Burnley FC – Sunderland AFC

0:0

vége (0:0)

20.09.2014, 16:00 • Turf Moor, Burnley • Miklós Kovács

Sok féle-fajta 0-0 létezik, ez a jobbikból való volt. Az első félidőben a Burnley játszott kezdeményezőbben, de a vendégek is veszélyezettek 1-2 kontra után, majd a második félidőben beszorított a hazaiakat Gus Poyet csapata a kapujuk elé, ám nem sikerült gólt elérniük. A félidő derekán kijöttek a szorításból Jutkiewitz-ék és akár a meccset is megnyerhették volna, de ez nem jött össze nekik sem, így gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó. Soha rosszabb 0-0-as meccset, én azt kívánom! Köszönjük a figyelmet! (17:53:12)

90+5

A kontrát nem sikerült végig vinni, lefújja a meccset Taylor

90+5

Mannonme ívelt fel egy szabadrúgást saját térfeléről, de tisztáznak a hazaiak és indítanak is egyből egy kontrát

90+4

A szögletet a rövid oldalon álló Sunderland védő vágja ki

90+4

Jutkiewitz beadását fejelik ki Brown-ék, majd egy újabb beívelés után ismét az ex-manchesteri tisztázott szögletre

90+3

Aarfield durrantott fölé jócskán a szemben a kapuval, kb. 15 méterről

90+2

5 perc egyébként a ráadás

90+1

Egy legurított szabadrúgás után van Aanholt tüzelt 26 méterről, ami a jobb kapufán csattant, majd Heaton fején, majd megint a kapufán és végül elhagyta a játékteret a labda. Szép jelenet volt!

90

Marney csúszott rá Vergini-re

89

A második félidő elején tapasztalt Sunderland rohamok után azt gondolhatta az ember jogosan, hogy talán megnyerik a meccset Rodwell-ék, de a félidő végére megint feljött a Burnley és már ő nekik áll a zászló

87

Barnes lőtt hatalmas kapufát egy vissza tett labda után a tizenhatos vonaláról ballal. Szépen ment a lövés a hosszú felső irányába, de nem eléggé csapódott

86

Mannone tartogatta magánál a labdát. Ezek szerint a Sunderland-nek megfelel az iksz...

85

Wallace váltja a megsérült Jones-t

84

Jones már úgy néz ki nem fog visszajönni, fájdalmak közepette ballag az öltöző felé. De a játék megy tovább.

83

Most Jones-t kell ápolni, a combját fájlalja

82

Eddig a második félidőre nem lehet panasz, csak a gól hiányzik már!

81

A rendkívül aktív Jutkiewitz próbálkozott ismét, egy átvétel után fordulásból lőtt laposan a tizenhatos vonaláról, de kicsit túlzottan is rádőlt így a hosszú kapufa mellé durrantott

80

A megítélt szabadrúgást Jones vágta a sorfalba

79

O'Shea borította fel Jutkiewitz-et (utolsó emberként) 25 méterre a kapujától

78

Jutkiewitz-et fogta kivülről védője, ahogy még serdülőben sem szabad, így egy ragyogó felpassz után lőhetett 14 méterről. Mannone bravúrral ütötte ki a hosszú felsőbe tartó lövést. Meg kell dicsérni a menteni igyekvő Brown-t is, aki becsúszásával nagyban akadályozta a támadót a lövés kivitelezésében

77

Folytatódik is a játék, Wickham adta vissza sportszerűen a labdát

75

Mee ütközött a levegőbe, majd fogott szerencsétlenül talajt, őt kell most ápolni

66

Trippier csapta be gyönyörű átlépős-csellel ellenfelét a jobbszélen, ám beadását kivágta a rövid oldalon helyezkedő Brown

64

Wickham durrantott mellé kissé balról, 16 méterről. A rövid sarkot vette célba a támadó

63

Sordell helyett Barnes a pályán

62

Wickham lövésébe lépett bele Boyd szerencsétlenül, így ápolásra szorul. Ott kaphatta el a labda, ahol egy férfi sem szereti..

62

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rodwell (Sunderland AFC).

61

Trippier beadása utánJutkiewitz fejelt erőtlenül kapura 12 méterről

60

A felívelés után kétszer is csúsztatni tudtak a vendégek, ám végül Heaton húzta le a labdát

59

Mee rúgta fel Larsson-t a saját térfele közepén. Felíveléssel jöhet a vendég csapat

57

A második félidőben kicsit magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Sunderland, most nagy a nyomás Heaton kapuján

55

Gyors kontra végén Giaccherini lőtte az ötös sarkáról a kapu irányába a labdát, de a visszafelé igyekvő védők tisztázni tudtak

55

Jutkiewitz elől vágta ki Brown a jobboldali beadást

53

Középről, 25 méterről eresztett el egy életerős lövést Rodwell. Másodjára tudta csak fogni Heaton

53

Jones lőtt ballal a tizenhatoson kívülről Jutkiewitz passza után, azonban lövése nem találta el a kaput

50

Johnson cselezett bele két védőbe, de jól jött ki az esetből, így 10 méterről lőhetett ballal, ám lövése a rövid oldali kapufa mellett suhant el 1 méterrel

49

Giaccherini próbálkozott ismét, eddig talán ő a legveszélyesebb vendég játékos. Lövése nem sokkal kerülte el ezúttal a balkapufát

47

Jutkiewitz kapott egy labdát a tizenhatos jobb oldalánál, de az asszisztens jelzése szerint lesen tartózkodott, így nem tudta lövéssel befejezni az akciót a Burnley

46

Érdekes statisztikákra lehet bukkanni, ha keresgél az ember... Az első félidőben például a kapus Mannone 38-szor, míg a csapat csatára Wickham csak 10-szer ért labdába. Így könnyen megmagyarázható, hogy miért is 40-60 a labdabirtoklási mutató...
Lövési kísérletek: 6-4
Kaput eltalált lövések: 4-3
Szabálytalanságok: 7-7

Az első 45 perc alapján kijelenthető, hogy többet tett a vezetés megszerzése érdekében a hazai csapat, bár egy-két kontratámadása és ezt lezáró lövése ugyan akadt a vendégeknek is. Várjuk a folytatást, hogy mit talál ki a szünetben a két szakvezető, első sorban Gus Poyet, talán neki van több oka a változtatásra.

45+1

Egy Heaton álltal Sordell-nek előre vágott labdát fejelt el ügyesen Brown (kicsit felmászva ellenfele vállára) a vendég kapu előterében

45

1 perc a ráadás

45

Mannone szedett le egy O'Sheí lábán felperdült baloldali beadást

43

Baloldali Burnley beadás után lökést reklamálnak a hazaiak a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem fúj semmit. Pedig érdekes volt Brown mozdulata Jutkiewitz-el szemben

41

Lesz mit rendbe tennie Poyet-nek a szünetben, eddig nem találja a fogást csapata az ellenfélen. Pontatlan felívelések, céltalanul előre vágott labdák jellemzik a Fekete Macskák utóbbi pár percben mutatott játékát

39

Rodwell maradt lesen

38

Újabb szabálytalanság. Eddig 7-7 faultnál járnak a csapatok

37

Mannone élt együtt a játékkal remekül, miután Brown hazaadása kissé rövidre sikerült és majdnem lecsapott rá Sordell, utóbbi csak azért nem jött össze mert Mannone kivetődve a tribünre bombázta a játékszert

36

Jutkiewitz hámozta át magát 3 védőn is a baloldali oldalvonalnál, majd befelé vezette a labdát és lőtt. 20 méteres rövid felsőbe tartó csavarását fogta Mannone

35

Wickham kapott elpasszt, majd egy átvétel után lőtt 20 méterről. Lövése középre is ment és lapos is volt, így az egyébként erős lövést fogta Heaton

34

Továbbra is inkább a Burnley irányít a Sunderland többnyire kontrákkal veszélyeztet csak

32

Érdekes játékvezetői ítélet! Brown a nyakánál fogva rántotta le Jutkiewitz-et a hazaiak támadóját, mégis kifelé jár a szabadrúgás. Talán azt látta Taylor, hogy előtte egy kicsit a Burnley játékosa is lökte ellenfelét

31

Boyd jobboldali beadásáról maradt le mindenki a vendég kapu előtt

30

Meglehetősen idegesen veszi tudomásul a látottakat Gus Poyet. Egyfolytában fel-le ugrál a kispadról

29

Larsson jobboldali beadása után Vergini fejelt mellé 12 méterről. Épp hogy elkerülte a bal kapufát a kísérlet

27

Hátul adogatnak a vendégek hosszú másodpercek óta

26

Gyönyörűen, egyérintőzve hozta fel a labdát a Sunderland, majd beadással próbálkoztak balról, de az már Heaton kezébe halt el

24

Jutkiewicz vette át mellel a labdát a tizenhatos körívén egy felívelés után, majd egy pattanást követően fordulásból próbálkozott, de lövése jónéhány méterrel elkerülte a kaput

22

Rodwell fejelt 3 méterről Heaton kezébe, miután egy jobboldali beadást a hosszúról középre fejelt Wickham

21

A centerpozícióba helyezkedő Rodwell elől mentettek becsúszva a Burnley védői egy balról érkező bepassz után

20

A 26 méterről elvégzett szabadrúgást a hosszún elfejelték a hazai védők

19

Beíveléssel jöhet a Sunderland jobbról

18

Jones passzolt fel egy labdát Jutkiewitz-hez aki lekészített, majd előbbi lőtt a a tizenhatos vonaláról ballal, csak pont középre. Mannone fogta a lapos lövést

18

Továbbra is tördelik a játékot a csapatok. Gyors egymásutánban Rodwell, Mee és Duff is szabálytalankodott

13

Szabálytalanságokkal tördelik a játékot a csapatok, nem igazán alakult ki folyamatos játék az elmúlt 2 percben

11

Helyzet a túloldalon is! Giaccherini cselezett balról befelé majd tekerte el a labdát jobbal, de Heaton a helyén volt és fogta a 15 méterről leadott lövést

11

Jutkiewitz került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, de lövésébe beleléptek, így pont Mannone kezébe hullott a játékszer

9

Jól kezd a Burnley! Eddig abszolút ők irányítják a mérkőzést

8

David Jones ballal tekert középre balról, a hosszún még Duff ugyan elértem, de már irányítani nem tudta a fejesét, így nem alakult ki komolyabb veszély Mannone kapujára

7

O'Shea lökte fel ellenfelét saját jobb oldalán, így 25 méterről jöhet beíveléssel a Burnley

6

Mannone húzott le magabiztosan Arfield beadását

6

Egyelőre a Sunderland térfelén pattog a labda

5

Ismét Sordell elé került a labda a vendég tizenhatoson belül, de nem mert egyből lőni a lapos beadás után, az átvétel pedig messzire pattant tőle, így oda a gólhelyzet

3

Wickham veszélytelen lövése után jöhet kirúgással Heaton

1

Sordell elől vágták ki a labdát a vendég védők egy jól középre lőtt baloldali beadás után

1

A lila mezes hazai csapat kezdte a találkozót, a vendégek szokásos piros-fehér dresszükben játszanak a mai napon

1

Üdvözöljük on-line oldalunkon.
A Premier League ötödik játéknapjának egyik alsóházi derbijén a Burnley FC a Sunderland AFC gárdáját látja vendégül. A hazaiak tizennyolcadikok jelenleg a négy mérkőzésen szerzett két pontjukkal, míg a Fekete Macskák egy ponttal többet gyűjtve, a táblázat tizenötödik helyén tanyáznak.
Nem indult jól a Burnley számára a szezon, ugyanis első és második találkozójukon is egyaránt vereséget szenvedtek, először a Chelsea, majd a Swansea állta útjukat. Azóta elkezdték gyűjtögetni a pontokat Lafferty-ék, hiszen 0-0-as döntetlent játszottak a Man. United és a C. Palace ellenében is. Az első győzelem azonban még mindig várat magára, épp úgy mint a túloldalon. John O'Shea és társai eddig három ikszre voltak jók négy kör alatt, először a West Brom., majd a Man. United, legutóbb pedig a Tottenham ellen, miután kikaptak a QPR otthonában.
Hogy Sean Dyche-nek vagy Gus Poyet-nek sikerül -e először győzelemre vezetnie csapatát a szezon során az szombat délután kiderül. Ha nem akar lemaradni a találkozóról, tartson velünk, nálunk élőben nyomon követheti a pályán történt eseményeket. A mérkőzés 16:00 – kor kezdődik, jó szórakozást hozzá!