HC MIKRON Nové Zámky – Dab.Docler

5:2

vége (1:1, 2:0, 2:1)

24.10.2014, 18:00 • Róbert Balogh

Jó iramú mérkőzést láthattunk ma este az érsekújvári jégcsarnokban. A helyzet kihasználás ma jobban ment a hazai csapatnak, a meccs nagy részében az újváriak irányítottak, és megérdemelten nyerték a kör rangadóját a listavezető ellen, aki először kapott ki rendes játékidőben az idei évadban. Az érsekujváriak ezzel három pontra feljöttek tabellán a DAB mögé. (20:13:57)

60:00

59:52

Az Érsekújvár gólt szerzett!
A buli után kihozza a hazai csapat a korongot és ALBÍN PODSTAVEK közelről az üresbe lövi az ötödik hazai gólt. Gólpasszok: Peter Polčík, Marek Uram.

59:46

Blažíček véd az utolsó másodpercekben, buli következik.

59:30

Polčík egészen közelről az üres kapu mellé bombáz!

59:10

Nagy nyomás a hazai kapu előtt, sikerül kivágni a pakkot a hazai csapatnak.

58:44

Kalnins nélkül a DAB!

58:44

Időkérés DAB.

58:34

Nagyon pörgős lett a hajrá, megint Kalnins véd bravúrral.

58:10

A másik oldalon Pavuk tör be a kapu elé ez is kimarad.

58:00

Kalnins véd bravúrral egy közeli ziccert.

57:25

Hrdel lövése a kékről suhan el a kapu mellett.

56:30

Kiegészült a DAB, marad a kétgólos hazai előny.

56:00

Jól védekezik a DAB, nagy harc a palánknál, sikerül kihozni a hazai csapatnak a pakkot.

55:30

Nagy hazai nyomás, de lövés nélkül eddig az emberelőny első perc végén.

54:26

Erdélyi kap két percet könyök használatért.

54:20

Lehet, hogy még izgalmas lesz a végjáték.

53:11

A Dunaújváros gólt szerzett!
GRÖSCHL TAMÁS egy nagy kavarodás végén a hazai kapu előtt a második dunaújvárosi gólt lövi Blažíček háta mögé. Gólpassz nélkül.

53:00

Štefanka M. vitte be a korongot a támadó harmadba, majd Čaládi kerül váratlanul helyzetbe Kalnins előtt, aki remekül védett.

52:07

Kissé pontatlan most a játék mindkét oldalon, tilos felszabadítás a vendégeknél.

51:10

Galanisz óriási helyzetben közelről Blažičekbe vágja a gólszerzési lehetőséget.

50:30

Jól tartja a korongot most a Zámky és lopja az időt a meccsből.

49:43

Blažíček véd a lepkéssel, buli a bal oldalán.

49:20

A másik oldalon Mestyán vitte be a korongot, amikor Szappanos már lesen volt.

49:00

Hazai les.

48:30

Nagy DAB helyzet, Blažíček lábai között a kapu mellé csorog a korong.

47:50

Dubec lövését blokkolják, marad az Újvár a vendégek harmadában.

47:00

Teljes létszámban a csapatok, a gólt Polčíknak adták a játékvezetők, de Polćík a jégen sem volt! Chrenko a gólszerző.

46:04

Pont amikor Kiss Ákos jégre lépne, PETER POLČÍK a körök közül a felsőbe vágja a negyedik hazai gólt. Gólpassz: Marek Uram, Pavel Kowalczyk.

45:40

Martinka állítja meg szabálytalanul Štefankát ziccerben és kap két percet.

45:00

Jól megjáratták a korongot a hazaiak, majd Faith lövését védte éles szögből Kalnins, végül sikerült kivágni az újvárosiaknak a pakkot.

44:01

Kiss Ákos kap két percet könyök használatért.

43:32

A harmadik harmad elején is nagy iramban folyik a játék.

42:50

Pavúk veszélyes lövését védte takarásból Blažíček.

42:20

Újabb óriási hazai ziccer maradt ki az üres kapu előtt.

41:35

Kiegészül a DAB, Hüffner játékban, de előtte még Hurtaj lövése suhant el a kapuvas mellett.

40:55

Marek Uram korcsolyázik lesre.

40:30

A hazai les után gyorsan beviszik a pakkot a vendégek harmadába, folytatódik a hazai előny.

40:01

A második harmadban is folytatódott a jó iramú hoki. A hazai csapat volt az, aki jobban használta ki ziccereit, és két góllal elhúztak a záró harmad előtt, de a DAB számára még nincs veszve semmi, az utolsó játékrész még sok meglepetést tartogathat.

40:00

39:34

Az utolsó percben a vendégek kapuja előtt folyik a játék, Čaládi tör be a kapu elé, majd Hüffner akasztja, és megy le két percre.

38:40

Kiegészült a hazai gárda.

38:10

Eddig egy kapura lövés az Acelbikák emberelőnye alatt.

37:44

A védőhálóra pattan a pakk, újabb bedobás a hazai harmadban.

37:33

Blažíćek véd az újvárosi nyomás végén.

36:31

Közben Kowalczyk kap két percet, DAB előny.

36:31

Veszélyesen kirepülő korong a nézőtérre. Buli a hazai kapu előtt.

36:00

Papp lábai között ment el a korong a kapu előtt tiszta helyzetben.

35:15

Marek Uram ismét játékban, közben hárman az egy ellen mentek az újváriak Kalnins kapujára, de elszórakozták a végét.

34:22

Hurtaj szerez ismét korongot, az idő még megy.

34:00

Megjáratja a DAB a pakkot, majd Hurtaj szúr bele egy keresztpasszba, eddig lövés nélkül az előnyben.

33:10

Marek Uram kap két percet testre ütésért.

32:41

TOMÁŠ CHRENKO tört be egész Kalnins elé, elvitte előtte a korongot, majd fonákkal a lábvédője mellett a harmadik hazai gólt szerezte meg.Gólpasszok: Martin Baron, Miroslav Štefanka.

32:33

Lesre korcsolyáztak a hazai támadók.

32:07

Az újvárosiak gólt szereznek, de a játékvezetők nem adják meg, majd korcsolyával rúgták a kapuba a pakkot. .

31:50

Jó az iram kevés a megszakítás, Blažíćek ment most távol a kapujától a jégen fekve.

30:20

Tartja a pakkot a hazai csapat, majd megindulnak a jobb oldalon és Štefanka M., kap ziccerbe korongot, aki közelről Kalnins mamutjaiba lövi.

29:30

Folytatódik az újvárosi nyomás, Blažíček tenyerel a korongra.

29:00

Blažíček előtt a buli, most beköltöztek a vendégek a támadó harmadba.

28:10

Szépen kidolgozott akció végén, Chrenko passza után, MAREK URAM éles szögből vágja Kalnins mellett az újváriak vezető gólját a hálóba. Gólpasszok: Tomáš Chrenko, Michal Šiška.

28:00

Chrenko is visszatért, teljes a létszám a jégen.

27:20

Azari játékban, DAB előny.

26:42

Pozsgai durrant közelről mellé, majd a visszapattanót a palánkról, fogja a hazia hálóőr.

26:06

Král gyenge lövését védi Kalnins, jöhetnek a vendégek.

25:49

Chrenko akasztott bottal, vége a hazai előnnyek.

25:20

Kiállítás a vendégektől, Azari kap két percet gáncsolásért.

24:45

Nagyon pörgős a játék, mindkét kapu folyamatosan veszélyben.

23:45

Uram passzolt tiszta helyzetbe Podstavek botjára, aki az üres kapu előtt hagyja ki a ziccert.

23:13

Blažíček munkában ismét, buli a jobb oldalán.

22:35

Vendég nyomás, Blažíček véd a botossal, majd egy újabb vendég lövés suhan el a kapu mellett.

21:35

Hurtaj kap kontrába egy hosszú korongot, de utoléri és veszélyesen a kapu elé passzol.

20:52

Hazai tilos felszabadítás.

20:30

Az újváriaké az első támadás, de kihozzák a vendégek, majd magas bottal való játékért, buli Blažiček előtt.

20:01

Egy jó iramú első harmad van mögöttünk. Kiegyenlített játékot láthatott az érsekújvári közönség az első játékrészben, két góllal, és remek kapus teljesítményekkel. A második harmaddal folytatjuk 15 perc szünet után a kör rangadóját.

20:00

19:11

Uram kapásból jobb oldalról, közelről a félig üres kapuba lőtte a korongot, de érkezett Kalnins aki bravúrral a lepkéssel fogta a ziccert.

18:18

Kemény belemenés egy újvárosi játékosba, folytatódik a játék, ketten az egy ellen az ujváriak, de kimarad a ziccer.

17:40

Gröschl lövését védi Blažiček, majd az ellentámadásból Huba lövését védi Kalnins.

17:10

A vendég csapat került les helyzetbe.

16:50

Megélenkült a játék, le föl támadnak ezekben a másodpercekben a csapatok.

16:00

Nagy harc a korongért a hazai harmadban, nem tudja kihozni a Zámky a pakkot.

15:45

Látványos Kalnins védés a lepkéssel.

15:25

Nyomást gyakorol a DAB Blažíčekre, Szappanos közelről lőtt a lábvédőjébe.

14:30

Hazai les, bedobást Blažíček elé viszik a bírók.

13:55

Frolík szerez a kapu előtt korongot és teremt meleg helyzetet.

13:12

A másik oldalon old meg kétszer is Kalnins szépen egy meleg helyzetet.

12:28

A gól után folytatódik az újvárosiak aktivitása, Blažíček véd szépen a lepkéssel.

11:39

Kisebb kavarodás után AZARI ZSOLT elé kerül a kapu előtt a korong, és közelről a hosszú felsőbe emeli a pakkot. Gólpasszok: Szappanos Davis, Hrdel Zbyněk.

10:45

Szépen állítja meg Hubát a kék vonalon Gröschl, és már indítja is társát.

10:00

Kirepülő korong a DAB cserepadjánál, buli Kalnins előtt.

09:04

Hosszabb idő után Blažíček munkában, buli következik a bal oldalán.

08:10

Šiška lövését blokkolják, majd egy pontatlan vendég indítás végén mindenki tilos felszabadítást várt, de nem fújtak semmit.

07:50

Kiegészült a DAB.

07:04

Martine újra játékban, négy újvárosi a jégen.

06:30

Egyidőben a góllal Martine is két percet kapott, így továbbra is kettős hazai előny a jégen.

05:45

Ismét egy újvárosi megy le két percre, Hrdel kap két percet

05:11

Folytatódik az érsekújváriak előnye, nagy nyomás a vendégek harmadában.

04:52

PETER POLČIK kap tiszta helyzetbe korongot a körök között, és fonákkal Kalnins mellett emeli a kapuba az újváriak vezető gólját.Gólpassz: Marek Uram, Tomáš Chrenko.

03:47

Huba kemény lövését védi Kalnins, majd kapus támadásért kihozza a bíró a bulit.

03:16

Kettős hazai előny, Pozsgai megy le két percre bottal akasztásért.

02:40

Podstavek újra játékban, hazai előny kezdődik.

02:28

Hüffner kap két percet bottal akasztásért.

02:04

Ismét sikerül felszabadítani, sőt Dubec megindul kontrába, Kalnins védi fonák lövését.

01:27

Jól védekezik a hazai csapat, eddig helyzet nélkül az újvárosi előny.

01:11

Král vágja ki a korongot egészen Kalnins elé.

00:34

Kiállítás a hazai csapatból, Podstavek kap két percet bottal akasztásért.

00:15

Polčík korcsolyázik lesre.

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

HC Nové Zámky: Blažíček (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Podstavek, Polčík, Uram – Huba, Král, Hurtaj, Faith, Frolík – Baron, Šiška, Čaládi (A), Štefanka M.(C), Chrenko – Leško, Ďuriš A., Dubec Martin, Štefanka O., Dubec Marek (A).

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Hüffner (A), Martine, Pavuk, Galanisz, Peterdi (A) – Martinka, Pozsgai, Hrdel, Azari Szappanos – Mestyán, Nagy, Papp, Kiss, Gröschl (C) – Erdélyi, Léránt, Kovács, Szepessy, Magosi.

Játékvezetők: Druga, Bachúrik – Soltész, Muzsik.
A címvédő HC Nové Zámky fogadja péntek este vendégül a jelenlegi listavezetőt a Dunaújvárosi Acélbikák legénységét. A mérkőzést itt az onlajnok oldalán, 18:00 órától az érsekújvári téli stadionból közvetítjük. Az első idei egymáselleni összecsapást a Dunaújvárosi Jégcsarnokban az Acélbikák nyerték 2-0-ra.

Egy hét szünet után vágnak ismét neki a csapatok a MOL Liga küzdelmeinek. A dunaújvárosi gárda éllovasként utazik Érsekújvárra, és az egyetlen olyan csapat a ligában, amely még nem vesztett meccset a rendes játékidőben. Úgy néz ki, az idén is az alapszakasz végső győzelmére törnek az Acelbikák, hiszen jelenleg hat ponttal vezetnek a mögöttük álló Miskolc-Érsekújvár duó előtt, és ráadásul egyel kevesebbet meccseltek mint a két vetélytárs. Igaz nagyon messze van még az alapszakasz vége, de jó úton haladnak az újvárosiak. Ha csak az utóbbi öt mérkőzésüket nézzük, akkor remek szériával dicsekedhetnek, hiszen mindegyiket megnyerték 60 percnyi játék után, impozáns 21-8-as gólkülönbséggel. A csapat legeredményesebb játékosa Szappanos Dávis, aki hét góllal és hét gólpasszal vezeti a házi kanadai ponttáblázatot.

Az érsekújváriak a harmadik helyet foglalják el holtversenyben a miskolciakkal. Legutóbb pénteken fogadták az újpestieket, és az idén már nem először, a hajrában szórakozták el a biztos három pontot. Ha visszatekintünk az eddigi 11 mérkőzésükre, akkor a támadó játékuk ami az elért gólok számát illeti a legjobbak közé tartozik a ligában, eddig 44-szer találtak az ellenfelek hálójába. A legeredményesebb soruk, Hurtaj-Frolík-Faith, akik 19-szer örültek a gólnak és 38 kanadai pontot gyűjtöttek összesen. Ellenben a hátvédek csak két gólt szereztek eddig, ami nagyon kevés, ebből egyiket a távozó Vladimír Kameš és a másikat Pavel Kowalczyk, aki az idén nem szállítja úgy bomba góljait, mint ahogy azt a tavalyi szezonban a szurkolók megszokhatták tőle. A Zámky nagyon sűrű program előtt áll, hiszen péntektől-péntekig hat alkalommal korcsolyázik majd ki bajnoki mérkőzésekre a szlovák másodosztályban és a MOL Ligában.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

5:2

Gólok és gólpasszok: 5. Polčík (Uram, Chrenko), 29. Uram (Chrenko, Šiška), 33. Chrenko (Baron, Štefanka M.), 47. Polčík (Uram, Kowalczyk), 60. Podstavek (Polčík, Uram) – 12. Azari (Szappanos, Hrdel), 54. Gröschl

HC MIKRON Nové Zámky: Blažíček (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Podstavek, Polčík, Uram – Huba, Král, Hurtaj, Faith, Frolík – Baron, Šiška, Čaládi (A), Štefanka M.(C), Chrenko – Leško, Ďuriš A., Dubec Martin, Štefanka O., Dubec Marek (A).

Játékvezetők: Druga, Bachúrik – Soltész, Muzsik