FC Porto – Athletic Bilbao

2:1

vége (1:0)

21.10.2014, 20:45 • Estádio do Dragão, Porto • Tóth Gábor

Az első félidőben kiegyenlített játék zajlott nagyrészt, a Bilbao kapufáig jutott csak, de az utolsó percben a Porto megszerezte a vezetést.

A második félidőt nagyon jól kezdte a Bilbao és megérdemelten egyenlítettek, a levegőben benne volt, hogí döntetlen lesz a végeredmény, de Quaresma, illetve a baszk kapus másképp gondolta, előbbi lövését Irazioz bevédte.

Egy nagy és egyben szerencsés védést még be kellett mutatnia Fabianónak is, és ezzel a Porto megtartotta az első helyet a csoportban, míg a Bilbao maradt a sereghajtó. (22:40:29)

90+1

Brahimi gyakorlatilag ziccerbe hozza Martínezt, aki 10 méterről a jobb alsó sarok mellé lő...

86

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gurpegi (Athletic Bilbao), Nevest buktatta a bal szélen.

85

Óriási egyenlítési lehetőség volt ez a baszkok előtt!

84

Benat íveli be a szabadrúgást, középen érkezik Laporte és az ötösről fejelhet szabadon, de éppen Fabiano kezei közé, így is csak üggyel-bajjal tud védeni a Porto kapusa!

82

Tello helyett Óliver Torres a pályán.

79

A gól óta folyamatosan a Porto birtokolja a labdát, megzavarodtak teljesen a baszkok.

QUERESMA - 2:1

75

A Porto gólt szerzett!
RICARDO QUERESMA jön befelé a 16-os bal sarkától, 14 méterről ereszt meg egy kemény, lapos lövést, Iraizoz vetődik, de kicsit ügyetlenül ér a labdába, és csak beljebb segíti a játékrészt a jobb sarokba! 2:1

73

Mikel Rico helyére Gurpegi jön.

72

Húsz perce lehet a csapatoknak, ha meg akarják szerezni a három pontot ezen a mérkőzésen, de ahogy mondani szokták, döntetlen szagú ez a találkozó.

71

Casemiro helyett Quaresma a pályán.

67

Az egyenlítő gól után kiegyenlítette a játék, de helyzetek nem adódnak a kapuk előtt egyelőre.

65

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül M. Rico (Athletic Bilbao), Martínezt rúgta meg hátulról.

64

Quintero helyett Neves a pályán.

64

Quintero jó csel után 14 méterről lő kevéssel a bal sarok mellé.

60

A második félidőben jobban játszott a Bilbao, teljesen megérdemelten egyenlítettek.

59

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Danilo (FC Porto).

59

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Susaeta (Athletic Bilbao).

FERNÁNDEZ - 1:1

58

A Bilbao gólt szerzett!
GUILLERMO FERNÁNDEZ kap remek labdát középen Benatól a 16-os előterében, maga elé teszi, szép csellel megy el Martins Indi mellett, majd mielőtt a másik két védő közbeavatkozhatna, 14 méterről a jobb alsó sarokba helyez! Mestermunka a 21 éves játékostól!

51

Fernández húz kapura a jobb szélről, éles szögből ellövi keresztben a labdát a kapu előtt!

50

Quintero 20 méteres, ballábas löketét öklözi ki Iraizoz.

46

San José sem folytatja, Muniain a helyén.

46

Aduriz sérülés miatt nem jön ki a második félidőre, Benat a helyén.

A Porto kezdte joban a meccset, több helyzetük is volt, de a Bilbao hamar magára talált, egyenrangú ellenfél volt a félidő nagy részében, sőt San José révén egy kapufát is lőttek. Majd a hajrában Marrtínez hagyott ki óriási lehetőséget, de ez nem bosszulta meg magát, mert egy szép támadás végén Hector Herrera megszerezte a vezetést a hazaiaknak az utolsó percben.

Komoly lélektani előnnyel vonulhatnak szünetre a hazaiak, ennyit jelent a BL-ben szerzett nagyobb tapasztalat.

H. HERRERA - 1:0

45

Tello ad be jobbról, Quintero a 16-os előteréből hozza kihagyhatatlan helyzetbe HECTOR HERRERÁT, aki 12 méterről csavar a bal sarokba, Iraizoz nem védhetett! 1:0

40

A félidő hajrája jön, vajon látunk gólt a szünetig?

39

Danilo kap vissza remek labdát Tellótól, kapásból, éles szögből lő az oldalhálóba a védő!

32

Tello hozza ziccerbe Martínezt jó cselek után, átveszi a támadó a labdát, de 7 méterről a védőjébe lövi...

29

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül San José (Athletic Bilbao), Brahimit buktatta a felezővonalnál.

26

San José lő váratlanul 25 méterről, a jobb kapufáról jön ki a labda!

22

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Maicon (FC Porto), Iturraspét rántotta le.

8

Két komolyabb lehetőség már adódott is a hazaiak előtt, megadták ezzel a meccs alaphangját.

7

Jobbról érkezik egy lapos beadás, Martins Indi ragad elöl a szöglet bután, 4 méterről lő a bal kapufa mellé kevéssel.

7

Danilo ível középre, Martínez csúsztat, Iraizoz tolja szögletre a labdát.

A Bajnokok Ligájának E csoportjában járunk, ibériai rangadót láthatunk ma este, a harmadik fordulóban a Porto fogadja az Athletic Bilbao csapatát.

A hazaiak az első mérkőzésen odahaza 6:0-ra kiütötték a Bate csapatát, majd a Shakhtarral játszottak idegenben egy 2:2-es döntetlent, de így is ők a csoport éllovasai.

A Bilbao rosszul kezdett a sorozatban, 0:0-ás döntetlent játszottak odahaza az ukránokkal, majd kikaptak a Bate otthonában 2:1-re, így egy pontjukkal az utolsó helyen állnak a csoportban.

A Porto a második helyen áll hazája bajnokságában, veretlenek egyelőre, három döntetlen után legutóbb a Bragát verték 2:1-re odahaza, de kupameccsen hazai környezetben kikaptak a Sportingtól 3:1-re, vagyis a formájuk felemás.

A Bilbao tragikusan kezdte a spanyol bajnokságot, 1-2-5 a mérlegük, öt meccs óta nyeretlenek, és a 17. helyen állnak, vagyis nekik égetően szükségük lenne egy önbizalmat növelő eredményre.

A ma esti mérkőzés egyértelmű esélyese a nagyobb BL-rutinnal, és összességében nagyobb játékerővel rendelkező Porto, de egy döntetlen sem elképzelhetetlen eredmény.