West Ham United – Liverpool Football Club

3:1

vége (2:1)

20.09.2014, 18:30 • Upton Park, London • Csaba Dévai

A Liverpool tehát elvesztette sorozatban második bajnoki meccsét, így hivatalosan is beragadt a rajtnál. Én ezzel megköszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (20:32:30)

90

Mérkőzés vége! Egy nagyon szenvedős Liverpoolt sikerült legyőznie az ihletett formában játszó West Ham Unitednak.A londoniak az első félidőben lehengerelték ellenfelüket, a semmiből jövő vendég szépítés pedig nem bizonyult elégnek a döntetlen kiharcolásához. Egyedül Mario Balotelli tudott egy kis színt vinni a vendég támadásokba, a többiek képtelenek voltak érdemben fellépni a rendkívül szervezetten védekező csapat ellen.

90+3

Noble ütközte le Sterlinget, szabadrúgás jár érte.

90+2

Nagyon hiányzott valami plusz ma a Liverpool játékából, most pedig már mintha fel is adták volna a meccset.

90+1

Négy perc a hosszabbítás.

90

A West Ham birtokolja a labdát, de most már nem olyan sürgős nekik.

89

És marad támadásban a West Ham United!

AMALFITANO - 3:1

88

A West Ham gólt szerzett!
Egy eladott labdára csapott le Downing, aki tökéletes passzt adott MORGAN AMALFITANO-nak, aki könnyedén elhelyezte a labdát Mignolet mellett. Ezzel már 3-1 a hazaiak javára, végképp eldöntötték a meccset a londoniak.

87

Skrtel lövése kerülte el Adrian kapuját.

86

Minden mezőnyjátékos a West Ham térfelén.

85

Öt perccel a vége előtt egy gólos hazai vezetést mutat az eredményjelző, és ezzel tanácstalan tologatással nem is kerül közelebb a döntetlenhez a Liverpool.

84

A két Sakho ütközött össze, a West Ham játékosnak fájt jobban a találka.

82

Nem szeretném elkiabálni a West Ham szurkolóknak, de nincs benne a levegőben a liverpooli egyenlítés.

82

Hihetetlen bravúr, Sterling 10 másodperc alatt háromszor adta el a labdát.

81

Visszatérhet Kouyate a pályára, ahol éppen a 'Pool adogat.

80

Ismét Kouyate maradt lenn, nem túl szerencsés meccs ez a számára.

79

Hiába birtokolja többet a labdát a Liverpool, komoly nyomást nem tud helyezni ellenfelére.

78

Moreno próbálkozott egy elehetetlen megkerülős csellel, el is vesztette a labdát.

75

És a hazaiak is cserélnek, a nagyszerűen játszó Valencia helyett Collins lépett pályára, akivel inkább védekező felállású lesz a West Ham.

75

Nem lehet túlságosan elégedett mai teljesítményével Borini, Lambertnek nem lesz nehéz túlszárnyalni teljesítményét.

75

És egy újabb vendég szöglet jöhet.

74

Kouyate tudott majdnem veszélyeztetni egy beadás után, a védők azonban túlerőben voltak.

72

Mignolet hozhatja játékba a labdát, miután egy hazai indítás bizonyult túlságosan hosszúnak.

71

A liverpooliaknál van most a labda, és összességében is ők az aktívabak ebben a játékrészben.

70

A kapus boxolta ki a labdát.

70

Balotelli lövése után Adriannak kellett hárítania, szöglet következik.

68

Egy jónak mondható teljesítménnyel a háta mögött megy le Song, a helyén Amalfitano.

68

Balotelli lökte fel Cresswellt.

67

14-9 a szabálytalanságok aránya a West Ham javára.

66

Nagyon csúnyán lemaradt Jenkinson erről a labdáról, és Moreno lábát kaszálta el a frissen beállt játékos.

65

Borini próbálta meg előadni a nagy halált az Adriannal való ütközés után, a bíró azonban nem ette meg.

64

Borini távoli megpattanó lövése tréfálta meg Adriant.

63

Sterling hagyta faképnél villámgyorsan a védőjét, a visszatett labdát azonban a védők szerezték meg.

62

Az első Wst Ham csere a mérkőzésen, frissítenie kellett a hazai edzőnek.

61

Gerrard passza után Borini csavart kapura, nem volt veszélytelen!

60

Ismét Lovren csúszott oda ellenfelének. Jobb lesz ha lehiggad, mert így ideje korán véget érhet számára a meccs.

59

Balotelli lőtte el tizenhat méterről, Adriannk kellett fognia a próbálkozást.

59

Noble passza nem volt pontos, indulhat a Liverpool.

57

Lovrennel is el kell beszélgetnie a bírónak, miután kissé felforrt a feje, és kis híján nekiesett ellenfelének.

56

Moreno rúgott Kouyate-nek.

56

Ez se váltotta meg a világot.

56

Liverpooli szöglet következik Sterling beadása után.

55

Enner Valencia lövését blokkolta Lovren.

54

Balotelli adott nagyszerű labdát Borininek, aki faék egyszerűséggel, kisodródva próbált gólt szerezni – eredménytelenül.

53

Balotelli kezezése után hazai szabadrúgás.

52

A szabadrúgásból a West Ham indulhatott, a kontrát azonban könnyedén hatástalanították a védők.

52

Liverpooli szabadrúgás szinte a szögletzászlótól.

51

Balotelli esett el a tizenhatoson belül, tisztázatlan körülmények között.

50

Egy Sterling beadás sikerült túl hosszúra, kirúgás következik.

49

Most mintha kicsit feljebb kapcsolt volna a Liverpool.

48

Sterling nagyon gyenge lövése kerüli el Adrian kapuját.

47

West Ham szabadrúgás után került a labda a liverpooli tizenhatosba a labda, lövésig azonban nem jutottak a hazaiak.

46

45

Befejeződött az 1. félidő. Villámrajtot vett a Wst Ham United, már a második percben megszerezték a vezetést, a hetedikben pedig már két góllal ment a londoni csapat. Mondhatni kissé a semmiből jött a liverpooli szépítés, egy Balotelli lövés után Sterling hozta vissza a meccsbe csapatát. Az első félidő alapján teljesen megérdemelt a hazai vezetés, sokat kéne fejlődni a játék terén a Liverpoolnak, meglátjuk hogy össze tudják-e szedni magukat a szünetben. Maradjanak velünk!

45+6

Reid beadását fejelik ismét kétségbeesetten szögletre a liverpooliak.

45+6

A szöglet is veszélyes volt, de lövésig nem jutott a hazai csapat.

45+5

Valencia lőtte rá, a lövés azonban csak a sorfalig jutott. Szöglet.

45+4

West Ham szabadrúgás következik ígéretes helyről.

45+3

A visszafutó Balotelli szerzi meg a labdát – hát ilyet se látni minden nap.

47+3

A kontra pedig nem volt sikeres, a védők visszaértek.

45+2

Gerrard szabadrúgását simán kifejelték.

45+1

Az első mutatósabb liverpooli támadást láthattuk, Song szabálytalansága után pedig veszélyes helyről jöhetnek.

45

Hat perc lesz a ráadás!

45

Downing nem adta be elég gyorsan, így Skrtel blokkolni tudtaa labdát.

45

Hamarosan meglátjuk mennyi esz a hosszabbítás.

43

Noble adta be a szöglete, és Tomkins fejese bizony nem sokkal kerülte el a vendégek kapuját!

43

Cresswell beadását kellett szögletre tisztáznia Lovrennek.

42

Most teljesen beszorult a Liverpool saját tizenhatosához.

41

Enner Valencia dolgoztatta meg Mingolet-t, de nem tudta eléggé sarokra helyezni lövését.

40

És visszatér Lovren a pályára, fáslival a fején.

40

Sakho beadása volt túl hosszú, Mignolet rúghatja ki a labdát.

39

Egyelőre tíz emberrel a Liverpool.

38

Igen komolynak tűnik Lovren fejsérülése, kétséges hogy tudja-e folytatni.

37

Még mindig ápolás miatt áll a játék.

36

Továbbra is a földön fekszik Lovren, komolyabb baja lehet a liverpooli védőnek.

35

Lovren és Sakho fejelt most össze, elég sokat áll a játék ápolás miatt.

34

Reid és Adrian ütközött össze Moreno beadása után, de mindketten sérülés nélkül megúszták.

33

Valencia lőtte rá erőből, Mignolet védése után hazai szöglet.

32

Ismét veszélyes helyről érkezik egy West Ham szabadrúgás.

31

Egyelőre a pályán marad Kouyate, hogy csapata ne legyen emberhátrányban.

30

Kouyate jelezte beadása után hogy nincs rendben, és már ápolja is az orvosi stáb a West Ham-es középpályást.

29

Valencia nagyon aktív a bal szélen, nem egyszer okozott már gondot védőjének.

28

Összerúgott Kouyate ellenfelével, a bíró egy sárga lapot adott érte.

STERLING - 2:1

26

Liverpool gólt szerzett!!
Balotelli lövése még levágódott Cresswellről, a labda azonban pont RAHEEM STERLING elé pattant, aki húsz méterről a kapuba bombázott!

26

Úgy tűnik Tudja folytatni a mérkőzést Valencia.

24

Valencia esett össze, miután lefejelte Mignolet vállát. Az orvosi stáb ápolja a pályán.

24

Sterlig kapott jó labdát, beadása azonban pontatlanra sikerült.

23

Tomkins indítása volt túl hosszú Valencia-nak.

22

És rögtön itt az első csere a mérkőzésen, a jobb védőjét hozza le Rodgers, Sakho érkezett a helyére.

21

Egy megpattanó lövést követően láthattuk az első vendég szögletet is, Gerrard beadását azonban könnyűszerrel kifejelték.

20

Már a saját térfelén megtámadják a labdás embert a West Ham játékosok. Így nehéz lesz támadást indítani.

19

Noble szöglete megint nem okoz gondot a védőknek.

19

Noble és Cresswell összjátéka után itt a második hazai szöglet.

17

Balotelli is besárgul tehát.

17

Adrian és Balotelli akaszkodott össze, a bíró mindkét játékosnak sárgát ad a játékvezető.

16

Az ismét remekül meginduló Downing lőtt kapura, Mignolet kapta el a megpattanó lövést.

15

Hátul adogat a vendég csapat, támadást csak fellőtt labdákkal tud kezdeményezni.

14

Védekezni kényszerül a Liverpool, keveset van náluk a labda.

13

Az első West Ham szögletet simán kifejelte Balotelli.

12

Cresswell gondolt egyet, és lőtte el 20 méterről, Mignolet-nak kellett kipiszkálnia a bal alsóból!

12

Downing és Sakho játszott össze a liverpooli térfélen, a védők azonban végül megszerezték a labdát.

11

Balotellit lökték meg fejelés közben a félpályánál, szabadrúgás.

10

Hátul adogat a Liverpool, meglátjuk hogyan teszik túl magukat ezen a sokkon amit az első tíz perc jelentett.

9

Reid rúgj ki a labdát saját kapuja elől.

8

Önfeledten ünnepel már a nyolcadik percben az Upton Park közönsége!

SAKHO - 2:0

7

Repülőrajtot vett a West Ham United, DIAFRA SAKHO emelte át oldalról a túlságosan kinn álló Mignole-t, akinek rémálomszerűen kezdődik ez a mai meccs!

6

Noble lépett oda nagyon keményen ellenfelének, azonban a labdát találta el.

5

Mignolet húz le egy hazai beadást.

4

Itt a mérkőzés első sárga lapja is, a gólszerző, Reid kapja azt.

3

Most is a hazaiak birtokolják a labdát.

REID - 1:0

2

Alighogy elkezdődött a mérkőzés, máris vezet a hazai csapat! Egy veszélyes szabadrúgás után Tomkins fejelte vissza a kapu elé a labdát, ahol WINSTON REID befejelte azt Mignolet kapujába! 1-0 az állás!

1

West Ham United-Liverpool mérkőzés van hátra a Premier League ötödik fordulójának szombati játéknapjából. Kritikus fontosságú lenne a mai győzelem mindkét csapat számára. A hazaiak beragadtak a rajtnál, négy meccsen mindössze négy pont jött össze, és ha nem szeretnének lemaradni a középmezőny elejétől, jobb lesz ha összeszedik magukat. Ez a javuló tendencia azonban nem biztos hogy a mai meccsen fog elkezdődni, tekintve, hogy a liverpooli gárda is igencsak éhes a győzelemre. Négy meccs alatt kétszer győztek, a nagy rivális Manchester City-től azonban simán, 3-1-re kapott ki Brandon Rodgers csapata.
Igazi parázs angol derbire lehet tehát számítani, a mérkőzéshez jó szórakozást kívánok!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

3:1

vége (2:1)

Gólok: 2. Reid, 7. Sakho, 88. Amalfitano – 26. Sterling

Lapok:   4. Reid. (WHU), 17. Adrian (WHU), 28. Kouyate (WHU), 66. Jenkinson (WHU) – 17. Balotelli (LFC)

West Ham United: Adrian – Cresswell, Demel (Jenkinson 61. p.), Tomkins, Reid – Song (Amalfitano 69. p.), Kouyate, Noble (C) – Valencia (Collins 76. p.), Sakho, Downing
Cserék: Amalfitano, Cole, Collins, Jenkinson, Vaz Te, Zarate

Liverpool Football Club: Mignolet – Manquillo (Sakho 22. p.), Skrtel, Lovren, Moreno – Henderson, Gerrard (C), Lucas Leiva (Lallana a szünetben) – Sterling – Balotelli, Borini (Lambert 75. p.)
Cserék: Enrique, Jones, Lallana, Lambert, Markovic, Sakho, Touré