Queens Park Rangers – Stoke City

2:2

vége (1:1)

20.09.2014, 13:45 • Loftus Road, London • Kármán Zoltán

Az első félidőben fölényben játszott a hazai együttes, mégis a Stoke City szerzett vezetést, amit csak a végén tudott egalizálni a QPR.

A második félidőben a Stoke City kezdett erősebben, meg is lett az eredménye, az újabb vezető gól. Az iram rendben volt, de a meccs színvonala nem verdeste az eget. Erősíteni tudott a QPR, a végén egyenlíteni is tudott, megérdemelte mindkét csapat a pontszerzést.

QPR – Stoke City: 2-2!
Köszönöm a figyelmüket!
---- (15:38:14)

90+5

90+4

A játékidő utolsó percében vagyunk, Henry szabálytalan a felezőnél, jöhet előre a Stoke.

90+4

Zamora veszít elől labdát, majd Isla segítségével visszaszerzi.

90+3

Kranjcar 25 méteres lövése erőtlen, Begovicnak nem okoz gondot.

90+3

Újabb hazai szabadrúgás, de ez most messzebbről van, nagyjából 35 méterről.

90+2

19-szer lőtt kapura a QPR, de ebből mindössze 4 találta el a kaput, a Stoke kevesebbet lőtt jóval, de mégis 5x találta el a kaput.

90+2

Érdekesség, hogy mindkét félidő utolsó perceiben volt képes a kapuba találni a Queens Park Rangers.

90+1

Négy perc a ráadás összesen.

90+1

Sidwell lábáról pattan Greenhez a labda, nem volt veszélytelen.

90

Megérdemelten egyenlít ki a QPR a hajrában, vajon tovább támadnak-e a győzelemért, vagy megelégednek a döntetlennel?

KRANJCAR - 2:2

89

A QPR gólt szerzett!
NICO KRANJCAR jobb lábbal felvarrja a szabadrúgást a bal felső sarokba, csodálatos találat! 2-2!

89

Komoly esély a QPR előtt az egyenlítésre, hosszas a készülődés.

88

Sidwell kap sárga lapot, ez is elég durva belépő volt.

88

Kranjcar harcol ki szabadrúgást igen biztató helyről, középről, 19 méterről.

87

Úgy tűnik, mindkét játékos tudja folytatni egy kis kényszerszünet után.

87

A szöglet már nem lett veszélyes, Wilson és Austin fejeltek össze közben, mindkettejüket ápolni kell.

86

A beívelés nagyon veszélyesen érkezett középre, Begovicnak kellett szögletre mentenie a bal kapufánál.

85

Fer is sárga lapot kapott, amikor számon kérte kicsit vehemensen az iménti szabálytalanságot.

85

Megúszta tehát a Stoke City, hogy ne kerüljön emberhátrányba. Szabadrúgás a hazaiak javára.

84

Shawcross kap sárga lapot, annyira csúnya volt ez a belépő hátulról, sérülésveszélyesen, hogy örülhet, hogy nem piros lap.

83

Komoly lökdösődés a pályán egy vendég belépő után. Shawcross lehetett a ludas.

82

Diouf túl keményen lépett oda Fernek, sárga lap.

82

A középpályán folyik a mezőnyjáték. Fer kap egyet.

82

A mérkőzés hajrája kezdődött meg, innentől egyre inkább arra számíthatunk, hogy kockáztat a QPR és növeli a nyomást a Stoke City kapuján.

81

Diouf beadása nagyon gyenge, a kapu mögött landol.

81

A Stoke City marad támadásban továbbra is, jobb oldali bedobás.

80

Moses helyett érkezik Arnautovic a vendégek második cseréjeként. Nagyon jól játszott Moses.

79

Henry sarokrúgása nem veszélyes, de nem sokkal később Philips tüzel 22 méterről, de jobb lábas lövése jócskán a jobb kapufa mellé megy.

79

Kranjcar bátran vállalkozik lövésekre, most is ezt láttuk, 20 méteres lövése megpattan egy védőn, szöglet.

78

Sajnos meglehetősen leült a meccs, igen régóta nem láttunk helyzetet.

78

Traoré követ el támadás közben szabálytalanságot, a Stoke jöhet előre.

77

Moses kapott hátulról egy lökést Caulkertől, ez is szabadrúgás a felező környékéről.

76

Sidwell gyűjti be a kifejelt labdát, de az előreívelése teljesen pontatlan.

75

Jobb oldali szabadrúgás a Stoke City javára nagyjából 12 méterre az alapvonaltól.

75

Traoré feküdt ellenfele alá egy fejesnél, sárga lap.

74

Philips futott el a jobb oldalon, beadása azonban mély, Begovic könnyedén fogja a rövid oldalon.

73

Ezekben a percekben csak rombol a Stoke City, szerintem kicsit korai még visszaállni bekkelni, túl sok van hátra.

72

NZonzi lépett előre Adam helyére, előbbi helyére pedig Sidwell.

71

Két csere tehát egy időben, a QPR kockáztat, az utolsó 20 percre nem marad több cseréjük.

70

Sidwell érkezik Adam helyett a vendégekhez, Vargas helyett pedig Zamora folytatja a hazaiaknál.

70

Henry passzol előre Austinhoz, majd Henry visszakapja a bal oldalon, a tizenhatos sarkáról lövést ereszt meg, fölé.

70

Támad a QPR. Érdekes, hogy a Stoke még nem cserélt a mérkőzésen.

70

NZonzi tartja meg, majd amikor hátrafelé cselez, Traoré labdát szerez tőle.

69

Adam nem tudta magát átfűzni a védőjén, de bedobást harcol ki a jobb oldalon.

68

Philips középre adott labdájáról pár centivel marad le Henry 18 méteren, ebből nagyobb helyzet lehetett volna.

67

Philips szökött meg a jobb oldalon, középre adása veszélyesen csapódott lefelé, Begovicot azonban Fer szándékosan megzavarta, így kifelé szabadrúgás a vendégeknek.

66

Bardsley tette haza fejjel, nem volt kezezés.

65

A második félidőre valóban változott a játék képe, most már a mezőnyben is inkább a Stoke dominál az eddig eltelt 20 percben.

64

Caulker hibája, ártalmatlan szituációban kiengedi az oldalvonalon túlra.

63

Shawcross tört előre a bal oldalon, de pár centivel lesre futott.

63

Crouch kap labdát középen, de a visszakanalazott labdát Green nagy nehezen, de meg tudja szerezni.

63

Támadásban a Stoke, de NZonzi elszórja a lasztit elől.

62

Fokozták az iramot a fiúk, kifejezetten élvezetes, jó meccs lett.

61

Egy óra játékot követően QPR – Stoke City: 1-2!

60

Kranjcar ballal lőtt kapura 19 méterről, középről, alig suhant el a labda a jobb kapufa mellett!!

60

Fer szerez labdát hátul, indítja Kranjcart.

59

Shawcross védekezése meglehetősen érdekes, folyamatosan két kézzel rángatja az éppen fogott emberét a tizenhatoson belül. Nagyon elnéző vele a játékvezető.

58

Austin vállalkozott lövésre már a túloldalon, 18 méteres lövése megpattant Wilsonon, még így is veszélyes volt. A bíró nem vette észre ezt, így kirúgás következik.

57

Egymás után két ziccert dolgozott ki, majd rontott el a Stoke City.

57

Megint egy hatalmas vendég helyzet! Megindult a Stoke, NZonzitól indult az akció, a bal oldalon visszapasszolhatott Adam, érkezett NZonzi tisztán, lövése azonban elkerülte a kaput!

56

Moses löbbölte be a labdát Pieters elé, egy komoly védelmi hiba Islától, ezzel tudott rácsapni a labdára Pieters, de erőtlen lett a lövés ziccerben 8 méterről!

55

Kranjcar egy lövés után most szögletet végezhetett el, ez nem lett veszélyes, Begovic könnyedén lehúzza.

54

Szöglethez jut a Queens Park Rangers, a sarokrúgás nem veszélyes, egészen a felezőig jut hátra a labda.

53

Moses eddig kulcsfigura a vendégcsapatban, nagyon veszélyesek a megindulásai.

CROUCH - 1:2

52

A Stoke City gólt szerzett!
Moses cselezgetett a bal oldalon, végül sikerült is beadnia laposan, középen tökéletesen érkezett PETER CROUCH, 10 méteren, tisztán lőhette kapura ballal, ki is lőtte a jobb alsót! 1-2!

52

Henry rögtön labdát szerez középen, majd a védőknek hátrapasszolja.

51

Mutch helyett Henry folytatja a QPR együttesében, ez is kényszerű csere sérülés miatt.

50

Cserét jeleznek a segítők a hazai csapatnál, Mutch is el fogja hagyni a pályát kényszerűen.

50

Mutch marad a földön. Barton sérülten vállalta a mérkőzést, már a csere sorsára jutott, félő, hogy Mutch is így jár, mert ő is sérült volt a meccs előtt.

49

Philips hozta előre a labdát, a középre adásra érkezett Austin, de lemaradt róla kevéssel.

48

Crouch adta középre jobbról kicsit túl hosszan, Adam orra előtt kicsúszik a vonalon túlra.

47

Az első félidőben a QPR volt mezőnyfölényben. Vajon változik-e a játék képe?

46

Nem történt csere a szünetben.

46

Elég jó iramú a találkozó, a Stoke City szerzett vezetést annak ellenére, hogy a londoni csapat támadott többet. A Stokenak remek kontrái adódtak, de alapvetően a QPR támadóbban lép fel és több a helyzete is.

Megérdemelten egyenlített ki a QPR a szünet előtt, ezzel teljesen nyílt a találkozó. Meglepne, ha ez maradna a végeredmény.

QPR – Stoke City: 1-1!
A szünet után folytatjuk!
----

45+2

45+2

Pieters kap sárgát, mivel szándékosan ütött a labdába.

45+1

Pieters kezéhez ér a labda, miközben a bal oldalon próbálta elvinni a védője mellett.

45+1

Egyetlen perc a hosszabbítás, nem is nagyon volt miért sokat rátenni.

45

NZonzi húzta meg a bal oldalon, de a beadás nem talált embert, pedig ketten is várták.

44

A második félidőben egy új mérkőzést láthatunk majd, egyik csapat sem került előnybe, de a QPR többet támadott, megérdemelt a találat.

CAULKER - 1:1

43

Az eddig is többet támadó Queens Park Rangers egyenlíteni tud. A bal oldali szögletet követően a hosszú oldalon CAULKER szabadon fejelhetett, Adam még bele tudott érni lábbal, de csak a hálóba tudta segíteni a fejest. 1-1!

43

Mutch egy csel után kapura fordult, majd lőtt volna kb 18 méterről, egy védő lábáról szögletre pattant.

42

Diouf váltott ritmust, majd a tizenhatoson belülre érve csel közben elcsúszik, oda a lehetőség.

41

Elakadt a Kranjcar vezette támadás a túloldalon, a piros mezeseknél a laszti.

41

Szöglethez jut a Stoke City, ismét Crouch fejét keresték sikerrel, de most erőtlen volt a visszafejelés, Green kaparintja meg.

40

Vargas most hátul a védekezésben jeleskedik, Moses elől ment bedobásra.

39

Kranjcar pontrúgása nem veszélyes, könnyedén kifejelik.

39

Pieters akasztja meg Philips megindulását a jobb oldalon, szabadrúgás a hazaiaknak.

38

Begovic kirúgásával folytatódik a mérkőzés.

37

Vargasnak volt pontatlan a passz a bal oldalon.

36

A QPR adogat a középpályán. Nyilván most szerkezeti változásokat is hoz majd Barton kiválása.

35

Barton helyett Philips a pályán, kényszerű csere 34 perc után.

34

Kranjcar vállalkozott lövésre 25 méterre a kaputól, kissé balról, alig kerülte el a kaput a bomba, fölé.

34

Nagyobb a gond, Barton ápolása véget ér, de nem tér vissza a pályára, hanem azonnal az öltözőbe sántikál Barton, hamarosan csere lesz, addig 10 emberrel a QPR.

33

Bartont kell ápolni az oldalvonalon túl.

33

Moses futott el a bal oldalon, középre adta Crouchnak, aki 15 méterig vezette egy védő szorításában, majd kapura lőtt, pár centivel a bal kapufa mellé!

32

Mindkét oldalon teljesen értelmetlen passz előre. Shawcross, majd Ferdinand vágta előre céltalanul a semmibe.

31

Fél óra játékot követően QPR – Stoke City: 0-1!

30

Fer passzába lépnek bele, majd Crouchot billentik ki az egyensúlyából, Stoke City szabadrúgás.

30

Diouf adta be középre a labdát, a 11 méteren álló Adam azonban nem tudta átvenni jól a labdát, így oda a helyzet.

29

Barton fejelt bele Pieters oldalába, hogy lelassítsa. Természetesen Stoke szabadrúgás kifelé.

28

Austin félfordulattal próbált tüzelni középen, újabb szöglet lesz ebből.

28

Kranjcar passza az üresbe futó Vargasnak jó, végül szöglet lesz a dologból.

27

Fer passzát rosszul veszi át középen Barton, de hamarosan megint hazai lábakon a labda.

26

A szabadrúgást kifejelik, az ismétlést pedig kihúzzák. A felezőnél megint begyűjti Ferdinand.

26

Isla kapott egyet Pieterstől, szabadrúgást harcol ki ezzel a jobb oldalon, nagyjából 20 méterre a kaputól.

25

A Stoke tizenhatosán belül kevergetett Traoré, Mutch és Vargas, végül Vargas utolsó passza sarokkal pontatlan, Wilson lecsapott a labdára.

24

Shawcross indítása borzalmasan hosszú, Green könnyedén kaparintja meg a labdát.

23

Kontrázott megint a Stoke, hárman voltak három ellen, amikor is NZonzi passzolt Dioufhoz, ő azonban kicsit elönzőzte a dolgot, nekiállt cselezni a tizenhatos vonalánál, a védők pedig köszönték szépen és felszabadítottak.

22

Ismét a hazaiak támadnak, egy szögletet harcolnak ki a jobb oldalon.

22

Biztatóan megindult kontrázni a Stoke, nem volt les, ám Moses passza túl hosszú lett Adamnek.

21

Fer szerez labdát a felezőnél.

20

A QPR már 4 lövésnél jár, a Stoke City csak kettőnél, mégis utóbbiak vezetnek.

20

Austin jut lövőhelyzethez, kísérlete azonban nem veszélyes igazán.

19

Vargas és Barton kényszerítőzött kiválóan, utóbbi elől végül az utolsó pillanatban Begovic tudott menteni.

18

Adam szerez labdát hátul, már a piros fehér mezesek jönnek, de gyorsan labdát is veszítenek.

18

Traoré kapott labdát, Diouf ment szögletre.

17

Már a középpályán is hatalmas harc dúl minden labdáért és egyelőre az iram is tűrhető.

16

A távolság kb 35 méter a kaputól. Barton végzi el, a kipattanót Austin tette volna kapura, de jócskán fölé.

16

Barton harcol ki szabadrúgást, a visszatérő NZonzi rángatta meg kicsit.

15

Egy rövid időre elhagyja a pályát NZonzi, de hamarosan visszatérhet.

14

NZanzi marad a földön egy ütközés nyomán, de szerencsére úgy tűnik, ápolás nélkül tudja folytatni, de fájlalja a fejét.

14

Moses kapott remek indítást a bal oldalon, 15 méterről lövésre szánta el magát, de nem lett elég erős, Green könnyedén védte.

13

Vezetést szerzett a Stoke City, amin lehet vitatkozni, hogy Crouch gyanús, mintha támaszkodott volna a fejesekor.

DIOUF - 0:1

12

A bal oldalon cselezgetett Moses ügyesen, beadását Crouch lefejelte csapattársához, DIOUF pedig 3-4 méteren belestukkolt, egyenesen a hálóba! 0-1!

12

Egyelőre a QPR valamivel veszélyesebb, mezőnyben azonban hasonlóan teljesít a két csapat.

11

Isla ugratja ki jól Vargast, Begovic kifut a kapujából és kb 5-6 méterre kicsúszva szerzi meg a labdát. Ez veszélyes volt.

11

Előrevágott labda a vendégektől vaktában, egyenesen Green ölébe kerül a labda.

10

Hátul adogatnak most a QPR védői, el is adták.

9

Crouch húzta meg a jobb oldalon egy Traorétól szerzett labdával, de beadása senkinek sem jó, kirúgás. Ebben több volt.

8

Moses iramodott meg a bal oldalon, egy ütközés után a földre kerül, nincs ítélet, a Stoke játékosa sem reklamál.

7

6

Shawcross szabadított fel, majd Kranjcar adta volna be újra a bal oldalról, de mindenki felett átszállt.

5

Kóstolgatják egymást a csapatok, helyenként kemény ütközésekkel, de az első lövésen kívül fontos akció nélkül.

4

Hosszú előreívelés a hazaiaktól, de Pieters van csak a pályának azon a részen.

3

NZonzi emelte volna előre a bal oldalra, de ott csak hazai játékost talált.

3

Igyekszik letámadni a Queens Park Rangers ellenfelét már a felezőnél, többnyire sikerrel.

2

Vargas egy jó megindulás után 15 méterről, a jobb oldalról tüzelt, Begovic magabiztosan hárította, de máris egy jó helyzet az elején.

2

Piros-fehér csíkos mezben a Stoke City, kék-fehér csíkosban a QPR.

1

Queens Park Rangers: Green – Isla, Caulker, Ferdinand, A. Traoré – Mutch, Barton, Fer, Kranjcar – Austin, Vargas
Vezetőedző: Harry Redknapp
Cserék: McCarthy – Philips, Onuoha, Henry, Dunne, Hoilett, Zamora

Stoke City: Begovic – Bardsley, Shawcross, Wilson, Pieters – Whelan, N'Zonzi – Diouf, Adam, Moses – Crouch
Vezetőedző: Mark Hughes
Cserék: Sörensen – Huth, Muniesa, Arnautovic, Sidwell, Assaidi, Bojan

Játékvezetők: M. Atkinson – M. Mullarkey, S. Child.
Az angol labdarúgó bajnokság az 5. fordulójához érkezett. A nyitómeccsen két, a tabella második feléhez tartozó együttes csap össze egymással. A 14. helyen tanyázó Stoke City látogat a 16. helyezett, de csak egy ponttal mögötte levő QPR otthonába.

A hazai pálya előnye a Queens Park Rangers sikerét ígérheti, de mindkét csapat olyan rosszul kezdte a bajnokságot, hogy igazából megjósolhatatlan a végeredmény. (3, illetve 4 ponttal rendelkeznek)

Az összecsapás szombaton 13:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!