Newcastle United – Hull City

2:2

vége (0:0)

20.09.2014, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Dávid Kiss

Óriási derbi volt, főleg a második, négy gólos játékrész volt szórakoztató. A Hull City gyorsan, bő 20 perc alatt két gólos előnyhöz jutott Jelavic majd Diamé szépségdíjas találatait követően, majd a Newcastle az utolsó húsz percre hasonlóan jól összeszedte magát, és Cissé duplájával megmentett egy pontot a háromból.

Mindkét fél számára kielégítő eredmény lehet ez a döntetlen, bár a Newcastle támadott többet, a kreatívság hiányzott a játékukból, éppen ebből adott leckét nekik a vendég csapatból Jelavic, majd Diamé. Végül a szarkák is megmutatták ők is tudnak remek akciókat végigvinni és be is tudják fejezni azokat, ennek köszönhetően ki is egyenlítettek, így nagy valószínűséggel már nem az utolsó helyről fogják várni a következő fordulót. (18:17:38)

90+6

90+6

Nem ért célba a szöglet, elkapkodták ezt a hazaiak, a játékvezető pedig véget vetett a játéknak.

90+5

Szöglettel jöhet a Newcastle, ez lehet az utolsó esély.

90+5

Ameobi is kap egy sárgát, talán ő sem tudja miért, nagy az iram a végén, nincs megállás!

90+5

Lövés lett a vége, ám az elment a kapu fölött.

90+4

A kaputól 35 méterre kap szabadrúgást a Hull City. 12-14 ember a hazai tizenhatoson belül.

90+4

Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Newcastle, Pérez váltja Gouffrant.

90+3

Aluko volt szabálytalan két percen belül kétszer, a játékvezető ezt egy sárgával honorálja.

90+2

Egy perc letelt, támadásban a Newcastle. Ha már felálltak 0–2-ről miért ne próbálnának még egy gólt szerezni?

90+1

A negyedik játékvezető sem akarja nagyon, épp ezért öt percet hosszabbít.

90

Egy perc van vissza a rendes játékidőből de senki sem akarja hogy vége legyen, micsoda meccs lett ebből!

CISSÉ - 2:2

86

A Newcastle gólt szerzett!

Feláll a Newcastle!!! 2–2!
Sissoko beadását Gouffran lefejelte Cissé elé, aki nem habozott, a kapu torkából a hálóba lőtte a labdát!

85

Nem volt veszélyes a szöglet már a Newcastle támad.

84

Ameobi is beszáll, ő a sérült Tiotét váltja hazai oldalon.

84

A bal szélen próbálkoztak most begurított labdával a vendégek, ám Sissoko az elfutó vendég játékossal ment, és végül szögletre mentett.

81

Cserél a Hull az utolsó tíz percre, Jelavicot váltja Meyler.

79

Cabella is besárgul.

79

Cabellához érkezett a szöglet, aki a tizenhatos széléről kapásból rábombázta a kapura a labdát, ám az megpattant egy védőn, és a kapu mellé csurgott. Újabb hazai sarokrúgás jöhet.

78

Szöglettel jöhet a Newcastle.

76

Kapura nem volt veszélyes a szabadrúgás, ám látványosan Elmohamady kezére pattant a labda a tizenhatoson belül. Az egész hazai szurkolótábor egy emberként kiáltott büntetőt – talán jogosan, de a játékvezető továbbot intett.

75

Tioté harcol egy szabadrúgást a bal szélen.

CISSÉ - 1:2

73

PAPISS DEMBA CISSÉ feléleszti a hazai reményeket! Tiotétől kapta a passzt a tizenhatos jobb szélénél, tolt rajta egyet, majd éles szögből a kapus és a kapufa között a hálóba lőtte a labdát! 1–2!

71

Gouffran passzát Colback próbálta kapásból gólra váltani, ám, nem találta el a kaput a tizenhatoson belülről.

69

Cserével reagált a gólra a Newcastle, Cissé váltja Riviére-t.

DIAMÉ - 0:2

68

A Hull City gólt szerzett!

MOHAMED DIAMÉ góljával már 0–2 az állás! A francia középpályás igencsak lelassította a vendég akciót, már már úgy tűnt visszaér a teljes hazai védelem, ám ekkor kitolta a védő mellett a labdát balra, majd beragasztotta a labdát a bal fölsőbe jó 20 méterről! Krul hiába vetődött, ezt sem érhette el!

68

Eladják a labdát a hazaiak, három a három ellen indulhat a Hull támadása!

66

Janmaat beadását kifejelik, hiába van 4-5 Newcastle játékos is a Hull tizenhatosán belül.

65

Sok a szabálytalanság ezekben a percekben, helyzetek azonban nem nagyon vannak.

62

Quinn kapta a labdát az ötös előtt a szabadrúgást követően, ám centikkel elvétette Krul kapuját!

60

Tioté volt szabálytalan, vendég szabadrúgás jöhet a tizenhatos elől.

59

Robertson és Sissoko különbözött össze, egy-egy sárgával elintézte őket a játékvezető.

58

Nem volt veszélyes a Newcastle szöglete, már a Hull City támadhat.

57

Livermore-ról ment most ki a labda, hazai szöglet jöhet.

57

A hazaiak sem állnak le, a jobb szélről érkezett középre laposan a labda, Cabella azonban nem érte el, csak belepöckölni tudott, így se lövésnek, se passznak nem lett jó a megmozdulása.

56

Rögtön a beállása után gólt szerezhetett volna Sone Aluko, ám centikkel lecsúszott az ötösre felé ívelt labdáról!

56

Hernandezt váltja Aluko vendég oldalon.

54

Most kezd csak felpörögni a hazai csapat, Cabella kapott egy lapos passzt a büntetőpontnál, rögtön lőtt, de McGregor fektében ennek a lövésnek is az útját állta! Colback került ezek után ziccerbe, de hiába, a lövés pillanatában lesen volt, és a partjelző ezt észre is vette.

53

Krul fogta, majd kiejtette, de szabálytalanul támadták. Szabadrúgás kifelé.

52

Coloccini sárgul be reklamálásért.

52

A bal szélről végezhet el szabadrúgást vendég csapat.

50

Kicsit sokkolta a Newcastlet a gól, lélektanilag ez nem éppen a legjobbkor jött.

JELAVIC - 0:1

48

MICSODA GÓL!!! Vezet a Hull City!!!
Hosszú csata után visszaszerezték a labdát a bal szélen a vendégek, amit Elmohamady ívelt be a tizenhatosra, NIKICA JELAVIC pedig oldalfordulatból, szemet gyönyörködtető mozdulattal beverte a jobb fölsőbe! Krul esélytelen volt ebben a helyzetben, gyakorlatilag mozdulni sem tudott a lövésre!

46

Riviére kapott labdát az ötösnél meglepően tiszta helyzetben, azonban nem tudott kapura fordulni.

46

Az első félidőben domináltak a hazaiak, sorra vezették a támadásokat, ám egyelőre nem voltak igazán veszélyesek a kapu előtt. A Hull fegyelmezetten védekezik, a támadásaik egyelőre nekik is többnyire veszélytelenek, teljesen reális félidei eredmény ez a 0–0.

45+2

45+1

A beadás viszont nem jut el a címzettig, kikerül az alapvonalon túlra a labda. Kirúgás jöhet.

45+1

Riviére nem tud lőni, inkább kitette szélre.

45+1

Egy perc lesz a ráadás, továbbra is támadnak a hazaiak.

42

Williamsont keresték a tizenhatoson belül egy felívelt labdával, de a játékszer helyett Davies könyökével találkozott a levegőben. Kis ápolás fog kelleni, néhány percig emberhátrányban lesz a hazai csapat.

41

Nagyon megnyomja a félidő utolsó perceit a Newcastle, alig alig kerül ki a labda a vendég térfélről.

39

Bő másfél perce már a vendég tizenhatosnál folyik a játék, ám bedobásnál tovább egyelőre nem jutott a Newcastle.

36

A pontrúgást követően Davies fejelte kapura Huddlestone ívelését, ám nem találta el a kaput.

35

Jelavicot pedig Tioté buktatja, nem túl folytonos a játék ezekben a percekben.

34

Sissoko volt túl agresszív, Huddlestone javára ítél szabadrúgást a játékvezető.

31

A Robertson Hernández duó is eljátssza ugyanezt, 0–4 re vezet lesek tekintetében a Hull.

30

Huddlestone indította volna Jelavicet, de lesen volt a vendég támadó.

30

Gouffran passza után Colback vállalkozott lövésre, ám az elakadt egy védőben.

28

Riviére és Cabella kényszerítőzte be magát most a vendég tizenhatoson belülre, végül utóbbi lőtt egy lapos passz után az ötös széléről, ám a védelem éppen megtudta annyira zavarni, hogy ne menjen kapura a lövés.

26

Quinn próbálta Hernandezt kiugratni most, ám utóbbi lesen volt. Jöhet a Newcastle.

25

Janmaat próbálkozott most távolról egy lövéssel, ám jóval elment a labda a bal kapufa mellett.

23

Robertson passza után Jelavic tüzelt a hazai tizenhatoson belülről, Krul védett nagyott!

23

Sissoko akarta felgyorsítani a játékot a középpályán, de ehelyett eladta a labdát. Fordulhat a Hull City.

21

Coloccini megnyerte a párharcot, ám a társak ismét eladták a labdát. így került lövőhelyzetbe Livermore a tizenhatos előtt, ám jóval a kapu mellé lőtt.

20

Most kijön a szorításból a Hull, a bal szélen támadnak a vendégek.

18

A tizenhatos előteréből elengedett lövést blokkolták, majd felszabadítottak a vendégek.

17

Továbbra is dominál a Newcastle, ezúttal a bal szélről indul az akció.

16

Laposan próbálták behozni a tizenhatosra a labdát ezúttal a szarkák, azonban most jól helyezkedett a Hull védelme és sikeresen megakasztották az akciót mielőtt helyzet alakulhatott volna ki.

14

Remek rövid passzos játékot követően, Janmaat ívelte keresztbe a labdát a jobb szélről, Gouffran kapura is tudta fejelni az ötösről, de McGregor ezt is védte!

14

Percről percre egyre aktívabbak a hazaiak, a gyenge első öt percet követően mostanra ők irányítják a mérkőzést.

11

Cabella gyötörte be a tizenhatos széléről a labdát az ötös felé, ám egy fejről felpattant a labda, így lett az tökéletes az érkező Colbacknek, aki kapásból, laposan a kapu bal oldalát célozta, de McGregor ezúttal is gyorsan reagált, és vetődve védett.

10

Laposan érkezett középre a szabadrúgás, rögtön tisztáztak a vendégek.

10

Elmohamady vágta fel Colbacket a bal szélen, hazai szabadrúgás jöhet.

8

Sissoko lapos passzát követően Cabella eresztett el egy lövést jobbal a tizenhatos közepéről, ám McGregor védte a lövést!

7

Majdnem megszerezte a vezetést az imént a Hull City a labda már a hálóban volt, ám les miatt érvénytelenítette a találatot a játékvezető.

6

Riviére fejelte kapura a gyors kontra végén Cabella beadását, de pontatlan volt, jó 1,5 méterrel mellé ment.

5

Éppen Krul kezébe érkezett a szabadrúgás, fordulhat a Newcastle!

4

Sokkal aktívabb a vendég csapat az első percekben, most egy szabadrúgást harcoltak ki a tizenhatos mellett, Dummett volt szabálytalan Quinn-el szemben.

2

Ismét a Hull volt kezdeményezőbb, Diamé próbálta bepörgetni a labdát a tizenhatosra, ám nem találta el jól, így a labda a szögletzászló mellett az alapvonalon túlra csorgott. Kirúgás jöhet.

1

A vendégek kezdték az összecsapást, első akciójukkal nem jutottak messzire, a tizenhatos előtt megálljt parancsolt a támadóknak a hazai védelem.

1

Newcastle United: Krul – Dummett, Williamson, Coloccini, Janmaat – Tiote, Colback – Gouffran, Sissoko, Cabella – Riviére.
Cserék: Ameobi, Anita, Cisse, Elliot, Haidara, Perez, Taylor.

Hull City: McGregor – Elmohamady, Davies, Dawson, Robertson – Livermore, Huddlestone, Diame, Quinn – Jelavic, Hernandez.
Cserék: Aluko, Brady, Chester, Harper, Meyler, Ramirez, Rosenior.

Játékvezetők: Neil Swarbrick – S. Ledger, M. Perry – R. Madley.
Az angol Premier League ötödik játéknapján a Newcastle fogadja a Hull Cityt.

A szarkák kiábrándítóan gyengén kezdték a szezont, az eddigi négy meccsen mindössze két pontot szereztek – ezzel jelenleg a tabella végén foglalnak helyet.

Igaz nem feltétlen rossz ómen ez a csapat számára, legutóbb a 2005/2006-os a szezonban indult ilyen lassan a szekér (akkor 4 forduló után 1 ponttal álltak), de az szezon végére olyannyira összeállt a keret, hogy feltornázták magukat a 7. helyre.

A Hull City jelenleg a 10. helyet foglalja el 5 ponttal. Két döntetlen mellett egy győzelem és egy vereség a mérlegük, de eddig túlzottan acélos ellenféllel nem találták szembe magukat, ma itt a St James' Parkban vár rájuk talán az eddigi legnagyobb erőpróba a szezonban.

Nem lenne könnyű megmondani, hogy ki a mai meccs favoritja. A Newcastlenél továbbra is sok a hiányzó, de egy újabb gyenge teljesítmény akár Alan Pardew állásába is kerülhet.

Azt pedig ne felejtsük, hogy a Hull City a tavalyi szezonban mindössze három mérkőzést tudott idegenben megnyerni, de ebből az egyik éppen a Newcastle elleni 2–3-as siker volt, éppen az ötödik fordulóban.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..