Fehérvár AV19 – Steinbach Black Wings Linz

5:1

vége (1:1, 3:0, 1:0)

28.02.2015, 18:40 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Csaba Dévai

Rendkívül fölényes győzelemmel kezdte meg 2015-ös playoff szereplését a Fehérvár AV19 U20-as csapata, teljes mértékben egyértelművé tették a második harmad során, hogy melyik a jobb csapat. Az első húsz percet kissé álmosan kezdte a Fehérvár, meg is szerezték a vezetést a linziek, Varga révén azonban viszonylag hamar egalizálni tudtunk. A második felvonás pedig meghozta a nagy áttörést, sorrendben Sárpátki, Pillók, és Nemes találtak be, a záró harmadban pedig Szabó Pál Krisztián tette fel az 'i'-re a pontot. Precízen, gyorsan, és a helyzeteit remekül kihasználva játszott a Fehérvár, és véleményem szerint a továbbiakban is hasonló mérkőzésekre számíthatunk. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (20:42:33)

60:00

59:44

Pillók Martin lövése akad el Janny-ban.

59:23

Ober lövését könnyedén fogja Kornakker.

58:43

Egy gyors kontra után már Kornakker alatt a korong.

58:28

Prácser passza után Szakácsi lövését védte Janny

57:55

Saját harmadában tartja a korongot a Linz.

56:50

Nemes lövése csúszik el a bal kapuvas mellett.

56:23

Tilosra ütötték a vendégek.

55:50

Pillók Martin szórta el a korongot, a vendégek lövését viszont sikerült Kornakkernek hárítania.

55:25

Vokla Roland lövését védte Janny.

54:40

Prácser passza volt kicsit hosszú a társnak, de a helyzet így oda lett.

54:01

Kornakker hárított egy váratlan vendég lövést.

50:01

Sikeresen állították meg a fehérvári offenzívát a Linz.

49:17

Szabó Dániel lövése pattan a védőhálóra

46:58

A Volán gólt szerzett!
Villámgyorsan kihasználta előnyét a Fehérvár! Mazzag lövését követően SZABÓ PÁL KRISZTIÁN pofozta be a kapuba hatalmas kavarodás után!

46:49

A játékrész első vendég kiállítása, Kevin Placek megy ki kettő percre gáncsolásért.

45:59

Szakácsi Ákos ütött el a korong fölött a lövés pillanatában, ez pedig az 5. gól lehetett volna!

45:26

Lengyel lövését követően nem sikerült bepofozni a kipattanót.

44:46

Vanhala lövését fogta Kornakker!

44:08

Ezt a vendég előnyt is sikerrel védekeztük ki, Hamvai visszatérhet.

43:34

Saját harmadában a Linz, most indítják a támadást.

42:59

Kiütjük a korongot.

42:08

Nem tartott sokáig az egyenlő létszámú küzdelem, Hamvai büntetése kettő perc gáncsolásért.

42:00

A Fehérvár mindkét büntetése letelt.

41:01

Hamvai Szilárd kétszer egymás után mentette meg csapatát a góltól!

40:33

Támatgat kettős előnyben a Linz,de még így is sikerült egy rövid támadást indítani.

40:01

Bárcsak így teljesülne minden kívánságom! A második harmadra egy sokkal koncentráltabb, fegyelmezettebb, és nem utolsó sorban nyugodtabb Volán érkezett a jégre, ami az eredményen is alaposan meglátszik. Először Sárpátki talált be egy hatalmas kavarodást követően, majd Pillók Martin varrta fel a korongot a bal felső sarokba, utána pedig Nemes Benjámin tett ugyanígy, azzal a különbséggel, hogy ő a jobb felsőt nézte ki magának. Összességében tehát elmondható, hogy jól játszik a Volán, a Linz pedig mintha kissé fáradna. Meglátjuk hogy alakul a folytatás maradjanak velünk!

40:00

40:00

Vokla Rolandot fogásért küldik ki kettő percre, a záró harmadban 1:28-ig kettős hátrányban leszünk.

39:45

Korbuly Gergely lopott el jónéhány másodpercet a hátrányból.

39:00

Bár emberelőnyben van, eddig nem túl gyakran birtokolta a pakkot a Linz.

38:17

Emberhátrányban támad a Fehérvár.

37:48

Linzi harmadban a korong.

37:28

Maradt támadásban a Fehérvár, ám végül tőlük állítanak ki. Pillók Martin büntetése 2+2 perc akadályozásért és sportszerűtlen viselkedésért.

36:23

Ismételten egy védelmi hibát használt ki a Fehérvár! NEMES BENJÁMIN használta ki a védők lassúságát, korongot csent, majd Janny válla fölött a jobb felsőbe emelte azt! 4-1 ezzel már a Volán javára!

35:45

Nemes Benjámin lövése pattan le Janny-ról.

35:05

Kornakker jött ki a bedobókörig hogy tisztázni tudjon. Nem volt veszélytelen mutatvány, de jól oldotta meg a helyzetet a fehérváriak hálóőre.

34:35

Reisz indítása lesen találta a csapattársat sajnos.

33:33

A Linz kiegészült.

33:29

Kocsis Ferenc lövését kapta le villámgyors mozdulattal Janny!

32:50

Teljesen beszorul a Linz.

32:23

Emberelőnyben a Fehérvár, Pillók bombáját hárította Janny.

31:37

Kihasználta ellenfele hibáját a Fehérvár, és két gólosra növelte előnyét! Mazzag Dániel szerzett korongot az ellenfél kapuja mellett, pontosan centerezett, az érkező PILLÓK MARTIN pedig roppant precízen kilőtte a bal felső sarkot! 3-1!

30:56

Les miatt szakadt meg a vendég támadás.

30:37

Arany Máté lövése száll el a linzi kapu mellett.

30:02

Egyenlő létszámnál tudunk felállni.

29:19

Szabó Pál Krisztián kapott jó indítást, ám ismét les miatt szakadt meg az akció.

28:47

Prácser vitte volna be a korongot a vendég harmadba, a bíró azonban lest fújt.

28:15

Ober startolt rá egy beemelt korongra, Kornakker inkább rátenyerelt.

27:51

27:37

Felszabadítanak a vendégek.

27:05

Marad támadásban a Volán, de komoly helyzetig nem igazán jutunk el.

26:06

Feláll a Voán, Pillók telibe lőtte ellenfelét

25:51

Maradt támadásban a Fehérvár, aminek eredménye egy újabb vendég kiállítás. Patrick Gaffal ül le kettő percre.

24:35

Folyamatos nyomás alatt volt a linzi kapu, és meg is született a fehérvári vezetést jelentő találat! Számos lövés és helyzetet követően SÁRPÁTKI TAMÁS NORBERT lőtte be Janny mellett a második Volán gólt

23:55

Azonnal feláll a Volán.

23:48

Megérkezett a meccs első vendég kiállítása, Alex Vanhala ül le kettő percre gáncsolásért.

22:56

Szép korongkihozatal után Nemes veszélyeztetett, majd a kipattanót is védte Janny.

22:32

Tilosra ütöttük a korongot.

21:34

Korbuly és Reisz mehetett kettő az egybe, de nem sikerült gólra váltani a helyzetet.

20:47

A Fehérvár kiegészült, pont mikor felállt volna Linz.

20:05

Elkezdődött a második harmad, a Linznél a korong.

20:01

Közepesen jó harmadon vagyunk túl, de joggal bízhatunk a magasabb színvonalú folytatásban.Meglepetésre vendég góllal kezdődött a mérkőzés, Sagi révén volt 0-1 a vendégek javára, erre azonban a 9. percben érkezett Varga válasza, így egálról várhatják a csapatok a folytatást. A Volán életveszélyes első sora még nem tudott igazán kibontakozni, de még mindenkin érződik a drukk, az izgalom. Ez remélhetőleg elszáll a szünet során, és egy olyan dinamikus Volánt fogunk látni a folytatásban, mint amilyen az alapszakasz során mindenkit elkápráztatott teljesítményével.

20:00

Befejeződött az első harmad.

19:41

Nem tudnak felállni a vendégek, kiütjük a korongot, egészen a vendég kapuig.

18:47

A mérkőzés második kiállítása a hazaiakat sújtja, Szakácsi Ákosnak kell kettő percre leülni magas bottal való játékért.

17:59

Ober lövését is hárítja Kornakker.

17:46

Gyors linzi kontra után Kornakkernek kellett hárítania.

17:19

Pados szerelte ellenfelét becsúszva.

16:31

A fehérvári első sor támadása ezúttal sikertelennek bizonyult.

15:32

Letelt a fehérvári kiállítás, hát többet volt a vendég harmadban a korong mint a mienkben a kettő perc alatt.

14:51

Az első épkézláb lövést láthattuk ebben az előnyben, Kirchschläger próbálkozott sikertelenül.

14:27

Ismét a linzi harmadban a pakk.

14:00

A linzi kapu mögött a korong.

13:32

Itt a mérkőzés első kiállítása, Hamvai Szilárd kapott kettő perc büntetést térdhasználatért.

12:42

Már a saját kék vonaluknál letámadjuk a vendégeket.

12:05

Ober harmatos lövését biztosította Kornakker.

11:43

Pillók tette be a linzi harmadba a korongot, a társ azonban lesre korizott.

10:59

Megy az adok-kapok, egymást követik a kemény ütközések.

10:38

Les miatt szakad meg az amúgy sem túl acélos linzi támadás.

10:00

Mindkét csapat cserél, a korong a vendég harmadban.

08:49

Nagyon nyomott a Fehérvár, össze is jött az egyenlítés! Mazzag Dániel lövése még lepattant a kapusról, csakúgy mint Szabó Pál Krisztián próbálkozása, VARGA BALÁZS viszont már kíméletlenül a kapuba küldte a korongot! 1-1!

08:14

A gólszerző Sagi előretörését állítottuk meg.

07:37

Gaspar indítása pontatlan, tilos felszabadítás után buli a vendég kapu előtt.

06:55

Mazzag Dániel lövése csattant a kapuvason! Az utána kialakuó kicsi a rakásból sem sikerült sokat kihoznunk, csupán egy bulit.

06:33

Vokla lövése is kipattan a pályáról.

06:08

A védőhálóra pattan egy fehérvári lövés.

05:26

A Linz gólt szerzett!
Megszerzi a vezetést a Linz! Placek lőtt a kék vonalról, és Kornakker sajnos mellényúlt a lövésnek, MARTIN SAGI pedig az üres kapuba pofozta a korongot!

04:51

Ober kapott egy jó passzt, majd kapura emelte a korongot.

04:39

Kocsis lőtt a kék vonalról, Janny azonban a lepkéssel lehúzta a korongot.

04:10

03:50

Ügyesen tartjuk a korongot Janny kapuja előtt.

03:29

Ismét saját harmadában a Volán.

02:52

Rövid vendég támadást követően indulhat a Volán

01:55

Korbuly Gergelyt ütközték le keményen, de Szabó Pál Krisztián még lőni tudott, mellé.

01:29

A semleges harmadban tartjuk a korongot.

01:09

Egyelőre nem tudunk kijönni harmadunkból.

00:22

Gaspar lőtt kapura, de a korong elkerülte Kornakker ketrecét.

00:05

Rögtön egy Volán-lessel kezdődik a mérkőzés

00:01

A csapatok már a jégen, pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés!

Egy egészen elképesztő alapszakaszt maga mögött hagyva jutott el a Fehévár AV19 U20-as csapata az Erste Bank Young Stars League playoff-ig, és ma már a negyeddöntő első mérkőzését rendezik Székesfehérváron. A negyvennégy alapszakasz meccséből negyvenhármat(!) megnyerő alakulat a liga legtöbb gólját szerezte, a legkevesebbet kapta, így tehát mindenki a bajnoki cím egyértelmű esélyeseként gondol a Fehérvárra, nem is alaptalanul.

A negyeddöntők során az egyik fél második győzelméig tartó párharcban a csoportját roppant magabiztosan megnyerő "kis-Volán" ellenfele a negyedik helyet megkaparintó Black Wings Linz gárdája lett, így 18:40-től őket fogadjuk majd az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban – remélhetőleg sók góllal. A két csapat hatodik alkalommal fog találkozni az idény során, az eddig öt meccsből ötöt a Fehérvár nyert, 31-11-es gólkülönbséggel.

A vendégek minden reménye Stefan Gaffal lehet, aki házi gólkirályként a liga hatodik legjobb góllövője (31), megelőzve a Fehérvár leggólerősebb csatárát Pillók Martint (27). Itt azonban véget is ér a vendégek esélyeit javító tényezők listája, minden más magabiztos fehérvári győzelmet jósol, például a liga kanadai táblázata, ahol az első ötben 2 magyar is található, Sárpátki Tamás és Reisz Áron 67-67 ponttal állnak a negyedik, illetve ötödik helyen.

18:40-kor bedobják a korongot az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:40 - kor kezdődik.

5:1

Gólok és gólpasszok: 9. Varga (Szabó P., Mazzag), 25. Sárpátki, 32. Pillók (Mazzag), 37. Nemes, 47. Szabó P. (Mazzag, Sárpátki) – 6. Sagi (Freunschlag, Placek)

Fehérvár AV19: Kornakker (Bors) – Arany, Szabó D., Pillók, Reisz, Sárpátki – Vokla, Korbuly, Kocsis, Nemes, Hamvai – Pados, Lengyel, Szabó P., Mazzag, Varga – Szakácsi, Balogh, Prácser Vezetőedző: Tyler Dietrich

Steinbach Black Wings Linz: Janny (Divis) – Vanhala, Kragl, Ober, Placek, Gaspar – Kirchschläger, Schaurhofer, Sagi, Marton, Freunschlag- Gaffal, Urstöger, Radosavljevic, Winkler, Auer Vezetőedző: Gerhard Puschnik