FC Barcelona – Ajax Amsterdam

3:1

vége (2:0)

21.10.2014, 20:45 • Camp Nou, Barcelona • Teleki Péter

Végül nem sok izgalmat hozott a Barca – Ajax párharc, a mérkőzésen érvényesült a papírforma.
A katalánok már a találkozó elején ellenfelüknek estek, az első félidőben kétszer vették be Cillessen kapuját. A fordulást követően a hollandok egy hajszállal aktívabban játszottak, de igazából veszélyt nem jelentettek kapura. Mikor már talán mindenki elkönyvelte magában a 2:0-ás hazai sikert, az Ajax a 89. percben szépített, de még mindig nem volt vége a gólgyártásnak, Ramírez a 94. percben is betalált.
A Barcelona tehát győzelemmel hangolt a hétvégi El Clásico-ra.
Köszönöm a figyelmet! (22:44:04)

90+4

RAMÍREZ - 3:1

90+4

A Barca gólt szerzett!
SANDRA RAMÍREZ bal oldalon húzta meg védője mellett, majd éles szögből mintegy nyolc méterről kilőtte a hosszút.

90+2

Dani Alves vállalkozott ismét a szabadrúgás elvégzésére, lövése nem sokkal ment fölé.

90+1

Rakitic végezte el a hazaiak szabadrúgását, középen a védők szögletre mentettek.

90

Riedewald kapott sárga lapot belépőért.

El GHAZI - 2:1

89

Az Ajax gólt szerzett!
ANWAR EL-GHAZI csapott le egy kipattanóra, a rendes játékidő végén szépíteni tudott az Ajax. Hét méterről pontosan lőtte ki a kapu bal sarkát.

88

Schöne ívelte be a hollandok szabadrúgását, nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

87

Mascherano szabálytalankodott, az Ajax ívelhet be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára.

86

Dani Alves vállalta el a katalánok szabadrúgását, lökete nem találja el a kaput, mellé ment.

85

Schöne volt szabálytalan, a Barcelona végezhet el szabadrúgást.

84

A hazaiak uralják a mérkőzést, igazából egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmük.

83

Rakitic sarokrúgása veszélytelen, középen az Ajax védői felszabadítottak.

82

Munir kavarta meg az állóvizet a vendégek kapuja előtt, végül menteni tudtak a védők, a Barcelona szöglettel vigasztalódhat.

81

Schöne ívelte be az Ajax szabadrúgását a hazaiak kapuja elé, Cillessen lehúzta a labdát.

80

Pedro kapott sárga lapot belépőért

78

Pedro rossz helyre indít, az Ajax fordulhat támadással.

77

Riedewald lépett oda, szabadrúgással jöhet a Barca.

76

Rafinha érkezett a lecserélt Iniesta helyett.

75

Klaassen próbálkozott meg egy lövéssel, kísérlete nem találta el a hazaiak kapuját, csúnyán mellé durrantott.

73

El-Ghazi érkezett a lecserélt Sigthorsson helyett.

73

Pique maradt lent a gyepen, de valószínűleg azért tudja folytatni a játékot.

72

A katalánok birtokolják a labdát, kényelmesen passzolgatnak.

71

Rakitic fejezte be lövéssel a Barca támadását, mintegy húsz méterről ellőtt labdáját Cillessen magabiztosan védte.

70

Ricardo van Rhijn kapott sárga lapot belépőért.

69

Schöne végezte el a hollandok szabadrúgását, ívelés helyett a lövést választotta, lökete 28 méterről a sorfalba csapódott.

68

Pique volt szabálytalan, mintegy 28 méterről végezhet el szabadrúgást az Ajax.

67

Munir jött be a lecserélt Messi helyett.

65

Az Ajax valamivel többet birtokolja a labdát mint az első félidőben, de gyökeres változás nincs a pályán.

64

Az elvégzett vendégszöglet veszélytelen, ter Stegen magabiztosan szedte össze a labdát.

63

Viergever ívelte be a labdát a hazaiak tizenhatosára, a védők szögletre tessékelték a labdát.

62

Ramirez jött be Neymar helyett.

61

Dani Alves volt szabálytalan, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

59

Neymar balról cselezett befelé, az Ajax tizenhatosán belül már elválasztották a labdától.

58

Messi éles szögből is megpróbálta kapura tenni, lövése nem sokkal ment fölé.

57

Alves kapott nagyot a lábára a vendégek tizenhatosa előtt, jobbról ívelheti be a szabadrúgást a Barcelona.

56

Zimling helyett Riedewald érkezett.

55

Van Rhijn fejezte be lövéssel az Ajax támadását, tíz méterről centikkel lőtt mellé.

54

Még nagyon sok van ugyan hátra, de igazából itt csak a hazai győzelem mértéke kérdéses.

53

Neymar felé ment egy indítás a bal oldalra, bedobásra mentett az egyik védő.

51

Messi három vendégvédővel szemben is meg tudta tartani a labdát, az ötös sarkáról azonban az oldalhálóba lőtt.

50

Cillessen védett egy távoli lövést, a kipattanóra Messi csapott le, de már lesről helyezett a kapuba.

49

Hátul passzolgatnak a hazaiak, próbálják kijjebb csalogatni a hollandokat.

48

A vendégek birtokolták a labdát, a Barca tizenhatosáig már nem jutottak el.

47

Messi cselezgetett az Ajax tizenhatosánál, végül lövése nem találta el a kaput.

46

Kishna helyett Milik a pályán.

46

Egyelőre minden az előzetes várakozások szerint alakul, barcelonai fölény mellett a szünetben kettővel mennek a katalánok. Az Ajax a félidő hajrájában jutott el a katalán tizenhatosig, kapura viszont egyáltalán nem volt veszélyes.
Maradjanak velünk a folytatásban is!

45

45

A Barcelona tartotta a labdát a félidő utolsó percében, a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta a játékrészt.

44

Ezúttal balról érkezett a vendégek szöglete, középen tisztázás után van Rhijn lőtt kapura, próbálkozása mellé ment.

43

Sigthorsson mintegy 18 méterről veszélyes lövést eresztett meg kapura, a blokkról azonban szögletre csapódott a labda.

42

Az Ajax végezhetett el jobbról szögletet, középen tisztázott a védelem, de a hollandok maradtak támadásban.

41

Zimling fejezte be lövéssel a hollandok támadását, kísérlete nem talált kaput.

40

Rakitic balról elvégzett sarokrúgása veszélytelen, a védelem kivágta a labdát.

39

Iniesta kis híján megszerezte a harmadik katalán gólt is, azonban közelről nem tudta elrúgni az Ajax kapusa mellett a labdát, Cillessen szögletre mentett.

38

Kényelmes iramban csordogál a mérkőzés, a Barcelona birtokolja a labdát, tiki-takiznak a hazaiak.

36

Dani Alves tekerte be jobbról a labdát, a védők könnyedén megoldják a feladatukat.

35

Hatalmas labdabirtoklási fölényben játszanak a katalánok, az Ajax saját térfelére beszorulva védekezik.

33

A hazaiak balról beívelt szabadrúgása veszélytelen, középen felszabadítottak a védők.

32

Veltman kapott sárga lapot belépőért.

31

Neymar lábát rúgták ki hátulról, balról ívelhet középre szabadrúgást a Barcelona.

30

Messi játszotta be a labdát az Ajax kapuja elé, a vendégvédők végül felszabadítottak.

28

A játékvezető helyesen előnyszabályt alkalmazva tovább mehetett a Barcelona támadása, a hazaiak támadását Pedro fejezte be lövéssel, balról mintegy nyolc méterről a bal kapufát találta el.

27

Rakitić az elvégzett szabadrúgás után a katalánok birtokolják a labdát, sietni már nem fognak előre.

26

Klaassen volt szabálytalan, a Barcelona jöhet szabaddal a középpályáról.

MESSI - 2:0

24

Iniesta tökéletes ütembe játszotta be a labdát LIONEL MESSI-nek közelről nem volt nehéz dolga, higgadtan fejezte be az argentin.

22

Pedro borzolta a vendégvédők kedélyeit, végül ezúttal nem komoly veszély a hazaiak támadásából.

20

Rossz bejátszás a holland tizenhatosra, de Klaassen belépője után már ismét a hazaiak támadhatnak.

19

Az iram közepesnek mondható a mérkőzésen, a Barcelona a vezetés birtokában biztos nem fog fejetlenül rohanni.

17

A hazaiak elveszítették a labdát, az Ajac gyorsan megindult, de a tizenhatosig már nem jutott el.

16

Cillessen vágta mezőnybe a labdát, a hazaiak kapcsolták le, építkezhet a Barcelona.

15

Az Ajax dobhatott a katalánok térfelén, a vendégek hamar elveszítették a labdát.

13

Nem sok változás van a pályán, a hazaiak tartják a labdát, a hollandok jobb híján a szemükkel követik.

11

Messi kapott használható labdát az Ajax tizenhatosán belül, 13 méterről fölé lőtt.

10

A Barcelona gyakorlatilag állandó támadásban van, a vendégek még nem jutottak el a hazaik tizenhatosig.

9

Jordi Alba balról emelte be a labdát a holland kapu elé, a védők felszabadítottak.

NEYMAR - 1:0

7

A katalánok hamar megszerezték a vezetést! NEYMAR kapott remek labdát a bal oldalon, majd éles szögből mintegy nyolc méterről a hosszúba rúgta a labdát.

5

Neymar felé ment egy mélységi indítás, már lesen volt a brazil sztár.

4

Az Ajax egyelőre nem igazán tud kijönni saját térfeléről, a Barca passzolgat.

3

Sigthorsson volt szabálytalan, a katalánok végezhetnek el szabadrúgást.

2

A Barcelona tartja a labdát, kényelmesen kezdődik a találkozó.

1

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Bartra, Piqué, Alba – Rakitić, Mascherano, Iniesta – Pedro, Messi, Neymar.

Cserék: Bravo – Montoya, Xavi, Rafinha, Samper, Ramírez, Munir

Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Moisander, Viergever – Klaassen, Zimling, Andersen – Schøne, Sigþórsson, Kishna

Cserék: Boer – Riedewald, Denswil, Duarte, Milik, El Ghazi, Menig

Játékvezetők: Collum (SCO) – McGraith (IRL), Chambers (SCO).
A Bajnokok Ligája 2014-2015-ös szezon csoportbeosztásának sorsolásakor az F jelű kvartettbe Barcelona (spanyol), Paris St. Germain (francia), Ajax (holland) és az APOEL Nikosia (ciprusi) csapatok kerültek.
A sorozat harmadik körében többek között Barcelona – Ajax párharcra kerül sor.

A Barcelona az első fordulóban hazai pályán nyögvenyelősen, de nyert az APOEL ellen, majd a következő körben 3:2-es vereséget szenvedett Párizsban. A katalánok három ponttal jelenleg másodikok a csoportban.

Az Ajax eddig a PSG-vel és a ciprusiakkal meccselt, mindkét mérkőzésnek 1:1 lett a vége. Ezzel a két ponttal harmadik helyen tanyáznak a hollandok.

A spanyol bajnokságot nyolc forduló után a Barcelona vezeti, ráadásul Messiék egyelőre még gólt sem kaptak. Az Ajax második a holland pontvadászatban, az Eindhoven-től négy ponttal vannak leszakadva.
A találkozó esélyese "természetesen" a Barcelona, ugyanakkor a katalánoknak figyelniük kell a hétvégi El Clásico-ra is, ez pedig némi reményt adhat a vendég Ajaxnak. Na meg arról sem szabad elfeledkeznünk, hogy a teher a Barcán lesz, a hollandok nyugodtabban játszhatnak a Camp Nouban.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik..