HC MIKRON Nové Zámky – HK36 Skalica

5:2

vége (2:0, 1:1, 2:1)

02.09.2014, 18:00 • Róbert Balogh

Megérdemelt hazai győzelem egy nagyon jó teljesítmény után, az egész mérkőzésen jobban játszott az Érsekújvár. A harmadik harmadban újabb két gólt ragasztottak Lipovský hálójába. Krajčovič végig remekelt és bizonyított a mai meccsen. Holnap a szlovák U20-as válogatottat fogadja ismét hazai pályán a HC Nové Zámky. A mérkőzés 18:00 órakor kezdődik itt nálunk is az onlajnokon. (20:03:09)

60:00

59:16

Az utolsó másodpercig folynak a támadások mindkét kapu előtt, tapsol a közönség a megérdemelt hazai győzelemnek.

58:30

Az utolsó két percben járunk, először Lipovský, majd pár másodperccel később már Krajčovič mutat be ismét egy remek védést.

57:41

Juraj Jurík közeli bomba lövését védi a bal mamutjával Krajčovič, majd rátenyerel akorongra.

57:08

Kráĺ megy a korongért, és gyorsan indítja társait.

56:25

A másik oldalon Krajčovič véd a lepkéssel.

55:30

Folytatódik a nagyon gyors támadó hoki, Frolík ziccerben megcsinálja a cselt fonák oldalra, de nem fér be a korong Lipovský lábvédője mellett.

54:51

Lipovský tenyerel a korongra, három perc játék után.

53:45

Közel két perce megszakítás nélkül támadnak a csapatok, nincs középpálya.

52:50

Uhnák lövését blokkolják Lipovský előtt, ismét hazai botokon a korong, újabb támadást indítanak és Faith kerül ziccerbe, Lipovský a lábvédőjével hárít.

52:00

Krajčovič ismét bemutat egy szép védést, most ismét gyors a játék le föl támadnak a csapatok.

51:20

Erik Čaládi a felső kapuvasat találja telibe, égy szép egyéni akció végén.

51:00

Daniel Štumpf kap tapsot a közönségtől, sérülten támogatják le a jégről.

50:10

Marek Dubec kemény lövése suhan el a jobb kapuvas mellett.

49:20

Rangl David remek szólója, egész Krajčovič elé viszi a pakkot, az újvári hálóőr bravúrral a botossal véd.

48:20

Kivágja a pakkot az Újvár, közben Faith visszatér a büntetőpadról.

47:43

Krajčovič tenyerel a korongra, fellélegezhet a hazai csapat.

47:00

Uram blokkol egy lövést, de nem sikerül kivágnia a pakkot, elcsípik a kék vonal előtt a vendégek.

46:13

Kiállítás a hazai csapatból, két percet kap Faith bottal akasztásért.

45:30

Folyamatos játék kevés megszakítással, kicsit leült most a meccs.

44:45

Ismét Krajčovič véd fekve, az utolsó pillanatban szúrt bele a korongba, majd sikerül kivágni a korongot a hazaiaknak.

43:30

Krajčovič véd szépen a botossal.

42:55

A Szakolca gólt szerzett!
Védelmi hiba után, BRUNO MRÁZ talál be Krajćovič háta mögé, de még így is hárommal vezet a hazai csapat. Gólpassz: Ivan Jankovič.

42:26

Az Érsekújvár gólt szerzett!
Igazi hoki csemegét láthatott a hazai közönség, PETER POLČÍK fonákkal a jobb felsőbe varrja a kapuvas alá a pakkot. Gólpasszok: Juraj Faith, Martin Uhnák.

41:36

Folytatódik a hazai mezőnyfölény, remek teljesítményt nyújtanak ma az érsekújvári fiúk.

40:35

Remek korongot kapott JURAJ FAITH, és a bal bedobó körből pontosan lőtte ki a bal alsót. Lipovský tehetetlen volt. Gólpasszok: Pavol Kowalczyk, Marek Uram.

40:01

Kiegyenlített második harmad van mögöttünk, két gól egy percen belül mindkét oldalon. A kapusok ismét remekül teljesítettek. A záró harmadban még felzárkózhat az extraligás Skalica, de ha folytatja remek játékát a hazai csapat, akkor nincs sok esélye. 15 perc és következik a harmadik harmad.

40:00

39:58

Krajčovič véd szépen egy veszélyes lövést az utolsó másodpercekben.

39:30

Kiegészült az Érsekújvár.

38:40

Jól védi a kék vonalat az Érsekújvár, lesre korcsolyáztak a vendégek, lassan lejár Kameš büntetése.

38:10

Krajčovič véd a botossal, majd megindul kontrába a hazai gárda.

37:51

Kirepülő pakk, buli a hazai kapu előtt.

37:29

Kamešt állítják ki két percre fogásért.

37:00

Ismét Kameš harcban a korongért, majd Krajčovič tenyerel a pakkra.

36:04

Kameš üti ki a korongot a vendégek cserepadjára. Kissé eseménytelen most a játék.

35:31

A vendégcsapat korcsolyázott les helyzetre.

35:02

Kiegészült a Skalica.

34:30

Csak úgy suhannak el a lövések a kapu mellett, Lipovský kapkodja a fejét jobbra, balra.

33:40

Jurík visszatért, már négyen védekeznek a vendégek, nagy tüzijáték Lipovský előtt.

32:58

Kettős hazai előny még 38 mésodpercig, újabb vendég kiállítás két percre Nechala megy leülni.

32:30

Helyzet nélkül eddig a hazai csapat, most sikerül csak felállni Lipovský előtt.

31:35

Kiállítás a vendégektől, Jurík Juraj bottal lökésért kap két percet.

31:30

Pontatlan megoldások mindkét oldalon, kicsit szétszórt most a játék.

30:56

Kiegészült a hazai gárda, Huba ismét játékban.

30:08

Nechala lövése suhan el a jobb kapuvas mellett, közben eltörik a botja.

29:30

Kivágja a buli után a hazai csapat a korongot.

28:45

Kiállítás a hazai csapatból, Huba kap két percet gáncsolásért.

27:47

Gyorsan válaszol a hazai csapat HURTAJ ĽUBOMÍR révén ismét két góllal vezet az Érsekújvár. Gólpassz: Albín Podstavek.

27:18

Egy elveszített korong után, emberhátrányban megindul kontrába a Skalica, majd tiszta helyzetből közelről JURAJ JURÍK talál a hálóba.

26:15

Gyorsan feláll a hazai gárda, körbe passzolgatják a pakkot, Faith lövése akad meg egy korcsolyában.

25:25

Kiállítás a Skalica csapatából, Bene Matej kap két percet gáncsolásért.

24:20

Hurtaj kapott ismét remek korongot a körök közé, Lipovský védi biztosan a pontos lövést. Nagy hazai aktivitás ezekben a másodpercekben.

23:50

Podstavek újra játékban, Frolík lő közelről Lipovský kapusba.

23:10

Nem tudja kidobni a hazai csapat a pakkot, de a vendégek sem találják a rést a védelemben.

22:07

Nagyon szépen kidolgozott vendég akció végén, véd Krajčovič remekül egy közeli fonák lövést.

21:39

Podstavek kap két percet a hazai csapatból.

21:05

Szépen szerel Hurtaj a saját harmadában, kisebb szakolcai nyomás Krajčovič előtt.

20:30

A vendégek hozták el a kezdő bulit, de az első támadást a középső játékrészben a hazai csapat indította.

20:01

Jól játszik a hazai csapat, biztos védekezésből, gyors és veszélyes támadásokat indítanak, amelyekből kétszer is betaláltak Lipovský háta mögé. Krajčovič, amit megkellett oldani, remekül megoldotta. Megérdemelt kétgólos hazai vezetés az első harmad után, hamarosan folytatjuk, maradjanak velünk.

20:00

19:30

Štefanka lövését blokkolják, majd a vendégek veszélyeztetik még a hajrában Krajčovičt.

19:01

A harmad utolsó percében a hazai csapat támadásban, Lipovský üti oldalra a korongot.

18:05

Kirepülő korong, buli Krajčovič előtt.

17:30

A második gól után próbálnak a vendégek nyomást gyakorolni, de a hazai védelem jól állja a sarat.

16:47

Nagy küzdelem a pakkért Krajčovič kapuja mögött, végül a szakolcai csapat hozza el, majd a kékre passzolják lövésre.

15:34

TOMÁŠ CHRENKO kap tiszta helyzetbe korongot, és közelről a kapuvas alá helyezi a hazaiak második gólját. Gólpasszok: Erik Čaládi, Radoslav Kropáč.

14:50

Kirepül a korong a nézőtérre, buli a hazai kék vonalnál.

14:00

Kiegészült a hazai gárda, közben Krajčovič véd fekve egy bonyolult helyzetet.

13:20

Ismét sikerül kidobni a hazai csapatnak a pakkot, jó védekezés.

12:30

Kivágja a korongot a hazai csapat, de a szakolcaiak gyorsan visszaállnak.

11:56

Kiállítás a hazai csapatból, Kropáč kap két percet magas bottal való játékért.

10:54

Egy remek hazai kontra végén MARTIN FROLÍK a félig üres kapu elé kapja a pakkot Albín Podstavektól, és már csak pontosan helyezni kellett a korongot.

10:13

Gyors játék kevés megszakítással, Hurtaj remek lövése a körök közül, Lipovský figyelmes volt.

09:30

Jól védi a kapu előtti területet az Érsekújvár, nem igen kerül helyzetbe a Skalica.

08:45

Krejčiřík veszélytelen lövése megy el a kapu mellett, jöhet a hazai csapat.

07:56

Pontatlan passz Hurtaj felé a kékre, tilos felszabadítás.

07:25

Lipovský kap le egy lövést a levegőből, hazai nyomás ezekben a percekben.

06:40

Kiegészült a Skalica, Jankovič újra a jégen.

06:00

Kowalczyk lövését a kékről a bal kapuvas állítja meg, nagy hazai nyomás az előnyben.

05:30

Hurtaj az üres kapu előtt nem találja el a pakkot, nagy ziccer volt.

04:37

Kiállítás a szakolcai csapatból, Jankovič kap két percet.

04:23

Ismét egy szép bal oldali lövést véd ki a bal alsóból Krajčovič.

04:00

Most egy kisebb nyomást gyakorol a szakolcai csapat a hazai kapura, Krajčovič oldja meg a kesztyűssel.

03:25

Pontatlan hazai indítás, tilos felszabadítás.

02:55

Egy távoli lövés suhan el Krajčovic feje felett.

02:05

Újabb Lipovský védés, rátenyerel a korongra, buli következik a jobb oldalán.

01:40

Kameš kap pontos korongot ziccerbe, közelről Lipovský lábvédőjébe lövi a korongot.

00:45

Školiak passzát hatástalanították a kék vonalon a hazai védők.

00:10

Faith hozta el a kezdő bulit.

00:01

A vendégek zöld-fekete szerelésben lépnek jégre.
Az érsekújváriak fehér-fekete szerelésben már felsorakoztak a kék vonalon.

HC Nové Zámky: Krajčovič (Blažíček) – Kowalczyk, Hrudík, Uram (C), Faith, Polčík – Kameš, Huba, Podstavek, Hurtaj, Frolík – Ďuriš A., Šiška, Kropáč, Chrenko, Čaládi (A) – Kráĺ, Púchovský, Uhnák, Štefanka O., Dubec Marek (A).

HK36 Skalica: Lipovský (Romančík) – Gründling (A), Nechala, Méry, Školiak (C), Vaškovič – Gula, Jankovič (A), Bezúch, Mráz, Jabrocký – Horváth, Krejčiřík, Stloukal, Štumpf, Jurík J. – Rangl, Popela, Dvonč, Romančík, Bene.

Játékvezetők: Bachúrik – Druga, Kúdelová.
A pénteki háromgólos győzelem után a Dukla Senica otthonában, kedden hazai pályán folytatja a HC Nové Zámky a felkészülési meccsek sorát. Szeptember 2-án a HK 36 Skalica hokisait fogadja a HC egy visszavágóra, a mérkőzés 18:00 órakor kezdődik az érsekújvári téli stadionban.

Jó kis hoki meccsre van kilátás kedden este Érsekújvárban, hiszen egy újabb extraligás csapattal, a szakolcai HK 36-tal mérkőzik meg a HC. A Skalica csapatával, már augusztus 21-én találkoztak az újváriak, akkor a szakolcai jégcsarnokban 3-1-re a HK 36 győzött, de az érsekújváriak remekül helytálltak, és egy kiegyenlített meccsen kaptak ki. A szakolcaiak legutóbb Břeclavban a cseh extraligás Karlovy Varytól kaptak ki 5-1-re.

Az érsekújváriak teljes gőzzel folytatják a felkészülést az új szezonra, Róbert Spišák vezetőedző eddig 40 játékosnak adott bizonyítási lehetőséget az új idény előtt. Még három felkészülési meccs van tervbe véve és megkezdi a HC Nové Zámky két frontot is a pontvadászatott, hiszen a második szlovák ligában, és a MOL Ligában is egyaránt sikeresek akarnak lenni.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

5:2

Gólok és gólpasszok: 11. Frolík (Podstavek), 16. Chrenko (Čaládi, Kropáč), 28. Hurtaj (Podstavek), 41. Faith (Kowalczyk, Uram), 43. Počík (Faith, Uhnák) – 28. Jurík J., 43. Mráz (Jankovič)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Blažíček) – Kowalczyk, Hrudík, Uram (C), Faith, Polčík – Kameš, Huba, Podstavek, Hurtaj, Frolík – Ďuriš A., Šiška, Kropáč, Chrenko, Čaládi (A) – Kráĺ, Púchovský, Uhnák, Štefanka O., Dubec Marek (A).