Kaposvári KK – Atomerőmű SE

67:84

vége (22:24, 33:51, 45:73)

22.10.2014, 18:00 • Kaposvári Városi Sportcsarnok • Tamás Gobodics

Tükörsimán nyert az első két meccs után magát összekapó Paks, a Kaposvár lélektelenül, egyénieskedve és rengeteg hibával kosarazott, a csapatjáték csak ideig-óráig működött náluk. (09:53:47)

40:00

Mérkőzés vége. (67:84)

39:59

Gibson-tempó, ez a vége. (67:84) (67:84)

38:06

Tóth Ádám eredményes a vonalról. (65:84) (65:84)

37:38

Benke ismét betör az alapvonalon, ez is jó. (65:83) (65:83)

37:24

Szabó fordul be, kosár. (63:83) (63:83)

37:05

Horváth Márton középtávolija jó. (63:81) (63:81)

36:43

Dugat emeli be a tempót. (61:81) (61:81)

36:31

Benke szépen teszi fel a floatert. (61:79) (61:79)

35:45

Gibson faulttal együtt szerez kosarat. (59:79) (59:79)

35:16

Roberson ismét a vonalon, mindkettő jó. (56:79) (56:79)

34:56

Roberson büntetői a helyén. (56:77) (56:77)

34:46

Grebenár is pattanó után eredményes. (56:75) (56:75)

34:25

Szabó teszi vissza a támadópattanót. (54:75) (54:75)

34:01

Benke értékesít egy büntetőt. (54:73) (54:73)

32:36

Gibson is lerohanja a védőket, ez is bent van. (53:73) (53:73)

32:11

Megint Jancsikin vitte a leindítást, újabb könnyű kettes. (51:73) (51:73)

31:53

Jancsikin rohant végig, kettes. (49:73) (49:73)

31:16

Raivio betörése ér pontot. (47:73) (47:73)

30:01

Elkezdődött a 4. negyed. (45:73)
Játék nélküli előadást mutat be a KKK, az ASE viszont teljesen higgadtan és nyugodtan szerzi a kosarakat, nem kell megerőltetniük magukat.

30:00

Befejeződött a 3. negyed. (45:73)

29:23

Tóth Ádám üti be ismét a pontot, ziccer. (45:71) (45:71)

27:43

Teljesen tisztán dobál a vendégcsapat, Medve a sarokból hármast hint. (45:69) (45:69)

27:26

Horváth Márton mindkét büntetőjét értékesíti. (45:66) (45:66)

27:08

Megint Kovács adja Tóth-nak, nagy játék. (43:66) (43:66)

26:30

Kovács gyönyörű leosztása, Tóth Ádám kettese. (43:64) (43:64)

26:07

Raivio hármasa becsusszan, de már a cserék is a pályán. (43:62) (43:62)

24:26

Dugat üres hármasa megint. (40:62) (40:62)

23:18

Raivio kitartja és tempót dob. (40:59) (40:59)

22:57

Roberson is üres hármast hint be. (38:59) (38:59)

22:32

Jancsikin buzzer hármasának tapsol a közönség. (38:56) (38:56)

22:01

Szép labdajáratás, Dugat üres tripla. (35:56) (35:56)

20:57

Dugat emeli be a tempót. (35:53) (35:53)

20:30

Hendlein tör be és viszi fel ziccerig. (35:51) (35:51)

20:01

Elkezdődött a 3. negyed. (33:51)

20:00

Vége a második negyednek. (33:51)

19:53

Roberson bedobja a büntetőket, Hendlein homályt dob, tükörsima Paks-vezetés egy félidő után. (33:51) (33:51)

19:25

Kovács Ákos szép hármasa. (33:49) (33:49)

18:58

Raivio két egypontost értékesít Roberson második faultja után. (33:46) (33:46)

18:37

Jones süllyeszt el egy büntetőt. (31:46) (31:46)

18:06

Medve lába rajta a vonalon, kettőt ér, időt kér Fekete Ádám. Teljes fejetlenség kaposvári oldalon. (31:45) (31:45)

17:40

Roberson erőből megoldja. (31:43) (31:43)

17:19

Hendlein pöcizi vissza Raivio kettesét. (31:41) (31:41)

17:07

Jones Grebenárt is megveri. (29:41) (29:41)

16:42

Gibson betör, majd az utolsó pillanatban felteszi. (29:39) (29:39)

16:25

Jones óriási kosara Alihodzic felett, (27:39) (27:39)

16:06

Jancsikin értékesít egy büntetőt, a második lejön. (27:37) (27:37)

15:52

Roberson beviszi, könnyű ziccert dob. (26:37) (26:37)

15:16

Szép játék, Jones zsákol. (26:35) (26:35)

14:16

Alihodzic teszi vissza a pattnót a gyűrűbe. (26:33) (26:33)

13:51

Markovic betör és kettest dob. (24:33) (24:33)

12:58

Gibson-homály ziccerből Jancsikin nagy védekezése után. (24:31) (24:31)

12:34

Gibson nehéz kettese bent van. (24:31) (24:31)

12:25

Szenved a Kaposvár támadásban. (22:31) (22:31)

11:57

Kovács veszi el a labdát Benkétől, könnyű kettes, Fekete Ádám időt kér. (22:31) (22:31)

11:38

Tóth Ádám izmozza fel a gyűrű alól. (22:29) (22:29)

10:48

Kovács Ákos pofozza vissza a támadópattanót. (22:27) (22:27)

10:22

Gibson mindkét büntetőjét elrontja. (22:25) (22:25)

10:01

Technikai büntetővel kezdődik a negyed, Medve értékesíti. (22:25) (22:25)

10:01

Elkezdődött a második negyed. (22:24)

10:00

Befejeződött az 1. negyed. (22:24)

09:44

Jones értékesít egy büntetőt, a KKK-é az utolsó szó. Az rossz, vége a negyednek. (22:24) (22:24)

09:30

Jones teszi vissza Kovács Ákos rossz dobását. (22:23) (22:23)

09:07

Benke tör be és teszi fel a nehéz ziccert. (22:21) (22:21)

08:20

Medve-hármas fentről, először vezet az ASE. (20:21) (20:21)

07:48

Jancsikin visszalépős tempója tökéletes. (20:18) (20:18)

07:20

Horváth is a pályán, támadópattanót tesz a gyűrűbe. (18:16) (18:16)

06:45

Bejött Jones, azonnal eredményes pozícióból. (16:16) (16:16)

06:26

Alihodzic harcol ki faultot és bedobja a két büntetőt. (16:14) (16:14)

06:15

Roberson egyenlít középtávolról. (14:14) (14:14)

05:48

Dugat betörése két pontot ér. (14:12) (14:12)

05:24

Jancsikin egy az egyben gyönyörű kettest dob. (14:10) (14:10)

04:51

Raivio csak egy büntetőt értékesít. (12:10) (12:10)

04:26

Medve most szépen leosztotta Tóth Ádámnak, a center beejti, faulttal együtt. (11:10) (11:10)

04:11

Raivio betör és dob egy floatert. (11:8) (11:8)

03:50

Medve hármasa jó a sarokból, megállt a KKK. (9:8) (9:8)

03:02

Dugat most mindkét büntetőt a helyére küldi. (9:5) (9:5)

03:02

Gibson eladja, faultol. (9:3) (9:3)

02:51

Alihodzic-homály, majd Dugat értékesít egy büntetőt. (9:3) (9:3)

02:25

Szabó tör be, dudaszóra behullik a kettes. (9:2) (9:2)

01:55

Gibson kígyózott be a védők között, ez is jó. (9:0) (9:0)

01:17

Alihodzic kiosztja, Jancsikin-tripla középről. (7:0) (7:0)

00:46

Jancsikin veri meg Medvét, szép kettes. (4:0) (4:0)

00:20

Raivio büntetői nyitják a derbit. (2:0) (2:0)

00:01

Dzunics Braniszlav, a vendégek mestere, egykori kaposvári játékos kap emlékplakettet, folyik a játékosbemutatás.
A hazaiak legeredményesebb játékosa eddig egyébként a Fodor sérülése miatt a kezdőbe kerülő Jancsikin Braniszlav, aki 17 pontos átlagot produkált, VAL-számok alapján pedig Nik Raivio vezet a Kaposvárnál, a 13 pontot-6 lepattanót-6,5 gólpasszt átlagoló légiós 22,5-es értéket hoz eddig.

A paksiaknál mindkét listán a center, Jarrod Jones vezet, átlagban 19 pontjával a legeredményesebb (Roberson 18-cal második) emellé leszedett 6,5 lepattanójával 28,5-es értéket hoz, főként 68%-os mezőnypontosságának köszönhetően.
Körtélyesi és Baki sem léphet pályára az ASE színeiben, a vendégek csapatkapitánya a Sopron ellen kapott egy könyököst, ami után csúnyán elharapta a nyelvét, illetve négy foga is elmozdult.

Helyettese, Baki Gergely a két meccs között szenvedett sérülést, kifordult a bokája, várhatóan két hétig harcképtelen marad. Az ase.hu beszámolója szerint így ma vélhetően Medve Máté játszik hármast és Luka Markovic lesz a cseréje.

forrás: ase.hu
A magyar férfi bajnokság harmadik fordulóját hét közben rendezik, így a csapatoknak kevés idejük maradt felkészülni – ez a meccs ráadásul rangadó, hiszen a tavalyi szezon második és negyedik helyezettje csap össze.

Egyikük sem kezdte igazán jól az idényt, a KKK a MAFC elleni kiütés után a hétvégén Szegeden gyengén játszva kikapott, az Atom viszont két óriási meccset vívott eddig – az elsőn, Pécsen az utolsó pillanatban Eilingsfeld kosarával nyertek, majd a hétvégén hazai pályán a Sopron ellen alulmaradtak hosszabbításban.

A somogyiaknál Fodor Márton továbbra sem léphet pályára, emellett centerposzton akadnak gondjaik – a bosnyák Alihodzic próbajátékát eddig a meccsig meghosszabbították, eddig nem tűnik jó megoldásnak középre. Márpedig itt brutális az ASE, Jones húsz ill. tizennyolc pontot szórt az első két fordulóban, az ő megállítása kulcskérdés lehet a kaposváriaknak, akik ellen hétvégén villogtak a belső emberek.

Mezőnyben a Gibson-Raivio-Jancsikin sor eddig jól muzsikál a hazaiaknál, a Paks itt gyengébb, Roberson játszik igazán jól, a többiek még nincsenek topformában.

Otthon mindig életveszélyes a Kaposvár, de a Paks sem engedheti meg magának, hogy háromból két vereséggel rajtoljon, óriási küzdelemre és hangulatra lehet számítani.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

67:84

Kaposvári KK: Gibson, Raivio, Jancsikin, Hendlein, Alihodzic cserék: Benke, Horváth M., Kovács S., Grebenár vezetőedző: Fekete Ádám

Atomerőmű SE: Dugat, Roberson, Medve, Szabó Zs., Tóth Á. cserék: Jones, Eilingsfeld, Kovács Á. vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Játékvezetők: Pálla Z., Szabó G., Jakab L., (Benczur)