Ausztrál Nagydíj - Verseny

V. Rossi (ITA)

verseny vége

19.10.2014, 07:00 • Phillip Island, Ausztrália • Kármán Zoltán

Ezzel erre a hétvégére búcsúzunk, de ismét csak egyetlen hetet kell várni a motorverseny rajongóinak, jövő héten ugyanis Malajziába utaznak a MotoGP versenyzői, onnan is élőben jelentkezünk péntektől vasárnapig az edzésekkel és a futammal is. Tartsanak akkor is velünk!

14. DI MEGLIO M. +1:28,050
Három Yamaha a dobogón, nagyon régen nem láthattunk ilyet, ha valaha egyáltalán láthattunk. Nagyon izgalmas futamot hozott a Phillip Island-i verseny, Rossi idei második győzelmével lépéselőnyben csapattársával szemben és komoly előnyben Pedrosa ellenében.
Bradley Smith élete első dobogós helyezése is remek, Barbera 5. helye még kiválóbb. Crutchlow pedig verheti a fejét a falba, hogy 5 mp-ces előny birtokában bukott az utolsó körben a második helyről. Marquez hasonlóan nagy előnnyel vezetett az élen, de tovább tart a győzelemnélkülisége, és az utóbbi négy futamból háromszor bukott a címvédő, nincs formában.
Rossi óriási ünneplést csap, nem véletlenül. Ami külön érdekesség, hogy a legutóbbi négy futamot a gyári Yamaha istálló nyerte meg zsinórban, miközben előtte 12 futamon át képtelenek voltak győzni.
Ezzel Rossi 57 pontra jött fel Marquez mögé (nincs jelentősége igazán), Lorenzo hátránya pedig nyolc pont Rossi mögött az összetett harmadik helyen. Pedrosa most lemaradt. A Doktor számára az is kitűnő hír, hogy Pedrosa pont nélkül maradt, mert így két futammal a vége előtt 25 pontos előnye van Dani Pedrosával szemben.

14 DI MEGLIO
Így csak 14 pilóta ér célba, Di Meglio lett a tizennegyedik. Barbera ötödik helye pedig egészen csodálatra méltó!
Valentino Rossi mögött így Lorenzo nemhogy harmadik, hanem második lesz, a fél versenyen át tartó gondjai ellenére csak öt pontot veszít Rossival szemben, Pedrosára pedig húszat ver rá! Hatalmas teljesítmény, nagy kármentés! Crutchlow átnyújtott neki plusz négy pontot ezzel a bukással, ő pedig köszöni szépen.

Verseny vége.

ROSSI BEFUT ÉS GYŐZ AUSZTRÁLIÁBAN!!

1

Crutchlow a visszafordító előtt bukik úgy, hogy 5 mp-cel vezetett Lorenzo előtt, mekkora hatalmas hiba!!

1

Crutchlow elbukja a második helyet, MIT CSINÁL????

1

Rossi, Crutchlow, Lorenzo, Smith, Dovizioso, Barbera (!!) az első hat helyen.

1

A Doktor megkezdte az utolsó kört, Crutchlow jócskán mögötte a második helyen.

2

Lorenzonak szerencséje lesz, éppen ki fog még tartani az előnye, ha egy körrel több lenne hátra, valószínűleg elvesztené a 3. helyet. Pol Espargaro utolérte volna, ez látszik.

2

Lorenzo gondjai már vagy 10 kör óta tartanak, ahhoz képest kiváló lesz a 3. hely számára.

2

Így pedig Smith áll a 4. helyre, ami neki is élete legjobb eredménye lenne. 3,7 mp Lorenzo mögött, de már kevés az idő.