vége (30:16, 49:36, 72:51)

22.10.2014, 18:00 • Vodafone Sportcentrum, Székesfehérvár • Ákos Pallag

Játékosstatisztika:

Alba Fehérvár:

Csorvási Milán (K): 24 pont (11/13, Büntető: 2/2), 3 lepattanó (TL: 2), 3 gólpassz, 4 szerzett labda, 1 eladott labda 34 perc játék alatt
Lasan Kromah (K): 19 pont (7/15, 3PT: 0/2, Büntető: 5/5), 4 lepattanó (TL: 3), 4 gólpassz, 1 szerzett labda, 1 eladott labda 35 perc játék alatt
Dalibor Djapa (K): 18 pont (8/17, 3PT: 2/5), 9 lepattanó (TL: 1), 1 gólpassz, 3 szerzett labda 35 perc játék alatt
Brandon Wood (K): 17 pont (5/11, 3PT: 3/4), 7 lepattanó (TL: 2), 5 gólpassz, 1 szerzett labda, 1 eladott labda 32 perc játék alatt
Tóth Péter (K): 9 pont (4/8, Büntető: 1/1), 7 lepattanó (TL: 2), 1 gólpassz, 1 eladott labda 28 perc játék alatt
Supola Zoltán: 7 pont (1/7, 3PT: 1/3, Büntető: 4/4), 3 lepattanó (TL: 2) 19 perc játék alatt
Blaskovits László: 4 pont (2/2), 2 lepattanó (TL: 1), 1 gólpassz 6 perc játék alatt
Kovács Ádám: 1 pont (0/3, 3PT: 0/2, Büntető: 1/4), 2 lepattanó (TL: 2), 1 gólpassz, 1 eladott labda 11 perc játék alatt

Nem játszott: Simon Balázs, Cleveland Melvin, Czirbus József, Juhos Levente, Molnár Máté

EGIS Körmend:

Walter Lemon (K): 20 pont (8/13, 3PT: 3/5, Büntető: 1/6), 1 lepattanó, 2 gólpassz, 2 eladott labda 21 perc játék alatt
Darrin Govens (K): 19 pont (6/11, 3PT: 2/4, Büntető: 5/8), 2 lepattanó, 1 gólpassz, 1 eladott labda 34 perc játék alatt
Török Rolland: 12 pont (5/7, 3PT: 0/1, Büntető: 2/2), 5 lepattanó (TL: 1), 1 eladott labda 21 perc játék alatt
Marko Kolaric: 8 pont (4/8, 3PT: 0/1), 10 lepattanó (TL: 3), 3 blokk, 2 eladott labda 25 perc játék alatt
Giorgi Sharabidze (K): 7 pont (3/7, 3PT: 0/1, Büntető: 1/2), 5 lepattanó (TL: 2), 1 eladott labda 19 perc játék alatt
Marko Popadic: 7 pont (3/6, 3PT: 1/4), 1 szerzett labda, 3 eladott labda 28 perc játék alatt
Sonyák Béla: 5 pont (2/2, 3PT: 1/1), 1 eladott labda 7 perc játék alatt
Ferencz Csaba (K): 4 pont (2/5, 3PT: 0/2), 4 lepattanó (TL: 1), 1 gólpassz, 1 szerzett labda, 1 eladott labda 33 perc játék alatt
Tóth Norbert (K): 0 pont (0/3, 3PT: 0/2), 1 gólpassz, 2 eladott labda 12 perc játék alatt

Nem játszott: Molnár Levente, Németh Ákos, Doktor Péter, Sömenek Martin (21:45:44)
Végig uralta a mérkőzést a Fehérvár, teljesen megérdemelten nyerik meg a mérkőzést 17 ponttal. A hazaiak legeredményesebb játékosa Csorvási Milán a maga 24 pontjával, ám rajta kívül az egész csapat nagyon hatékonyan játszott. A körmendiek az utolsó negyedet ugyan megnyerték, ám csapatszinten ma elmaradtak a fehérváriaktól. A vendégeknél Lemon és Govens emelkedtek ki, ketten együtt 39 pontig jutottak. A végeredmény tehát Alba Fehérvár – EGIS Körmend 99:82!

40:00

Mérkőzés vége. (99:82)

39:59

Supola nem hibázik a vonal mögött, mindkét büntetője jó. A túloldalon Lemon zsákol egyet, amire Blaskovits válaszol egy szép ziccerrel. Az utolsó támadásból még Ferencz kettese behullik, ezzel ér véget a mérkőzés. (99:82) (99:82)

39:35

Ferencz személyije után Supola dob kettőt. (95:78) (95:78)

39:27

Lemon ziccere kimarad, de Sharabidze visszateszi a kettest. (95:78) (95:78)

39:00

Ferencz Csaba hármasa kimarad. (95:76) (95:76)

38:50

Csorvási Milán duplája beesik! (95:76) (95:76)

38:30

Kromah büntetői jók, 19 pontnál jár. (93:76) (93:76)

38:27

Kromaht faultolják azonnal, Walter Lemon negyedik személyi hibája. (91:76) (91:76)

38:23

Walter Lemon hárompontosa beesik, időt kér a Körmend. (91:76) (91:76)

38:10

Mindkét büntető a helyén. (91:73) (91:73)

37:58

Govens dobhat két büntetőt! (91:71) (91:71)

37:55

Brandon Wood süllyeszt el egy triplát, 17 pontos! (91:71) (91:71)

37:40

Walter Lemon remek ziccere után 70 pont fölött a Körmend. (88:71) (88:71)

37:03

Govens első büntetője jó, a második kimarad, de megszerzi a labdát a Körmend. Govens vállal el egy hármast, kimarad, Csorvásié a lepattanó. (88:69) (88:69)

37:03

Govenst tüntetik el a palánk alatt, ez is két büntető. (88:68) (88:68)

36:47

Lasan Kromah mindkét büntetőt értékesíti. (88:68) (88:68)

36:47

Újabb vendég támadás pont nélkül, Tóth Norbert személyije után Kromah áll a vonal mögé. (86:68) (86:68)

36:36

Wood nem hibázik a vonal mögött. (86:68) (86:68)

36:36

Wood harcol ki faultot, kettőt dobhat. Darrin Govens hibázott. (84:68) (84:68)

36:10

Török mindkét büntetője behullik, a másik oldalon Csorvási eredményes ziccerből. (84:68) (84:68)

35:59

Djapa faultja után Török Rölland dobhat kettőt. (82:66) (82:66)

35:59

Govens kettesére Kromah válaszol a másik oldalon egy ziccerrel. (82:66) (82:66)

35:24

Kovács Ádám harcol ki két büntetőt, ám mindkettőt kihagyja. (80:64) (80:64)

35:24

Sonyák Béla hármasa is a helyén. (80:64) (80:64)

35:05

Govens tripla érkezik a másik oldalon, Wood hármasa már kimarad. (80:61) (80:61)

34:42

Djapa kapja a labdát a festéken Woodtól, jó a kettes. (80:58) (80:58)

34:16

Kovács Ádám személyi hibája. (78:58) (78:58)

34:04

Kovács szolgálja ki Kromaht, újabb kettes. (78:58) (78:58)

33:57

Lemon hármasa kimarad a sarokból, Kolaric putbackje is lejön, Török Rolland viszont bepiszkálja. Húsz ponton belül a Körmend, hazai időkérés. (76:58) (76:58)

33:14

Walter Lemon leszedi saját lepattanóját, majd teszi vissza kettesre, be is hullik. (76:56) (76:56)

32:46

Supola nem hibázik a vonal mögött, kettőből kettő. (76:54) (76:54)

32:46

Popadic személyije után kigyűlik a fault a Körmendnél, Supola áll a vonal mögé. (74:54) (74:54)

32:46

Supola nem tud pontokat szerezni a betörésből, a túloldalon Lemon is kihagy egy ziccert. (74:54) (74:54)

32:28

Popadic középtávolija a helyén. (74:54) (74:54)

32:12

Csorvásira fújnak támadót. (74:52) (74:52)

31:50

Egyet dob csak be Lemon, gyengén büntetőzik az amerikai. (74:52) (74:52)

31:48

Lemont faultolja Djapa dobás közben, két büntető. (74:51) (74:51)

31:35

Kromah szed támadólepattanót Supola sikertelen ziccere után, jó a kosara. (74:51) (74:51)

30:53

Supola triplája lejön, Kovács szedi a támadót, Walter Lemon faultolja. Máris három csapatfaultnál jár a Körmend. (72:51) (72:51)

30:32

Supola középtávolija kimarad. (72:51) (72:51)

30:08

Sonyák személyi hibájával kezdődik az utolsó negyed. (72:51) (72:51)

30:01

Elkezdődött a 4. negyed. (72:51)

30:00

Befejeződött a 3. negyed. (72:51)

29:59

Az utolsó támadásnál Kromah vállal el egy hárompontost, ne esik be, ezzel az Alba nyolc ponttal nyeri a negyedet! (72:51) (72:51)

29:42

Csorvási középtávolija lejön a palánkról, Tóth Péter azonban összeszedi a pattanót és jó a kettese. (72:51) (72:51)

28:52

Djapa nehéz közelije kimarad, a másik oldalon Popadic passzolja el magát. (70:51) (70:51)

28:22

Tóth Péter adja el a labdát. (70:51) (70:51)

28:22

Kolaric kettesével húsz ponton belül a Körmend. (70:51) (70:51)

28:01

Wood áll bele a tempóba, kimarad. (70:49) (70:49)

27:30

Csorvásit blokkolja Kolaric, a körmendi támadás végén Govens triplája kimarad, majd Csorvási eredményes a festéken. 20 pontos az Alba centere. (70:49) (70:49)

26:54

Hazai időkérés. (68:49) (68:49)

26:40

Walter Lemon viszi végig a pályán, jó a ziccere. (68:49) (68:49)

26:00

Török Rolland ziccere beakad. A másik oldalon Wood ront egy triplát, de Blaskovits leszedi a támadót. (68:47) (68:47)

25:35

Wood triplája viszont behullik, 12 pontnál jár! (68:45) (68:45)

25:20

Lemon hármasa nem jó. (65:45) (65:45)

24:58

Vendég időkérés. (65:45) (65:45)

24:58

Lasan Kromah brutális zsákolásával húsz közte! (65:45) (65:45)

24:30

Dalibor Djapa triplája ezúttal kimarad, a másik oldalon Lemon áll bele a runnerbe, ez sem jó. (63:45) (63:45)

24:12

Tóth Norbert hármasa kimarad, majd faultolja Kromaht. Első személyije. (63:45) (63:45)

24:00

Djapa kapja a labdát a palánk alatt, jó a kettese! (63:45) (63:45)

23:40

Kromah duplája után Lemon ismét eredményes egy középtávoliból. (61:45) (61:45)

23:10

Dalibor Djapa triplájára Walter Lemon válaszol egy hármassal. (59:43) (59:43)

22:27

Kromah brutális crossovere után kihagyja a ziccert, a másik oldalon Tóth Norbert közelije sem jó. (56:40) (56:40)

22:06

Sharabidze első büntetője jó, a második már kimarad, Djapaé a lepattanó. (56:40) (56:40)

22:04

Sharabidzét gyötrik a palánk alatt, Csorvási személyije után dobhat kettőt. (56:39) (56:39)

21:50

Kromah értékesíti a plusz egyet is. (56:39) (56:39)

21:46

Kromah tör be a palánk alá, faulttal együtt is jó a duplája! (55:39) (55:39)

21:30

Djapa középtávolija is behullik. (53:39) (53:39)

21:10

Walter Lemon triplája a helyén! (51:39) (51:39)

20:50

Kromah ad nagy passzt, Csorvási dupla! (51:36) (51:36)

20:15

Tóth Norbert középtávolija kimarad, a másik oldalon Kromah sem tudja értékesíteni a ziccert, de a támadót leszedi. (49:36) (49:36)

20:01

Elkezdődött a 3. negyed. (49:36)
Magasembereik vezetésével irányította az első félidőt az Alba, Csorvási Milán 16 ponttal járult hozzá csapata teljesítményéhez, rajta kívül Djapa és Wood 9-9 ponttal áll. A körmendiek elsősorban a festéken gyengélkedik, támadásaikból hiányzik az átütőerő. A vendégek legeredményesebb játékosa Darrin Govens a maga 11 pontjával. A félidőben tehát Alba Fehérvár – EGIS Körmend 49:36!

20:00

Vége a második negyednek. (49:36)

19:59

Sharabidze harcol nagyot a palánk alatt, azonban nem tudja beerőltetni a labdát, marad a 13 pontos különbség! (49:36) (49:36)

19:38

Kromah középtávolija kimarad, jöhet a Körmend az utolsó támadással. (49:36) (49:36)

19:29

Időt kér a Fehérvár! (49:36) (49:36)

19:29

Sharabidze dob homályt, jöhet az Alba a labdával. (49:36) (49:36)

19:20

Csorvási felé érkezik a passz, belekapnak a körmendiek, az Alba centere azonban összeszedi és jó a kettese! 16 pontnál jár! (49:36) (49:36)

19:00

Sharabidze eredményes a palánk alatt. (47:36) (47:36)

18:39

Djapa válaszol Govens triplájára, 13 közte. Időt kér a Körmend! (47:34) (47:34)

18:30

Van viszont a másik oldalon, Govens! (44:34) (44:34)

18:05

Tóth Péter hármasa a hálóból jön ki, nincs újabb tripla. (44:31) (44:31)

17:32

Supola is feliratkozik egy triplával, nem tud tíz ponton maradni az Körmend! (44:31) (44:31)

17:06

Kolaric szed le támadólepattanót, jó a kettese. (41:31) (41:31)

16:47

Govens csinálja meg a helyet Ferencznek, a hármasa kimarad, de marad a Körmendnél a labda. (41:29) (41:29)

16:26

Supola ad nagy passzot, ám Kovács elveszti a labdát. (41:29) (41:29)

16:13

Kolaric hármasa kimarad. (41:29) (41:29)

15:56

Tíz ponton volt a Körmend, Djapa tempója viszont ezúttal már behullik. (41:29) (41:29)

15:31

Darrin Govens harcol ki két büntetőt, értékesíti is őket. (39:29) (39:29)

15:20

Lemon ziccere sem jó, ám a letámadásból Kovács nem tud zsákolni. (39:27) (39:27)

14:46

Djapa kettese ismét kimarad, legutolsó négy kísérletéből egyik sem volt jó. (39:27) (39:27)

14:33

Djapa hármasa kimarad, Kovács viszont még megmenti. (39:27) (39:27)

14:14

Popadic pörköl be egy triplát. (39:27) (39:27)

13:53

Djapa hátrál ismét a festéknél, ezúttal sem jó a ziccere. (39:24) (39:24)

13:42

Djapa közelije lejön, de összeszedi a támadót az Alba. (39:24) (39:24)

13:23

Govens dudaszóra vállalja el a kettest, kimarad. (39:24) (39:24)

12:57

Woodot faultolják dobás közben, mindkét büntetőt értékesíti. (39:24) (39:24)

12:50

Sonyák szerez két pontot egy nagyon nehéz dobásból, Wood már a képében volt. Szép kosár! (37:24) (37:24)

12:20

Wood passza után Csorvási tépi meg a gyűrűt! (37:22) (37:22)

12:06

Popadic középtávolija a helyén, időt kér az Alba. (35:22) (35:22)

12:02

Supola triplája kimarad, jöhet a Körmend. (35:20) (35:20)

11:30

Török Rolland kettesével húsz pontnál a Körmend. (35:20) (35:20)

11:10

Woodot körbeveszik, őt azonban ez nem zavarja, remek asszisztot oszt ki Csorvásinak. (35:18) (35:18)

10:52

Marko Kolaric szerez szép kettest Kovácsról. (33:18) (33:18)

10:31

Az első kimarad, a második már jó Kovácstól. (33:16) (33:16)

10:28

Marko Popadic személyije után Kovács Ádám áll a vonal mögé. (32:16) (32:16)

10:04

Gyorsan eladja a labdát a Körmend, Blaskovits ziccere esik be. (32:16) (32:16)

10:01

Elkezdődött a második negyed. (30:16)
Kiválóan kezdi az első negyedet a fehérvári csapat, Csorvási vezetésével 14 pontos előnyt dolgoztak ki az önmagukat még csak kereső körmendiek ellen.

10:00

Befejeződött az 1. negyed. (30:16)

09:59

Popadic a végén elvállal egy hármast, de csak a palánk szélét találja el. (30:16) (30:16)

09:45

Csorvási Milán fordul le emberéről a palánk alatt, könnyű ziccer. (30:16) (30:16)

09:22

Török Rollandot szolgálja ki Popadic, jó a kettes. (28:16) (28:16)

08:47

Marko Kolaric dob be egy középtávolit, szép kettes! (28:14) (28:14)

08:28

Wood hármasa ha nehezen is, de beesik. (28:12) (28:12)

07:55

Csorvási labdaszerzését követően Wood viszi végig, jó a ziccere. (25:12) (25:12)

07:20

Govens háromból két büntetőt értékesít. (23:12) (23:12)

07:12

Kromah személyije után Govens áll a vonal mögé, három büntető. (23:10) (23:10)

07:04

Tóth Péter újabb két pontja érkezik a fehérvári támadásnál. (23:10) (23:10)

06:30

Török Rolland közelije behullik Govens passza után. (21:10) (21:10)

06:23

Nem igazán találja a ritmust a Körmend, már 13 pont a hátrányuk. (21:8) (21:8)

06:07

Tóth büntetője is jó. (21:8) (21:8)

06:07

Tóth Péter faulttal együtt is bedobja a ziccert. (20:8) (20:8)

06:05

Lemon ezúttal sem eredményes büntetőkből, mindkettőt kihagyja. (18:8) (18:8)

06:00

Lemon nagyszerűen tör be a palánk alá, Csorvási faultja után két büntető. (18:8) (18:8)

05:34

Ferencz középtávolija kimarad, a támadót leszedi a Körmend, Govens pedig könnyű kettest ragaszt. (18:8) (18:8)

05:19

Kromah személyi hibája után jöhet a labdával a Körmend. (18:6) (18:6)

05:02

Wood asszisztja után Csorvási ziccere a helyén. (18:6) (18:6)

04:43

Giorgi középtávolija kimarad. (16:6) (16:6)

04:18

Djapát nem tudják tartani a palánk alatt, újabb dupla. (16:6) (16:6)

04:03

Giorgi kétszerindulása után elveszíti a labdát a Körmend, időt is kér Aaron Mitchell. (14:6) (14:6)

03:45

Tóth Péter dupla! (14:6) (14:6)

03:30

Ferencz Csaba tör be a festékre, jó a ziccer. (12:6) (12:6)

03:00

Kromah ziccerét követően Wood is megszerzi első pontjait a palánk alatt. (12:4) (12:4)

02:27

Giorgi vállal el egy kettest, be is hullik. (8:4) (8:4)

02:10

Csorvási közelije jó, hat pontnál tart. (8:2) (8:2)

01:50

Djapa duplájára Govens válaszol egy középtávolival. (6:2) (6:2)

01:13

Lemon egyet sem dob be a vonal mögül. (4:0) (4:0)

01:07

Lemon csinál szép betörtést, Tóth faultolja. (4:0) (4:0)

01:00

Csorvási mindkét büntetője a helyén. (4:0) (4:0)

00:52

Tóth Péter passza után Csorvásit faultolja Ferencz dobás közben, két büntető. (2:0) (2:0)

00:30

Csorvási szed támadót, majd szerzi meg a fehérváriak első pontjait. (2:0) (2:0)

00:02

Csorvási hozza el a feldobást a hazaiaknak. (0:0) (0:0)

00:01

A hazaiaknál a mai napon nem lép még pályára Simon Balázs, valamint Cleveland Melvin sem.

Vezetőedző: Marcel Tenter
Edző: Góbi Henrik

Vezetőedző: Aaron Mitchell
Edző: Hencsey Tamás

Játékvezetők: Kapitány Gellért, Török Róbert, Jurák Krisztián.
Az új idényt győzelemmel kezdő, ám a múlt héten Zalaegerszegen vereséget szenvedő Alba Fehérvár a két szoros mérkőzésen szintén alulmaradó EGIS Körmendet fogadja szerdán a Vodafone Sportcentrumban.

A fehérváriak a nyitányon a Jászberényt múlták felül könnyedén 104:85-re, ezt követően következett a ZTE elleni vereség, Marcel Tenter csapata három ponttal kapott ki a zalaiaktól. Az Albánál egy nagyon fontos játékos visszatérését jelentették be a héten, ugyanis visszatér a 2012/13-as idényben a csapattal bajnoki címet nyerő Brandon Wood.

(Fotó: albakosar.hu)

A körmendiek jó előjellel utaznak Székesfehérvárra, legutóbbi bajnokijukat megnyerték itt, épp a csarnokavatón. A vas megyeiek ugyan két vereséggel nyitottak, előbb a Kecskemét, majd a Nyíregyháza verte őket, ezek azonban rendkívül szoros mérkőzések voltak: előbbin 80:73, utóbbin 73:72 lett a végeredmény. A négyszeres és a háromszoros magyar bajnok összecsapása igazi rangadónak ígérkezik, kiegyenlített mérkőzésre van kilátás.

(Fotó: bckormend.hu)
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

99:82

TLI-Alba Fehérvár: 4 Simon Balázs "KAP", 5 Cleveland Melvin, 6 Blaskovits László, 7 Czirbus József, 8 Juhos Levente, 10 Kovács Ádám, 11 Tóth Péter, 12 Csorvási Milán, 13 Dalibor Djapa, 14 Molnár Máté, 15 Supola Zoltán, 21 Lasan Kromah, 24 Brandon Wood Vezetőedző: Marcel Tenter Edző: Góbi Henrik

EGIS Körmend: 1 Giorgi Sharabidze, 2 Molnár Levente, 3 Marko Popadic, 5 Darrin Govens, 6 Walter Lemon, 11 Sonyák Béla, 12 Marko Kolaric, 13 Tóth Norbert, 14 Török Rolland, 15 Ferencz Csaba, 20 Németh Ákos, 22 Doktor Péter, 24 Sömenek Martin Vezetőedző: Aaron Mitchell Edző: Hencsey Tamás

Játékvezetők: Kapitány Gellért, Török Róbert, Jurák Krisztián