Gyirmót FC Győr – Szolnoki MÁV FC

0:2

vége (0:0)

20.09.2014, 18:00 • Tóth Gábor

Érdekes mérkőzés volt, hiszen a hazaiak gyakorlatilag végig fölényben játszottak, de a góllövéssel hadilábon álltak, még 11-esből sem tudtak a kapuba találni.

A második félidő elején a Szolnok kihasznált egy védelmi hibát, majd a kicsit "lefagyott" gyirmóti védelem összehozott egy büntetőt a vendégeknek, ezzel már komoly előnybe került a Szolnok, amit meg is tartottak a végéig. (21:56:47)

90+6

90+6

Zsolnai ugratná ki egy kontra végén Bohnert, pontatlan a labda.

90+5

Oross veszi át Cseri labdáját, 12 méterről lő. elakad a védőkben.

90+4

Egymás után jönnek a hazai beívelések, jól áll a lábán a szolnoki védelem.

90+3

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Hamar (Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC).

90+2

Pokorni marad lenn Oross szabálytalansága után, de folytatja a játékot.

90+1

6 perc a ráadás.

90+1

Oross lövi a jobb sarokra a büntető, Pokorni egy gyors vetődéssel szögletre tolja a labdát!

90

Orosst löki fel Zsolnai a 16-oson belül, 11-es.

89

Cseri emel a kapu elé jobbról, Andorka és Oross is lemarad a labdáról.

88

Rokszin helyett Bohner a Szolnoknál.

87

Rokszin húz befelé balról, 20 méterről, ballal lő a bal sarok mellé.

86

Lengyel elé pattan egy labda, nagy helyzetben állítják meg lesen.

85

Beívelés jobbról, Andorkát előzi meg Vári fejjel.

84

Oross lő 20 méterről, a lefelé csapódó labda kevéssel a felső léc fölött hagyja el a játékteret.

83

Andorka egy jó csel után 12 méterről lő, Pokorni véd a jobb sarok előtt bravúrral.

83

Magasföldihez kerül egy labda a kaputól 14 méterre, de a lövése gyenge.

82

Rokszin íveli a kapu elé a szabadot, Oross veszi le és hozza ki a labdát.

81

Présinger rúgja meg Rokszint a jobb szélen, szabadrúgás a vonal mellől.

80

Magasföldi vesz át egy labdát a 16-os előterében, egy lövőcsel után bombáz a jobb sarok mellé.

79

Milét le kell cserélni úgy tűnik, folytatódik a játék közben.

78

Mile marad lenn a kapuja előtt Andorka belépője után.

77

Hajba helyett Andorka a pályán, vagyis védő helyett támadó.

76

Mile löki fel Orosst a kezdőkörben, sok a szabálytalanság.

75

Papp buktatja a felezővonalnál Zsolnait.

74

Urbin indulna egy kivágott labdával, Hajba szereli a felezővonalnál.

73

Urbin helyett hamar a pályán.

73

Cseri lapos beadásába vetődik bele Vári, kezezést reklamálnak a hazaiak, nincs sípszó.

72

Somogyi gyűjt be egy előreívelt labdát Urbin elől.

71

Hajba beadását fejelik ki a védők a rövid saroknál.

71

Vári indulna a jobb szélen, hosszú labdát kap, dobhat a Gyirmót.

70

Cseri bal oldali beadását Beliczky fejeli fölé kevéssel.

69

Balog passzolna a 16-os előterében helyezkedő Orosshoz, ez is pontatlan labda.

68

Madarász lő 30 méterről ballal, egy méterrel fölé.

67

Présinger beadását megcsúsztatja Oross, Pokorni gyűjti be a labdát a kapu előtt.

65

Présinger ível be szögletet jobbról, Pokorni húzza le a hosszú saroknál.

64

Cseri lövi be a labdát balról, nincsenek érkezők középen.

63

Balog emel be egy labdát jobbról, Cseri veszi át, éles szögből lő jócskán fölé.

62

Présinger szöglete jobbról, ezt is a védők fejelik ki.

61

Cseri éles beadása suhan el e támadók előtt a kapu előtt keresztben.

60

Magasföldi indítja Bekliczkyt a 16-os vonalánál, közbelép egy védő.

59

Cseri ad be balról, kifejelik a védők.

58

Vári emel a kapu elé jobbról, nincs rá érkező, Somogyié a labda.

57

A játékban nem volt benne, hogy két góllal elhúz a Szolnok, lesz-e válasza erre a hazaiaknak?

56

A Szolnok gólt szerzett!
VÁRI BARNABÁS higgadtan helyez a kapu bal oldalába a büntetőből! 0:2

55

11-est ítélnek a Szolnoknak! Présinger buktatja Rokszint a 16-oson belül.

54

Balról jön egy gyirmóti beívelés, Pokorni húzza le Papp elől.

52

Balog hibája után URBIN PÉTER lép ki a jobbösszekötő helyén, és éles szögből Somogyi alatt lő a kapu közepébe. 0:1

51

Présinger ível be balról, Oross elől fejeli ki a labdát Mile.

50

Lengyel Béla lő 18 méterről, egy méterrel a bal sarok mellé.

49

A két 16-os között zajlik a játék, továbbra sincsenek helyzetek.

47

Rokszin löki fel Madarászt a felezővonalnál.

46

46

Kettős csere a szünetben a hazaiaknál, Kákonyi helyett Beliczky, Paku helyett Madarász a pályán.
Eddig nem sok említésre méltó esemény volt a mérkőzésen, a félidő végére állandósult a hazaiak fölénye, beszorították a kapujuk elé a Szolnokot, de igaz gólhelyzetig még nem jutottak, ahoygy ellenfelük sem.

45

44

Kákonyi lép ki középen, egy jó csel után ballal lő, de már estében, a jobb sarok mellé megy a labda.

43

Oross vesz le egy labdát a 16-oson belül, de kézzel is hozzáér, szabadrúgás kifelé.

43

Paku ível be szögletet balról, ezt Lengyel fejeli ki a mezőnybe.

42

Magasföldi íveli be a sarokrúgást, Mile fejeli ki a rövid sarokról.

41

Pakut szerlik szögletre a balösszekötő helyén.

40

A félidő végére a Gyirmót már nagy fölényt harcolt ki, de helyzetbe nem tudnak kerülni továbbra sem.

39

Magasföldi egy 30 méteres szabadrúgást lő a jobb sarok mellé kevéssel.

38

Cseri veszi át a labdát a 16-os előterében Magasföldihez passzol, aki hosszan tolja meg, oda a lehetőség most is.

37

Kákonyi ível a kapu mögé a jobb szélről.

36

Rokszin beadása megpattan egy védőn Somogyi húzza le a kapu előtt.

35

Rokszint előzi meg Présinger a jobb szélen, kirúgás jön ráadásul.

34

Magasföldi 28 méteres lövése akad el a védőkben.

33

Zsolnai ível előre a bal szélre, hosszú a labda, jöhet a Gyirmót.

32

Présinger emel a kapu elé, Pokorni fogja a labdát.

31

Lengyel ugratná ki Urbint a balösszekötő helyén, pontatlan a labda.

30

Cseri megy el a bal szélen, a beadása elakad a védőkben.

29

Nem túl jó a játék, sok hibával játszanak a csapatok, igaz gólhelyzet még nem is volt.

27

Oross keresztlabdája hosszú Kákonyinak, Pokorni a végállomás.

26

Pakut buktatja Zvara cserébe az előzőért, szintén a felezővonalnál.

25

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Papp (Gyirmót FC Győr), Zvarát rúgta meg a felezővonalnál.

24

Magasföldi a sorfalba lövi a szabadrúgást.

23

Magasföldit tartja fenn Mile a kaputól 30 méterre, szabadrúgás.

22

Hajba löki fel a felezővonalnál Lengyelt, szabadrúgás.

21

Kákonyi emel Orosshoz, akitől a 16-os vonalánál elpattan a labda, oda a helyzet.

20

A pálya közepén zajlik most a kicsit eseménytelen játék, nincsenek helyzetek.

17

Urbin elé emelnek be egy labdát, Lázár előzi meg az ötös sarkánál.

16

Fritz szereli szögletre Kákonyit, Paku beívelése után Oross ollózási kísérletét látja veszélyes játéknak a bíró.

15

Rokszint szerelik a jobb szélen, Lázár indítaná Orosst, akit fellöknek, szabadrúgás a felezővonalról.

14

Cseri indítja Orosst a bal szélen, lesen a támadó.

13

Kákonyi perdít Hajba elé a jobb szélre, a beadást nem éri el Magasföldi fejjel az ötösön.

12

Lengyel lapos beadását fülelik le a védők a 16-os vonalánál.

11

Papp ível be jobbról, a hosszú saroknál Cserit előzik meg a védők.

10

Urbin lép ki a leshatáron ígéretes helyzetben, de hosszan veszi át a labdát.

8

Hajba beadása akad el a védőkben, kihozza a labdát a Szolnok.

7

Kenderest szerelik szögletre a jobb szélen, ő íveli be a sarokrúgást, veszélytelen.

6

Kákonyi indulna ismét, Pokornié a labda.

5

Paku elé emel be egy labdát Présinger, de hosszan, kirúgás jön.

4

Lázár marad lenn, ápolják, de folytatja a játékot.

3

Kákonyi indulna a jobb szélen, hosszú a labda, Pokorni gyűjti be.

2

Magasföldi indítja Présingert a bal szélen, lesen a hátvéd.

1

Hajba jobb oldali beadását blokkolják, dobás jön, utána Kákonyi nem fér a labdához a 16-oson belül.

1

A labdarúgó NBII egyik ma esti mérkőzésén a Gyirmót fogadja a Szolnok csapatát.

A hazaiak 5 forduló után a második helyen állnak a tabellán, négy győzelmet arattak eddig, és éppen az az együttes előzi meg őket, amely az első fordulóban legyőzte őket, a Vasas nyerte a rangadójukat a Fáy utcában.

A Szolnok a 11. helyen szerénykedik jelenleg, egy győzelem, egy vereség és két döntetlen a mérlegük, és van egy elmaradt hazai mérkőzésük, ez is befolyásolja természetesen az aktuális pozíciójukat.

A Gyirmót az elmúlt szezonban a dobogón végzett, a tavasz során a legeredményesebbek voltak a bajnokságban, mind gólokat, mind pontokat tekintve, de az ősszel összeszedett hátrány a Nyíregyházával és a Dunaújvárossal szemben már nem volt ledolgozható.

A Szolnok a 12. helyen zárta a bajnokságot legutóbb, de egy emlékezetes mérkőzésen le tudták győzni a Gyirmótot, 1:3-as hátrányból fordítottak, 4:3 lett a vége, igaz hogy a szolnoki mérkőzésen pedig a Gyirmót tudott nyerni 3:2-re.

Ezen előzmények alapján élvezetes, gólgazdag mérkőzés is kerekedhet ebből, bízzunk benne, hogy folytatják a "hagyományt" a csapatok.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..