Magyarország_dup – Franciaország

25:26

vége (13:16)

19.12.2014, 15:30 • Papp László Sportaréna, Budapest • Kármán Zoltán

A magyar női kézilabda válogatott a hatodik helyen végzett a magyar-horvát közös rendezésű Európa Bajnokságon, mivel egyetlen góllal kikapott a helyosztón Franciaországtól. A franciák szerezték meg az ötödik helyet. Szinte végig vezették a mérkőzést, ám az utolsó tíz percbe fordulva hirtelen megfordítottuk az állást.

Rendkívül rosszkor jött a rossz csere miatti kettő perces kiállításunk, aztán rögtön utána egy másik is, ezt ez a fáradt csapat már nem bírta ki és visszafordította a mérkőzést Franciaország. Többen is rendkívül fáradtan és enerváltan mozogtak, nagyon nehéz két hét van a lányok mögött.

Kiemelkedően jól a mai napon Bíró Blanka játszott a kapuban, támadásban Triscsuk (10 gólos!), védekezésben Szucsánszki. Mayernak is voltak fontos mozzanatai. Nagyon kevésen múlott, hogy legyőzzük a franciákat, de a mai napon ez sajnos nem sikerült, minimális különbséggel kikaptunk. Ezzel Magyarország számára befejeződött a kézilabda EB, következnek az elődöntők még a mai napon. Azt is élőben közvetítjük, tartsanak velünk akkor is!

Köszönöm figyelmüket!
---- (17:13:58)

60

Mérkőzés vége. (25:26)

60

Eladogattak hátul, sajnos magunknak köszönhetjük ezt a vereséget. (25:26)

60

Elvették passzív miatt, túl sok volt a passz. (25:26)

60

Sarokdobás, de még mindig passzív. (25:26)

60

59:09-nél időt kér Magyarország. (25:26)

60

Utolsó perc, de passzív nálunk. Most törlés miatt áll a játék. (25:26)

59

Kell a gól, alig több, mint egy perc hátra. (25:26)

59

LACRABERE gyors lerohanásból eredményes. Most már nem érünk vissza, ez a franciák szerencséje, mert felállt fal ellen gőzük sincs, mit tegyenek. (25:26)

58

Planéta belemenése miatt veszítünk labdát. (25:25)

58

Rossz bejátszás Dembele felé. (25:25)

58

Három perc hátra, egál és végre kiegészültünk. (25:25)

57

PLANÉTA jobb kettőből talál a kapuba betörésből, Leynaud kezéről pattan be. Újra EGÁL! (25:25)

57

Eladtuk a labdát, Bulath lövés nélkül. Gyors lerohanás, NZE MINKO nem kegyelmezett. (24:25)

56

Triscsukot blokkolják, a hosszú indítást azonban Mayer segítségével Bíró Blanka megszerzi! (24:24)

56

Innentől minden mozzanatnak nagy jelentősége van. Most öt az öt ellen támadhatunk. (24:24)

55

BAUDOUIN a kapu bal oldalába lövi izomból a hetest. (24:24)

55

Tomori is kiszáll két percre és francia hetes. (24:23)

55

TRISCSUK tör be középen és a folyamatos visszarántás ellenére is bebombázza. Megúsztak egy két percet a franciák. (24:23)

55

Remek, Mayer harcol ki kiállítást, Kamto Njitam száll ki két percre. (23:23)

55

Szucsánszki vészkapusként a pályán. (23:23)

54

AYGLON használja ki a kiállítást, a jobb oldalon tört be. (23:23)

54

Temes kap kettő perces kiállítást rossz csere miatt. Nem Temes hibája, mivel ő éppen a támadást vezette. Valaki más bejött hetedik embernek. (23:22)

54

Temes megy bele a falba bal kettőben, sajnos látszott a szándék. (23:22)

54

Sárga lapot kapott a francia szövetségi kapitány, Portes. (23:22)

53

Támadófault, Szamoránskyba fordult bele Kamto Njitam, nagyon jól vették észre a játékvezetők. (23:22)

53

Időt kér Franciaország! Az utóbbi időszakot 4:1-re nyertük. (23:22)

53

Ez is GÓL!! KOVACSICZ a jobb szélről nagyon nehéz szituációban kapott labdát, de a lendület hiánya ellenére a jobb felsőbe bombázott! VEZETÜNK!!! (23:22)

52

Bíró Blankaaa! Lacrabere 9 méteres átlövését kapja ki a jobb felsőből! (22:22)

52

Kiegyenlítettünk, 4:4 után először! (22:22)

51

GÓÓÓÓL!! Labdát szerzett Tomori, KOVACSICS pedig befejezi sikerrel a lerohanást! (22:22)

51

PLANÉTA középről, talpról bombázott a kapu bal oldalába! (21:22)

50

Nem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat, pedig nagyon közel többször is az egyenlítés. (20:22)

50

ZAADI kilenc méteres átlövése a jobb felsőben. (20:22)

49

TRISCSUK már Glausernek lövi talpról a hálóba, ezúttal balról! (20:21)

49

Sajnos eladtuk a labdát, NZE MINKO pedig lefülelte, a lerohanást pedig nem hibázta el. (19:21)

48

Kovacsics szerez labdát, Szucsánszki kiválóan védekezett. (19:20)

48

TRISCSUK talpról, jobb kettőből a hosszú alsóba lő test mellett! (19:20)

47

Nem sikerült a gyors indításunk, de nálunk maradt a laszti. (18:20)

47

Mayer most nem tudja megfogni, Lacrabere lop labdát. (18:20)

46

KAMTO NJITAM beállóban lefordult Bulathról és a kapu jobb oldalába lövi. (18:20)

45

MAYER nagy bravúrral összeszedi Planéta bejátszását és beállóból eredményes! (18:19)

45

Végre kiegészültünk. (17:19)

45

NZE MINKO középen emberrel együtt viszi be és a bal alsóba lő. (17:19)

44

KOVACSICS a bal szélről a kapus lába között pattintja be a labdát. (17:18)

44

Időt kér Magyarország. (16:18)

44

Zaadi lövését hat méterről védi Bíró. (16:18)

43

Kovacsicz (akit közben összedrótoztak) löki meg ellenfelét a hatosnál, színészi alakítását a bírók megették, kettő perc a magyar jobb szélsőnek. (16:18)

43

Tóth próbálkozott lerohanással, lövését azonban Leynaud fogja. Kapusparádé ez a félidő. (16:18)

42

Baudouin is eladja, Bíró szerzi meg a rossz bejátszást. (16:18)

42

Tóth Gabi lő fölé középről. Közben kaptuk a hírt, hogy Bódi Bernadett a szünetben rosszul lett, mellkasi fájdalmai miatt kórházba szállították. Reméljük nincs komoly gond. (16:18)

41

Bíró jól zárta a szöget, a bal szélről Ayglon lőtt mellé. (16:18)

41

A franciák támadhatnak. Nem vagyunk messze tőlük, de egyelőre bosszantó, hogy nem tudjuk kihasználni azt, hogy Bíró 60% felett véd!! (16:18)

41

Kovacsics Anikó a bal szélről találja telibe fejen szegény Leynaud-t, így a helyzetnek is természetesen annyi. (16:18)

41

Eladták a franciák, Kamto Njitam. (16:18)

40

Bíró Blanka védi Niombla ziccerét egy leindítás után, de marad a franciáknál. (16:18)

39

Kovacsicz bokája megsérült, de Bódi sincs a padon, vélhetően ott is van valami gond, jelenleg nincs jobbszélsőnk, csak Planéta. (16:18)

39

PLANÉTA Szimonetta kényszerből játszik jobb szélsőt, nagyon éles szögből bombázott a rövid felsőbe! (16:18)

38

Dembele húzza-vonja Szucsánszkit, két perces kiállítás. (15:18)

38

Kiegészültünk, ezt a hátrányt most nem jól hoztuk le. (15:18)

38

AYGLON szép figura végén talál a jobb szélről a kapunkba. (15:18)

37

Szucsánszki lövését fogja Leynaud, Baudouin a félig üres kapunkra dobta, de a visszaérő Bíró félúton járva kiüti sarokdobásra (ilyenkor mezőnyjátékosnak számít). (15:17)

36

LACRABERE középről pattintja a jobb alsóba Bíró lába mellett a kapuba. (15:17)

36

Tomori kap kettő perces kiállítást. Újra emberhátrányba kerülünk. (15:16)

36

Francia időkérés, egyelőre 35:14-nél járunk és ebben a félidőben Franciaország nem szerzett gólt. (15:16)

36

TOMORI jobb kettőben tör be majd a jobb alsóba bombázott. (15:16)

35

Bíró Blanka védi Ayglon 100%-os ziccerét, de marad a franciáknál. Niombla betörésből jut ziccerhez, Blanka ezt is védi!!! (14:16)

34

TRISCSUK a bal alsóba lövi a hetest! (14:16)

34

Sajnos Kovacsicz Mónikát le kell támogatni a pályáról, bokasérülés gyanúja. (13:16)

34

Kovacsicz kapott a jobb szélen labdát, Baudouin azonban ütközik vele. hetes! (13:16)

34

Tóth Gabit rántja le Leveque, kettő perces kiállítás. (13:16)

34

Már mi is teljes létszámban vagyunk. (13:16)

33

Pineau lövi mellé, kapott gól nélkül lehoztuk a hátrányt! (13:16)

33

Vonalra lépett Kovacsicz, de egyébként sem tudta megszerezni a passzt második beállóként. (13:16)

32

Bíró a bal alsóból szedi ki Niombla átlövését. (13:16)

32

Bíró Blanka bravúrral védi Baudouin bal szélső próbálkozását. Marad azonban a vendégeknél. (13:16)

32

Szamoránsky mezhúzásért azonnal kiáll két percre, három gólos hátrány mellé ez most nem hiányzott. (13:16)

31

A franciák kezdték ezt a játékrészt. (13:16)

31

Elkezdődött a második félidő. (13:16)
A félidő első felében szereztek a franciák négy gólos előnyt igen könnyű találatokkal, ebből éltek később is. Egy találatra is sikerült felzárkóznunk idővel, de a hajrá ismét a franciáké lett, így három gólos hátránnyal vonulhatunk szünetre.

Rengeteg az eladott labdánk, már tizenegynél járunk, ez alapvetően meghatározó. Bíró Blanka zseniálisan szállt be a játékba, reméljük, megtartja kiváló formáját a második félidőre.

Magyarország – Franciaország: 13-16, a szünet után folytatjuk!
----

30

Befejeződött az 1. félidő. (13:16)

30

NIOMBLA sajnos négy másodperccel a vége előtt betalál jobb oldali betörésből. (13:16)

30

Tomori vétlenül arcon találja Kovacsiczot, akit nem láthatott. Leynaud és Kovacsicz is ápolásra szorult, de már folytatódik a mérkőzés. (13:15)

30

Kovacsics a bal szélen került helyzetbe, sajnos nem jó megoldást választ, Leynaud fejéhez dobja. (13:15)

29

Ismét elszúrják a franciák a labdaszerzés után a hosszú indítást, most Szucsánszki halászott labdát. (13:15)

29

Triscsuk kapott hatalmasat arcra, a francia lány azonban megússza a két percet, Isten tudja, miért. Csak szabaddobás. (13:15)

28

Triscsukot zavarta meg a túlzott wax, ám a gyors indítást Tomori Zsuzsa lehalássza a levegőből. (13:15)

27

Niombla még a kapufára dobta, a kipattanót azonban KAMTO NJITAM jobb kettőből a hatosról a kapunkba dobta. (13:15)

27

TRISCSUK a kapus bal lába mellett pattintja a kapuba! Egyre feljövünk, kérem! (13:14)

26

Kovacsics szerzett labdát, Tomori eladja. A túloldalon Prouvensier lerohanását Bíró Blanka spárgával hárítja! (12:14)

26

TRISCSUK jobb kettőből talpról, test mellett a kapus lába között talál a kapuba. (12:14)

25

NIOMBLA kilenc méterről, talpról lő a bal alsóba. (11:14)

25

Tóth Gabi lövését tenyerelte kapu fölé Leynaud. (11:13)

24

Tomori ellen belemenést fújtak, nem tűnt annak. A lerohanásnál Baudouin megteszi azt a szívességet, hogy vonalra lép. Egyébként Bíró ezt is védte lábbal! (11:13)

23

Passzívnál eladtuk, Bíró Blanka azonban kifogja a lerohanásnál Niombla ziccerét! Bíró csodálatosan szállt be! (11:13)

22

Bíró Blanka hatalmas védése, beállóból Landré kísérletezett nagy ziccerben. (11:13)

22

Francia időkérés. Öttel vezettek nemrég, már csak kettővel. (11:13)

22

Labdaszerzés után KOVACSICS Anikó a bal oldalon viszi végig a lerohanást, majd szépségdíjas, cunderes találattal helyezi a labdát a bal alsóba! (11:13)

21

TRISCSUK Glausernek is belövi a hetest a bal alsóba. (10:13)

21

Triscsuk remekül harcolt ki hetest egy belülvédekezés miatt. Tóth bejátszása kiváló volt. (9:13)

20

A jobb szélről Prouvensier nagyon éles szögből akarta átejteni Bírót, a felső lécre ment. (9:13)

20

Bíró Blanka védi Nze Minko jobb oldali lövését. Ismét eladjuk támadásban. (9:13)

19

Láb volt a franciáknál, az indításnál azonban Szucsánszkit leütközik a felezőnél, belemenés sajnos. (9:13)

18

BULATH egy szép zárás után középről lő a jobb alsóba. (9:13)

18

NZE MINKO nagyon megszórja magát, Triscsuk szúrta el a támadást, igaz, megint lökték közben. (8:13)

18

Bíró Blanka váltja Kiss Évát a kapunkban, eddig Évának nem megy ma. (8:12)

18

Magyar időkérés. (8:12)

18

Bulath kapott sárga lapot. (8:12)

17

NZE MINKO remekül szakadt el ismét a védőnkről és kiválóan lő a hálóba beállóból. Eddig borzalmasan védekezünk. (8:12)

17

Tóth észrevette a rést középen, de sajnos ellépte. (8:11)

17

NZE MINKO ismét egyedül maradt, egyéni játék után betörésből eredményes. (8:11)

17

TRISCSUK talpról felhúzta test mellett a léc alá. (8:10)

16

Tomori lökte az imént Landrét, sárga lap. (7:10)

16

LANDRÉ beállóban nehéz helyzetben is összeszedi a labdát és Kiss feje fölött a hálóba lövi. (7:10)

15

TRISCSUK a francia kapus jobb füle mellé bombázta a hetest. (7:9)

15

Hetest harcol ki Mayer, kár, hogy visszafújták, nem ért le a lába pedig. (6:9)

15

Három gólra megléptek a franciák, nem szabadna őket ennyire elengedni. (6:9)

14

LANDRE középen nagy ziccerben kapta már, nem is hibázta el a beállós pozícióból. (6:9)

14

Triscsuk lövése előbb Leynaud lábára, majd a kapufára került. Sajnos kifelé pattant. (6:8)

13

Landre kapott sárga lapot, Triscsukot húzta vissza. (6:8)

13

NZE MINKO gyors választ ad betörésből a túloldalon. (6:8)

12

TEMES kiválóan talált egy kis folyosót bal kettőben és a kapus lába alatt pattint a kapuba. (6:7)

12

Zavaróban játszunk kint, de eddig nem jött be, most PINEAU lépett át könnyen a védelmünkön. (5:7)

11

Tomori lövését is védi Leynaud. Őt is húzták-vonták. (5:6)

11

Bulath lő jobb kettőből, Leynaud véd. A túloldalon Lacrabere lövését Kiss Éva védte. (5:6)

10

Bulath labdaeladását követően a franciák ellen ítélnek belemenést a túloldalon. Ayglon nem magától ment bele, hanem Temes lökte rá a másik védőre. (5:6)

10

Temes kapott utólag sárga lapot. (5:6)

10

NZE MINKO nagyon gyors válasza a túloldalon betörésből. (5:6)

9

BULATH rágta át magát a védelmen, betört és a bal felsőbe lőtt. (5:5)

9

PINEAU klasszikus átlövésgólja kilenc méterről, középről. (4:5)

8

BULATH talpról, hét méterről lőtt a franciák kapujába. (4:4)

8

LACRABERE egy borzalmas passzt is kiválóan vett át, hogy jobb kettőben betörve a hosszú alsóba pattintsa a labdát. (3:4)

7

TOMORI kapott remek kettős zárást, a jobb felsőbe bombázott átlövésből! (3:3)

7

Tóthot faultolják, de néma marad a síp, a túloldalon szerencsére technikai hiba miatt a fehér mezesek is eladják. (2:3)

6

Eladjuk a labdát elől, Dembele 100%-os ziccerét azonban Kiss Éva bravúrral hárítja! (2:3)

6

NIOMBLA maradt egy az egyben középen a védőjével, be is tört sikerrel. (2:3)

5

Tóth talpról lőtt középről, 9 méterről. Leynaud-n nem fog ki sajnos. (2:2)

5

Rossz bejátszás Niombla részéről. (2:2)

4

TRISCSUK egyenlít hetesből, a bal alsóba vágta. (2:2)

4

Mayer harcol ki hetest és egy sárga lapot Ayglonnak. (1:2)

3

PROUVENSIER a jobb szélről talál a kapunkba a rövid oldalon. (1:2)

3

MAYER befordult beállóban, ezúttal nem fújnak bele a góljába. (1:1)

2

DEMBELE maradt üresen beállóban, nem is hibázta el a ziccert. (0:1)

2

Bulath kilenc méterről talpról kapu fölé dobta. (0:0)

1

Kamto Njitam kapott sárgát. (0:0)

1

Mi kezdtük a találkozót. (0:0)

1

Fehérben a franciák, pirosban pedig a magyarok, azonnal kezdünk! Kiss Éva a kapuban, a túloldalon pedig Leynaud.

Magyarország: Herr, Bíró, Kiss É. – Triscsuk, Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Szamoránsky, Bognár-Bódi, Mayer, Planéta, Mészáros, Kovacsicz, Temes, Tomori, Tóth G.

Franciaország: Glauser, Leynaud – Kamto Njitam, Ayglon, Cissé, Pineau, Landré, Baudouin, Zaadi, Prouvensier, Dembele, Leveque, Francois, Nze Minko, Niombla, Lacrabere

Játékvezetők: Jiri Opava (CZE), Pavel Valek (CZE).
Teljesítette alapvető célkitűzését a magyar női kézilabda válogatott azzal, hogy Norvégia elleni győzelmével bejutott a legjobb hat közé a magyar-horvát közös rendezésű Európa Bajnokságon. Az elődöntő és az érem ugyan elszállt a dánok ellen elszenvedett vereséggel, ám a norvégok legyőzése azt jelentette, hogy a középdöntős csoportunk harmadik helyén végeztünk, így Franciaországgal mérkőzünk az ötödik helyért.

Egyáltalán nem tűnik lehetetlen küldetésnek, ráadásul most már kicsit felszabadultabban játszhatunk, a minimálisan kitűzött célt elértük, jöhet a ráadás. A franciák sem tűnnek verhetetlennek ezen az EB-n. Csoportjukban Montenegró és Svédország mögött végeztek a harmadik helyen. Reméljük, megszerezzük az ötödik helyet egy huszáros hajrával és a magyar szurkolók ezzel egy újabb sikerélménnyel búcsúztathatnák csapatunkat ettől az Európa Bajnokságtól.

A találkozó pénteken 15:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
----
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

25:26

Magyarország_dup: Herr, Bíró, Kiss É. – Triscsuk, Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Szamoránsky, Bognár-Bódi, Mayer, Planéta, Mészáros, Kovacsicz, Temes, Tomori, Tóth G.

Játékvezetők: Jiri Opava (CZE), Pavel Valek (CZE)