FC Basel – Liverpool Football Club

1:0

vége (0:0)

01.10.2014, 20:45 • St. Jakob-Park, Bázel • Kármán Zoltán

Nem volt igazán veszélyes kapura a mai napon a Liverpool, tovább tart tehát a vesszőfutásuk az utóbbi időszakban. Az első meccset még nagy szerencsével nyerték a Ludogorets ellen hazai pályán, ám most idegenben elhasaltak igen gyatra játékot bemutatva.

A Basel jól felépített taktikával játszott, többször is zavarba hozta az angol védelmet a svájciak támadósora, egyszer pedig sikerült is góllal befejezni a második félidőben egy akciót. A Pool ma még labdabirtoklásban sem tudott ellenfele fölé nőni, megérdemelten szerezte meg a három pontot a Basel, az angol csapat ma nem érdemelt még döntetlent sem.

A bajnokság után tehát botlottak a BL-ben is, erőteljes javulásra van szükségük, ha előrébb akarnak lépni. A svájciak tehát kiköszörülték valamelyest a madridi csorbát, sikerült győzniük a komoly zakó után.

Basel – Liverpool: 1-0!
---- (22:42:18)

90+4

90+4

Henderson vágja ki, a ráadás ráadásában vagyunk már.

90+3

Bedobásra mentenek hátul a védők, Enrique dobja be, az egyik utolsó vendég esély.

90+3

Ismét Calla jöhet jobb oldali bedobással, fél perc már csak a mérkőzésből, ezt már kihúzza a Basel jó eséllyel.

90+2

Hamoudi helyett Zuffi érkezik az utolsó percre. Taktikai csere, jó lassan végrehajtva.

90+2

Labdát veszít elől a Basel, de vissza is szerzik. Pontatlanok ma az angolok.

90+1

Három perc a ráadás a második félidőben is, cserélni készül a Basel taktikai okokból.

90

Calla jöhet bedobással a jobb oldalon.

90

Egyre nő a Basel esélye a győzelemre és annak is az esélye, amit szünetben jósoltam, hogy tipikus egy gólos mérkőzés.

89

Gerrard löbbölte előre Balotellinek, aki hiába lőtt 9 méterről a hálóba, méteres lesen kapta.

88

A mérkőzés szorosan vett hajrájában vagyunk, a Pool nem igazán tud nyomást gyakorolni a Basel kapujára, még ha többet is támadnak az utóbbi 20 percben.

87

Hosszú kényszerszünet után Gerrard szabadrúgását könnyedén védi Vaclik.

86

A távolság 25 méter.

85

Balotelli és Frei lába találkozott. Eslőra szabályosnak tűnt a szerelés, de a lassítás megmutatta az akasztást. Pool szabadrúgás következik kecsegtető helyről. A svájci játékost kell ápolni még.

84

Balotellit állítják meg lesen, ez egyelőre nem az ő meccse.

83

Mindkét csapat frissít tehát az utolsó percekre.

82

Lambert váltja Markovicot, Calla pedig Embolot.

82

El Nenny lőtt jócskán mellé, majd Serey Die fél perccel később 18 méterről lőtt a másik kapufa mellé!

81

Visszafelé játszotta a Basel, nekik igazán nem sietős, a Pool pedig jelenleg ennyire képes a jelek szerint.

80

González került a földre, Enrique követte el a szabálytalanságot. A sárga mezesek térfelének közepéről a szabadrúgás.

79

Annyiból változott a játék képe, hogy némileg mezőnyfölénybe került a Liverpool, bár vészesen fogy az idő a vendégek számára.

78

Még mindig Streller gólja bizonyul döntőnek és olyannyira nem rohamoz a Liverpool, hogy ezt mindenáron szeretné megváltoztatni.

77

Markovic kapott tökéletes, lapos keresztlabdát a tizenhatoson belül, 15 méterről meglőtte, de 20 centivel a bal kapufa mellett suhant el!

76

Sterling nem igazán értem, mit szeretett volna, tökéletes indítást kapott a bal oldalon, de valamiért tolt rajta egy nagyot, egyenesen Vaclik kezébe.

75

Svájci támadás a jobb oldalon, Gonzáleznek picit rövid az átadás.

74

Sajnos igen kevés a valamirevaló akció, amiről be lehetne számolni, igencsak langyos mérkőzés, különösen a második félidő.

73

Valamelyest kiegyenlítődött a labdabirtoklási arány, 58% – 42%.

72

Balotelli kap sárga lapot.

71

Coutinho helyett Lallana érkezett a pályára.

70

A szöglet közben lökés a tizenhatoson belül, kifelé szabadrúgás.

70

Sterling pontos passzt kapott a bal oldalon, de Xhakába vezette bele, akiről végül szögletre pattant.

69

Xhaka ívelte előre, de borzasztóan mély lett, Mignolet csap le a labdára.

68

Serey Die kapta vissza jól egy háromszögelés után, majd elterül a földön feltartás miatt. Hazai szabadrúgás 35 méterre a kaputól.

67

Hiába talál a hálóba Streller középről, előtte méteres lesen kapta a labdát.

67

Embolo cselezgetett középen, de a tizenhatoson belülre érve Lovren szerelte kiválóan.

66

Sok a pontatlanság is középen, Gerrard indítása azonban kis híján megtalálja Sterlinget, aki azonban nem veszi át jól, így oda a helyzet.

65

A Pool sportszerűen visszaadja a labdát egy kisebb ápolás után. Sajnos kicsit leült a meccs.

64

A saját térfelén adogat a Basel, nem tudnak most támadást építeni, igaz, a Liverpool sem rohamoz.

63

A sarokrúgás nem lett veszélyes, majd labdát szerez a Basel.

62

Balotelli szabadrúgása kicsit középre ment, de óriási erő volt benne, szögletre ment a kapus!

61

Egy óra játékot követően Basel – Liverpool: 1-0! Most a Pool jöhet szabadrúgással kb 35 méterrel a kaputól.

60

Suchy belépője ért sárga lapot.

59

A középpályán folyik most a mezőnyjáték.

58

Markovic lábáról lopják le lövés előtt, Hendersonhoz pattan, aki 16 méterről kapura lőné, de belelépnek a lövésbe.

57

Jobb oldali indítás Frey irányába, de nem tudja elérni a vonal előtt.

56

Gerrard kap sárga lapot egy visszahúzás miatt.

55

Máris egy sárga mezes támadás, de elakadt középen, majd Enrique visszaszerzi, Markovicnak azonban hosszú a passz.

54

Vezetést szerez tehát a Basel, rá kell tennie egy lapáttal a Liverpoolnak, ha ma itt még akar valamit.

STRELLER - 1:0

53

A Basel gólt szerzett!
Azt kell mondanom, megérdemelten szerzi meg a vezetést az FC Basel! MARCO STRELLER egy jobb oldali szöglet után ki kapusról kipattanó labdát kotort bal lábbal a hálóba két méterről! 1-0!

53

Kiváló védés Mignolettől, a bal oldalon megszökött Hamoudi, ám lövését a vendégek kapusa kiszedte vetődve a hosszú sarokból!

52

Fejpárbaj a középpályán, most egyik csapat sem alakított ki mezőnyfölényt.

51

Hát, utólag megnézve, Sterling a labdát nem találta el, Gonzalezt azonban jócskán akadályozta a mozgásban, ahogy hátulról fogta és becsúszott.

51

Gonzalez esik el a tizenhatoson belül, de nincs tizenegyes, nem is tűnt annak.

50

Hátul adogat most a Basel.

49

Kisebb ápolásra szorul Sterling, Suchytól kapott egyet.

48

Streller jobbról próbálkozott kapu előtti keresztlabdával, végül a veszélyesen megpattanó labdát a védők szögletre mentik.

47

Jól zárt hátul Suchy, jöhetnek előre a bázeliek.

46

Nem volt csere a szünetben.

46

A Pool kezdte a második félidőt.

46

Az első fél órában szinte momentuma sem akadt a Liverpoolnak, nyomasztó fölényben futballozott a Basel. Számos helyzetet ki is dolgoztak a hazaiak, ám ezek egytől egyig kimaradtak. A záró negyed órában azért fel-feljött már a Liverpool is, de nem igazán veszélyesek kapura.

Sajnos nincs túl sok helyzet, tipikus egy gólos meccsnek tűnik.

Basel – Liverpool: 0-0. A szünet után folytatjuk!
----

45+2

45+2

Manquillo szerel sikerrel hátul, még fél perc a félidőből. A felezőnél újra elszórja a Pool.

45+1

Két perc a ráadás. Továbbra is a Basel tartja elől a labdát, most éppen szöglet a jobb oldalról.

45+1

Már a túloldalon egy pontrúgás, az ilyen szabadrúgások és szögletek előtt mindig igen hosszú a készülődés.

45

Nem is volt rossz, Lovren érkezett a beívelésre középen, fejesét Vaclik fogta a felső léc alól, bár talán kapufa lett volna csak.

44

A Liverpool jöhet a jobb oldalról a szögletzászló közeléből.

43

A színvonal nem verdesi az eget, de azért annyira nem is panaszkodhatunk erre a mérkőzésre.

42

Markovic fordítja át a bal oldalra, Sterling lövésre szánja el magát 15 méterről, Vaclik könnyedén fogja.

41

Henderson a bal oldalon kapott labdát, majd Suchy fejeli ki szögletre.

40

Az utóbbi 10 percben többet birtokolja a labdát a Liverpool, de veszélyesek a baseli felfutások, különösen a jobb oldalon.

39

Az utóbbi percekben kiegyenlítettebb lett a mezőnyjáték. Egyébként egyáltalán nem volt les az iménti eset.

39

Gonzalez kapja lesen a jobb oldalon.

38

Céltalan előreívelés Skrteltől, jöhet előre a Basel.

37

Hatalmas helyzet a jobb oldalon, szép csel Embolotól, aki ezt követően 10 méterről kapura lőtte laposan, Mignolet lábbal hárított!

36

Sterling felé pontatlan az indítás, a felező környékéről jöhet újra a Basel. Sajnos kevés a nagy helyzet.

35

Az utóbbi percekben egyre többet merészkedik előre a Pool, kezd magára találni.

34

Markovic fordítja balra a labdát, majd keresztlabda jobbra, ez már pontatlan.

33

Henderson egy kipattanó labdát 15 méterről küldött kapura, Vaclik bravúrral hárított, majd az újabb kipattanó két vendégjátékost is lesen talált.

33

Enrique hozta fel a labdát a bal oldalon, liverpooli bedobás.

32

Hátul adogat most a Liverpool, próbálja megbecsülni most a labdát az angol csapat.

32

Fél óra játékot követően Basel – Liverpool: 0-0. Baseli fölénnyel.

31

Balotelli kapja lesen Gerrardtól középen.

30

Hamoudi lövésszerű keresztlabdája Gonzaleznek nem volt jó középen, Strellernek sem, de a bal kapufát pedig elkerülte.

29

A labdabirtoklási arány egyelőre 66%-34%, látható is a hazai fölény.

28

Végül elvégezték a vendégek a pontrúgást, a kipattanó labdát Henderson küldte rá azonnal, nagyon fölé.

28

Valamin problémáznak most Coutinho szabadrúgása előtt.

27

Serey Die löki fel Balotellit, most már a kapuhoz közelebb jut szabadrúgáshoz a Liverpool.

26

Balotelli kap egyet a felező környékén, bár itt Suchyval volt adok-kapok rendesen.

25

Továbbra is támadásban a Basel, szinte folyamatosan eddig.

24

Elnemy vállalkozott lövésre a bal oldalról, a tizenhatos sarkáról, csavarása nem lett túl erős, Mignolet kiszedte a hosszú felsőből.

23

Az eddig eltelt időszakban igen feltűnő mezőnyfölényt alakított ki a Basel, a Liverpoolnak szinte momentuma is alig volt.

22

Gerrard szabadrúgása nagyon mély, Vaclik könnyedén húzza le.

21

Veszélyesen pattogott a labda az angolok tizenhatosán belül, végül Markovic hozza ki a sűrűjéből, majd meg is tartja.

21

A beívelés reménytelen volt, Enrique azonban eladja a középpályán. Egyáltalán nem találja eddig magát a Liverpool.

20

Balotelli verte meg védőjét, majd felvágják a jobb oldalon, Schar volt a vétkes. Szabadrúgás a sárga mezesek javára.

19

Skrtel veszít labdát hátul, de a keresztlabda Hamoudi irányába pontatlan, az angolok támadhatnak.

18

Balotellit eddig tökéletesen levédekezik a baseliek.

17

Gonzalez kapott remek keresztlabdát egy labdaszerzés után, de nem vette át jól, róla pattant ki az alapvonalon túlra.

17

Manquillo hozhatja játékba a labdát a saját tizenhatosával egy magasságban.

16

Kiválóan szűr eddig a svájciak középpályája, legritkább esetben jutnak át rajta a vendégek.

15

Mignolet kezében a játékszer, de Hamoudi egyébként is lökött a tizenhatoson belül, éppen a kapust.

14

Streller került helyzetbe középen, balra cselezett, majd 14 méterről tüzelt, a blokkoló védőről szögletre pattant.

13

Gonzalez elől fejeli bedobásra Enrique.

12

Balotelli szerez hátul labdát, indítja Coutinhot, akit azonban lefutnak és szerelnek.

11

Gonzalez máris szögletet harcol ki a jobb oldalon.

11

Reméljük, Gonzaleznek volt ideje bemelegedni, mielőtt játékba állt.

10

Safari helyett tehát Gonzalez folytatja a sajnálatos sérülés miatt.

10

Sterling kapott sárga lapot.

10

Gerrard szöglete nem okozott nagy riadalmat, végül Sterling labdát is veszít, aztán szabálytalankodik is.

9

González készül beállni a hazaiaknál, közben a Liverpool harcol ki szögletet.

9

A Liverpool még az ellenfél tizenhatosáig se igen jutott el ma.

8

Mindenki felett átszállt a sarokrúgás, elég gyengére sikeredett.

8

Szögletet harcol ki a jobb oldalon a svájci csapat, Xhaka fogja elvégezni.

7

Mutatta is a stáb a cserét, sajnos nagyon gyorsan lesérül a svéd Safari. Hamarosan változtatnia kell a Baselnek, Safari nem is tud már visszajönni, de egyelőre 10 emberrel a Basel.

7

Safari marad a földön egy rossz mozdulat után, a jobb térdéhez kapott. Félő, hogy ebből csere lesz.

6

Strellert lökik fel a bal oldalon, hazai szabadrúgás.

5

Hátul adogat most a svájci gárda, Serey Die passzolgat Safarival.

4

Kiválóan jött előre a Liverpool a jobb oldalon, de a keresztlabda lesen találta Sterlinget, hiába lőtt utána a hálóba.

3

Reménytelen indítás Frey irányába. Jöhet a Liverpool.

3

Rengeteg eddig a pontatlanság, a 3-4 pontos passz is ritka zsinórban.

2

Nem alakult ki veszély a sarokrúgásból.

2

Hamoudi tört előre a bal oldalon, sikerül is szögletet kiharcolnia.

1

A Basel kezdte az összecsapást.

1

Piros-kékben a Basel, sárgában a Liverpool.

FC Basel: Vaclik – Schar, Suchy, Safari, Serey Die – Frey F., Hamoudi, Elnemy, Xhaka – Streller, Embolo
Cserék: Vailati – Zuffi, Delgado, Kakitani, Calla, Gashi, Gonzalez

Liverpool Football Club: Mignolet – Enrique, Lovren, Javi Manquillo, Skrtel – Gerrard, Coutinho, Henderson, Sterling – L. Markovic, Balotelli
Cserék: Jones – K. Touré, Moreno, Lallana, Lucas, Lambert, Borini

Játékvezetők: J. Eriksson – M. Klasenius, D. Warnmark (svédek).
Folytatódik a Bajnokok Ligája csoportköre. Az első fordulóban egészen eltérő pályát járt be a két pályára lépő együttes. A Basel a Real Madridtól szenvedett kiütéses, 5:1-es vereséget, a Liverpool győzni tudott a Ludogorets ellen. Igaz, az angolok sikeréhez hatalmas szerencse is kellett, de a három pont így is meglett.

Most Svájcban lép pályára a Liverpool és a hazai pálya előnye nagyjából kiegyenlítetté teszi az erőviszonyokat. Főleg azt látva, hogy a britek igencsak szenvednek eddig a saját bajnokságukban is és a bolgárok elleni meccs is simán lehetett volna fordítva is.

A találkozó szerdán 20:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!