Telekom Veszprém – RK Metalurg Skopje

33:21

vége (18:10)

20.09.2014, 16:00 • Veszprém Aréna • Kármán Zoltán

A lényeges kérdések már az első félidőben eldőltek, már akkor stabil előnyt épített ki magának az MKB Veszprém. Az látszott végig, hogy nincs igazán egy súlycsoportban a két együttes, bár annyiból csalóka, hogy amikor viszont kicsit is kihagyott védekezésben a hazai csapat, szép gólokat tudott termelni a Metalurg Szkopje is.

Minden játékos lehetőséget kapott nálunk, éltek is vele. A kapuban Mikler hozott egy jó átlagot, Alilovicnak nem ment még annyira, de az is igaz, hogy az utolsó 15 percre már nem volt annyira kőkemény a védekezés sem előtte.
Elől főként Zeitz, Marguc és Sulic termelt a legjobban, a védekezés pedig a hétközi meccshez hasonlóan kiváló volt.
Most közel egy hónapig nem lép pályára a Veszprém, főként a BL kötelezettségek miatt, október közepén láthatjuk újra a magyar csapatot a SEHA Ligában.

MKB Veszprém – Metalurg Szkopje: 33-21!
---- (17:30:37)

60

Mérkőzés vége. (33:21)

60

Irtózatos erejű bomba még a végén BOROZAN részéről. (33:21) (33:21)

60

Hatalmas ünneplés, KANCEL Ottó átlövésből eredményes középről, 10 méterről. (33:20) (33:20)

60

Kancel szerez labdát a falban. (32:20) (32:20)

60

A mérkőzés utolsó perce kezdődött meg. (32:20) (32:20)

59

NILSSON kapott jó bejátszást beállóban Zeitztól és nem is hibázta el a ziccert. (32:20) (32:20)

59

Pontatlan átlövés a túloldalon, mi jöhetünk. (31:20) (31:20)

58

Nilsson bravúrral ütötte be a levegőben pattanó labdát, de nem adják meg, mert lent volt a lába. Kár érte, óriási bravúr volt. (31:20) (31:20)

58

Törlés miatt áll a játék egy időre. (31:20) (31:20)

58

Zeitz lövését védi Kocic, de oldalt ment ki. (31:20) (31:20)

57

BOROZAN irtózatos erővel varrja be átlövésből középről. (31:20) (31:20)

57

Kettő percet kap Ugalde Garcia, hátulról lökte ellenfelét a levegőben. (31:19) (31:19)

57

Már kihagy a koncentráció a magyar csapatnál is. (31:19) (31:19)

56

Megérkezett balátlövőbe Kancel Ottó. Ruesga lövését közben blokkolják. (31:19) (31:19)

56

CINDRIC rendezetlen védelem ellen középről eredményes. (31:19) (31:19)

55

Nilsson nem fért a labdához. (31:18) (31:18)

55

Lipovina lő fölé, jöhetünk előre. (31:18) (31:18)

55

Gulyás kap pontatlan passzt, kilépett a labdával. (31:18) (31:18)

54

Zeitzet blokkolják le, de marad nálunk. (31:18) (31:18)

54

Hamarosan kiegészülnek a vendégek. (31:18) (31:18)

54

MARSENIC beállóból eredményes egy kis védelmi hiba után. (31:18) (31:18)

53

RUESGA második szándékból lő a jobb alsóba. (31:17) (31:17)

53

Nilssont nemigen lehet tartani, labdát kapott és hetest harcolt ki beállóban. (30:17) (30:17)

52

Borozan látványosan visszahúzta Nilssont, kettő perc. (30:17) (30:17)

52

Hatalmas bravúr Terzictől, vetődve mentett meg egy labdát a vonal előtt. (30:17) (30:17)

52

Alilovic véd egy nagy átlövést Borozantól. (30:17) (30:17)

52

ZEITZ most sem cifrázta, jobb kettőben betört, majd a jobb felsőbe pattintott. (30:17) (30:17)

51

Sokat cserél most a vendég csapat is. (29:17) (29:17)

51

Szép figura végén a bal szélről OLJEVSKI talált a hálóba. (29:17) (29:17)

50

Marguc első hibája, a húzott lövésbe bele tudott kapni Kocic, ezzel bravúrral fölé is tornászta. (29:16) (29:16)

50

Nilsson harcol ki hétméterest a túloldalon és Lipovina egészen biztosan megúszott egy két percet. (29:16) (29:16)

50

Alilovic védése után máris indulhatunk előre. (29:16) (29:16)

50

Kiegészült a Szkopje. (29:16) (29:16)

49

GULYÁS Péter a jobb szélről szerez szerencsés gólt, a jobb kapufáról pattant a hálóba. (29:16) (29:16)

49

Terzic szerez labdát. (28:16) (28:16)

48

Nagy birkózás bent, de Terzic most megússza. (28:16) (28:16)

48

MARGUC a jobb alsót választotta most a hetesnél. (28:16) (28:16)

48

Nilsson gólja nem érvényes, de hétméteres az MKB javára és kettő perc is Ojleskinek. (27:16) (27:16)

47

Talpról BOROZAN hatalmas gólt szerez test mellett felhúzva a felső sarokba. (27:16) (27:16)

47

ZEITZ középről, talpról a léc alá varrta óriási erővel a labdát. (27:15) (27:15)

46

Terzic támadásban a pályán innentől. (26:15) (26:15)

46

Időt kér a Veszprém csapata. (26:15) (26:15)

46

BOROZAN szerez szép átlövésgólt középről a jobb alsóba. (26:15) (26:15)

45

Rendezetlen védelem ellen ZEITZ bement, mint egy buldózer és be is bombázta a kapuba jobb kettőből. (26:14) (26:14)

45

Zeitz passzát halásszák le, majd a túloldalon Alilovic véd egy ziccert! (25:14) (25:14)

45

Továbbra is 5 az 5 ellen a csapatok még egy percig. (25:14) (25:14)

44

ATMAN szép közbelövése középről Alilovic lába mellett. (25:14) (25:14)

44

Nagy Lászlótól veszik el a labdát faulttal, nincs ítélet, Nagy utána nem engedte elvégezni a szabaddobást, kettő perc. (25:13) (25:13)

44

Kettő percre mehet pihenni Nelovski, nem engedte el Chemát. (25:13) (25:13)

43

LIPOVINA bal kézzel lőtte ki a bal felsőt pattintott átlövéssel. (25:13) (25:13)

42

ILIC megint beállót játszott, középről bombázta a bal felsőbe Nagy Laci passza után. (25:12) (25:12)

42

Iváncsik jó szögből lőhetett balról, védte Kocic, de a kipattanó a hatoson belül ér egy vendégjátékost, a miénk marad. (24:12) (24:12)

41

Fölé durrantott Marsenic. (24:12) (24:12)

41

Ebben a pillanatban Mikler elhagyja a pályát, helyette Alilovic folytatja a magyarok kapujában. (24:12) (24:12)

41

Mikler védése után IVÁNCSIK Gergő talál gyorsan a bal szélről a hálóba. (24:12) (24:12)

41

Cindricet kell letámogatni a pályáról, a bal combját fájlalja. (23:12) (23:12)

41

Igencsak passzív emberhátrányban a Szkopje. (23:12) (23:12)

40

A meccs kétharmadánál a fontosabb kérdések már eldőltek, de a közönség is megérdemli, hogy kiszolgálják. (23:12) (23:12)

39

MARGUC húzott lövéssel veszi be a kapu bal felső sarkát. (23:12) (23:12)

39

Mirkulovski áll ki két percre, Sulicot rántja vissza ziccerben. Hetes is lesz. (22:12) (22:12)

39

Mirkulovski ejti ki a labdát, újra mi jövünk. (22:12) (22:12)

39

Belemenés, Marguc hibázta el a jobb szélről. Közben Chemát kell ápolni egy ideig, de úgy tűnik, nincs nagy baj. (22:12) (22:12)

38

ATMAN irtózatos erejű gólja átlövésből. (22:12) (22:12)

38

Hosszú ideje támad már a Metalurg. (22:11) (22:11)

38

Schuch kap utolsó figyelmeztetést. (22:11) (22:11)

37

Labdaszerzés után gyors gól lerohanásból, MARGUC pattint a kapus lába mellett a hálóba. (22:11) (22:11)

37

Ismét Kocic a vendégek kapujában. (21:11) (21:11)

37

MARGUC kicentizte, a felső lécről pattan be a hetes! (21:11) (21:11)

37

Nagy adott jó passzt Sulicnak, aki hetest harcol ki. (20:11) (20:11)

36

Megnyitott a falát a Metalurg. (20:11) (20:11)

36

Talpról CINDRIC hatalmas gólt szerez laposan lőve a kapus alatt. (20:11) (20:11)

35

MARGUC bevágja a hetest, ezzel tízre növeli az előnyt, számol is a közönség. (20:10) (20:10)

35

Ilic tört be bal kettőben a résbe, hetes belülvédekezés miatt. (19:10) (19:10)

34

A bal kapufára bombázza a hetest Manaskov. (19:10) (19:10)

34

Cindric lövése kapufa, de jogos hetest harcol ki. (19:10) (19:10)

33

Ilic a bal oldali kapufára vágja a büntetőt. (19:10) (19:10)

33

Dukic lövését blokkoljuk. A lerohanás végén Terzic harcol ki hétméterest. (19:10) (19:10)

32

NAGY László köszönte szépen, hogy a hatos fal nem lépett ki rá és nagy átlövésgólt szerzett. (19:10) (19:10)

32

Az imént Ojleski kísérletezett, most mi támadunk. (18:10) (18:10)

31

Mikler védi a vendégek bal szélsőjének lövését. (18:10) (18:10)

31

A Metalurg kezdte a második játékrészt. (18:10) (18:10)

31

Elkezdődött a második félidő. (18:10)
A folyamatos rotálást tartja szem előtt egyelőre Ortega, állandóan változtatja a csapat összetételét. Ez időnként okoz pontatlanságokat, de a mérkőzés végén vélhetően frissebbek maradunk majd.

Nincs okunk panaszra az eredmény és a mutatott játék miatt sem, mivel stabil, 8 gólos vezetésünk van, a gólok megoszlanak a posztok között is, az első, a második és a mixelt sorok is jól teljesítenek. 1-2 hiba természetesen becsúszik néha, Mikler pedig egyelőre 33%-kal véd. Nem érzem úgy, hogy bármi veszélyeztetné a veszprémi győzelmet, de oda kell figyelni a második félidőben is.

Veszprém – Metalurg Skopje: 18-10, a szünet után folytatjuk!
----

30

Befejeződött az 1. félidő. (18:10)

30

Kapufa, majd vonalra lép Cindric. (18:10) (18:10)

30

ZEITZ keveredett át a bal oldalra, betört és kilőtte a hosszú alsót. (18:10) (18:10)

30

Mirkolovski jó helyzetből az oldalhálót találja el jobbról. (17:10) (17:10)

30

Szkopjei támadás az utolsó perc kezdetén. (17:10) (17:10)

29

Ilic futott be üresbe, Mitrevski bravúrral véd. A túloldalon Mirkulovski lövését védi Mikler, de oldalbedobás a vendégeknek. (17:10) (17:10)

29

Két perc még a félidőből. (17:10) (17:10)

28

MANASKOV a jobb felsőbe pattintja a hetest. (17:10) (17:10)

28

Nagy László kap sárga lapot. (17:9) (17:9)

28

Folyamatosan cserélget az MKB, kísérletezve, közben hetes a vendégeknek. (17:9) (17:9)

27

Nagy Laci csodás gólpasszt ad NILSSONNAK, aki beállóból a kapus lába alatt pattint a hálóba. (17:9) (17:9)

27

MANASKOV lövi be a hetest Alilovicnak. (16:9) (16:9)

27

Hetest harcol ki a Metalurg. (16:8) (16:8)

26

Zeitz lövését Mitrevski tolja kapu fölé, kicsit középre ment. (16:8) (16:8)

26

Ugalde szerzett labdát, Zeitz a kapus lábát találta el ziccerben, de marad nálunk. (16:8) (16:8)

25

RUESGA bátran betört bal kettőben és a hosszú alsóba lőtte. (16:8) (16:8)

25

LIPOVINA hatalmas gólt lő középről a kapu bal oldalába. (15:8) (15:8)

24

Passzív a fehér mezeseknél. (15:7) (15:7)

24

Szép a sánc, Schuchtól. Jó ideje megfagyott az eredmény. (15:7) (15:7)

23

Ilic lövése Marsenicről pattan az alapvonal mögé, majd Ruesga átlövésből a kapufát találja el. A macedónok jönnek. (15:7) (15:7)

23

Labdát szerez hátul a Veszprém. Még mindig emberelőnyben. (15:7) (15:7)

23

Elszórakozta emberelőnyben ezt az akciót az MKB. (15:7) (15:7)

22

Nilsson tolta el magától a védőjét, így hiába lő a hálóba, érvénytelen a gól. (15:7) (15:7)

22

Zeitzet ápolni kell, reméljük nem komoly a sérülés. Úgy tűnik, nincs gond, marad a pályán a német. (15:7) (15:7)

22

Borozan nyúlt oda Zeitz lövőkezéhez lövés közben, kettő perces kiállítás azonnal. (15:7) (15:7)

22

Borozan lő mellé átlövésből. (15:7) (15:7)

21

ZEITZ kapott labdát, jobb kettőben pedig talpról óriási erővel bombázza a bal alsóba! (15:7) (15:7)

21

Nilsson kapott sárga lapot. (14:7) (14:7)

21

CINDRIC gyönyörű átlövésgólja hozza közelebb a vendégeket. (14:7) (14:7)

20

ZEITZ robbant ki a falból és szerzett labdát, a lerohanást pedig sikerrel vitte végig. (14:6) (14:6)

19

Mindössze Ilic és Mikler maradt az első sorból a pályán. (13:6) (13:6)

19

A sorcsere után GULYÁS Péter jó helyzetben lőhetett a jobb szélről, nem is hibázta el. (13:6) (13:6)

19

Időt kér a Veszprém. (12:6) (12:6)

19

Atman kiváló bejátszását MARSENIC lövi a kapu középbe beállóból. (12:6) (12:6)

19

Lassítja a játékot már percek óta a Szkopje. Mitrevski közben a vendégek kapujában. (12:5) (12:5)

18

Nagy Laci kapufája után a kipattanót SULIC szedi össze és a kapus fölött értékesíti a ziccert. (12:5) (12:5)

17

Passzívnál sem jutnak lövőhelyzetbe, mert igen magas fal tornyosult a macedónok előtt. Már a miénk. (11:5) (11:5)

16

Marsenic kapott kettő perces kiállítást. (11:5) (11:5)

16

Nem sokáig volt nálunk a labda, mert ismét gyors gólt szerzünk. CHEMA egy lökés ellenére is végigviszi bal kettőben és beveri a helyzetet. (11:5) (11:5)

16

Cindric belemenése, jöhetünk előre. (10:5) (10:5)

16

Igen hosszan támad már a Metalurg. (10:5) (10:5)

15

Időt kér a Metalurg Skopje. (10:5) (10:5)

15

SULIC pillanatok alatt a kapu előtt volt már és nem is rontotta el a lerohanást. (10:5) (10:5)

15

Schuch blokkol remekül. (9:5) (9:5)

14

ILIC beállóból a jobb oldalról bombázott a kapuba. (9:5) (9:5)

14

Ez most védekezési hiba volt, CINDRIC átlövésből nagyon tisztán lőhetett 7 méterről a kapunkba. (8:5) (8:5)

13

MARGUC újabb találata a jobb szélről, nemigen tud hibázni az idei meccseken. (8:4) (8:4)

13

MARSENIC talál a hálóba, átlövésgől. (7:4) (7:4)

12

ILIC verte meg védőjét, majd betört bal kettőben, bebombázta a hosszú alsóba. (7:3) (7:3)

12

Vissza Mikler a kapuba, Alilovic megtette a magáét. (6:3) (6:3)

11

Marad a vendégeknél. Manaskov a bal szélről jó szögből lőhetett, Alilovic pedig térddel védi! (6:3) (6:3)

11

Alilovic védi a hetest bal lábbal, Cindric hibázott. (6:3) (6:3)

11

Megint hétmétereshez jut a Szkopje. Alilovic a kapuban a heteshez. (6:3) (6:3)

10

CHEMA bombázza be bal kettőből emberhátrányból is. (6:3) (6:3)

9

CINDRIC értékesítette a hétméterest. (5:3) (5:3)

9

Gyorsan zajlanak az események, Schuch Timuzsin kap kettő perces kiállítást és hetes. (5:2) (5:2)

9

Chema előkészítése után ILIC lő szép átlövésgólt. (5:2) (5:2)

9

Mirkulovski kapott sárgát. (4:2) (4:2)

9

Nagy László rontott lövést kiszorított helyzetből, hátul pedig labdát szerez Chema. (4:2) (4:2)

8

Szépen pattintja CINDRIC a bal felsőbe a hetest. (4:2) (4:2)

8

Terzic kapott sárga lapot és hetes a macedón csapatnak. (4:1) (4:1)

7

Gyors labdaszerzés után gyors leindulás IVÁNCSIK Gergőt találja ismét ziccerben elől, a jobb alsóba bombázza a labdát. (4:1) (4:1)

7

Mikler tolta kapufára az átlövést, a túloldalon rendezetlen védelem ellen Sulic a kapufára ejt. (3:1) (3:1)

7

Passzívnál már jó ideje a Metalurg. (3:1) (3:1)

6

Határozottan, keményen védekezik egyelőre a magyar együttes. (3:1) (3:1)

5

Azonnal leindítottunk, IVÁNCSIK Gergő pedig nem hibázta el a ziccert lerohanásból. (3:1) (3:1)

5

Atman most nem fogott ki Mikleren átlövésből. (2:1) (2:1)

5

MARGUC használ ki egy pillanatnyi védelmi hibát és a jobb szélről talál a kapuba. (2:1) (2:1)

4

Egyelőre nincs rohanás. (1:1) (1:1)

4

ATMAN bombagólja átlövésből középről. (1:1) (1:1)

3

Mikler óriásit véd, 100%-os ziccerben lőhetett Marsenic beállóból. Marad azonban a vendégeknél. (1:0) (1:0)

3

Chema bejátszásából SULIC talál a hálóba beállóból! (1:0) (1:0)

3

Nagy szerez labdát. (0:0) (0:0)

3

Igen régóta támad már a Metalurg. (0:0) (0:0)

2

Nagy Laci blokkol a túloldalon, de sarokdobással jöhet Cervar együttese. (0:0) (0:0)

2

Nagy Lászlót blokkolják, így könnyedén fogja Kocic. (0:0) (0:0)

1

Az úgynevezett alapcsapattal kezdett a hazai csapat. (0:0) (0:0)

1

Az MKB indítja útjára a labdát az első félidőben. (0:0) (0:0)

1

Kocic és Mikler kezdenek a kapuban.
A Veszprém együttese piros mezben, a Metalurg Szkopje fehér szerelésben lép pályára. Azonnal kezdünk!
Lékai továbbra is sérült, néhány hét múlva térhet vissza az információk szerint. Most zajlik a játékosok bemutatása.

MKB-MVM Veszprém: Alilovic, Mikler – Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Ruesga, Ilic, Nilsson, Nagy L., Zeitz, Ugalde, Marguc, Chema Rodriguez, Terzic, Sulic, Kancel

RK Metalurg Skopje: Mitrevski, Kocic – Ojleski, Lipovina, Georgievski, Manaskov, Mirkulovski, Atman, Cindric, Kukoski, Nelovski, Talevski, Marsenic, Borozan, Pesevski, Dukic.
Szkopjei hetek az MKB-MVM Veszprém számára a SEHA Ligában! Azok után, hogy múlt héten a Vardar Szkopje ellen lépett pályára a Veszprém otthon, alig pár nap elteltével a Metalurg Szkopje csapatát fogadja szintén hazai környezetben.

Eddig a Veszprém 100%-os a ligában, mind az 5 meccsét megnyerte, javuló formát mutatva ráadásul. Alilovic már a héten visszatérhetett a Nexe elleni találkozón, most már csak Jamali maradt a sérültek listáján, remélhetőleg már nem sokáig. A találkozó esélyese a Veszprém, de a Metalurg csapatát nem szabad leírni, mert nagyon jó a játékosállománya.

Az összecsapás szombaton 16 órakor kezdődik, tartsanak velünk!