BATE Boriszov – FC Shakhtar Donetsk

0:7

vége (0:6)

21.10.2014, 20:45 • City Stadium, Boriszov • Kármán Zoltán

Egy gól és más semmi. Nagyjából ez mondható el a második játékrészről. Sajnos valahol várható volt, hogy egy ilyen első játékrész után, ahol már minden eldől, nem fogja erőltetni a góllövést a vendég együttes, egy találat azért még összejött nekik. Ajándéknak tűnt a tizenegyes, inkább Adriano tűnt szabálytalannak a büntető előtt, de igazából nem oszt, nem szoroz.

Az első játékrészben két vállra fektette ellenfelét a Shakhtar Donyeck, a hazaiaknak az első perctől nem volt esélyük. Történelmet írt Luiz Adriano a mai öt góljával, Messi rekordját állította be. Semmi sem sikerült ma a BATE Boriszovnak, innen csak felfelé vezethet az út, gyorsan el kell felejteniük ezt a meccset.

BATE Boriszov – Shakhtar Donyeck: 0-7!
---- (22:39:26)

90+4

90+4

Fred irányába lett túl rövid az indítás, kifejelik.

90+3

Már mindenki a végét várja, de a hosszú közjáték miatt várható volt, hogy lesz jócskán hosszabbítás.

90+2

Jócskán a ráadásban járunk már. Marlos tolt a labdán a bal oldalon, majd egy védő takarásában kapura lőtt, meg is pattant a lábán, de így is fogta Chernik!

90+1

Khagush tolta meg a labdát, majd jobbról, 18 méterről kapura tűzte, jócskán fölé.

90

Senkinek sem jó előreívelés a hazaiaktól Pyatov kezébe. Ma semmi sem sikerül szegény fehéroroszoknak.

89

Adriano rúgott teljesen feleslegesen utána támadás közben ellenfelének, az ellenfél tizenhatosánál gyűjt be egy sárgát.

88

Ismét Adriano került helyzetbe, szögletet harcol ki a bal oldalon.

87

Mladenovic vélhetően reklamálás miatt az imént sárga lapot kapott.

87

Mladenovic húzta meg a bal oldalon, majd az ő lövésébe lépnek bele.

86

Lehet, hogy egy szurkoló futott a pályára, csak direkt nem mutatják.

85

Adriano Messi után a második játékos, aki a BL-ben mesterötöst tud szerezni.

85

Jöhetne már az a középkezdés.

84

Továbbra is áll a játék a középkezdés előtt.

83

Erre mondják azt, hogy a 0:7 még a focis játékokban is hatalmas vereségnek számít, nemhogy a Bajnokok Ligájában.

ADRIANO - 0:7

82

A Shakhtar gólt szerzett!
LUIZ ADRIANO kétszer kellett, hogy elrúgja a büntetőt. Az elsőt belőtte, majd a másodikat pontosan ugyanoda a jobb alsóba bombázza! 0-7! Teljes kiütés!

82

Kétes ítélet, tizenegyeshez jut újra a Shakhtar Adriano buktatása miatt!

81

Bernard szabadrúgása egy beívelés lett, középről Aleksievich fejelte ki szögletre.

80

Bernard harcol ki szabadrúgást veszélyes helyről, a bal oldalról, 25 méterre a kaputól.

79

Teixeira kapott labdát a bal oldalon, Fred túlcifrázta a szükségesnél több csellel, az ő lábáról került végül ki az alapvonalon.

78

Egyszerre három védő állta útját Gordeychuknak középen, nem is sikerült áttörnie.

77

Ez biztató volt, a bal oldalon húzta meg Gordeychuk, a tizenhatos sarkától próbálta a hosszú felsőbe emelni a labdát, de jócskán tévedett.

76

Signevich helyett Baga (Baha) a pályán, nincs több csere.

75

Középen adogat a Shakhtar, nem engedik a labdához férni a hazai játékosokat.

74

Srna, majd Marlos a labda útja, de végül visszakerül Rakitskiyhez.

73

A labdabirtoklási arány még mindig 44-56%, pedig a második játékrészben leheletnyivel a hazaiak támadnak többet.

72

A jobb oldalon Khagush húzta meg, majd éles szögből kapura bombázta, de csak az oldalhálót találta telibe!

71

Adriano érkezett középen egy bal oldali beadásra, Chernik azonban pár centivel meg tudta előzni őt a rövid oldalon, kicsit össze is ütköztek.

71

Sajnos nagyot esett a színvonal a szünet óta, de a tempó még így is egészen jónak mondható.

70

Chernik csípi el a labdát Teixeira elől egy hosszú indításnál, centiken múlott a dolog.

69

Signevich indítását fülelik le, de a felezőnél labdát veszít a Shakhtar.

68

Nem sok hiányzott a hetedik vendég gólhoz, pedig ebben a félidőben legalább mezőnyben azonosak már.

67

Bernard rosszul sikerült bal oldali lövése pont Adrianonak lett jó, aki 6 méterről jobbról a hosszú oldali kapufát találta telibe! Kis híján meglett neki az ötödik!

66

Rakitskiy tűnt fel elől a jobb oldalon, de lesre futott.

65

Srna húzódott jóval előrébb a vendégeknél, az első félidőben hátrébb játszott.

64

Nem tartott sokáig a boldogság, máris Pyatov kezében a játékszer, hátul adogat a védőkkel.

63

Stepanenko buktatta Karnitskiyt, a felezőtől jöhet újra a fehérorosz csapat.

62

Távoli lövés Karnitskiytől, 30 méterről, jócskán fölé. Érezhetően jobban akar ebben a játékrészben a BATE, kicsit passzívabb a Shakhtar.

62

Szöglethez jut a jobb oldalról a BATE.

61

Egy óra játékot követően BATE Boriszov – Shakhtar Donyeck: 0-6 változatlanul.

60

Kapkodó most a játék, 3-4 érintés után mindig Chernikhez, vagy Pyatovhoz kerül a labda helyzet nélkül.

59

Ez vajon kinek ment? Bernard hátrapasszolta a semmibe, a BATE jöhet bedobással.

58

Egy jobb oldali beadásnál Fred átlépte a labdát, hogy Adriano jobb helyzetbe kerüljön, de már álltak előtte, kénytelen volt visszafelé passzolni 15 méterről.

57

A bal oldalon húzta meg Volodko, de csak úgy tudta lecselezni a védőjét, hogy közben az alapvonalon kivezette. Odateszi magát a hazai csapat, hajtanak a szépítő gólért, meg azért, hogy ne legyen megalázó a végeredmény.

56

Pyatov kirúgásával folytatódik a mérkőzés. Kár, hogy az igazi izgalmak nagyjából 30 percig tartottak csak, 45 percet követően pedig már csak a gólkülönbség kérdéses.

55

A középpályán adogat most a Boriszov, majd hátul Kucher labdát szerez.

54

Luiz Adriano kísérletezett volna lövéssel, de a védőről lepattanó labdára Chernik hajszállal előbb ért oda.

53

Srna tűzte rá jobbról egy védő takarásában 20 méterről, Chernik résen volt és hárított!

52

Signevich jobb oldali lövésébe lép bele egy védő.

51

Kapura tartó lövések aránya 3-10 egyelőre.

50

Luiz Adriano lesen kapta a bal oldalon.

49

Vajon változik-e a játék képe, vagy továbbra is a BATE lesz aktívabb? Az első helyzet mindenesetre a kék mezeseké volt.

48

Karnitski lőtt a jobb oldalról 15 méterről, Pyatov hárított a rövid oldalon!

47

Gyakorlatilag a Donyeck a teljes három lehetőségét ellövi a szünetben és a BATE is kettőt a háromból.

46

További kettő még, csak öt cserére nem készült fel a rendszerünk. Tubic és Taison le, Gaiduchkik és Bernard be.

46

Likhtarovich helyett Aleksievich a pályán. Douglas Costa helyett Marlos.
Fernando helyett Fred.

46

Három csere is történt a szünetben.

46

A hazai szurkolók egy része már el is indult haza, a másik része pedig megtapsolja a Shakhtar Donyeck gárdáját, teljes joggal. A meccs elejétől kezdve sokkal aktívabb volt az ukrán együttes, de azért ez a hat gólos különbség nem volt várható.

Ami a kapu felé megy, abból már helyzet lesz, majd gól, Adriano már négynél jár. Semmi nem jön össze a BATE Boriszovnak, pedig nem az akarással van a gond. Leiskolázza egyelőre ellenfelét a Shakhtar, ha nem kapja össze magát a második félidőre a fehérorosz csapat, nagyon csúnya végeredmény is lehetséges.

BATE Boriszov – Shakhtar Donyeck: 0-6, igen, jól látják. A szünet után folytatjuk!
----

45+2

45+1

Már a ráadásban járunk, a BATE Boriszov számára megváltás lesz a szünet.

45+1

Brutális verést kap egyelőre a BATE Boriszov, egyáltalán nem volt ez várható.

ADRIANO - 0:6

45

A szokásos bal oldali elfutás végén beadás, végeredmény a szokásos LUIZ ADRIANO gól! Most egy méteren kapta a tökéletes beadást Shevchuktól, balról, de hihetetlen, hogy senki nem kísérte most sem Adrianot. 0-6!

45

Igyekszik letámadni már az ellenfél térfelén a BATE Boriszov, de mindig ügyesen kihozza a vendég csapat.

44

A felezőnél adogat a Shakhtar Donyeck, nekik nem igazán sürgős öt gólos előnynél.

43

Védelmi hiba a vendégeknél is, végül Shevchuk mentett óriásit, Pyatovnál kötött ki a labda.

42

Ritka eset, hogy egy mérkőzés ennyire egyértelműen eldőljön már a 40. percben, de ezen az estén már kettő ilyenünk is van.

ADRIANO - 0:5

41

Itt is megvan az ötödik, óriási füttykoncert a hazai nézőktől!! LUIZ ADRIANO mesterhármassal teszi emlékezetessé a mai napot. Ismét balról jött a beadás, amit Adriano a rövid oldalon átvett 7 méteren egy védő erőteljes közreműködésével, majd laposan a hálóba lőtt. 0-5!!

40

Jobb oldali szöglethez jut a Boriszov. Karnitskiy a beívelés után fölé fejel.

39

Ez nem a hazai csapatok napja, a Róma már öt gólos vesztésre áll a Bayern ellen, itt a BATE-ra szabnak méretes zakót az ukránok.

38

Innen nem lesz visszaút már a hazaiaknak.

ADRIANO - 0:4

37

Teljesen összezuhant a BATE Boriszov, már a negyediket kapják! Ismét LUIZ ADRIANO! Ezt már nem lehet követni szinte. Egy bal oldali beadás pattant 5-6 méteren Adriano elé, aki lágyan bepöttyintette a hálóba a kapus mellett!!

37

Már három a vendégek előnye, egyelőre sehol nincs a BATE Boriszov, ez nem volt várható.

COSTA - 0:3

36

Teixeira húzta meg a bal oldalon, középre adása tökéletes ütemben találta meg DOUGLAS COSTÁT, aki közelről az üres kapuba passzolt! 0-3! Eldőlni látszik! Teixeira nagyon önzetlen volt, ő is lőhette volna.

36

Szöglethez jut a fehérorosz csapat a jobb oldalról, a laposan belőtt labdát könnyedén kivágja Mladenovic.

35

Teixeira szökött meg középen újra, a kivetődő Chernikben újra elesett a támadó, de ezúttal elmaradt a tizenegyes. Hááát, ez erősen véleményesnek tűnt ismételten.

34

Tubic szerez labdát a felezőnél, Volodko beadását Shevchuk okosan, mellel teszi haza.

33

Costa újra a földön, vendég szabadrúgás, továbbra is támadásban az ukrán gárda.

32

Chernik bravúros védése kellett Douglas Costa jobb oldalról megeresztett, erős lövésének hárításához!

32

Hátul adogat Shevchuk és Srna, nem sürgős innentől nekik.

31

Fél óra játékot követően BATE Boriszov – Shakhtar Donyeck: 0-2.

30

Innentől nagyon nehéz dolga lesz a BATE Boriszovnak, fél óra sem telt el és máris kettővel megy idegenben az ukrán csapat.

ADRIANO - 0:2

29

LUIZ ADRIANO kettőre növeli a vendégek előnyét egy jól helyezett tizenegyessel. Érezte Chernik az irányt, de nem ért le a jobb alsóba. 0-2!

28

Chernik kapus elütötte gólhelyzetben, szinte utolsó emberként Teixeirát, sárga lap és büntető. Pirosgyanús volt.

28

Tiezenegyeshez jut a Shakhtar Donyeck!

28

Szépen fejlődik fel a hazai támadás a bal oldalon, Fernandon azonban fennakadt Volodko.

27

Egy bal oldali beadást Signevich középről, 10 méterről fejel fölé.

26

Taison lép ki jól a védőfalból, a felezőnél azonban eladja a Shakhtar.

25

Chernik végezhet el egy szabadrúgást 22 méterre a saját kapujától.

24

Douglas Costa felé érkezett elérhetetlen indítás középen.

23

Karnitski 25 méterről laposan kapura küldte, Pyatovnak igazából nem okozott gondot hárítani.

22

Mladenovic cselezte be magát a bal oldalon a büntetőterületen belülre, de a harmadik védő már megállította szabályosan.

22

A felezőnél szerez labdát Likhtarovic, Chernikig adja haza.

21

Taison adja el az ellenfél tizenhatosánál.

20

Nagy harc minden labdáért, a Donyeck letámad és végül sikeres az akciójuk.

19

Pyatovnál köt ki a játékszer, kirúgással jöhet Volodko rossz indítása után a vendég csapat.

18

A jobb oldalon szökött meg Volodko, de hatalmas helyzetben a kapus mögül a bevetődő védő lábát találta telibe!

17

Ha jól láttam, a gól előtt Yablonski hibájából indult meg az ukrán csapat.

17

Taison próbálkozott távoli lövéssel középről, egy védőről szögletre pattant.

16

Bal oldali bedobással jöhet előre a BATE Boriszov.

15

Karnitskiyt szabályosan szerelik a tizenhatos előterében, Luis Adriano felé azonban pontatlan az indítás.

14

A kék mezesek adogatnak a felezőnél, rá kell tenniük egy lapáttal, mert a vendégek gólelőnybe kerültek.

13

Gyorsan vezetést szerez tehát a jól kezdő Donyeck.

TEIXEIRA - 0:1

12

Gyönyörűen és villámgyorsan kontrázott a Donyeck, a felezőnél szerzett labdát a vendég együttes Taison révén, majd szöktette középen ALEX TEIXEIRÁT, aki elhúzta a kapus mellett, majd a hálóba lőtt! 0-1!

12

Lehet ismételni.

12

Megint Karnitskiy aktív, szögletre pattan beadása egy védőről.

11

Könnyedén kifejelik, Karnitskiy viszont megtartja a bal oldalon, bedobást harcol ki.

10

Szabadrúgást végezhet el a kék mezes együttes 35 méterre a kaputól.

9

Egy jobb oldali beadást 8 méteren fejelt le Khagush, középen csak centikkel maradt le róla Signevich.

8

Ismét Shakhtar támadás futott a bal oldalon, Tubic azonban ki tudta vágni középről a labdát, mielőtt Luiz Adriano lőhetett volna 14 méterről.

7

Pyatov számára könnyű zsákmány lett a beívelt labda.

6

Khagush iramodott meg a jobb oldalon, ebből szögletet harcol ki a BATE.

6

Egyelőre keleti szomszédunk aktívabb. Most éppen vendég szabadrúgás, Volodko volt szabálytalan.

5

Érdekesség, hogy négy játékos kivételével a hazai csapatból mindenki fehérorosz, nagyon kevés a légiós.

4

Támad a BATE, de gyorsan megszűrik az ukrán védők.

3

Chernik védte Teixeira lapos lövését, nem sikerült elég erősre.

2

Adriano kapott azonnal egy nagyot, máris szabadrúgás a vendégek javára 22 méterről, középről.

1

A Shakhtar kezdte az első játékrészt.

1

Kékben lép pályára ma a BATE, fehér-narancsban a Donyeck.
Már a Bajnokok Ligája himnuszát hallhatjuk, hamarosan kezdünk!

BATE Boriszov: Chernik – Khagush, Polyakov, Tubic, Mladenovic – Likhtarovich, Yablonski – Gordeychuk, Karnitskiy, Volodko – Signevich
Cserék: Soroko – Gayduchik, Aleksievich, Pavlov, Olekhnovich, Baga, Yakovlev

FC Shakhtar Donetsk: Pyatov – Srna, Kucher, Rakitskiy, Shevchuk – Stepanenko, Fernando – Douglas Costa, Alex Teixeira, Taison – Luiz Adriano
Cserék: Kanibolotskiy – Fred, Bernard, Marlos, Ordets, Gladkiy, Marcio Azevedo

Játékvezetők: I. Bebek (CRO) – T. Petrovic (CRO), M. Grgic (CRO).
Kelet-európai rangadóval folytatódik a Bajnokok Ligája csoportköre. A fehérorosz BATE Boriszov együttese fogadja az ukrán Shakhtar Donetsk csapatát.

A legutóbbi fordulóban a BATE győzni tudott az Athletic Bilbao ellen hazai pályán, míg az ukránok döntetlent játszottak a Porto ellen szintén hazai pályán, bár a bizonytalan helyzet miatt az ő esetükben a hazai pálya Lvivban található.

Megjósolhatatlan a végeredmény, a hazai pálya segítheti a fehéroroszokat. Mindkét csapat nagyarányú hétvégi győzelemmel hangolt a BL találkozóra, formában vannak tehát.

A találkozó kedden 20:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!
---
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik..

0:7

vége (0:6)

Gólok: 12. Teixeira, 29. Adriano (bünt.), 36. Costa, 37. Adriano, 41. Adriano, 45. Adriano, 82. Adriano (bünt.)

Lapok:   28. Chernik (BAT), 87. Mladenovic (BAT) – 89. Adriano (SHA)

BATE Boriszov: Chernik – Khagush, Polyakov, Tubic (Gaiduchik 46'), Mladenovic – Likhtarovich (Aleksievich 46'), Yablonski – Gordeychuk, Karnitskiy, Volodko – Signevich (Baga 76')

FC Shakhtar Donetsk: Pyatov – Srna, Kucher, Rakitskiy, Shevchuk – Stepanenko, Fernando (Fred 46') – Douglas Costa (Marlos 46'), Alex Teixeira, Taison (Bernard 46') – Luiz Adriano

Játékvezetők: I. Bebek (CRO) – T. Petrovic (CRO), M. Grgic (CRO)