt, vezettünk többek között kettővel is, ám a szerbek rendre egyenlítettek. A félidő előtt Erdélyi centergólja magyar előnyt eredményezett újfent, amit meg is tartott a Benedek Tibor által irányított gárda, így a félidőben Magyarország – Szerbia 5:4.

16

Vége a második negyednek, 5:4.

16

Randelovic rossz passza után lejár az idő.

16

ERDÉLYI úszik be nagyszerűen a kapu előterébe, majd kísérletezik a rövidbe. 5:4.

16

Pontatlan lövés szerb oldalon, a túloldalt Angyal nem tudja gólra váltani a ziccert, de marad nálunk.

15

Kitolja a kapufáról Zivojinovic.

14

A szerbek támadása sikertelen, időkérés Benedektől.

14

Subotic áll ki, de nem használjuk ki a fórt.

14

SUBOTIC a bal alsót lövi ki remekül. 4:4.

14

Decker Ádámot állítják ki, időt kérnek a szerbek.

13

Hárai elől hozzák el a szerbek (szabályosan?), majd Zivojinovic löki el magától a magyar centert.

11

Vuksanovic és Zivojinovic közös erővel hozzák el.

11

Felpörögtek az események, UBOVIC-nak még egy lóbára is volt ideje centerben, mielőtt a hosszúba talált. 4:3.

11

Kiáll Hosnyánszky.

10

HOSNYÁNSZKY akcióból növeli az előnyünket, a játékszer a jobb kapufa mellé érkezett védhetetlenül. 4:2.

10

Közbeszól a blokk az ellenfél lövésénél. Magyar labdabirtoklás.

10

DECKER ÁDÁM kiválóan továbbít a kapuba centerből, emberrel a nyakán. Ismét magyar vezetés, 3:2.

9

Elvédekezzük magunkat, így remek bejátszást kap OBRADOVIC közel a kapuhoz, a ziccert nem is hibázza el a szerb. 2:2.

9

Az első kontra a mérkőzés folyamán ellenünk szól.

9

Bátori hozza el a játékszert a ráúszásnál.

8

Vége az első negyednek, az állás 2:1.

8

Újra megkaparintjuk, így zárul az első negyed.

8

Elhozzuk a játékszert középen, ám szabálytalanság miatt a szerbeknél marad.

8

Dejan Szavics időkérése közben megtudhattuk, hogy páros kiállításról van szó, a szerbeknél Rasovic a büntetett.

8

Nem tudunk felállni, ráadásul Erdélyi ki is áll.

8

Kiváló védés Deckertől a centerbejátszást követően. Van még negyven másodpercünk, és a kettős emberelőnyért támadhatunk.

7

Ha nincs Varga Dénes, Bátori és ERDÉLYI is megoldja a feladatokat. Utóbbi kísérletezett a jobb felső irányába, a labda Zivojinovic keze alatt tört utat a hálóba. 2:1.

7

Vuksanovic mehet ki.

7

MANDIC sajnos gyorsan egalizál, emberrel a nyakán lövi ki a bal felsőt pattanásból. 1:1.

6

BÁTORI a bal oldalról lő elemi erővel keresztbe a kapu bal alsó sarkába! 1:0!

6

Kiállítás: Rasovic.

6

Kiválóan blokkolunk hátrányban, már Deckernél a játékszer.

6

Bátori mehet ki.

5

Remek védekezés szerb oldalon, nem találtunk rést sem középen, sem a széleken. Vuksanovic úszik fel a labdával.

5

Vasic kap 20 másodperces büntetést, Benedek időt kér.

5

A szerb kísérlet a blokk segítségével megy fölé.

4

Szépen játsszuk ki a támadást, középen Bedő marad üresen, de a kapu közepébe megy a labda, pont oda, ahol a szerb hálóőr áll.

4

Kiállítás: Markovic (Szerbia).

3

Vuksanovic ejtése a felső lécen csattan.

3

Hárai sapka nélkül próbált meg egy csavarást, kapufa.

2

Hátrányban szerezzük meg a labdát, de Madaras kísérletét megfogja Zivojinovic a rövidnél.

2

Hárai mehet ki.

1

Erdélyi próbálkozását védi Zivojinovic, majd aztán rossz a bejátszás.

1

Randelovic állhat ki, Hárai harcolt ki fórt.

1

A magyar csapat hozta el a labdát, a mieink fehér sapkában, a szerbek kékben.

1

A himnuszok után kezdődhet a mérkőzés.
Felállások:

Magyarország: Decker A., Lévai (kapusok) – Gór-Nagy, Madaras, Erdélyi, Angyal, Hosnyánszky, Decker Á., Bátori, Varga Dá., Bedő, Hárai

Szerbia: Zivojinovic, S.Rasovic, Obradovic, Markovic, Subotic, Eskert, Mandic, V.Rasovic, Randelovic, Ubovic, Vasic, Vuksanovic, Risticevic.

előszó

A férfi Világkupa Kazahsztánban rendezett eseményén a döntőben csakúgy mint az EB-n, Magyarország – Szerbia mérkőzést rendeznek.

A mieink a csoportmeccsek során a horvátokat négy, a kazahokat pedig hat góllal múlták felül. Az ausztrálok elleni tét nélküli meccsen pihent a csapat, 8:8 lett így az eredmény.
A negyeddöntőben Dél-Afrikát tizennégy találattal győztük le, az elődöntőben az USA ellen két gólos sikert könyvelhettek el Benedek Tibor fiai. A találkozó érdekessége, hogy Varga Dénes brutalitás miatt kiállítást kapott, emiatt nem játszhat a szerbek elleni fináléban.

A szerbek Montenegró ellenében hat, Dél-Afrika ellen tizenhat, az USA ellenében pedig kettő gólos sikert értek el.
Dejan Szavics játékosai a kazahokat is elpáholták a negyeddöntőben (16:10), majd a horvátok is vereséggel távozhattak (7:4).

Mondhatjuk, hogy megérdemelten került be mindkét együttes a döntőbe, kérdés, hogy Varga "Dumi" kiállítása mennyit fog nyomni a latba, illetve melyik alakulat fog ki jobb napot vasárnap. Tartsanak velünk 11:10-től!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 11:10 - kor kezdődik..