14:9

esemény vége (4:2, 2:2, 4:3, 4:2)

28.02.2015, 18:00 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • Attila Varsányi

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:16:39)
Összességében magabiztosan nyerte a Csongrád megyei rangadót az esélyes Szeged a sereghajtó Szentes csapata ellen. A hazaiak gyakorlatilag végig vezettek, s még két kihagyott ötméteres is belefért nekik. A Szentes derekasan küzdött, de ma nem tudott mit kezdeni ellenfelével, ismét csak szorossá tudták tenni a meccset, a pontszerzésre ma nem volt esélyük.

32

Véget ért a mérkőzés.

32

Török András kiállítása után Seman blokkolja Pellei Frank lövését.

32

Nagy Márton kiállítása után PALOTÁS lő kissé balról a kapu közepébe: 14:9.

31

Varga Zsolt kiállítása után Pellei Kristófot szerelik a hazai védők a bal szélen.

31

Varga Zsolt passza után Chilkó távoli lövését védi Sretkovic.

30

NAGY MÁRTON magabiztosan lövi a büntetőt a jobb sarokba: 13:9.

30

Nagy Márton bejátszása után Boros kap ötméterest Chilkóval szemben.

30

Kontra Nagy Márton ellen a jobb szélen, a megúszó KISS CSABA egyedül húzhat kapura, s ziccerben a jobb sarokba lő: 13:8.

30

Kunac távoli lövése a bal kapufáról a vendégeké.

29

Boros nagy bejátszását PELLEI FRANK húzza kissé balról a rövid alsó sarokba: 12:8.

29

Sántát ki is állítják, időt kér a szentesi tréner, 3:39 van még a meccsből.

29

Manhercz Krisztián bejátszása után Sánta ellen fújnak kontrát centerben.

28

Manhercz Krisztián lövését Sretkovic üti fölé, sarokdobás.

28

Chilkó kiállítása után Werner elpasszolja magát, a szegediek támadhatnak.

27

Komlósi is kipontozódott a vendégektől.

27

Komlósi kiállítása után Chilkó passzát VARGA ZSOLT vágja középről a jobb felső sarokba: 12:7.

27

Kontrát fújnak centerben Sánta ellen, a szentesieké a labda, amíg Vörös ellen szintén nem fújnak kontrát a bírók.

26

Manhercz Ádám kiállítása után Werner lövése a blokkról vágódik fölé.

26

Manhercz Ádám bejátszása után a centerben emelkedő SÁNTA lő a kapu közepén a léc alá: 11:7.

25

Nagy Márton jobbról eleresztett lövése a blokkról pattan a kapu fölé.

25

Kiss Csaba bejátszása nem jó centerbe Sánta felé, a vendégeké a labda.

25

Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.

24

Véget ért a harmadik negyed.

24

Kiss Csaba csavar középről a bal sarok mellé.

24

BOROS lóbál középen, majd szép gólt lő a jobb alsó sarokba: 10:7.

24

Kiss Csaba kiállítása után időt kérnek a szentesiek, 35,7 másodperc van még a negyedből.

24

Komlósi távoli lövését könnyedén védi Meixner.

23

Kiss Csaba bejátszását Kunac nem tudja kapura továbbítani centerből.

23

Nagy Márton kiállítása után időt kér a hazai csapat, 1:40 van még a negyedből.

22

Weszelovszky lő középről a bal felső sarok fölé.

22

Manhercz Krisztián passza hosszú Palotás felé, a vendégeké a labda.

22

Kontra centerben Vörös ellen, a hazaiak indulhatnak.

21

Popovic kipontozódott a vendégcsapatból.

21

Popovic kiállítása után MANHERCZ KRISZTIÁN lő a bal szélről a rövid sarokba: 10:6.

21

Weszelovszky távoli lövését magabiztosan védi Meixner.

20

Chilkó passza után Varga Zsolt lövése a felső kapufáról pattan Sretkovic kapushoz.

20

WESZELOVSZKY a bal alsó sarokba lövi a büntetőt: 9:6.

20

Komlósi bejátszása után Vörös harcol ki ötméterest.

19

Sánta passza nem jó Kunacnak centerbe, a vendégeké a labda.

19

Popovic lövése a blokkról pattan a bal sarok mellé.

19

SÁNTA indult meg a jobb szélen, közelebb lopózott a kapuhoz, majd szépen lőtte ki a hosszú sarkot: 9:5.

18

Seman kiállítása után Pellei Frank lövését védi Meixner.

18

Kiss Csaba labdáját VARGA ZSOLT lövi középről a jobb alsó sarokba: 8:5.

17

POPOVIC emelkedik középen, s távolról nagy gólt lő a jobb alsó sarokba: 7:5.

17

Boros kiállítását követően Kiss Csaba bejátszását SEMAN pattintotta a kapuba centerből: 7:4.

17

Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.
Nem érződik, hogy a sereghajtó a szegediek vendége ma, kifejezetten kiegyenlített a néha igen paprikás hangulatú mérkőzés. De hát mégiscsak egy megyei rangadóról beszélünk, melyen Meixner védései nagyban hozzájárulnak eddig a kétgólos hazai előnyhöz. Ugyanakkor vezethetne azért többel is a Szeged, de eddig már két ötméterest is elrontottak Varga Péter fiai...

16

Véget ért a második negyed.

16

Chilkó bejátszása után Semant szereli centerben Pellei Frank, majd a saját térfeléről a bal sarok mellé bombáz.

16

Időt kér a Szeged is, 18,6 másodperc maradt a negyedből.

16

Popovic bejátszása után Rakonjac lő megint centerből, de Meixner újra védeni tud, s a hazaiaké a labda.

16

Időt kér a vendégcsapat, 38,7 másodperc van még a negyedből.

16

Kontra Török András ellen, akit ki is állítanak, de Rakonjac ziccerét centerből mellé üti Meixner.

16

Varga Zsolt büntetőjét azonban fölé üti Sretkovic!

15

Török Krisztián bejátszása után Sánta kap ötméterest Pellei Frankkal szemben.

15

Rakonjac nagy bejátszását VÖRÖS lövi centerből a bal sarokba: 6:4.

14

Zsigri lő a bal szélről a rövid sarokra, Sretkovic hárít.

14

Manhercz Krisztián passza nem jó Sánta felé, a vendégeké a labda, de Rakonjac lövését védi Meixner.

13

Manhercz Krisztián találja telibe a bal kapufát, de a hazaiaké marad a labda.

13

Nagy Márton távoli lövését bravúrral védi Meixner.

12

Kontrát fújnak azonban Kunac ellen, a szentesiek támadhatnak.

12

Werner bejátszása nem jó centerbe Vörös felé, a hazaiaké a labda.

12

Popovic kiállítása után Manhercz Ádám passzát MANHERCZ KRISZTIÁN zúdítja a bal szélről a hosszú felső sarokba: 6:3.

11

Weszelovszky bejátszását Rakonjac pöccinti rá centerből, de Meixner véd.

11

Komlósi kiállítását KISS CSABA használja ki gyorsan, jobbról lő a hosszú sarokba: 5:3.

10

A jobb szélen megúszó POPOVIC lő a jobb sarokba: 4:3.

10

Varga Zsoltot szerelik szépen a vendégvédők a bal oldalon.

9

Popovic kiállítása után Kiss Csaba, majd Varga is elpasszolja magát, a szentesiek indulhatnak, de Meixner megszerzi a labdát Rakonjac elől.

9

Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.

8

Véget ért az első negyed.

8

Kontra a végén Manhercz Ádám ellen, nem jutottak el lövésig a hazaiak.

8

Időt kérnek a szegediek is, 29,4 másodperc van még a negyedből.

8

Boros passzát Weszelovszky lövi középről a jobb felső sarok fölé.

8

A gyors szegedi akció végén CHILKÓ lő a jobb szélről a hosszú alsó sarokba: 4:2.

7

Kontra centerben Vörös ellen, indulhat a hazai támadás.

7

Időt is kér Lukács mester, 1:15 van még a negyedből.

7

Kiss Csaba lövését is védeni tudja Sretkovic, immár a vendégeké a labda.

7

Manhercz Krisztián lövését üti fölé Sretkovic, sarokdobás.

6

Popovic bejátszása után Vörös ziccerét centerből védi Meixner.

6

Popovic távoli lövését védi Meixner, de a vendégeké marad a labda.

6

VARGA ZSOLT magabiztosan lövi a büntetőt a jobb sarokba: 3:2.

6

Sánta harcol ki centerben újabb hazai ötöst Komlósival szemben.

6

A megúszó BOROS kap üresen labdát a bal oldalon, s biztos kézzel lő a hosszú sarokba: 2:2.

5

Kunac rövid bejátszása után Sántát szerelik centerben a szentesiek.

5

Weszelovszky lövését blokkolja a hazai védelem, indulhat a Szeged támadása.

4

Rossz bejátszás centerbe Kunac felé, Sretkovic kapusé a labda.

4

Werner távoli lövését magabiztosan védi Meixner.

3

Manhercz Ádám bejátszása után Sántát szerelik centerben a vendégvédők.

3

NAGY MÁRTON talál szépen kijátszott akció végén jobbról a hosszú sarokba: 2:1.

2

Manhercz Ádám passzából MANHERCZ KRISZTIÁN lő balról kapufás gólt a hosszú sarokba: 2:0.

2

Rossz bejátszás centerbe Pellei Frank felé, a hazaiaké a labda.

2

KISS CSABA a bal sarokba lövi az ötméterest: 1:0.

2

Kiss Csaba lövését a kapufára üti Sretkovic, de újra büntetőt kapnak a hazaiak Boros hibája után.

1

Manhercz Krisztián büntetőjét kivédi Sretkovic, de a hazaiaké marad a labda.

1

Rakonjac kiállítása utám Manhercz Ádám harcol ki centerben ötméterest.

1

Megkezdődött a mérkőzés, az első ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.
A Szentes összeállítása: 1 Horváth Alex, 2 Komlósi Péter, 3 Farkas Kristóf, 5 Pellei Frank, 6 Vörös Viktor, 7 Nagy Márton, 8 Miljan Popovic, 9 Werner Richárd, 10 Boros Tamás, 11 Zlatko Rakonjac, 12 Pellei Kristóf, 13 Weszelovszky László, 14 Strahinja Sretkovic. Edző: Lukács Dénes
A Szeged összeállítása: 1 Meixner Marcell, 2 Sánta Dániel, 3 Zsigri Bence, 4 Török András, 5 Palotás Gergő, 6 Kiss Csaba, 7 Lukas Seman, 8 Varga Zsolt, 9 Manhercz Krisztián, 10 Manhercz Ádám, 11 Aljosa Kunac, 12 Török Krisztián, 13 Chilkó Márton, 14 Molnár Dávid. Edző: Varga Péter
A bajnokság hétközi fordulójában a szegediek az utolsó negyedig pariban voltak ugyan a nyáron edzővel és egy sereg játékossal tőlük erősítő OSC vendégeként, de végül 16:9-es vereséget szenvedtek. Ugyanekkor a szentesiek odahaza derekasan helyt álltak a dobogón lévő Eger ellen, végül azonban 14:9-es vereséget szenvedtek.
A férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 20. fordulójában Csongrád megyei rangadóra kerül sor szombat este, midőn a Szentes csapata látogat az újszegedi sportuszodába. A meccs esélyese egyértelműen a hazai csapat, hiszen a szegediek 28 pontjukkal a 7. helyen állnak, míg a Szentes 2 győzelemmel és 17 vereséggel, azaz hat ponttal sereghajtók, s hátrányuk immár öt pont az előttük álló UVSE mögött.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.