Newcastle United – Liverpool Football Club

1:0

vége (0:0)

01.11.2014, 13:45 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Kármán Zoltán

Zsinórban a negyedik tétmeccsét is meg tudta nyerni a Newcastle United, megérdemelten. A Liverpoolból nagyon hiányzik Sturridge, főleg úgy, hogy Gerrard és Balotelli nemigen tud hozzátenni a piros mezesek játékához. Balotelli kimondottan súlytalan támadásban, szinte többet segít a védekezésben. Összesen 8 azaz 8 labdaérintést számlált össze a statisztika a második félidőben, amikor is Balotelli az ellenfél térfelén ért labdához, ez nagyon nagyon kevés egy egy csatáros csapattál.

A lelkes hazaiak nyomást tudtak gyakorolni a második félidőben a vendégekre, végül góllá érett a meddő fölény, Ayoze gólja pedig végül eldöntötte a találkozót. A Newcastle egyetlen pontra már csak a Liverpool mögött a 9. helyen, jó sorozatot futnak. Mai teljesítményével a Liverpool nem érdemelt pontot.

Newcastle United – Liverpool FC: 1-0!
---- (15:40:28)

90+4

90+3

Sissoko vitte be a tizenhatoson belülre, de tovább cselezett, Skrtel jó ütemben állította meg. Még van idő 1-2 akcióra.

90+3

Bő egy perc még hátra, nem tud helyzeteket kialakítani a Liverpool, kényelmesen támadgat a Newcastle.

90+2

Ayoze cselezett a jobb oldalon, de végül róla ment ki. A túloldalon Abeid védekezik jól.

90+2

Három perc a ráadás, most nem tud akciókat vezetni a Liverpool, pedig már kinyílt hátul.

90+1

Balotelli és Coloccini harcoltak a labdáért, utóbbi nyert.

90

Cabella igencsak időhúzási szándékból először a szögletzászlónál hatalmas fájdalmak közt fetrengett, majd fél perc múlva felpattant és futni kezdett.

90

Lovren rúgta fel hátul Cabellát, ez is sárga lap.

89

Johnson beadása csúszik le, kirúgás következik. Csipkedi magát most a Liverpool.

88

Balotelli bal oldali beadását Moreno próbálta kapura kanalazni 13 méterről, csak félig sikerült, Krul hárítani tudott.

87

Adogat a Liverpool, de közben közelebb csalják magukat a kapuhoz.

86

Sissoko tér vissza egy rövid ápolást követően. Játékvezetői labda után a Newcastle visszaadja.

85

Coloccini rutinosan kiengedi Balotelli elől az alapvonalon, kirúgás.

84

Janmaat védekezik jól, megelőzi Balotellit, bedobás.

83

Ahhoz képest, hogy a Liverpool van hátrányban, folyamatosan a Newcastle vezet újabb és újabb akciókat.

82

Sissoko húzta meg a jobb oldalon, de Aaronshoz nem jutott el, mert a belőtt labdára kitűnően vetődött ki Mignolet.

81

Ayoze a jobb oldalon szökött meg, keresztlabdája hajszálpontos Cabellának, aki jobbal a bal felsőbe szerette volna csavarni, de fölé!

81

Coutinho helyett Lambert a vendégeknél.

80

Colback hátulról rúgja fel Gerrardot, sárga lap.

79

Janmaat húzódott előre a jobb oldali szöglethez, beadta, Mignolet könnyedén lehúzta.

78

Ayoze szerzett labdát a felezőnél, nagyot játszott össze kettő az egyben Cabellával, végül Moreno beérte, de még el tudta lőni 10 méterről, Mignolet óriási bravúrral lábbal hárít!

77

Sterling húzta meg a jobb oldalon, Krul hozzáért, ahogy kifutott a kapujából, róla került szögletre.

76

A záró negyed órába léptünk, végre megmozdult az állóvíz, vezet a hazai csapat, kénytelen kockáztatni a Liverpool.

75

Sterling ívelte keresztbe a bal oldalra Coutinho felé, de Balotelli lesen volt közben középen.

AYOZE - 1:0

74

A Newcastle gólt szerzett!
A cserejátékos AYOZE PEREZ megszerzi a vezetést a hazaiaknak. Egy bal oldali beadás Moreno lábáról pechére éppen Ayoze elé kerül, aki nem teketóriázott, hanem 10 méterről bebombázta a kapu közepébe! 1-0!

73

Henderson egy egy perccel korábbi szabálytalanságért utólag kap sárgát, visszarántotta Coloccinit.

72

A szarkák birtokolják a labdát, Aaronson ketten is lógnak, Moreno jó ütemben szereli.

71

A Liverpool próbálja átvenni az irányítást. Gerrard indítását Sterling lekészíti Borininek, aki 18 méterről a jobb alsó mellé durrant!

71

Kisütött a nap a meccs hajrájára, a kapusokat nem fogja zavarni, mert mindkét kapu előtere árnyékos maradt.

70

Balotelli kapott labdát Borinitől, Coloccini vágja ki oldalra. Balotelli tehát kapott egy ékpárt előre.

69

Most labdát szerez hátul Coutinho, megtartja a Liverpool.

68

Változatlanul a liverpooli térfélen zajlik a játék, nemigen tudnak kiszabadulni a saját térfelükről.

67

Kettős csere. A vendégeknél Allen megy le, Borini érkezik. A hazaiaknál is csere. Ameobit Cabella váltja.

67

Henderson szorult helyzetben bedobásra ment hátul.

66

Támad a Newcastle, nem sok akciót vezet az elmúlt percekben a Liverpool. Igaz, a hazaiak játékából is hiányzik a ziccer.

66

Skrtel helyezkedett jól, Colback passzát fülelte le.

65

Aarons nagyon gyors, a felezőnél két Liverpool játékos közül szerzi meg a labdát.

64

Kicsit érthetetlen ez a durvulás időnként, a labdához most sem volt közük, de a kapuhoz sem, teljesen felesleges a durvaság.

63

Janmaat igen durván száll bele ellenfelébe, sárga lap. Balotellit rúgta fel a felezőnél kőkeményen.

63

Ameobi három védőre vezette rá a labdát, természetesen elvesztette végül.

63

Allen indításába vetődnek bele, Ameobi meg is szerzi a labdát.

62

Bő egy óra játékot követően is Newcastle – Liverpool: 0-0.

61

Dummett szánta el magát lövésre a bal oldalról, 20 méterről, a felső léc fölé bombázott.

60

Allen végül vissza tud térni, a Liverpool pedig megszerzi hátul a labdát.

59

Coutinho lökte meg ellenfelét, Hazai szabadrúgás, közben Allen arca vérzik, egyelőre kénytelen kint ápolást kérni.

59

Egyelőre a Liverpool nem cserélt eddig, a Newcastle már kettőt is, igaz, az első kényszerű csere volt.

58

Gerrard adta be a labdát a jobb oldalról, középen Philippe Coutinho tudott kapura fejelni, kiváló védéssel hárítja a fejest Krul!

58

Balotelli kap indítást a jobb oldalon, de nagyon kisodródik a szögletzászlóhoz. Még a vörösök támadnak.

57

Ismét a földön Sterling a középkörben, a vörös mezesek jöhetnek szabadrúgással.

56

Krulnál kötött ki a labda, majd indítja Ameobit.

55

Csak azért nem írom, hogy leült a meccs, mert eddig sem pörögtek a játékosok.

54

Hátulról taszajtottak Sterlingen a saját térfele közepén.

53

Mezőnyjáték a középpályán, továbbra sem tudnak újítani a csapatok.

52

Coloccini szerez labdát hátul, végül bedobást harcol ki.

51

Balotelli jobb lábbal rácsavarja laposan, Krul azonban magabiztosan öleli magához a labdát, pedig pont előtte pattant meg.

50

Most szerencséje volt Sissokonak, mert ez akár piros is lehetett volna. Vendég szabadrúgás nagyjából 32 méterre a kaputól.

49

Sissoko nyújtott lábbal szállt bele Allenbe, sárga lap.

48

Aarons kapott labdát a tizenhatoson belül, majd szerelni tudja Lovren, bár közben volt némi lökés is. A síp néma maradt, kicsit véleményes.

47

Reméljük, felpörögnek a csapatok és a támadással is fognak törődni.

46

Cserél a Newcastle. Ayoze Perez érkezik Cissé helyett.

46

A Newcastle kezdte a második játékrészt.

46

Hiába gólgazdag általában ennek a két félnek a párosítása, egyelőre a gólhoz alig-alig kerültek közel is, nemhogy elérték volna. Mindkét csapat a védekezésre összpontosít, a támadójátékról nem fognak oktatófilmet forgatni. A Newcastle többet támadott, több lövésük is volt, de igazán nagy ziccert nem tudtak kialakítani.

A Liverpool is igencsak vergődik elől, egyedül Skrtel fejese okozott riadalmat, a két kapusnak eddig nem is akadt védeni valója. Reméljük, egy sokkal jobb második félidőt látunk majd.

Newcastle – Liverpool: 0-0, a szünet után folytatjuk!
----

45+3

45+2

Mignolet a saját kapuja előtt cselez Cissé ellen sikerrel. Azért ezzel nem jó hosszasan játszani.

45+1

Cissé lövi fölé jobb lábbal. Ebben sokkal több volt.

45+1

Két perc a ráadás, még mindig a szabadrúgással szöszölnek.

45

Taylor is kap egy sárga lapot, vélhetően beszédért. Hazai játékos egy hazai szabadrúgásnál...

45

Igen veszélyes helyről jár a szabadrúgás, alig 18-20 méterre a kapuról, éppen középről.

45

Skrtel rúgja fel Sissokot középen ígéretes helyzetben, sárga lap.

44

Jelentősen nőtt az esélye, hogy gól nélküli döntetlennel mehetnek majd szünetre a felek. Aaronsról pattan az oldalvonalon túlra.

43

Nem jut előre a Liverpool, a középpályán adogat, majd Sterling kap elérhetetlen indítást.

42

Jobb oldali hazai indítás, de Alberto Moreno haza tudja fejelni még időben.

42

Mezőnyjáték a középpályán, sajnos nem igazán érdekfeszítő eddig a mérkőzés.

41

Skrtel fejelte kapura 7 méterről a jobb oldali szögletet, éppen csak mellé! Az első vendég kísérlet.

41

Coutinho jobb oldali indítását Henderson még középre tudta kanalazni, Coloccini jobbnak látta inkább kirúgni szögletre az ötös sarkáról.

40

5x kísérletezett eddig lövéssel a Newcastle és egyszer sem (!) a Liverpool.

40

A sarokrúgás nem veszélyes, Mignolet könnyedén húzza le a beívelést.

39

Ameobi és Allen harcoltak a labdáért, szöglet a vége a hazaiak javára.

39

A jobb oldali szögletre Cissé érkezett a bal oldalon, a lábáról a kapu felé közeledett a labda, Sterling a vonalról fejelte ki.

38

Sissoko szögletet harcol ki a jobb oldalon, Lovren már nem érte el.

37

Bármilyen hihetetlen, de két ilyen remek csapat mérkőzésén 36 perc után még nincs igazi helyzet sem.

37

Ameobi bal lábbal küldte volna kapura a sarokrúgás után 30 méterről, de méterekkel fölé.

36

Abeidnek gurították le a szabadrúgást, ő a sorfalba bombázza. Szögletre pattan.

35

Aaronst állítják meg szabálytalanul 30 méterre a kaputól, hazai szabadrúgás kissé balról.

35

Kicsit kockázatosan, de hazafejelte Dummett, Krul éppenhogy elérte.

34

Gerrard ezúttal hajszálpontosan indítja Sterlinget a jobb oldalon, becsúszva szerelik bedobásra.

33

Balotelli kapja lesen a labdát.

32

Cissét lökik fel, szabadrúgás a saját térfeléről. Közben taps közepette hordágyon hagyja el a stadiont Obertan.

31

Fél óra játékot követően Newcastle – Liverpool: 0-0.

31

Ameobi kicselezi Balotellit, de túl hosszan tolja meg és felrúgja Morenot. Liverpooli szabadrúgás kifelé.

30

Aarons kapott egy stószt Johnsontól, befelé szabadrúgás a bal oldalról az ötössel egy magasságban.

29

Henderson a bal oldalon indítja Balotellit, végül labdát szereznek a csíkos mezesek.

28

Obertan sérülés miatt tehát kiszáll, Aarons folytatja a helyén.

27

Aarons fogja váltani hamarosan Obertant. Közben folyik a mérkőzés, Liverpool akció.

26

Lebiceg a pályáról Obertan, melegítenek néhányan a hazai cserejátékosok közül, de nem lesz idejük igazán.

26

Az ápolás miatt áll a játék, de Obartan biztos, hogy nem fogja tudni folytatni.

25

Lovren és Obertan futott a labdáért, majd utóbbi a lábához kap, a jobb combja látványosan meghúzódott. Biztosan cserére lesz szükség.

24

Lovren és Mignolet labdázgatnak egy kicsit hátul. Ma a kapusoknak még nem akadt dolga.

23

Janmaat húzta meg a bal oldalon, ismét Skrtel védekezett jól, szöglet lett a dologból.

22

Sissoko szerez középen labdát, a bal oldalon indítja Ameobit, a beívelésre többen is érkeztek, de végül Skrtel fejelte ki.

21

Gerrard indítaná Balotellit középen, de kicsit mély, Krul szerzi meg könnyedén.

20

Pontosan egy percen át szólt a vastaps, majd abbamaradt. A Liverpool adogat a felezőnél továbbra is.

19

Tapsvihar a stadionban, a 18. percben felállva tapsol mindenki a maláj légitársaság gépén utazó, de ott életét veszítő két Newcastle szurkoló emlékére.

19

Kisebb mezőnyfölényt tudott már kialakítani a Liverpool, a felezőnél nagyon jól szűrnek a középpályások.

18

Colback szerez labdát a saját tizenhatosán belül, Balotelli akasztja. Kifelé szabadrúgás.

17

Sterling felé érkezett indítás, nem pontos, fejjel sem éri el, így kirúgás a hazaiak javára.

16

Áttevődik a játék megint a szarkák térfelére, de egyelőre egyik csapat sem tud helyzetbe kerülni.

16

Sterling újfent pontatlan indítást kap, de végül egy bedobást kihoz a dologból a jobb oldalon.

15

Labdát szerez a felezőnél a Liverpool, aztán azon melegében el is adják, kint a labda az oldalvonalon túl.

14

Gerrard indítása elérhetetlen Sterling számára.

13

Skrtel előreívelését lekapcsolják a hazai védők, de aztán a vak világba előre rúgják, ismét jöhet a Liverpool.

12

A felezőnél adogat a Liverpool.

11

Obertan adta középre a jobb oldalról, Sissoko elesik a tizenhatoson belül, hátulról Allen ért hozzá, de nem tűnt tizenegyesnek, nem is kaptak a hazaiak.

10

Balotelli került a földre, szabadrúgást harcol ki a saját térfele közepéről.

9

Obertan keresztlabdája pontatlan, senki sem érkezett a bal oldalon ütemre, a Liverpool jöhet bedobással a saját tizenhatosánál.

9

Játszogat most a vendégekkel a Newcastle, percek óta ők adogatnak, még Krul is játékba kerül.

8

Megbecsüli most a labdát a Newcastle, Colback, majd Taylor a labda útja.

7

Colback szerez labdát hátul, de az akció közben is folyamatosan megtámadják a vendégek a labdás játékost, így végül hátrafelé kénytelen passzolni a hazai csapat.

6

Coutinho kapott labdát középen, Coloccini becsúszva továbbítja haza Krulnak.

5

A bedobást követően Cissé kapura fordult és 15 méterről kapura lőtt, egy védőről szögletre pattan. Nem volt veszélytelen.

5

Dummett hozhatja játékba a labdát bedobással a bal oldalról.

4

Kontrázni próbált a hazai csapat, a szarkák akcióját azonban Skrtel megakasztotta, marad a Newcastlenél.

4

Egyelőre csak a Liverpoolnál volt a labda, most kezd letámadni a felezőn túl is a Newcastle.

3

A hangulatra nem lehet panasz, remek hangulatot teremt a két szurkolótábor a stadionban. A vendégek számára nehézség, hogy Sturridge még sérült, így ezen a meccsen nem áll rendelkezésre.

2

Hátul adogat a Liverpool, Skrtel, majd Johnson a labda útja.

1

A Liverpool kezdte a találkozót.

1

Gyászszünettel kezdődik a találkozó. Fekete-fehér csíkos mezben játszik a Newcastle, pirosban a Liverpool.

Newcastle United: Krul – Janmaat, Taylor, Coloccini, Dummett – Abeid, Colback, Sissoko – Obertan, Cissé, Sammy Ameobi
Cserék: Elliot – Taylor, Gouffran, Aarons, Ayoze Perez, Haidara, Cabella

Liverpool Football Club: Mignolet – Johnson, Skrtel, Lovren, Alberto Moreno – Henderson, Gerrard, Allen – Sterling, Balotelli, Philippe Coutinho
Cserék: Jones – K. Touré, Lambert, Javi Manquillo, Lallana, Can, Borini

Játékvezetők: A. Marriner – D. Cann, A. Garratt.
A hetedik helyezett, sokat bukdácsoló Liverpool fogadja a 14. helyezett, de mindössze négy egységgel mögötte álló Newcastle United együttesét az angol labdarúgó bajnokság 10. fordulójában.

Az összecsapás esélyese az egyébként a Bajnokok Ligában is érdekelt Liverpool, de idegenben a Newcastle bizony borsot törhet az egyáltalán nem acélos teljesítményt nyújtó liverpooliak orra alá. A Newcastle a legutóbbi három mérkőzését megnyerte, köztük a ligakupában a Manchester Cityt győzték le idegenben!

A Liverpool a legutóbbi öt meccsén csak a Real Madridtól kapott ki, egy döntetlen és három győzelem még a mérleg, de mindegyik nagyon szoros, egy gólos győzelem, köztük a nagyon szerencsére QPR elleni "öngólos" siker.

A találkozó szombaton 13:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!