Hamburger SV – Bayer Leverkusen

1:0

vége (1:0)

01.11.2014, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Juhász Attila

A német Bundesliga történetének egyik legalacsonyabb színvonalú mérkőzését láthatta a teltházas hamburgi közönség!
Van der Vaart első félidőben értékesített 11-esével megnyerte ezt a több mint félszáz (!!!) szabálytalanságot hozó meccset a kiesés ellen harcoló Hamburg, míg a végén Bellarabi labdájánál nem volt szerencséje a ma nagyon gyengén focizó Bayer Leverkusennek!
A Hamburger SV tavasz óta most először tudott 3 pontot szerezni az Imtech Arénában és egy kis lélegzethez jutott a következő feladatok előtt!
Lehet, hogy ezután a forduló után a Borussia Dortmund áll majd kieső helyen? Tartsanak velünk a következő találkozók során is és mindenről értesülhetnek! (17:36:45)

90+4

Hatalmas leverkuseni egyenlítési lehetőség maradt ki a végén! Bellarabi lépett ki remekül, de külsővel, 15 méterről meglőtt labdája kijött a bal oldali kapufáról!

90+3

Rudnevs léphetett ki középütt, de még a 16-os vonala előtt Papadopoulos szépen szerelte a hamburgi cserecsatárt!

90+2

Holtby helyére beállt még a Hamburgba Kacar!

90+1

Calhanoglu szabadrúgűsból középre tett labdáját könnyedén mentette a hazai védelem!

88

Toprak nagyot lökött a 16-os bal oldali vonala melett Ostrzoleken, újabb sárga lap.

87

Leno most egy nagyon merész kivetődéssel mentett Rudnevs elől!

85

Lars Bendert le is kellett cserélni, Öztunali állt be a helyére!

80

A kapura teljességgel veszélytelennek bizonyuló Lassoga helyére bejött a Hamburgba a korábban Magyarországon is játszó Rudnevs!

75

Legutóbb még tavasszal tudott nyerni hazai pályán a Hamburger SV csapat, most negyedóra választja el Őket ettől!

70

Kettős csere a Leverkusennél; Kießling és Son helyén Drmic és Brandt játszik tovább!

69

Diekmeier egy remek csel után a kapu mögé adott be!

68

Calhanoglu távoli kísérlete kerülte el alaposan a Hamburg kapuját!

64

Egy beívelt szabadrúgás után Behrami fejese nem volt igazán veszélyes a leverkuseni kapura!

62

Van der Vaart lejött, a gólszerző helyén Aarslan játszik tovább a Hamburgban!

61

Calhanoglu középre tett szabadrúgása után a labda egy védő fején megpattant, végül Drobny azért menteni tudott!

60

Van der Vaart végül az ötösre ívelte a labdát a pontrúgásból, Westermann a kapu fölé csúsztatott, de közben már les volt!

56

Calhanoglu 23 méteres lövése vágódott le a hazai védőkről!

54

Calhanoglut most hagyták az Őt nem nagyon szerető drukkerek, hogy elvégezze a sarokrúgást, végül Donati távoli lövése szállt el a hamburgi kapu felett!

52

Müller széllt bele Calhanogluba, itt az újabb sárga lap!

50

Calhanoglu labdája végül Drobny zsákmánya lett!

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a második félidő, maradjanak velünk!

Egészen elképesztő mérkőzést vív eddig az Intech Arénában a két csapat! A 11-esből született góltól eltekintve futballról nemigen beszélhetünk, gyakorlatilag pankráció zajlik a pályán és ebben a közönség viselkedése is benne van!
Reméljük, a szünet után nyugodtabb légkörben folytatódik a találkozó, tartsanak velünk akkor is!

45+5

Diekmeiernek és Donatinak is kiosztott még egy-egy sárga lapot a játékvezető, ennek az elképesztő első félidőnek a végén!
És itt most nem a játékra gondolok!

45+4

Calahanoglu végre elvégezte a szabadrúgást, amit Son nem tudott kapura tenni, majd újabb durvaság, teljesen elszabadultak az indulatok!

45+3

Calahanoglut dobálja a hamburgi közönség!

45+2

Drobny kapus a 16-oson kívül fogta meg kézzel a labdát, sárga lap és még egy leverkuseni szabadrúgás!

45+1

Van der Vaart majdnem a szögletzászlótól kapura csavarta a labdát, de Leno most résen volt és mentett!

42

A játékvezető a két csapatkapitányt kérte, hogy bíztassák sportszerűbb játékra társaikat!

42

Behrami meg is kapta a durva belépőért a sárga lapot Meyertől!

41

Behrami rúgott oda Bellarabinak, ez sárga lesz és egy komoly kakaskodás a partvonal mellett!

37

Calahanoglu pontrúgását könnyedén mentették a hamburgiak!

35

A gólszerző Van der Vaart buktatta a megiramodó Calahanoglut, ez is lap!

28

Spahic felöklelte Müllert, újabb sárga lap.

Van der Vaart - 1:0

25

A Hamburg gólt szerzett!
Gólszerző VAN DER VAART. RAFAEL VAN DER VAART a megítélt 11-esből ballal, nagy erővel a kapu közepébe vágta a labdát! 1-0

Büntetőt!

24

A játékvezető büntetőt ítélt a Hamburg javára! Leno bizonytalankodása, majd Toprak szabálytalansága után egy kis gondolkodás után ítélte meg a 11-est a bíró!

17

A tavaly még hamburgi, Calhanoglu legurított szabadrúgását Son lőtte 23 méterről a bal sarok mellé!

12

Calhanoglu beívelését Drobny húzta le könnyedén.

8

Jansen remek kigratása után a kapujából kifutva mentett Leno, a vendégcsapat kapusa!

6

Holtby csúnyán megrúgta Bendert, ez már sárga lapot ért!

1

Fehér mezben a Hamburg, feketében a Leverkusen.

Mindjárt kezdődik Hamburgban a HSV-Bayer Leverkusen találkozó!
Mindkét oldalon vannak sérülés miatt hiányzok; a hazaiaknál Jiracek, Adler kapus, Rajkovic és Beister, míg a vendégcsapatban Castro, Reinartz, Rolfes és Jedvaj van a maródiak listáján.
A magyar válogatott támadó, Stieber Zoltán a kispadon kezdi a meccset.
Jó szórakozást kívánunk a találkozóhoz, tartsanak velünk!

A német Bundesliga 10. fordulója előtt tíz pont és 11 hely választja el egymástól a Bayer Leverkusen és a Hamburger SV együttesét. A Hanza város csapata – amely legutóbb is már csak osztályozón maradt bent az első osztályban – meglehetősen nehéz helyzetben van, eddigi egyetlen győzelmük viszont bravúros volt! Stieber Zoltán csapata Dortmundban tudott nyerni a 2013-as BL döntős ellen.
A Leverkusen egyelőre a bajnokság mellett a nemzetközi porondon is versenyben van, kedden már Szentpétervárott vár rájuk fontos BL erőpróba.
Lazítani persze egyetlen meccsen sem lehet, szombaton nyilván a HSV is szeretné megkezdeni végre a felzárkózást, egy hazai győzelemmel!
Hétközben a német kupában a Hamburg simán kikapott és kiesett a Bayern Münchennel szemben, a Leverkusen viszont bejutott a következő fordulóba, igaz a negyedik ligás Magdeburg otthonában, 11-esekkel kivívott továbblépésre nem igazén lehet büszke a csapat.
Most viszont a bajnoki pontokért biztosan nagy csata lesz és ennek a csatának minden mozzanatáról értesülhetnek, ha velünk tartanak!
Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

1:0

vége (1:0)

Gólok: 25. Van der Vaart (bünt.)

Lapok:   6. Holtby (HAM), 35. Van der Vaart (HAM), 42. Behrami (HAM), 45+2. Drobny (HAM), 45+5. Diekmeier (HAM), 52. Müller (HAM) – 28. Spahic (BLE), 45+5. Donati (BLE), 88. Toprak (BLE)

Hamburger SV: Drobny – Diekmeier, Westermann, Djourou, Ostrzolek – van der Vaart (Arslan, a 62.), Behrami – Müller, Holtby (Kacar, a 90+2.), Jansen – Lassoga (Rudnevs, a 80.). Vezetőedző: Josef Zinnbauer
Cserék: Brunst (kapus), Steinmann, Kacar, Götz, Arslan, Stieber, Rudnevs

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Toprak, Spahic, Wendell – Bellarabi, Papadopoulos, Calhanoglu, Bender (Öztunali, a 85.), Son (Brandt, a 70.) -Kießling (Drmic, a 70.). Vezetőedző: Roger Schmidt
Cserék: Kresic (kapus), Drmic, Brandt, Öztunali, Kruse, Boenisch, Hilbert.

Játékvezetők: Florian Meyer (Christoph Bornhorst, Holger Henschel; 4. jv.: Thorsten Schriever)

Nézőszám: 52990