Montenegró – Spanyolország

18:19

vége (8:13)

19.12.2014, 18:00 • Papp László Sportaréna, Budapest • Kármán Zoltán

Két hihetetlenül ellentétes félidőt láthattunk, kedves olvasóink, ami a spanyolok játékát illeti. Az első játékrészben egészen kiváló, szemet gyönyörködtető, szellemes támadásokat vezetett Spanyolország, már hét góllal is vezettek a hispánok, a montenegróiak csak szenvedtek támadásban és védekezésben is.

A fordulás után hatalmasat változott a játék képe, teljesen odalettek a formás, gyors spanyol támadások, szenvedés és hihetetlenül sok technikai hiba jellemezte mindkét együttes támadójátékát. Elképesztő, hogy Spanyolország úgy jut döntőbe, hogy a második félidőben, írd és mondd, csak hat, azaz hat gólt lőtt. Montenegró óriási esélyt szalasztott el, mert ennek ellenére nem tudták ezt kihasználni. És azt sem, hogy a cserekapus, Rajcic önkívületben védett, 11 lövésből hetet megfogott, ez 64%!

Spanyolország tehát a döntőben, Montenegró a bronzéremért játszhat. Ugyan minden mérkőzés más, de leszögezhetjük, ez a játék nagyon kevés lesz a döntőben akár Svédország, akár Norvégia lesz az ellenfél. Montenegró, a címvédő tehát a bronzéremért küzdhet meg.

Montenegró – Spanyolország: 18-19!
---- (19:32:22)

60

Mérkőzés vége. (18:19)

60

Sok futással sikerült kilabdázniuk a maradék időt, nyer Spanyolország és döntőbe jut! (18:19)

60

Időt kér Spanyolország 59:51-nél. A spanyoloknak le kell nyelniük a labdát a döntőbe jutáshoz. Nem szabad kapura lőni gyakorlatilag, maximum az utolsó másodpercben. (18:19)

60

RADICEVIC beállós pozícióból talál be ziccerben. Egy gól csak! (18:19)

60

Navarro véd, de visszafújták, mert Katarina Bulatovicot megtámasztották. Fél perc! (17:19)

60

Bravúros labdaszerzés Mehmedovictól. (17:19)

60

Mehmedovic megy bele Martinba, alighanem eldőlt, egy perc hátra! (17:19)

59

PINEDO kapott forintos labdát beállóban és bepattintja Rajcic lába alatt. (17:19)

59

Másfél perc hátra, spanyol támadás. Ha ezt belövik, vélhetően megnyerik. Ha nem lövik be, Montenegró egyenlíthet. (17:18)

59

RADICEVIC ezúttal beállóból talál a hálóba. Egyetlen gólra jönnek a montenegróiak! Hihetetlen meccs! (17:18)

58

Martin nehéz szögből vállalta el jobb kettőből, Rajcic ezt is védte. 70%-kal véd a montenegrói második számú kapus! (16:18)

58

Három perc és még megvan a két gólos spanyol előny. (16:18)

57

Navarro védi Andjela Bulatovic ziccerét bal kettőből. (16:18)

57

Pinedo a bal szélről mellé lőtte! Egyre zárkózhatnak a balkániak! (16:18)

57

Négy perc és csak két gól! (16:18)

56

Kezd izgi lenni, MEHMEDOVIC futott be második beállóba és a jobb felsőbe bombázott. (16:18)

56

Cabral betett labdája rossz, jöhet Montenegró a mínusz kettőért. (15:18)

56

A záró öt percbe léptünk, semmi sem dőlt még el. (15:18)

55

RADICEVIC egy biztos pont, gyors befutás után lő a hálóba. (15:18)

55

PINEDO a bal szélről, nehéz szögben talál a kapuba Rajcic lába mellett. (14:18)

54

Katarina Bulatovic tört be jobb kettőben, Navarro jobb lábbal védett óriási bravúrral. Itt vélhetően elmaradt egy hetes! (14:17)

54

Pena bombázta kapura 9 méterről, kicsit fölé. (14:17)

53

Nem tudott továbblendülni Spanyolország, újra csak három, minden nyílt! (14:17)

53

Eladta Pena, RADICEVIC pedig sikerrel viszi végig a lerohanást! (14:17)

53

Talán mondanom sem kell, Knezevic követett el technikai hibát az imént. (13:17)

53

Ismét a spanyolok támadhatnak. Ha ezt belövik, óriási lépést tesznek a döntőbe jutás felé. (13:17)

52

PENA egy negyed órás (!) spanyol gólcsendet tör meg egy átlövéssel talpról! (13:17)

52

Hosszú spanyol támadás szokás szerint. (13:16)

51

Jovanovic kapufája után Mehmedovic vitte be a bal szélről, Navarro hárította éles szögből, kicsit arcon is találta a lövés. (13:16)

51

A záró tíz percbe léptünk, elképesztően kevés gól a második játékrészben. A spanyolok a három lőtt góljuk ellenére még mindig hárommal vezetnek. (13:16)

50

Itt is kontra, Lara Gonzalez ellen fújnak támadásban. Mi van itt?? (13:16)

50

Montenegró ellen fújnak, Katarina Bulatovic vétett lépéshibát. (13:16)

49

K. Bulatovic lő mellé, de szabaddobás. (13:16)

49

Labdacsere. Az első félidőhöz képest ebben a félidőben eddig 5:3 az állás a montenegrói csapat javára. (13:16)

49

Tíz perce nincs spanyol gól!! (13:16)

48

Gonzalez kapufát lő, a fehéreké a kipattanó. (13:16)

48

Passzív a spanyoloknál. (13:16)

47

Katarina Bulatovicot blokkolják, ismét a hispánok jöhetnek előre. (13:16)

47

Vajon hova tűnt a csodásan felépített, szellemes támadások sora a szünet alatt? (13:16)

46

Aguilar technikai hibája, rossz bejátszás. (13:16)

46

Mehmedovic eladja, fellélegezhetnek egy időre a kék mezesek. (13:16)

46

Ha ezt belövi Montenegró, bajban lesznek a spanyolok. (13:16)

45

Chavez 100%-os ziccerét Rajcic hatalmas bravúrral hárítja! Hihetetlen a montenegrói "cserekapus"! (13:16)

45

Időt kér Spanyolország. Nyoma sincs az első félidei sziporkázásnak, látványosan szenvednek támadásban és borzalmasan sok az eladott labda. (13:16)

45

JOVANOVIC rendezetlen védelem ellen, igen gyorsan talál a kapuba bal kettőből. (13:16)

45

Carmen Martin kísérletét Rajcic fogja rossz szögből. (12:16)

45

Spanyolország hét perce nem lőtt már gólt. (12:16)

44

Egyik csapat sem tudja kihasználni a másik együttes rengeteg hibáját. Az utóbbi percekben legalább 6-7 gól veszett oda. Ha ezt valaki kihasználná, ennyivel kerülhetne közelebb. (12:16)

44

Manguét blokkolják le, majd Jovanovic a szerzett labdát azon melegében el is adja. (12:16)

43

Majdnem labdát szerez Petrovic, de oldalt megy ki. (12:16)

43

Jovanovic is eladja, kidobja oldalra a labdát. Hihetetlen gyenge a támadójáték ebben a félidőben mindkét részről. (12:16)

42

Kontrafault, Cabral lépi el. (12:16)

42

Masszívabb most a montenegrói védelem, nem tudják csak úgy átjátszani a spanyolok jó ideje. (12:16)

42

Katarina BULATOVIC lövi első szándékból a jobb alsóba a büntetőt. (12:16)

41

Hetest harcol ki Andjela Bulatovic beállóban. (11:16)

41

Cabral a kapufát találja el, rendkívül sok a hiba most. (11:16)

40

Mangué lövését Rajcic lábbal hárítja. A túloldalon Knezevic újabb technikai hibája. A montenegróiak egyik legkomolyabb húzóembere ma terített betli. (11:16)

40

Knezevic adja el a labdát, Chavez lopta el. (11:16)

39

Előbb Bulatovic átlövését blokkolják, majd Pena lerohanásánál Rajcic bravúrral szedi ki a bal felsőből a labdát, óriási védés! (11:16)

39

Rajcic bravúrja, Martin a jobb szélről nem tudta becunderezni mellette. (11:16)

38

Navarro lábbal hárítja Petrovic kísérletét a jobb szélről. (11:16)

38

Rajcic érkezett a kapuba, de ő sem tudta védeni a bal szélről PINEDO gólját. (11:16)

37

Egyre többet használja a széleket Montenegró, eddig jól teszik. (11:15)

37

PETROVIC a jobb szélről egy kisebb fault ellenére is kilövi a hosszú felsőt rossz szögből. (11:15)

36

MANGUÉ nem bohóckodott, hanem 9 méterről, talpról egy szabaddobást a jobb felsőbe vert! (10:15)

36

Andjela BULATOVIC tört be középen remekül és a bal felsőt lőtte ki. (10:14)

35

Navarro véd, de visszafújták már szabaddobásra. (9:14)

35

Hosszú támadás végén MANGUE csak helyzetbe került a hatoson a jobb oldalon, a kapus mellett vágja a hálóba a labdát. (9:14)

34

Blokkról megy fölé Cabral lövése, sarokdobás. (9:13)

34

Knezevic hetedszer is ront középről, átlövését Navarro óriási bravúrral hárítja a jobb felsőből. (9:13)

33

Pena lő középről nagyon fölé, eltűnt a szellemesség egyelőre a spanyol támadásokból, esetlegesek a befejezések. (9:13)

32

Navarro lábbal hárítja Radicevic hetesét! (9:13)

32

Hetest harcol ki középen Andjela Bulatovic, Cabral védekezett belül. (9:13)

32

Háromra zárkózhat Montenegró, eddig kiváló kezdés a fehér mezesektől. (9:13)

32

Chavez ellen ítélnek a falban, kontra. (9:13)

31

Gyors gól a túloldalon, PETROVIC a jobb szélről lövi ki a hosszú felsőt. (9:13)

31

MARTIN kanyarodott fel középre majd átlőtt, de a kapufa hárított. (8:13)

31

A második játékrészt Spanyolország kezdte. (8:13)

31

Elkezdődött a második félidő. (8:13)
Egészen csodálatos, kombinatív, semleges szurkolók számára (is) kimondottan szép játékkal kezdtek a spanyolok, gyorsan 4-5 gólos előnyre tettek szert. A montenegrói gólok csak lassan és nehezen születtek meg, azok is többnyire Katarina Bulatovic átlövéseiből. Knezevicnek nagyon nem megy, hatból nulla egyelőre a mérlege, az utolsó nyolc percben már nem is volt pályán.

Már hét góllal is ment Spanyolország, ám figyelmeztető jel számukra, hogy a záró tíz percben sok volt a hiba és Barjaktarovic is feljavult. Ezzel ötre jött fel Montenegró, ami még mindig egy kényelmes előny, de a kézilabdában ez 2-3 perc alatt ledolgozható. Ráadásul ne feledjük, hogy Montenegró dolgozott már le ezen az Európa Bajnokságon nagy különbséget a második félidőben. Lazovic hiánya nagyon meglátszik, de a spanyolok még nem dőlhetnek hátra, hatalmas harc lesz a döntőbe jutásért a második 30 percben. Ha Spanyolország még 30 percen át tudja tartani a kimondottan szellemes támadójátékát, döntőt fog érni számukra.

Montenegró – Spanyolország: 8-13, a szünet után folytatjuk!
----

30

Befejeződött az 1. félidő. (8:13)

30

Kínai figurát akartak a spanyolok, de Carmen Martin nem tudta összeszedni középen, utána pedig lejárt az idő. (8:13)

30

13 másodperccel a vége előtt időt kér Spanyolország. (8:13)

30

Andjela Bulatovic lő középről betörés után, Navarro a bal felsőbe várta és oda is kapta, így kiütötte! (8:13)

30

Ha ezt belövi Montenegró, teljesen látótávolságon belülre kerülnek. (8:13)

30

A játékrész utolsó perce kezdődik, lélektanilag nagyon kéne a gól Spanyolországnak. De nem kapják meg, mert Fernandez nagyon rosszul passzol. (8:13)

29

BULATOVIC a bal oldalra sodródva is szép átlövésgólt szerez! (8:13)

29

Barjaktarovic felkínálta a rövid sarkot a jobb szélen betörő Lopeznek, majd visszaért rá. (7:13)

28

Navarro védi Jovanovic átlövését, Egozkue pedig megfogja a kipattanót. (7:13)

27

PENA előtt nyílt szét a fal, ez a sok futásos spanyol támadójáték egyelőre megoldhatatlan gond Montenegrónak. (7:13)

27

PAVICEVIC a bal szélről talál a hosszú alsóba, zárkózik Montenegró. (7:12)

26

Fernandez rossz passzát követően Radicevic indul meg, szabaddobást harcol ki, nem sikerült ezúttal a lerohanás. (6:12)

26

RADICEVIC a kapu jobb oldalába veri a hetest. (6:12)

26

Andjela Bulatovic tört be középen, hetest harcolt ki és egy kettő perces kiállítást visszarántás miatt Gonzaleznek. (5:12)

25

Aguilar lövését bravúrral védi Barjaktarovic a felső sarokból. (5:12)

25

Navarro védi Jovanovic átlövését, de marad Montenegrónál... ameddig Jovanovic el nem lépi. (5:12)

25

Gonzalez kapott sárga lapot. (5:12)

24

Aguilar kiváló passzát PINEDO emeli át a kapuson a bal szélről. (5:12)

23

JOVANOVIC tört be bal kettőben és nagyon szép gólt szerez a léc alá. (5:11)

23

Beatriz FERNANDEZ távoli átlövése a jobb felsőben! HÉT gól a spanyolok előnye! (4:11)

22

Navarro Jovanovic átlövését védi a kapu jobb oldalánál. Héttel is elmehetnek az ibériaiak! (4:10)

22

Ezúttal PINEDO maradt teljesen üresen a jobb oldalon, Barjaktarovic lába alatt pattintja a tizedik spanyol gólt a hálóba! (4:10)

21

Knezevic hatodik lövése sem jó, Navarro kapja ki a jobb felsőből a kísérletét. (4:9)

21

Rettentően szemrevaló eddig a spanyolok kombinatív játéka. (4:9)

20

Remek figura végén AGUILAR futott be az üres folyosón középen és nem hibázott. (4:9)

20

Knezevic lőlapja eddig borzalmas lehet, egészen pontosan ötből nulla. (4:8)

20

Navarro nagyon jó tartást ad hátul, Knezevic középső átlövését kapta ki a bal felsőből! (4:8)

19

Ajándék labda, kidobják oldalra a spanyolok. Lehet újra felzárkózni a fehér mezeseknek. (4:8)

18

Katarina BULATOVIC jobb oldali távoli átlövése Navarro lábai közt a kapuba jut! (4:8)

18

Pinedo hiába lő a hálóba, vonalra lépett lerohanásból. (3:8)

18

Knezevic tör be bal kettőben, Navarro ezt is hárítja könnyedén. (3:8)

17

CHAVEZ 100%-os ziccerbe került középen beállóban, ezt is bebombázza. (3:8)

17

K. BULATOVIC középről szerez átlövésgólt, megpattant egy blokkoló kézen. (3:7)

16

CHAVEZ jobb kettőben kap kiváló bejátszást, majd csodás mozdulattal emeli át húzott lövéssel Barjaktarovicot. (2:7)

15

Újabb technikai hiba a fehér mezeseknél, akár ötre is felmehetnek a spanyolok. Egyelőre nagyon hiányzik nekik az egy meccsre eltiltott első számú beállósuk, Lazovic. (2:6)

15

Mehmedovicot találja el vétlenül Cabral, szabaddobás. (2:6)

14

Időt kér Montenegro, négy góllal megléptek a spanyolok. (2:6)

14

MANGUE jobb kettőből a hosszú felsőbe bombáz átlövésből! (2:6)

14

Ramusovic beállóban jól láthatóan a vonalra lépett. (2:5)

14

Chavez ziccerben lőhetett beállóból középről, Barjaktarovic nagy bravúrral hárított. (2:5)

13

Mangue piszkál bele egy passzba, Navarrohoz pattog. (2:5)

13

CHAVEZ fordul be komoly mezhúzás ellenére is a jobb oldalon, a beállós rossz szögből is kilövi a rövidet. (2:5)

13

Knezevic átlövését Navarro könnyedén hárítja, középre ment a labda. Knezevic egyelőre gyenge láncszem. (2:4)

12

Lehozza mínusz eggyel Montenegró a hátrányt. (2:4)

12

Spanyol eladott labda egy rossz bejátszásnál, Pena hibázott. (2:4)

11

Passzívnál Katarina Bulatovic még körülményeskedett középen lövés helyett, el is vették tőle. (2:4)

11

CABRAL bombagólja átlövésből, kilenc méterről, középről! (2:4)

10

Kettő perc Klikovacnak, a lövő kezet feszítette meg hátulról. Adzic azonnal el is ismeri a padról a büntetést. (2:3)

10

Hiába a remek spanyol kezdés, már csak egy gól az előny. (2:3)

10

PAVICEVIC kap remek bejátszást második beállóként a jobb oldalon, nem is hibázza el a ziccert. (2:3)

9

Mangue belemenése után jöhetnek a fehér mezesek. (1:3)

9

RADICEVIC lövi a kapus szeme közé jobb szélről. (1:3)

9

Barjaktarovic védi Pinedo betörés utáni ziccerét. (0:3)

8

Kiegészült Spanyolország, nem kaptak gólt, csak lőttek! (0:3)

8

Labdát szerez előbb a spanyol, majd a montenegrói válogatott, Knezevic a lerohanásnál azonban ordító helyzetben fölé bombázott! (0:3)

7

K. Bulatovic kap sárgát. (0:3)

7

CABRAL emberelőnyben is betör jobb kettőben, fault ellenére is betalál. (0:3)

6

Elorza előtte takarított a falban, kettő perces kiállítás. Montenegrói emberelőny. (0:2)

6

Katarina Bulatovic átlövését védi Navarro! Elképesztően jól véd eddig a spanyol kapus. (0:2)

6

Cabral bombáz fölé középső átlövésből. (0:2)

6

Knezevic újabb hibája, lapos lövését védte Navarro. (0:2)

5

Elorza fordult bele a falba, jöhet előre Montenegró. (0:2)

5

K. Bulatovic bombázott a felső lécre átlövésből. (0:2)

4

PENA kilenc méteres átlövése a bal felsőben! (0:2)

4

Radicevic kapott sárga lapot, majd A. Bulatovic szintén. (0:1)

3

Előbb Chavez lövését védi Barjaktarovic, majd Knezevic technikai hibáját követően tovább támadhatnak a montenegróiak. (0:1)

2

Jovanovic lő mellé bal kettőből. (0:1)

2

Nem engedték befordulni a beállóst, de marad a fehér mezeseknél. (0:1)

1

MANGUE tört be középen és megszerzi a mérkőzés első gólját. (0:1)

1

Radicevic középre lépett be, Navarro azonban hárítani tudott. (0:0)

1

A montenegróiak kezdték az összecsapást. (0:0)

1

Fehérben játszik Montenegro, sötétkékben Spanyolország, azonnal kezdünk!

Montenegró: Rajcic, Barjaktarovic – Petrovic, Pavicevic, Radicevic, Jovanovic, Andjela Bulatovic, Klikovac, Jaukovic, Malovic, Lazovic, Katarina Bulatovic, Ramusovic, Mehmedovic, Despotovic, Knezevic

Spanyolország: Navarro, Temprano – Lopez, Martin, Nunez, Fernandez, Mangue, Aguilar, Chavez, Pinedo, Escribano, Pena, Gonzalez, Elorza, Egozkue, Cabral

Játékvezetők: Peter Brunovsky (SVK), Vladimir Canda (SVK).
Elérkeztünk a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa Bajnokság elődöntőihez. Elsőként Montenegró és Spanyolország csapnak össze, a nem-skandináv elődöntősök küzdelmében. Spanyolország a meglepően sima, Dánia elleni győzelmével törte meg a skandináv hegemóniát és ütötte el a dánokat az elődöntőtől néhány nappal ezelőtt.

Dánia végül nem csak a második, de a harmadik helyet is elvesztette a csoportban azzal a vereséggel, mert még Magyarországnak is sikerült beelőznie a norvégok ellen aratott győzelemmel, így Dánia mindössze a 7-8. helyen végzett az idei EB-n, miközben a magyarok elleni siker után már szinte biztosan az elődöntőben érezhették magukat. Spanyolország azonban másképp gondolta.

Montenegrónak sem volt könnyű dolga, az utolsó fordulóban sikerült bebiztosítaniuk az elődöntős szereplésüket azzal, hogy komoly hátrányból legyőzték Svédországot egy góllal (akik egyébként szintén elődöntősök), így elütve a franciákat az elődöntőtől.

Bizonyára nagyon érdekes és harcos találkozót láthatunk, pénteken 18 órai kezdettel, tartsanak velünk!