1:2

vége (1:1)

19.12.2014, 20:30 • Coface Arena, Mainz • Pető József

"A nagyhal megeszi a kishalat!"

A 2. félidő elején még a Mainz vezetett veszélyes támadásokat, de ahogy telt-múlt az idő, a Bayern egyre jobban kezdte irányítani a mérkőzést.
Hősiesen küzdöttek a hazaiak, de a végére Robben vezérletével begyűjtötték a 3 pontot a vendégek.

Így a Bayern München 45 ponttal zárja az őszt és őszi bajnok.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok. Tartsatok velünk legközelebb is! (22:24:25)

90+3

90+2

Csere a Bayern München-nél/nál: lemegy Ribery, bejön Weiser.

90+2

Jara szabálytalankodik Riberyvel szemben a szögletzászlónál.

90

Bernat bepasszolt labdája Robben elé kerül, aki kíméletlenül kihasználja a helyzetet. 2 perc a hosszabbítás.

Arjen ROBBEN - 1:2

90

A Bayern gólt szerzett!
Gólszerző ROBBEN.

90

Megkezdődik az utolsó perc a rendes játékidőben.

87

Müller szabálytalankodik Brosinskivel szemben.

87

Csere a 1. FSV Mainz 05-nél/nál: lemegy Malli, bejön Sliskovic.

85

Robben adja be a labdát a bal szélről Müller irányába, de a támadó szabálytalankodott a védővel szemben.

85

Most Robben adja be, de a védők ezt is megoldották.

84

Robbent Jara szereli. Újabb müncheni szöglet következik.

81

Csere a 1. FSV Mainz 05-nél/nál: lemegy Pfülcke, bejön De Blasis.

80

Park és Hojbjerg ütközött keményen.

79

A védők tisztáztak az újabb szögletet követően.

79

A szögletet követően a frissen beállt Diaz fejelte kapura, de egy védőről kipattant a labda. Újabb szöglet következik.

78

Csere a 1. FSV Mainz 05-nél/nál: lemegy Koo, bejön Diaz.

77

Csere a 1. FSV Mainz 05-nél/nál: lemegy Götze, bejön Pizarro.

75

Karius húzza le a beadást. Brosinski eközben a földön marad.

74

Malli gyönyörű megkerülő cselt hajtott végre, de a passza már nem volt pontos De Blasis felé.

74

Ribery elől szedte fel a labdát Karius.

73

Robben tekerte a tömegbe, de Karius kibokszolta a labdát, majd a Bayern támadó mellé lőtt.

72

Robbent buktatták a tizenhatos sarkánál. Jara szabálytalankodott.

70

Robben a védők kíséretében cipelte ki a labdát a pályáról.

70

Neuer ellen szabálytalankodott De Blasis. A kapus majdnem nagyot hibázott.

69

Szögletet kap a Bayern. Robben végzi el, majd Boateng tudta kapura tenni, de Karius könnyedén fogja.

68

Dante íveli a labdát Müller felé, de a védők kivágták a labdát az oldalvonalon kívülre.

66

Dante rúgta fel De Blasist.

65

Rafinha adta be középre a labdát a tizenhatos sarkáról, de Dante ellen fújt a játékvezető.

64

Jara szerelte Robbent. Szögletre gurult a labda.

64

Soto szerzett labdát a Bayern térfelén, de a védők fölényben voltak.

62

Boateng szerelte De Blasist. Bedobás következhet a Bayern térfelén.

61

Ribery a sorfalba lőtte 17 méterre a kaputól.

60

Götzet buktatta a tizenhatos előtt Koo.

59

Les a túloldalon is. Okazaki állt előrébb a védőnél.

59

Robben passzolt Riberyhez, de a szélső lesen volt.

58

Müller lökött a tizenhatoson belül. Szabadrúgás kifelé.

57

Ribery adta be veszélyesen a labdát középre, de Jara szögletre mentette.

56

Dante pocsék passzt adott Bernat irányába. Bedobással jöhet a Mainz.

55

Müller esik el a tizenhatoson belül, de a bíró kifelé fúj szabadrúgást, miután megfogta a labdát kézzel.

53

Geis végez el szögletet, de beadása veszélytelen volt.

52

Ribery tette át a hosszú oldalra, de pontatlan volt az átadása. Bedobással jöhet a Mainz.

51

Lendületben a Mainz, de De Blasist szerelték a védők.

49

Malli megszerezhette volna a vezetést, de Neuer hatalmas bravúrral védte a lövését.

49

Begyakorolt figurát játszott a Bayern a szabadrúgást követően, de Geis jókor volt jó helyen.

48

Soto buktatta Götzet.

48

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Soto (1. FSV Mainz 05).

47

De Blasis indult be a védők között, de a partjelző lest intett.

47

Csere nem történt a félidőben.

46

Dante ellen szabálytalankodik De Blasis.

46

A Mainz kezdte a 2. félidőt.

46

Hatalmas meglepetésre a Mainz szerezte meg a vezetést Soto jóvoltából a 21. percben. Nem sokáig örülhettek a hazaiak, mivel alig pár perccel később Schweinsteiger egyenlített szabadrúgásból.

Egyelőre kiegyenlített a mérkőzés, a müncheniek valószínű nem számítottak ekkora ellenállásra.

Hamarosan kezdődik a 2. félidő.

45+1

44

Rafinha és Soto akadt össze egy pillanatra. A bírónak rendet kellett tenni.

43

Brosinski adta be a szélről, de a labdájára nem érkezett senki.

42

Park végezhet el bedobást a Bayern térfelén.

40

Malli került gólhelyzetbe, de átemelési kísérlete nagyon gyenge volt egy ilyen kapussal szemben.

39

Robben szögletét megint kifejelték a védők.

39

Götze a jobb oldalról laposan adta középre a labdát, de a védők tisztáztak. Szöglet következik.

38

A hazaiak térfelén van a labda már percek óta, de egyelőre nem sikerült a bajoroknak helyzetbe kerülni.

36

Meglepetésre többet van a labda a hazaiaknál. 55-45% a labdabirtoklási arány a javukra.

35

De Blasis feküdt alá Dantenak. Bayern szabadrúgás következik.

34

Schweinsteiger ad keresztlabdát Ribery irányába, de ez még a villámléptű szélsőnek is hosszú volt.

33

Robben indítaná Müllert, de az átadása hosszú volt.

32

Brosinski tette haza a labdát Kariusnak.

32

De Blasis adta be a labdát a bal szélről, de Neuer jól jött ki a kapujából.

30

Geis adja be, de a védők kifejelték.

29

Boateng nagyon jó ütembe szerelte De Blasist. Szöglet következhet.

28

Ribery lökte fel Wollscheidet.

27

Robben adta be a labdát, de ezt a beadást is hatástalanították a védők.

27

Bayern szöglet következik.

24

Egyből egyenlít a Bayern. Hosszú tanakodás követően Schweinsteiger tekerte a jobb felsőbe a labdát.

Bastian SCHWEINSTEIGER - 1:1

24

Gólszerző SCHWEINSTEIGER.

23

Jara szabálytalankodik, újabb Bayern szabadrúgás.

Elkin SOTO - 1:0

21

Vezet a Mainz! De Blasis hosszú passzára Soto érkezett, majd a támadó Neuer lába között bepasszolta a labdát a kapuba.

21

Geis lő kapura szabadrúgásból, de Neuer könnyedén fogta.

19

Dante indította Robbent, majd ajtó-ablak helyzetbe került, de a partjelző lest ítélt.

18

Jara lökte meg a levegőben Robbent. A bíró a sípjába fújt.

18

Boateng kanalazta taccsra a labdát.

17

Ribery és Robben állt oda a szabadrúgáshoz. Ribery átlépte a labdát, majd Robben beadta, de a védők jól helyezkedtek és kifejelték a beadást.

16

De Blasis rúgott bele Bernatba. Szabadrúgás következik veszélyes helyről.

15

Geis végezte el a szabadrúgást, de a támadók egymást zavarták. Kirúgás következhet.

14

Dante szabálytalankodik Brosinskival szemben.

13

Ribery szöglete pontatlan volt, a védők könnyedén fejelték ki.

12

Robben fejelte le a labdát Müller elé, de Jara vetődik a labda útjába. Szöglet következik.

11

Robben fűzi át magát több védőn keresztül, de végül a kapusé lett a labda, miután a védők jól fedezték a labdát.

10

Bernat szabálytalankodik De Blasis ellen a félpályánál.

8

Götze törne kapura, de a bíró les miatt, a sípjába fúj.

7

Okazaki tette volna De Blasis elé, de átadása pontatlan volt.

5

Karius véd hatalmasat. Ribery gyönyörű szólót követően lőtt kapura.

4

De Blasis szerez gólt, de a partjeltő lest ítél. Intő jel a Bayern Münchennek.

3

Mallit buktatták az ellenfél térfelén.

2

Ribery tör be a 16-oson belülre, majd kapura tette, de lövése célt tévesztett.

1

A Bayern kezdte a mérkőzést. Csak a rend kedvéért, fekete mezben a bajorok, piros mezben a mainziak.

1

A Bundesliga 17. fordulójának nyitómérkőzésén, a tabella 11. helyén álló Mainz fogadja a listavezető Bayern Münchent.

A mainziak nem muzsikálnak eddig olyan fényesen a szezonban, hisz az eddigi 7 hazai meccsükből, csupán 2-t tudtak megnyerni. Ezzel szemben az eddig hibátlan bajorok, 4 győzelmet és 3 döntetlent tudhatnak magukénak az eddigi idegenbeli mérkőzéseiken.

A meccs egyetlen nagy kérdése tehát, hogy az esélytelenebb mainziak tudnak-e egy esetleges meglepetés eredményt produkálni, vagy a Bayern tovább roboghat a bajnoki cím felé?!