Granada CF – UD Almería

0:0

vége (0:0)

24.11.2014, 20:45 • Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada • Kármán Zoltán

Egyik együttes sem érdemelt győzelmet a mai napon. Az Almeria kapura szinte teljesen veszélytelen volt. Az első félidőben sem voltak veszélyesek, amikor még teljes létszámban voltak, de Azeez butasága miatt még meg is fogyatkoztak, onnantól védekezésre voltak kárhoztatva.

A Granada pedig éppen ezért nem érdemelt ma három pontot, mert képtelen volt kihasználni, hogy negyven percen át emberelőnyben futballozhatott hazai pályán az utolsó előtti helyezett ellenében. Az iram közepes volt, a színvonal is, a helyzetek száma megfelelő, de a pontosság hiányzott a végén.

Granada – Almeria: 0-0!
---- (22:41:06)

90+4

90+4

A ráadás utolsó perce, nem hinném, hogy most már meg tudja szerezni a győzelmet a Granada.

90+3

Foulquier hatalmasat sprintelt a jobb oldalon, hogy elérje a labdát, be is tudta kotorni, de Ruben kezében landolt, nem tudta már irányítani.

90+2

Juan Carlos bal oldali keresztlabdája senkinek sem jó.

90+1

Nézzük, mennyit hosszabbít a játékvezető. Négy percet. Várható volt, mert a második félidőben két hosszabb kényszerszünet is volt.

90+1

Érdekesség, hogy a hazaiaknál négy sárga lap is villant, a vendégeknél csak kettő, de azt a kettőt ugyanaz a játékos kapta, így állt ki Azeez a játékból piros lappal.

90

Az Almeria adogat a középpályán, nagy valószínűséggel ma már nem találnak a kapuba a felek.

89

Juan Carlos lapos lövése nem okoz gondot Rubennek, aki a 11. védését mutatja be ma.

88

Juan Carlos meg is kapta érte a sárga lapját.

88

Igencsak a hajrához érkeztünk már, továbbra is 0-0 az állás. Velez kapott egyet Juan Carlostól.

87

Rubenhez csorog egy labda, majd kirúgással folytatódik a mérkőzés.

86

Rochina biceg le a pályáról egy lábon, rosszul esett egy lövés után, a bal oldalon a felső combját a lágyék közelében fogja nagyon.

86

Megint egy hazai játékos a gyepen az ellenfél tizenhatosánál. Reméljük, ezúttal nem történt sérülés.

85

Labdát szerez az Almeria, hát így könnyen lehet, hogy kihúzzák gól nélküli döntetlennel.

84

A középpályán adogat a Granada, a vendégek nem tudnak labdát tartani, de ennél több kell a hazaiaktól támadásban.

83

Az utóbbi percekben kicsit leült a meccs, a sérülés is hozzátett, de előtte is kicsit bizonytalan volt a tizenhatos előtt a Granada.

82

Murillo a sérült játékos, helyére érkezett Mainz.

81

Hosszas ápolási szünet után Foulquier húzta meg a jobb oldalon, a rövid saroknál próbálta beadni, de jól zárta a szöget Ruben!

80

Zongo ütközött az egyik hazai játékossal, cserére is szükség lesz, mert hordágyon hagyja el a pályát, sajnos nem látszott, hogy ki az.

79

Jobb oldali Almeria szöglet, most próbálja tartani kicsit a labdát a 10 emberrel küzdő vendég együttes.

78

Bifouma tört át a teljes hazai védelmen a bal oldalon, majd Bifouma elől Roberto igyekezett menteni, pont telibe trafálta a kék mezes támadót, akiről a kapu felé pattant a labda, de ott volt Murillo, aki kibombázta a labdát.

77

A felezőnél adogat az Almeria, de már feljebb tolta védekezését egy ideje a Granada, labdát is csennek.

76

Rochina kap sárga lapot.

76

Hosszas készülődés a rövid ápolás után.

75

A bal oldalon tört be Cordoba, majd egészen közel a kapuhoz Velez és Ximo Navarro becsúszva szerelték és közben ütköztek még Rubennel is. Végül mindenki talpon és szöglet.

75

Ezzel egy egy pontocskával nincs kisegítve a Granada, de még mindig jobb, mintha a Granada szerezné meg a hármat. A tabella alján minden pontra égető szükség van.

74

Murillo gyűjti be hátul a labdát, máris indulhat a Granada.

73

Ruben jöhet kirúgással. Egyelőre nagyon jól állja a sarat a jó ideje 10 emberrel játszó Almeria.

72

Isaac kap elérhetetlen indítást a jobb oldalon.

71

Bifouma irányába egy előrelőtt labda, úgy tűnt, kiharcolt egy bedobást. Végül a játékvezető meg is adja, szabad szemmel is úgy tűnt, hogy a hazai játékosról ment ki.

70

Velez lövi ki a laposan betett labdát, most már folyamatos a Granada nyomása.

69

Isaac lövése a bal kapufa mellett megy el jócskán, nem volt jó lövőhelyzet.

68

Jobb oldali Almeria szöglet – igen könnye hatástalanítva.

67

Isaac bemutatkozása nem sikerül, túl hosszan indít, kirúgás.

66

A középpályán adogat a Granada, eldugják a labdát.

65

Isaac érkezett El Arabi helyett a hazaiaknál.

65

Elkezdett nyomni a Granada, de találat még nem esett.

64

Cordoba újabb helyzete, most egy bal oldali beívelést fejelt kapura középről, nagy helyzetből, 7 méterről, centikkel a bal kapufa mellé!

63

Egy jobbról, laposan betett labdát estében, bevetődve még kapura tudott tenni közelről Cordoba, de Ruben jól zárta a szöget és fogta a labdát.

62

Egy óra játékot követően továbbra is gól nélküli döntetlenre állnak a csapatok, nyolc perce emberelőnyben a Granada.

61

Carlos Selfa érkezik Soriano helyett a vendégekhez.

61

Piti szökteti magát hosszan.

60

Cordoba felé pontatlan az indítás a bal oldalon, máris Dubardier kezében a laszti.

59

Ruben jöhet kirúgással, egyelőre semmit nem tudott rátenni pluszban a Granada.

58

Ezúttal tévedett az asszisztens, Bifouma egészen biztosan nem volt lesen, 100%-os ziccerben állította meg a vendégek támadóját.

57

Bifouma lesen kapta a labdát, majd másodpercekkel a megállás után rendkívül látványosan elrúgta a játékszert. Megúszta a sárga lapot.

56

Elsőként tehát a Granada frissít, emberelőnyben játszhatnak több, mint fél órán át.

55

Cordoba érkezett Sissoko helyett a hazaiaknál.

55

Emberhátrányban az Almeria, innentől igen nehéz helyzetben a vendégek.

54

Azeez kaszálja el ellenfelét egy kontránál, második sárga, azaz piros lap!

54

Jobb oldali Almeria szöglet után Verza fejelhetett középről, gyenge lett.

53

Zongo kapott labdát a tizenhatoson belül, de méteres lesen kapta.

52

Soriano indítja Dubardiert a bal oldalon, de kisodródik és kénytelen visszafelé cselezni.

51

Piti ballal rászúrja, de Rubennek nem okoz gondot.

50

Szabadrúgáshoz jut a Granada jó 32 méterre a kaputól, de jó szögből.

49

Babin is előre merészkedik, Juan Carlost indítja, a bal oldali beadást El Arabi fejeli a kapus kezébe 8 méterről.

48

Dubardier futott fel a bal oldalon, de pontatlan indítást kap.

47

Megbecsüli a labdát a Granada, majd Foulquier fut lesre elől.

46

Nem történt csere a szünetben.

46

A Granada kezdte sokkal jobban az első játékrészt, számos helyzetet kidolgoztak, egészen nagyokat is, de betalálniuk végül nem sikerült. A félidő derekán magára talált az Almeria és mezőnyben nagyjából egyenrangúak voltak már a hazaiakkal. Helyzetekben azért nem veszik fel egyelőre a versenyt a Granadával. Nyílt a meccs, de közelebb áll a gólhoz a hazai együttes.

Granada – Almeria: 0-0, a szünet után folytatjuk!
----

45+1

45+1

Juan Carlos a nehezét megoldotta, meghúzta a bal oldalon, de a beadása a kapu mögött landolt.

45

A sarokrúgás után kifejelt labdát Juan Carlos nem lőtte azonnal első szándékból, amikor pedig kettőt tolt még rajta, már bedobásra szerelték. A bedobás sem hordozott veszélyt, csakhamar Rubennél kötött ki a játékszer.

44

Piti nem tudja becsapni Dubardiert, de egy szögletet kiharcol a jobb oldalon.

43

Zongo felé túl magas az indítás, Roberto zsákmánya így a labda.

43

Az első félidő hajrájában vagyunk, a kezdeti 15-20 perc kiváló tempója után most közepes az iram.

42

Jobb oldali Almeria beadás, elakad a védőkben, Foulquier bombázza ki.

41

A szabadrúgásból nem alakult ki veszély, Dubardier már az ellenfél térfelén jöhet bedobással, majd eladja az Almeria.

40

Bal oldali szabadrúgás az oldalvonal mellől a Granada javára.

39

Juan Carlos nem tudja megkerülni védőjét, mert Azeez feltartja, utóbbi sárgát is kap.

38

Trujillo ment másodszor is szögletre.

37

Ruben egy bravúros védéssel javította hibáját. Rossz volt a felszabadító rúgása, éppen ellenfélhez, de Piti lapos lövését lábbal rúgta szögletre a kapus.

36

Babin faultolja a felezőnél Zongot, jöhetnek előre a kékek újra.

35

El Arabi jobb oldali beadása csak Rubennek jó.

34

Ismét az Almeria birtokában a labda, határozottan feléledtek a vendégek ebben az időszakban.

33

Soriano tökéletes ütemben érkezett középen Ximo Navarro beadására, lapos, de erős fejese centikkel suhant el a jobb kapufa mellett!

33

Foulquier szerelte jó ütemben Bifoumát Ximo Navarro indításánál.

32

Verza szögletét Roberto kiöklözi, majd Azeez kapásból lőné kapura azt, de igencsak feledhető lett a kísérlet.

31

Fél óra játékot követően Granada – Almeria: 0-0.

31

Egyelőre 6-3 a szabálytalanságok aránya. Aktívabb, de szabálytalanabb is a Granada.

30

Babin is sárga lapban részesül, a megindulni készülő Azeezt döngölte földbe a felező környékén.

30

Ruben Rochina beadását kifejelik a vendégek, a jobb oldalról végezhet el bedobást a Granada.

29

Juan Carlos harcosan labdát szerez a bal oldalon, középre lőtt labdájáról középen centikkel marad csak le El Arabi.

28

Thomas Bifouma volt lesen középen egy indításnál, hát ez millimétereken múlhatott.

27

Zongo kevergetett 15 méteren, amikor egy védő közelében elesett. Balszerencséjére látszott, hogy semmi komoly nem történt vele, így a síp is néma maradt.

26

El Arabi a túloldalon kap elérhetetlen passzt.

26

Soriano indítja túl hosszan Zongot.

25

Juan Carlos szerez szép mozdulattal labdát a bal oldalon, de a beívelés gyenge.

24

Murillo pattogós lövésébe El Arabi középen, 8 méteren remekül tette bele a fejét, újra Rubennek kell védenie bravúrral a léc alól!

23

Fran Rico indítása gyenge, de Zongo is egyhamar eladja. Az Almeria kijött a szorításból percek óta.

22

Alább hagytak a hazai rohamok, a vendégek pedig sajnos eddig sem nyújtottak emlékezetes dolgokat támadásban, ennek megfelelően az iram és a színvonal is esett.

21

El Arabi szedte össze a labdát a felezőnél, majd pontatlanul passzol, vendég bedobás.

20

Iturra és Soriano a rövid ápolás után sportszerűen pacsiznak egymással.

19

Iturra lépett oda elég keményen Sorianonak, sárga lap.

19

Soriano nem tudta megjátszani Azeezt, de Jonathan Zongo visszaszerzi, a jobb oldalon megiramodik. Túl hosszan tolja meg, így Roberto közbe tud lépni.

18

Rosszul háromszögelt a felezőnél a Granada, a kék mezesek jöhetnek előre.

17

Ruben nagyon könnyedén húzza le a mélyre sikerült szögletet.

17

Sissoko adta középre, El Arabi elől Ximo Navarro mentett szögletre.

16

Teljesen egyértelmű a Granada fölénye eddig, helyzeteket is ki tudtak már alakítani, a vendégek támadójátéka szinte a nullával egyenlő az első 15 percben.

15

Rochina hozta fel a labdát a bal oldalon, Juan Carlos pedig egy elé pattanó labdát lőtt kapura 15 méterről. Egy védő lábáról pattant szögletre, de a játékvezető kirúgást ítélt.

14

Egyelőre nem tudja hosszabb ideig megtartani az Almeria a labdát.

13

Sissoko szabálytalan a felező környékén, kicsit fellélegezhet az Almeria.

12

El Arabi újabb kísérlete most egy távolabbi, bal oldali lövés, Ruben magabiztosan fogja!

11

Újabb hazai szöglet időközben, egyértelműen a Granada sokkal aktívabb.

11

Ruben védett hatalmasat, Rochina húzódott előre és a Sissokotól kapott labdát balról, éles szögből kapura szúrta!

10

El Arabi felé érkezett biztató beívelés, közeli fejesét Ruben bravúrral tolta a léc fölé, ez már helyzet volt!

10

Zongo kap pontatlan indítást, szabálytalansággal próbálta megszerezni a labdát, a játékvezető kiszúrta.

9

Foulquier hozta fel a labdát a jobb oldalon, a beadás borzalmasan lecsúszott, a kapu mellé pattogott a rövid oldalon.

8

Egyelőre egyik kapu sem forgott veszélyben az első percekben.

7

Verza végezhet el egy bal oldali szögletet a vendégek javára. Túlságosan is magas lett, közben Fran Velez lökte is némileg a kapust.

6

Verza a földön, El Arabi húzta ki a lábát egy labdavesztés után.

5

Juan Carlos máris labdát szerez a felezőnél, nem igazán tud kijönni eddig az Almeria a saját térfeléről.

4

Dubardier szabadít fel, Verza pedig bedobást harcol ki a középpályán.

3

Fran Rico húzta meg a jobb oldalon, beadását szögletre mentik a vendég védők. Nem volt veszélytelen.

2

Foulquier gyűjti be a túloldalon a labdát, Fran Rico kapja a felezőnél.

1

A vendég együttes végezte el a kezdőrúgást, most hátul adogatnak a védők.

1

Kékben lép pályára az Almeria, piros-fehér csíkosban a Granada. Némileg késik a kezdés, de innentől nagyjából egy perc és elkezdődhet a találkozó.
12 fok van jelenleg Granadában, futballra tökéletesen alkalmas. Most vonulnak a pályára a csapatok, hamarosan kezdünk.

Granada: Roberto – Foulquier, Babin, Murillo, Juan Carlos – Iturra, Fran Rico – Ruben Rochina, Piti, Sissoko – El-Arabi
Cserék: Oier – Nyom, Mainz, Javi Marquez, Cordoba, Larsson, Isaac

UD Almería: Ruben – Ximo Navarro, Angel Trujillo, Dos Santos, Dubardier – Verza, Fran Velez – Azeez, Soriano, Zongo – Bifouma
Cserék: Julián – Michel, Wellington Silva, Hemed, Edgar Mendez, Mané, Carlos Selfa

Játékvezetők: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos.
Komoly alsóházi rangadóval zárul a spanyol labdarúgó bajnokság 12. fordulója. A tíz ponttal rendelkező, jelenleg 14. helyen álló Granada fogadja az egy egységgel, de két pozícióval mögöttük álló Almeriát.

Elképesztően szoros a tabella vége, az Almeriával azonos pontszámmal áll már bőven kieső helyen a Levante (19. hely), tehát minden pontnak hatalmas jelentősége van. Ez ráadásul egy tipikus hat pontos meccs, mert a szerzett három egység egyben három elvett pont is lenne a riválistól.

Mindkét gárda borzalmas mérleggel érkezik, a legutóbbi öt összecsapáson a hazaiak két, a vendégek mindössze egyetlen pontocskát szereztek. Az Almeria mentségére szóljon, hogy megszorították a Barcelonát a legutóbbi fordulóban, csak egy góllal kaptak ki úgy, hogy még vezettek is.

A találkozó hétfőn 20:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!