Ipress Center-Vác – Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE

27:24

vége (12:14)

19.09.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Kármán Zoltán

Hihetetlen mérkőzés volt, a Vác átélte ezen a mérkőzésen a poklot és a mennyet is. Nagyon hosszú idő után nyert ismét otthon bajnoki mérkőzést a Vác csapata. Január óta talán csak egyszer győztek, a Siófok ellen a rájátszásban még tavasszal.

A Békéscsaba szinte végig kézben tartotta a találkozót, ám jött egy holtpont, amikor úgy tűnt, elfáradtak, a váci védekezés összeállt és onnantól szinte blokkoltak a csabaiak. 18-21 is volt az eredmény, onnantól percek alatt fordított a hazai együttes.

Szemmel láthatóan az utolsó 8-10 percre Nikolayenko teljesen elkészült az erejével és Leposavát is jobban sikerült fogni. Előtte szinte csak lézengett a Vác a vendégek fala előtt, utána viszont egyre szebb, egyre ötletesebb gólokat szereztek. Ezzel azonban nem oldódtak meg a hazai gondok, a hiányzók ezután is hiányozni fognak még jó egy hónapig legalább és ezen a meccsen is 45 percig csak szenvedtek a váci lányok.

Ez a két pont azonban a végén még nagyon sokat érhet a végelszámolásnál, így négy pontos mindkét csapat. Izgalmas mérkőzés volt, a végén óriási hőfokkal.

Ipress Center-Vác – Békéscsabai ENKSE: 27-24!
---- (19:28:17)

60

Mérkőzés vége. (27:24)

60

Lépéshiba Gávainál, ezzel vége lesz. (27:24) (27:24)

60

10 mp hátra. (27:24) (27:24)

60

Farkas lépéshibája. Nem oszt, nem szoroz. (27:24) (27:24)

60

40 mp hátra, győz a Vác most már biztosan! (27:24) (27:24)

59

Sterjova tört be kisodródva a bal oldalon, nincs ítélet, a túloldalon azonban Gávai a felső lécre ejti. (27:24) (27:24)

59

1 perc 20 hátra, szinte már eldőlt. (27:24) (27:24)

59

Sok a fault, de nincs csabai ziccer egyelőre. Leposava átlövését tolja fölé a nagyon feljavult Bíró Blanka. (27:24) (27:24)

59

Leposva lő mellé, de visszafújják a bírók. Már csak 1 perc 55 mp hátra. (27:24) (27:24)

58

Sterjován lökött a levegőben óriásit Walfisch. Két perces kiállítás. Érthetetlen, hogy akkor miért a Békéscsaba jön. (27:24) (27:24)

58

2,5 perc. (27:24) (27:24)

58

Három perc hátra, ha most gólt szerez a Vác, nagy esélye lesz a győzelemre. (27:24) (27:24)

57

Hosszú csabai támadás végén eladják, kidobják oldalt. (27:24) (27:24)

57

3,5 perc hátra, 3 gól a különbség. (27:24) (27:24)

57

FARKAS Vera tört be bal kettőben egyéni játék után. (27:24) (27:24)

57

Sterjova góljába fújnak bele, szabaddobás. (26:24) (26:24)

57

A plusz háromért támad a Vác négy perccel a vége előtt. (26:24) (26:24)

56

Bíró védi Leposava átlövését és a Vácnál marad. (26:24) (26:24)

27:24

Ipress Center-Vác: Balog J., Bíró B. – Hámori, Farkas, Bató, Pelczéder, Sterjova, Hansághy, Ertl, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Virág, Helembai

Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE: Kölcze, Sipeki, Terenyi – Gávai, Tóth S., Gidai, Nikolayenko, Diószegi, Szabó V., Szögi, Török G., Walfisch, Kovács Anett, Glusica Leposava, Sári B., Mézes

Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor