Lilla Barzó – Alexandra Valenstein

2:1 5:7, 6:2, 6:0

28.10.2014, 21:37 • Court 7, Pereira • Kármán Zoltán

6:0

Barzó Lilla elképesztő fordítással, szetthátrányból felállva, végül három játszmában legyőzi Alexandra Valensteint és továbbjut a kolumbiai Pereirában rendezett tenisztorna második fordulójába!!

40-15

Két bréklabdához jut Barzó, ami egyben két játszma- és mérkőzéslabda is!

5:0

Zsinórban a 11. nyert játékát láthattuk Lillának, a döntő szettben 5:0-ra húz el Alexandra Valensteintől. Innentől a csoda kategória lenne, ha Barzó nem nyerné meg a mérkőzést. A következő öt gém bármelyikét nyerve meglenne a továbbjutás! Még pár percig kell összpontosítani.

4:0

Barzó Lilla megint elveszi az amerikai lány adogatását, 4:0 a döntő szettben és Lilla adogathat. Ezt innen már nem szabadna elveszíteni!

40-0

Három bréklabdához jut Barzó Lilla, dupla brékelőnye lehet, szinte meccslabdákkal ér ez most fel.

3:0

3:0 arányban elhúz Barzó Lilla, ez volt zsinórban a 9. megnyert játéka a magyar lánynak!

2:0

Zsinórban a nyolcadik játékát nyerte meg Barzó Lilla! 2:0, brékelőny a harmadik szettben is! Szinte biztos, hogy valami baj történt Valensteinnel, de egyelőre kitart. Lillának oda kell figyelnie még nagyon!

40-15

Két bréklabdához jut Barzó Lilla!

1:0

Újabb love game! Barzó Lilla vezetést szerez a döntő szettben. 1:0!

0:0

Ritkán lát az ember teniszmérkőzésen ekkora fordulatot. 0:2-s állásnál brék- és szettelőnyben rendkívül jól állt a szénája Valensteinnek. Lilla nem tudott nagy ellenállást tanúsítani. Utána érthetetlen módon az amerikai lány három gémet vesztett el zsinórban semmire és utána is csak Lilla nyert játékot már, összesen már hatot zsinórban. Ezzel 6:2 a magyar lánynak, jöhet a döntő szett! Továbbra is az az érzésem, hogy valamilyen sérülés hátráltatja Valensteint.

6:2

Megvan a második szett Barzó Lillának! 6:2!!

A-40

Tizedik kettős hiba! Ezzel bréklabdához jut Barzó Lilla, ami egyben szettlabda is!

5:2

Megvan zsinórban az ötödik játék is Barzó Lilla számára, 5:2... 0:2-ről. Micsoda fordulat! Valensteinnek a szettben maradásért kell adogatnia.

4:2

Jól tette Lilla, hogy 40-15-nél sem adta fel, így zsinórban negyedik játékát nyerve a magyar lány húz el két gém előnnyel. 4:2!!

A-40

Bréklabda Lillának!

3:2

A harmadik love game zsinórban Barzó javára. 3:2! Azért gondolok valami sérülésre, vagy más gondra az amerikai lánynál, mert eddig ez nagyon nem így ment és egyáltalán nem is volt benne a játékban. Mindenesetre, reméljük, kitart Lilla lendülete!

2:2

A semmire nyert adogatójáték után semmire nyert fogadójáték Lillától! Mi történt vajon? 2:2! A legutóbbi nyolc labdamenet zsinórban Barzóé lett!

40-0

Három bréklabdához jut Barzó Lilla, visszatérhet a mérkőzésbe teljesen!

1:2

Semmire hozta a szerváját Barzó, de még így is csak 1:2!

0:2

Hiába jár már öt kettős hibánál Alexandra Valenstein, ezt a játékot is ő nyeri, 0:2, stabilizálta a brékelőnyét.

0:1

Lilla sajnos továbbra sem stabil adogatóként, rögtön el is veszíti a szerváját. 0:1!

30-40

Nem kezdődik túl jól, azonnal bréklabda Valensteinnek.

0:0

Érzésem szerint egy nyerhető játszmát engedett ki a kezéből Barzó Lilla azzal, hogy a kezdetben csodálatos adogatásait nem tudta ugyanazon a szinten megtartani és végül háromszor is elvesztette. Kétszer tudta csak visszavenni, így az első játszma 7:5 arányban Alexandra Valensteiné lett. Hamarosan kezdődik a második szett egy rövid pihenő után!

5:7

Szett győztese Valenstein.

0-40

Harmadszor nem fog menni az azonnali visszavágás. Három játszmalabdához jut az amerikai lány.

5:6

Harmadszor is elveszíti a szerváját Barzó Lilla. Ha az elején látott szerváit megtartotta volna későbbre, már régen övé lenne a szett. Így pedig ismét adogathat a játszmáért Valenstein. 5:6!

30-40

A már-már szokásos bréklabda Valensteinnek. Hárítani kéne nagyon.

5:5

Lilla ismét visszaveszi az elvesztett szerváját, 5:5! De most már a sajátját kéne hoznia végre újra!

40-30

Végül eljut Lilla a bréklabdáig, de egy lehetősége van.

4:5

Ezért óriási nagy kár volt most. Véres verítékkel visszabrékelt Barzó, most pedig szinte egy perc alatt semmire elveszíti a szerváját, így újra brékhátrányban van, ráadásul most a szettért adogathat Valenstein. 4:5!

0-40

Bréklabdához jut Valenstein, rögtön háromhoz.

4:4

Kettős hibával segítette a brékhez végül Lillát Valenstein, de lényeg a lényeg, hogy visszavette Barzó az elvesztett szerváját, egyenlít! 4:4!

A-40

Fogadóelőny harmadszor is. Ezzel élni kellene!

A-40

Másodszor is bréklabda!

40-30

Itt a nagy esély! Először jut bréklabdához Barzó!

3:4

Sikerült a túlélés Barzónak, 3:4! Még mindig megvan a brékhátrány, előbb-utóbb vissza kell brékelni.

2:4

Az utóbbi néhány játékban nem sok sót evett meg Barzó Lilla. Valenstein 2:4-re alakította az állást és kicsit meglépett.

2:3

Az eddigi szervagémek után ez meglehetősen váratlan, elveszíti az adogatását Barzó Lilla, ezzel brékelőnybe kerül Alexandra Valenstein. 2:3!

30-40

Annyira, hogy bréklabdához jut Valenstein.

2:2

Most mindkét lány adogatása érinthetetlen volt. 2:2!

2:1

Reméljük, Lilla tartja még nagyon sokáig ezt a dinamikus játékát adogatóként. Egyetlen labdát vesztett két adogatójátékában, az is egy kettős hiba volt. 2:1!

1:1

Nehezen, de hozta a szerváját Alexandra Valenstein, 1:1!

1:0

Ezt gyorsan lerendezte Barzó Lilla, négy gyors nyert ponttal semmire hozta a szerváját. 1:0!