Fehérvár AV19 – EC Red Bull Salzburg

4:2

vége (0:0, 3:1, 1:1)

01.03.2015, 17:45 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Csaba Dévai

Beindult a Volán-henger, egymás után gyűjti győzelmeit a Fehérvár! Az alapszakasz győztes Salzburgot is sikerült tehát két vállra fektetni, és nem elhanyagolható módon remek játékkal tettük mindezt! A második harmadban indult a gólgyártás, Kóger találatával megszereztük a vezetést, erre még érkezett válasz, utána viszont már nem volt párdon. Sorrendben Magosi, Kóger, és Marino vették be Brückler kapuját, és ezek után már a záró harmadban szerzett második gól sem segített a vendégeken. Ismét remek formát mutattak a fiatalok, nagyban hozzásegítették a csapatot a győzelemhez! Ki kell még emelni Rajna Miklós teljesítményét is, a magyar hálóőr 94%-os hatékonysággal védett a mai napon, remek támaszt nyújtva csapatának. Én ezzel megköszönöm figyelmüket a viszontlátásra! (19:46:28)

60:00

59:23

A Salzburg gólt szerzett!
Nagyon nyomott a Salzburg, és végül össze is jött a szépítő gól! Raffl passza után CORIN KONRADSHEIM lőtte be csapata második gólját, de ez már nem oszt, nem szoroz!

58:34

Rajna vetődik rá a korongra egy kék vonali lövés után.

57:42

Nem igazán tudta most Rajna, hogy hol a korong, de végül védeni tudott.

57:13

Brückler vetődik rá a korongra.

56:52

Orbán lövése szállt el a kapu mellett!

56:16

Most sikerült kitörni, Reiter lőtt kapura!

55:55

Egyelőre nem tudjuk kiütni a korongot.

55:32

Támad a Salzburg, most nagyon kell figyelni.

55:00

5 perc van hátra, 3 gólos fehérvári vezetésnél.

54:21

Saját harmadunkban hagytuk el a korongot, Rajna viszont kisegítette a társakat.

53:22

Németh lövése felpattant, legelőször pedig Magosi találta meg a pakkot, és lőtt kapura.

52:57

Egy borzasztó indítás után Benk hiába próbálta megakadályozni a tilos felszabadítást.

52:25

Saját harmadában a vendégek.

51:57

Rajna biztosít egy beemelt korongot.

51:33

Szépen tartjuk a korongot, nem tud ránk mászni a Salzburg.

50:40

Bartalis centerezését Pöck kapcsolta le.

50:10

Benk kerülte meg a kaput, majd húzta vissza a korongot a rövid oldalra.

49:34

Andrew Sarauer kapott remek indítást, Brückler azonban védte a ziccert!

48:16

A Volán gólt szerzett!
Mintaszerű emberelőnyös akcióval növeli tovább előnyét a Fehérvár! Már több nagy helyzetünk is volt az előny során, ezt viszont már kíméletlenül kihasználtuk! Bartalis centerezett pontosan, az érkező BRANDON MARINO pedig a kapuba tessékelte a korongot!

47:40

Az imént visszatérő Kóger ellen szabálytalankodott Alexander Cijan, büntetése kettő perc fogásért.

45:45

Sikerült korongot szerezni, Sarauer pedig még veszélyeztetni is tudott!

45:12

Kóger Dánielt küldik ki kettő percre, testre ütésért.

44:37

Saját kapunk mögött tartjuk a korongot.

44:12

Bartalis István tűnt el a védők között, a bíró sípja azonban néma maradt.

43:26

Két komoly fehérvári helyzet után indulhat a Salzburg.

42:40

Saját harmadunkban szórtuk el a korongot, de szerencsére nem lett belőle komolyabb baj

41:53

Marino emelte kapura a korongot, de a védők blokkolták.

41:32

Banham bombáját hárította Brückler.

40:53

Nem sikerült lövésig eljutnunk, és fordulhat a Salzburg.

40:17

Fehérvári támadással kezdődik a záró harmad!

40:01

Nagyon megy mostanában a játék a Fehérvárnak a második harmadban, csakúgy mint a pénteki meccsen, ma is ebben a harmadban tudtunk lehengerlő módon játszani! Kóger két gólt szerzett, és mind a kettőt nagyon fontos pillanatban lőtte! Az első találat a meccs első találata volt, a második pedig már két gólos előnyt jelent a Fehérvárnak. A második gólt a remek formában lévő fiatalokból álló sorunk szerezte, ez is biztató lehet a jövőre nézve. Következik a záró harmad, és a Salzburgot ismerve nem fogunk unatkozni, maradjanak velünk!

40:00

39:36

Tokaji védekezett szépen ellenfelével szemben, a fehérvári veterán továbbra is bizonyítja rátermettségét.

38:37

Rajna fekszik rá a korongra.

37:56

Gyönyörű góllal növeli előnyét a Fehérvár!! Frank Banham passzolt Sarauerhez, aki KÓGER DÁNIELNEK készítette le a pakkot, ő pedig köszönte szépen, és belőtte azt a salzburgi kapuba!

37:02

Gyors kontra után Sikorcin lövését védte Brückler.

36:25

Kyle Beach mehetett tök üresen Rajna ellen, a salzburgi csatár lövése végül a kapuvason csattant! Ez már a negyedik vendég kapuvas volt, most aztán nem panaszkodhatunk!

35:55

Tilos felszabadítás után buli Rajna kapuja előtt.

34:36

Raffl előtt adódott hatalmas helyzet, megint csak a szerencsének köszönhetjük, hogy nem változott az állás!

33:58

Kainz éles szögből leadott lövését védte Rajna!

33:27

Szirányi lövése után a védőháló fogja meg a korongot.

33:17

Brückler védése után a nézőtérre pattan a korong.

32:49

Marad támadásban a Fehérvár, a vendég védőknek kell figyelniük.

31:11

Visszaszerzi a vezetést a Fehérvár! Ismét a fiatal sorunk villant, Németh Attila passza után MAGOSI BÁLINT lőtt roppant precízen a salzburgi kapuba! 2-1 az állás!

30:47

Kiegészült a Salzburg, pont mikor Wehrs lövését blokkolta egy védő.

30:36

Most sikerül felállni.

29:58

Rajna feküst rá a korongra miután Duncan letámadta a magyar kapust.

29:44

Banham lövése után Brücklernek kellett ráfeküdnie a korongra, hogy az ne csússzon be kapujába!

29:32

Szándékos les után buli a salzburgi harmadban.

28:44

Brucker az újabb kiállított vendég oldalról, magas bottal való játékért kell kiülnie.

28:12

Mi is kivédekezzük a vendég támadást.

27:35

Varga Arnold kapott remek passzt az alapvonalról, Brückler azonban védte a lövést!

26:56

Salzburgi harmadban a korong.

25:29

Szép támadás után, viszonylag gyorsan egyenlít a Salzburg! Konradsheim passzolt keresztbe THOMAS RAFFLHÖZ, aki nagyon precízen, kapásból kilőtte a bal felsőt!

24:55

Konradsheim lövése megy el nem sokkal Rajna kapuja mellett.

24:10

Pontatlanság miatt szakad meg a fehérvári támadás.

23:33

Sikerül megállítani a vendég offenzívát, de ezek most kemény pillanatok

22:59

Rajna véd szépen.

22:17

Ben Walter És Lukas Kainz lövése is a kapuvasról pattan vissza, most hatalmas szerencséje volt a Fehérvárnak!

21:55

Sikerül kiütni a korongot veszélyes vendég támadás után.

20:50

Kihasználja előnyét, és megszerzi a vezetést a Fehérvár! Szépen megjárattuk a korongot, Wehrs Sarauerhez passzolt, aki pontosan centerezett, a kapu előtt álló KÓGER DÁNIEL pedig belőtte Brückler mellett az első fehérvári gólt!

20:16

Emberelőnyben a Volán, de kicsúszik sajnos a korong a vendég harmadból.

20:01

Több komoly helyzetet is kialakított az első harmad során a Fehérvár, sokszor csak a védők lélekjelenléte mentette meg a Salzburgot a góltól. No meg persze Brückler kapus, aki eddig igen jó formában játszott, nem egyszer kellett nagyot nyújtózkodnia fehérvári lövést követően. A hazai védelem eddig jól megoldotta kevés feladatát, de nagyon fontos hogy éberek maradjanak hiszen annak ellenére, hogy eddig a Salzburg viszonylag alacsony szinten pörgött, bármikor benne lehet játékukban a gól. 0-0-ról várják a csapatok a folytatást, maradjanak velünk!

20:00

Befejeződött az első harmad.

19:33

Vendég kiállítás, Kyle Beach magas bottal való játékért ül ki két percre.

19:15

Gyorsan cserél most gazdát a korong, egyik fél se tud komolyabban támadni.

18:17

Brückler véd egy újabb fehérvári lövést.

17:50

Kóger centerezését lopták le a védők Sarauer ütőjéről, pedig közvetlen közelről lőhetett volna a fehérvári csatár!

17:13

Tankönyvbe illő kontra végén Ryan Duncan lövését hárította Engstrand!

16:57

Rajna véd egy veszélyes vendég lövést.

16:25

Magosi lövése pattant ki Brückler-ről, de sajnos nem volt a közelben fehérvári játékos

15:54

Sikerült beszorítani a Salzburgot, egy rossz passz után viszont felszabadult a vendég kapu a nyomás alól.

15:01

Banham lövése után Szirányi ment a kipattanóra, de Brückler azt a próbálkozást is védeni tudta!

14:07

Letelt Szirányi büntetése, 5 az 5 ellen a csapatok

13:20

Marino és Sarauer indult meg emberhátrányban, és bizony nagy szükség volt Brückler védésére!

12:58

Most sikerül felszabadítani a harmadot.

12:50

Rajna véd egy váratlan kék vonali bombát.

12:26

Feláll a Salzburg.

12:07

Itt a mérkőzés első hazai kiállítása, Szirányi Bence fogásért ül ki két percre.

11:54

Saját harmadából indulnak a vendégek.

11:41

A vendégek támadása után már Rajna kesztyűjében a korong.

10:58

Miután kissé beszorult a Volán, villámgyors kontrát indítottunk, minek a végén Sarauer lövését Brückler hárította gyönyörűen!

10:26

Pöck előretörése után kell a védelemnek tisztáznia.

09:26

Pallestrang lövése a kapuvasról pattan vissza, Fortuna most velünk volt!

08:22

A Salzburg kiegészült.

07:52

Sarauer lövése után a gólvonalról tisztáztak a védők!

07:35

Most tudunk felállni.

06:51

Kicsúszik a korong a salzburgi harmadból.

06:22

Erősen nyomott most a Volán, aminek egy vendég kiállítás lett az eredménye: Lindner ül ki kettő percre, bottal akasztásért.

05:38

Egyelőre határozottan állítjuk meg a vendég előretöréseket, Rajnánk még nem kellett komolyabban játékba avatkoznia.

04:48

Marino passzol Benkhez, aki lövés helyett Sikorcin felé passzolt, az átadás viszont pontatlanra sikerült.

03:54

Banham és Sarauer egymást zavarták középen, és így oda a helyzet.

03:02

Nem sikerült sajnos lövésig eljutni, pedig ügyesen tartottuk a korongot az ellenfél harmadában.

02:11

Vincze centerezését a kapus piszkálta el az érkező Bartalis elől.

01:47

Rajna kezében hal el a korong az első komolyabb salzburgi támadást követően.

01:17

Banham passza után Szirányi lőtt kapura!

00:41

Az első Volán támadás sajnos sikertelen.

00:04

A Fehérvár hozta el a korongot.

00:01

A csapatok már a jégen, pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés!
Pazar formában fogadhatja mai ellenfelét, a Red Bull Salzburg csapatát a pénteken 5-1-re diadalmaskodó Fehérvár AV19 együttese!

A székesfehérvári alakulat a Znojmo gárdáját ütötte ki a pénteki mérkőzésen, és ezt a pofont a vendégek a meccset követően igen tiszteletre méltó módon, a Volán teljesítményét dicsérve ismerték el. Azon a mérkőzésen nagyon jól mozgott a Volán "fiatal sora", 2 gólt és 3 asszisztot jegyzet a 4. sor, Németh Attila pedig élete első EBEL-dupláját szerezte.

Mindez bizakodásra adhat okot, még akkor is, ha az ellenfél toronymagasan vezeti a felsőházat, 20 pontjával már biztos első, így tehát nemcsak pályaelőnnyel kezdi majd a playoff-ot, hanem ellenfelet is választhat az 5-8. helyezett csapatok közül. Eddig mind a nyolc középszakasz meccsüket megnyerték a "bikák", pénteken a Bécs gárdáját gyűrték le büntetőkkel.

A Salzburg elleni meccsek mindig híresek voltak a parázs csatákról és a szoros eredményekről, remélhetőleg a mai is ennek szellemében fog alakulni – és fehérvári győzelemmel végződni. 17:45-kor kezdődik a mérkőzés, tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:45 - kor kezdődik.

4:2

Gólok és gólpasszok: 21. Kóger (Sarauer, Wehrs), 32. Magosi (Németh, Erdély), 38. Kóger (Sarauer, Banham), 49. Marino (Bartalis) – 26. Raffl (Konradsheim, Komarek), 60. Konradsheim (Raffl, Komarek)

Fehérvár AV19: Rajna (Engstrand) – Orbán, Tokaji, Benk, Sikorcin, Marino – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer (A), Banham (C) – Ejdeplam, Varga, Kovács (A), Bartalis, Vincze – Reiter, Hetényi, Németh, Erdély, Magosi Vezetőedző: Rob Pallin

EC Red Bull Salzburg: Brückler (Gracnar) – Konradsheim, Duller, Pöck, Duncan, Lahoda – Lindner, Mühlstein, Raffl, Komarek, Latusa – Heinrich, Pallestrang, Kainz, Walter, Beach – Winkler, Rauchenwald, Brucker, Cijan Vezetőedző: Daniel Ratushny