25.03.2015, 19:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • szollope

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP: Nagy, Decker A. – Gocics 1, Madaras, Vámos 2, Jansik D., , Mezei, Alekszics 2, Tóth M., Varga Dániel, Varga Dénes 2, Hangay, Sz. Mitrovics 1.

Jug Dubrovnik: Bijac, Popadic – Macan, Boskovic 2, N. Janovic 2, Younger 1, Fatovic 1, Markovic, Ivankovic 1, Viskovic, Dobud, Bicari, Buconic

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – Jug Dubrovnik 8:7

Köszönöm a figyelmet! (20:27:07)

Fantasztikus mérkőzést nyert meg a Szolnok, Alekszics öt másodperccel a vége előtt szerezte a győztes gólt. 4:0-val kezdte a meccset a Szolnok, a Jug a 14. percben szerzett először gólt. Ledolgozta hátrányát a horvát csapat és a 31. percben 7:7-nél egyenlített. Kellett a szolnoki sikerhez Viskovics butasága, hiszen eldobta Mitrovics elől a szabaddobást, ezért kapott ötméterest a végén a Szolnok.
Lehet, hogy a BL-szezon legszebb gólját lőtte Varga Dénes, amikor bicikli csellel becsapta Boskovicsot, majd átejtette Bijacot. Remekül játszott Vámos és Alekszics is a Szolnokban.
Ezzel a győzelemmel és a Partizan rijekai vereségével eldőlt, hogy a Dózsa bejutott a Final Sixbe. Jelenleg vezeti a csoportot.

32

MILAN ALEKSZICS a kapus feje fölé lőtte az ötméterest, öt másodperccel a vége előtt, ötméterest azért kaptuk, mert Mitrovics szabaddobást lőtt volna, de Viskovics eldobta előle szándékosan messzire a labdát, ezért kapott ötméterest a Szolnok. 8:7